Skocz do zawartości
trenth_PL

Film - jaką kamerą lub za ile

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jeżeli to nie jest odpowiednie miejsce na tego typu pytanie to uprzejmie proszę moderatorów o przeniesienie tematu gdzie indziej.

Ale do rzeczy. Postanowiłem się niedługo oświadczyć. W związku z tym zrobiłem mały research w Internecie i natrafiłem na ten film:

[media=]

[/media]

I tutaj pojawia się moje pytanie: czy przy zakupie kamery, powiedzmy za około 1500 zł (budżet mam ograniczony, 2 tysie poszły na pierścionek) będę w stanie samodzielnie coś takiego zmontować? Jeżeli nie, to czy za mniej więcej takie pieniądze będę w stanie wynająć kogoś kto by to nagrał i zmontował? Obawiam się, że skromne fundusze raczej nie wystarczą na kamerę zdolną nagrać film w jako-takiej jakości.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez trenth_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1.5k spokojnie kupisz kamerkę HD o przyzwoitych parametrach. BA ! Może to być nawet aparat foto z funkcją video 1080p - na tym pułapie cenowym nie bedzie problemu z wyborem.

Kwestia montażu to kwestia Twoich umiejętności posługiwania się kompem ;)

Z usług kręciołów bym na Twoim miejscu nie korzystał. Zaoszczedzony grosz to wszak kamera którą będziesz pożytkował przez lata (a to wakacje, a to dzieciak itd) Do tego wartość sentymentalna Twojego filmu będzie o wiele wyższa niż zrobionego przez osobę z zewnątrz. Poza tym - za 1.5k nie spodziewaj się że ktoś Ci spłodzi coś wybitnego

Przyzwoicie zmontowane reportaże to koszt 3-5 tyś - moim zdaniem nie warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1.5k spokojnie kupisz kamerkę HD o przyzwoitych parametrach. BA ! Może to być nawet aparat foto z funkcją video 1080p - na tym pułapie cenowym nie bedzie problemu z wyborem.

Kwestia montażu to kwestia Twoich umiejętności posługiwania się kompem ;)

Z usług kręciołów bym na Twoim miejscu nie korzystał. Zaoszczedzony grosz to wszak kamera którą będziesz pożytkował przez lata (a to wakacje, a to dzieciak itd) Do tego wartość sentymentalna Twojego filmu będzie o wiele wyższa niż zrobionego przez osobę z zewnątrz. Poza tym - za 1.5k nie spodziewaj się że ktoś Ci spłodzi coś wybitnego

Przyzwoicie zmontowane reportaże to koszt 3-5 tyś - moim zdaniem nie warto

Dzięki za rzetelną odpowiedź. Ogólnie rzecz biorąc trochę obawiam się, że przy wyświetleniu filmu na kinowym ekranie może nie być "tego" efektu. Oczywiście te mniejsze kina, które można by wynająć mają mniejsze ekrany. Boję się także nie tylko o jakość obrazu, ale też dźwięku - tym bardziej z aparatu.

W każdym razie weekend może spróbuję pobawić się w montowanie, na filmach pobranych z you tube i zobaczymy czy uda mi się skleić coś, co ma ręce i nogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w Twoim mieście są duże elektroniczne bilboardy, to jak dobrze pogadasz, dostaniesz 30 s. na swój szlachetny cel w gratisie.

Przypadkowo znajdzie się tam kamera właściciela, która to wszystko zarejestruje i wykorzysta w celach reklamowych. Jeśli bilboard

jest tylko video, wówczas musisz się postarać, aby Twoje intencje były czytelne i zrozumiałe . Pozostaje kwestia synchronizacji i oprawy.

Tu możesz rozwijać skrzydła do woli ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w Twoim mieście są duże elektroniczne bilboardy, to jak dobrze pogadasz, dostaniesz 30 s. na swój szlachetny cel w gratisie.

Przypadkowo znajdzie się tam kamera właściciela, która to wszystko zarejestruje i wykorzysta w celach reklamowych. Jeśli bilboard

jest tylko video, wówczas musisz się postarać, aby Twoje intencje były czytelne i zrozumiałe . Pozostaje kwestia synchronizacji i oprawy.

Tu możesz rozwijać skrzydła do woli ... :)

Osobiście wolałbym w kinie :) W Poznaniu jest kilka malutkich kin jak Rialto czy Apollo, które można wynajmować za nie aż takie znowu duże pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jeszcze aktualne, ale do 1500zł do ciemnych pomieszczeń mogę polecić GZ-V500 po podbiciu, dawała sobie na bardzo ciemnej hali asg (killhouse) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...