Skocz do zawartości
raffal

Wybór dekodera do Cyfry+ - pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

przymierzam się do zakupu jakiegoś dekodera do Cyfry+. Najbardziej zależy mi na dobrej jakości obrazu i szybkim przełączaniu kanałów (i generalnie płynnej obsłudze). Jeśli chodzi o nagrywanie to nie koniecznie potrzebuję wbudowanego dysku, może być sprzęt z miejscem na dysk lub po prostu USB.

Cena jaką chciałbym przeznaczyć to jakieś 500 - 800 zł, myślę, że na moje wymagania wystarczy :)

Ewentualnie mogę po prostu wziąść z Cyfry PACE PVR HD jeśli byłaby to dobra opcja.

z góry dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam staje pod podobnym dylematem. Poki co moim faworytem jest nBox* na Enigmie2 za... 320zl. Oczywiscie nowy. W tej cenie jest w opcji z mozliwoscia podlaczenia dysku twardego SATA i/lub czegokolwiek innego po USB

* dekoder bez dysku, sprzedawany w n na karte, wiec odpada paserstwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peace i jakość obrazu to coś w stylu mały fiat i komfort jazdy;-)

Dlatego wolałbym coś innego niż standardowy sprzęt Cyfry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peace i jakość obrazu to coś w stylu mały fiat i komfort jazdy;-)

Nie dramatyzowałbym, jakościowo jest gdzieś pośrodku stawki, oczywiście jeśli chodzi o jakość obrazu. Zawsze można go wziąć na spóbowanie. 10zł za miesiąc dzierżawy zapłacić, a jak nie spasuje to oddać.

sam staje pod podobnym dylematem. Poki co moim faworytem jest nBox* na Enigmie2 za... 320zl. Oczywiscie nowy. W tej cenie jest w opcji z mozliwoscia podlaczenia dysku twardego SATA i/lub czegokolwiek innego po USB

* dekoder bez dysku, sprzedawany w n na karte, wiec odpada paserstwo

N-Box z Enigmą, abstrahując już od sposobu pozyskania sprzętu i chałupniczo-inwazyjnej metody przeróbki, ma też sporo wad. Jako, że sprzęt ten nie był pierwotnie projektowany do takiego systemu, to wiąże się z tym sporo upierdliwości. Przede wszystkim, nie ma trybu idle, który jest typowo i normalnie dostępny w linuksowych boxach, czyli jedzie cały czas na full z prądem. Czy się stoi, czy się leży, głowica ma te 50 kilka stopni. To jej za dobrze nie wróży. Ale to jeszcze idzie przeżyć, można zainstalować chłodzenie. Ale już jakości obrazu, tak po prostu, zwykłej jakości obrazu, która jest baaaaardzo daleka od doskonałości, to to dość ciężko zaakceptować. No ale co kto lubi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wolałbym coś innego niż standardowy sprzęt Cyfry ;)

Ale zawsze możesz go wziąć przy okazji, w każdym momencie możesz go wziąć w dzierżawę, w każdym momencie możesz oddać. Może nie jest to demon szybkości i wzór ergonomii, ale ma dwie głowice. A dla kogoś przyzwyczajonego do komfortu z tym związanego, to może być kluczowa kwestia.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość obrazu TV jest raczej słaba. Słabe tunery, słaba jakość nadawania. Dobry tuner to raczej drogi tuner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywalem opticum 9500hd i sprawował się super do nie dawna jak doszły kanały ale kino hdi dome hd itd to zaczęły się kłopoty tuner glupial cały czas raz je oświetlone a raz nie musiałem włączać i wyłączać dekoder kolegaial podobnie po podłączeniu dekodera z cyfry zero problemów jakość obrazu trochę gorsza na dekoderze cyfry i wolniejsze przelaczanie kanałów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
N-Box z Enigmą, abstrahując już od sposobu pozyskania sprzętu i chałupniczo-inwazyjnej metody przeróbki, ma też sporo wad. Jako, że sprzęt ten nie był pierwotnie projektowany do takiego systemu, to wiąże się z tym sporo upierdliwości. Przede wszystkim, nie ma trybu idle, który jest typowo i normalnie dostępny w linuksowych boxach, czyli jedzie cały czas na full z prądem. Czy się stoi, czy się leży, głowica ma te 50 kilka stopni. To jej za dobrze nie wróży. Ale to jeszcze idzie przeżyć, można zainstalować chłodzenie. Ale już jakości obrazu, tak po prostu, zwykłej jakości obrazu, która jest baaaaardzo daleka od doskonałości, to to dość ciężko zaakceptować. No ale co kto lubi...

wiec co bys polecil? cos z dobrym procesorem i dobrym skalerem. Byleby to nie byl Dreambox za ok 4000zl ;)

Edytowane przez krzysiojaworzno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec co bys polecil? cos z dobrym procesorem i dobrym skalerem. Byleby to nie byl Dreambox za ok 4000zl ;)

Niestety - według mojej opinii i osobistego doświadczenia - jakość tutaj idzie z ceną.... tak więc Topfield SRP-2100 albo Kathrein UFS925 (ale to x2 przewyższa założenia pytającego).

Lub znacznie tańszy (i juz mieszczący się w budżecie) TF7750 z rynku niemieckiego. Ale znowu - konieczność CAM'a....

Sam miałem (krócej lub dłużej...) : białego nboxa, Humax 2000, Samsunga z CP, Kathreina 910, TF7700 (i ten pozostał) - kolejność nie jest przypadkowa -))

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio trzeba wydać 2000 zł żeby mieć dekoder który w miarę szybko przełącza kanały i taki który posiada gniazdo na dysk/wejście USB ? :/ Mało oglądam telewizji i nie potrzebna mi jakaś super wypasiona maszynka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieee - .... zawsze możesz wybrać coś tańszego. To wg mnie wersja idealna.

Ja przedstawię Ci jak ja liczyłem w takim przypadku : cena sprzętu 2000PLN, zakup na np. 8 lat to daje 20 PLN miesięcznie - czyli z grubsza tyle ile płacisz za wynajem szajsu firmowego z dowolnej platformy. Nie mówię tu o sprzęcie dodawanym za free albo prawie za free.

Poza tym TF7750 kosztuje za zachodnią granicą ok 200-250 euro i też wydaje się OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz tani a w miare dobry dekoder to polecam openbox s9,s10 lub 11 ,szybkosc kanalow jest dobra ,obraz hd jak na chinski wynalazek bardzo dobry .Sam mialem ten dekoder okolo roku .Nagrywa na dysk lub pendrive.kosztuje okolo 300zl ,znajdziesz na znanym portalu aukcyjnym.Mozesz tez sie zainteresowac fergusonami z serii ariva i np jeszcze dreamsky 256 ,opticum 9600.Nie polecam nbox z enigma mialem przez miesiac niby wszystko dziala ale nie dokonca i z jakoscia tez nie jest rozowo .Ale jak lubisz grzebac to bierz nbox tyle z mojej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

wiec co bys polecil? cos z dobrym procesorem i dobrym skalerem. Byleby to nie byl Dreambox za ok 4000zl ;)

To co ja bym polecił, to nie polecę, bo to nie jest zgodne z polityką naszego forum i mi nie wypada. Więc polecę oryginalnego Dreamboxa HD800se. A resztę już sobie sam dopowiedz, w związku z pierwszym zdaniem ;).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam VU+ Solo od Koreańczyków

Przesiadłem się z wysłużonego Dreambox 800 HD (poszedł do rodzinki) i jestem b. zadowolony.

Jakość obrazu HD, szybkość działania b.dobra (mam kartę Cyfry+)

Funkcjonalność na identycznym poziomie jak w Dreamie (linux, enigma2)

Ceny za to dwa razy niższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu zdecydowałem się na pudło 500GB od Cyfry. Jak na razie jestem zadowolony, moje wymagania spełnia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobilem wiele dekoderow, ale Dreambox 800 HD lub SE nie maja sobie rownych :) Z dobrym stabilnym softem to szczyt satelitarnej techniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...