Skocz do zawartości
kasperek

Ustawienia obrazu przy pomocy płyt BD/DVD

Rekomendowane odpowiedzi

Są takie płyty z obrazami testowymi. Problem polega na tym, że jasność można jeszcze jakoś ustawić, bo widać kiedy jest dobrze. Ale ustawienie kontrastu w moim Samsungu nie ma sensu, bo wszystkie pola testu są widoczne przy dowolnym ustawieniu kontrastu. Nawet przy 100% ale takie ustawienie do oglądania filmów nie jest dobre. Dlatego ustawienie kontrastu zrobiłem na filmie takie, żeby mi się obraz podobał. Ale takie ustawienie na oko chyba nie jest optymalne. Czy jest jakiś sposób na ustawienie idealnego kontrastu bez zamawiania kalibracji posługując się tylko obrazem testowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie działa regulacja kontrastu, to albo masz włączone jakieś cuda do zabawy z obrazem, albo masz uszkodzony telewizor. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie działa regulacja kontrastu, to albo masz włączone jakieś cuda do zabawy z obrazem, albo masz uszkodzony telewizor. :)

Żadna z tych opcji.

Telewizor jest w 100% sprawny, w co niektórzy nie uwierzą, bo to Samsung. Natomiast jest faktem powszechnie znanym, nie wszystkim, że w telewizorach LCD z kontrastem ustawionym nawet na maxa wciąż można rozróżnić wszystkie pola testowe, choć obraz do zwykłego oglądania z takim ustawieniem się nie za bardzo nadaje.

Pytanie jest jak najbardziej uzasadnione. Jak sobie wyregulować kontrast posługując się płytą? Bo że można zamówić kalibrację, to wiem. Ale czy jednak jakoś można trafić z kontrastem, powiedzmy w okolicach ideału, czy pozostaje ustawianie jak się komu podoba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obadaj np. ten filmik

[media=]

[/media] Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka seria tego bezawaryjnego SAMSUNGA Kasperku?

Edytowane przez zerga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka seria tego bezawaryjnego SAMSUNGA Kasperku?

C6500 z roku 2010. Natomiast po obejrzeniu tego filmu mogę powiedzieć, właściwie powtórzyć, że ustawienie kontrastu według płyty testowej w LCD wymaga naprawdę ogromnego wyczucia. Kontrast domyślnie wynosi 90 w tym telewizorze, ja ustawiłem 88. Powiedzmy z powodu takiego, że sceny w śnieżnych plenerach na planecie Hoth w Imperium Kontratakuje wyglądają w takim ustawieniu lepiej. Oczywiście włączyłem sobie ten THX Optimizer z płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jest faktem powszechnie znanym, nie wszystkim, że w telewizorach LCD z kontrastem

ustawionym nawet na maxa wciąż można rozróżnić wszystkie pola testowe,

Zauważ bezpośrednią zależność pomiędzy kontrastem a jasnością.

Poza tym to z g...a bata nie ukręcisz - kup plazmę albo czekaj na OLEDa .

Korzystając z płyty BD ustaw najlepiej jak potrafisz i po problemie. Nikt nie poprowadzi

Cię za rękę w grzebaniu w menu serwisowym , lub skalibruje Ci TV na odległość - albo, albo ! :)

Poradników w necie masz od groma - http://www.komputerswiat.pl/poradniki/sprzet/telewizja-i-wideo/2010/05/ustawianie-obrazu-na-telewizorze---czesc-1-szybka-kalibracja-w-10-krokach.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tradycyjnie nic się dowiedzieć nie można. Poradników to ja się naczytałem już trochę. Zaczynałem jakieś pięć lat temu po zmianie telewizora. Rok temu znów zmiana telewizora i nowe poradniki. Płyt do ustawiania obrazu to mam już kilka, plików ściągniętych z netu też trochę. Tylko, jak pisałem ustawienie kontrasu według takiej płyty to działanie na wyczucie i według zasady tak mi się wydaje najlepiej.

Pomyślałem sobie, może na tym forum znajdzie się ktoś mądrzejszy ode mnie. No ale są tylko bardziej zarozumiali ode mnie. Niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem sobie, może na tym forum znajdzie się ktoś mądrzejszy ode mnie.

Przykro nam, że się rozczarowałeś ...

A teraz przeczytaj raz jeszcze to co napisałeś i jakoś logicznie pozbieraj to do kupy.

Twierdzisz, że LCD tak ma i musi mieć, a za chwilę chcesz recepty na poprawę .

Poradniki masz od 5 lat w małym palcu, a nie potrafisz sobie z tym poradzić ?

Chcesz profi kalibracji, bez profi kalibracji .... a tak się nie da - niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym mieć pewność, że ustawiłem sobie kontrast na czuja, ale porządnie, nic ponadto. Gdyby ten mój telewizor był naprawdę wysokiej klasy, to bym odżałował te parę stów na kalibrację. Ale, że on jest taki sobie, to ustawiam sam. 100Hz ma ten telewizor, piszę teraz, bo za chwilę ktoś może zapytać. W każdym razie ustawić kontrast w plazmie jest o wiele łatwiej. W LCD jest dość ciężko, w niektórych typach matryc zwłaszcza. W każdym razie obraz mam subiektywnie idealnie ustawiony. Irytuje mnie jednak to słówko - subiektywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym mieć pewność, że ustawiłem sobie kontrast na czuja, ale porządnie, nic ponadto. Gdyby ten mój telewizor był naprawdę wysokiej klasy, to bym odżałował te parę stów na kalibrację. Ale, że on jest taki sobie, to ustawiam sam. 100Hz ma ten telewizor, piszę teraz, bo za chwilę ktoś może zapytać. W każdym razie ustawić kontrast w plazmie jest o wiele łatwiej. W LCD jest dość ciężko, w niektórych typach matryc zwłaszcza. W każdym razie obraz mam subiektywnie idealnie ustawiony. Irytuje mnie jednak to słówko - subiektywnie.

no i ta oto wypowiedzia sam sobie odpowiedziales nie jest najwyzszej klasy.ustaw sam sobie jak tylko potrafisz bo nie wiem czy kalibracja tu wiele zdziala.byc moze cos wskura ale przy tym modelu nigdy nie bedzie obrazu jak z telewizora z wyzszej polki to sredniak i taki tez ma obraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...