Skocz do zawartości
adrian91

Blu - ray 3d sony i bravia problem z filmem mkv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Chciałbym aby mój temat został umieszczony w odpowiednim dziale, jestem nowy więc przepraszam jeśli go źle zamieściłem.

Mam telewizor sony bravia 3d 55'' oraz ostatnio kupiłem odtwarzacz ponieważ była promocja blu ray 3d również sony.

Płyty blu ray odtwarza bez zarzutu.

Słyszałem że sony ma różne ograniczenia dotyczące odtwarzania z pendrive czy dysków przenoścnych dlatego mój problem polega na :

Ściągnąłem plik mkv 10GB film Oszukać Przeznaczenie 5 3d , nagrałem na pendrive 16gb

Blu ray nie chce go odtworzyć ponieważ jest to paradoks odtwarza mkv a pliku 10GB już nie odtworzy ponieważ format pendriva to exfat a tylko na takim można nagrać film powyżej 4gb ( a 95% filmów 3d zajmuje więcej niż 4gb) dlatego pendriva w ogóle nie wykrywa, a podłączając go do bravii Tv czyta exfat ale nie czyta mkv :(

Podchodząc do sprawy z innej strony spóbowałem zmienić format pliku na avi ---> rozmiar pliku zmniejszył się do 1gb, ale też ani bravia ani blu ray nie odtwarzają filmu.

Jedyną opcją nad którą myślę jest znalezienie kogoś kto mi nagra film na płytkę bluray , wiem właśnie że sony ma zabezpieczenia co do plików przetworzonych na komputerze, ale może jest jeszcze jakieś wyjście z sytuacji?

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest, odtworzenie pliku z komputera po dlna, przez odtwarzacz BD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który model odtwarzacza Blu-Ray posiadasz ? Powiem szczerze, w przypadku telewizorów i odtwarzaczy BR Sony, jest naprawdę ciekawa sytuacja.

Nowe modele TV rozpoznają FAT32 jak i exFat, zaś odtwarzacze BR: FAT32 i NTFS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonwertuj mkv do mts (m2ts) i Bravia łyknie film bez popitki...choć na 3D nie licz (chyba ze masz plik SBS)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Miescho dał Ci dobrą radę abyś wykorzystał technologię DLNA. Spróbuj tak przesłać film:

PS3 Media Serwer

Wild Media Serwer

W tych dwóch powyższych linkach znajdziesz wszystkie potrzebne informacjie jak to zrobić oraz rozwiązania i podpowiedzi innych ludzi jak radzili sobie oni z napotkanymi problemami. Polecam bo możesz szybko i łatwo przesyłać filmy z PC do TV bez zbędnych kabli czy nośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...