Skocz do zawartości
czendlerbing

Panasonic DMP-BDT320, nowy model, sensacyjna jakość obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przesadzaj. Czas wreszcie odstawić starą technologię i pozwolić jej umrzeć smiercią naturalną. Brak wsparcia dla VCD czy SVCD też jest wadą ?

Nie popadajmy w paranoje. Nagrywarka BD kosztuje grosze, płyty BD są po kilka złotych.

Taki sprzet nie kupuje się do MKV 720p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj. Czas wreszcie odstawić starą technologię i pozwolić jej umrzeć smiercią naturalną. Brak wsparcia dla VCD czy SVCD też jest wadą ?

Nie popadajmy w paranoje. Nagrywarka BD kosztuje grosze, płyty BD są po kilka złotych.

Taki sprzet nie kupuje się do MKV 720p

nie porównujmy VCD i SVCD do DVD, a wspomniałem, że mam filmy na DVD+R w 720 i 1080 więc dla mnie to dość istotna sprawa. Zawsze moge na zewnęczny HD przerzucić, ale przecież nie po to backup robiłe filmów, zeby je z powrotem na HDD ładować.

W przyszłości nagrywarę zapewne kupię, ale aktualnie mam inne piorytety niżeli co 3 lata wymieniać napęd "bo technlogia idzie do przodu" o_O

Poza tym sprzęt chcę zakupić nie zmyslą o 720p jak nadmieniłeś - to przeca logiczne. Ja nie jestem typem co kupuje coraz to nowy sprzęt "bo jest nowy". Ja chce kupić raz a konkretnie - inaczej to dla mnie strata pieniędzy. I sadzę, że część ze mną się zgodzi.

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! tak się zastanawiam dlaczego mobor nie zakupił modelu Panasonica 220 / 221, który przynajmniej jakoś normalnie wygląda? A różnice w funkcjonalności są praktycznie nie zauważalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale czym się różni 220 od 320, prócz wyglądu, i dwóch opcji związanych z "pseudo polepszaczem dźwięku"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem wyzej wpis ze 220-tka mkv 24fps zawsze wypluwa w 60hz, czy da sie uzyskac 24p na 320-tce, tak zeby wyplula w tej postaci 1080p24 do tv, ktory obsluguje 24p Real Cinema ???

Bezsilnie szukam jakiegos odtwarzacza bluray, tak zeby mkv wypluwal takze w 24p. Myslalem ze 320-tka, ale chyba nie... Budzet to ok 800zl, doradzcie cos prosze. Nie potrzebuje YT i 3d, tylko mkv w 24p

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizory nie wyświetlają obrazu w 24Hz tylko w 60/96Hz (plazmy) 100/200Hz( LCD).

Wadą wysyłania 60Hz przez BDT220 jest brak możliwości wyboru, które (i jak) urządzenie przetwarza sygnał 24fps ->xxfps. Na pocieszenie napiszę, że 60Hz z BDT220 jest „nieupłynnione”, czyli regulując ustawienia w TV możemy zmieniać judder od 0 do 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z mkv itp bo z odtwarzaczami BD o których mowa uzywam wyłącznie płyt BD i kart pamięci z zapisem z kamery 3D

Ta ostatnia cecha była dla mnie priorytetem przy wyborze Pasikonika (zgodność z AVCHD 2.0). Mało który sprzęt to potrafi bo wiekszość jedzie na starych chipsetach głównie od realteka (bo tanie jak barszcz)

Do mkv, iso itd mam inny sprzęt... Także tutaj nie pomogę (sorry ale nie chce mi się przepinać i testować)

Serwer NAS narazie nieuruchomiony wiec po sieci też nie sprawdzę

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ten Panasonic radzi sobie z płytami nagranymi w domu? Płyty z filmami z kamery w 50p.? I jak taki odtwarzacz wypada na tle PlayStation 3? Zauwaze dużą różnicę na 50vt30?

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizory nie wyświetlają obrazu w 24Hz tylko w 60/96Hz (plazmy) 100/200Hz( LCD).

Wadą wysyłania 60Hz przez BDT220 jest brak możliwości wyboru, które (i jak) urządzenie przetwarza sygnał 24fps ->xxfps. Na pocieszenie napiszę, że 60Hz z BDT220 jest „nieupłynnione”, czyli regulując ustawienia w TV możemy zmieniać judder od 0 do 100%.

Dzieki, w takim razie moja plazma wyswietlajac 1080 24hz (takie info dostaje od tv po nacisnieciu przycisku info), w rzeczywistosci wyswietla 96hz.(24x4) i tak naprawde oklamuje mnie ze uruchomila tryb 24p True Cinema. (co dziwne roznice widac golym okiem)

Jednak nadal nie otrzymalem odpowiedzi, czy da sie uzyskac 24p przy mkv na 320-tce, tak jak to ma sie w przypadku odtwarzania plyt Bluray

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, w takim razie moja plazma wyswietlajac 1080 24hz (takie info dostaje od tv po nacisnieciu przycisku info), w rzeczywistosci wyswietla 96hz.(24x4)

1080p24 to jest informacja, co TV dostaje na wejściu HDMI, a nie jak sygnał jest wyświetlany na ekranie.

i tak naprawde oklamuje mnie ze uruchomila tryb 24p True Cinema.

tryb 24p True Cinema = sposób obróbki sygnału przez TV, a nie jak sygnał jest wyświetlany na ekranie.

--------------------------------------

A jak ten Panasonic radzi sobie z płytami nagranymi w domu? Płyty z filmami z kamery w 50p.? I jak taki odtwarzacz wypada na tle PlayStation 3? Zauwaze dużą różnicę na 50vt30?

Płyt nie wypalam, tylko zapisuje 50p na HDD.

W porównaniu do PC ->HDMI i kamera ->HDMI, widać różnicę. Dla jednych będzie istotna różnica dla innych niezauważalna.

Uwaga BDT jest kapryśny m2ts prosto z kamery lub po edycji HD Writer AE i PlayMemories Home normalnie odtwarza (z HDD), ale jeżeli użyjemy innego oprogramowania np: Vegas Pro 11.0, Corel VideoStudio Pro X5, MAGIX Movie Edit Pro MX Premium – pliki m2ts nie odtwarzają się dopóki nie zmienimy kontenera na mp4.

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym zw moj tv uruchania 24p True Cinema po tym jak otrzyma to na wejsciu hdmi. A 320-tka w mkv mu chyba tego nie zapoda ?

Panowie podajcie jakis zamiennik dla 320-tki, zeby wysylal te mkv w 24p, wiem ze bedzie ciezko, bo ten model jesli chodzi o jakosc obrazu i dzwieku niema sobie rownych w tej cenie...

Myslalem o lg bd670, ale z testow wynika ze na tle tego panasa to kicha jesli chodzi o jakosc obrazu i dzwieku. Pozostaje chyba tylko soniak, tylko czy wysyla 24p w mkv...

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, m2ts nie czyta... trochę lipa dla mnie bo mam dużo płyt z filmami w tym kontenerze bo odczytywał to PS3 bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że to mój pierwszy post na tym szanownym Forum,to przede wszystkim witam wszystkich.

A teraz problem. Wczoraj kupiłem ten model(tzn. chodzi o 320)panasonica. Obraz z orginalnych płyt piękny. Tu nie mam wątpliwości.

Jednak sciągnąłem sobie film The Bourne Legacy-plik mkv 1080p.bluray,x264 ponad 11GB.Zacząłem go oglądać przez WiFi za pomocą PS3MediaSerwer.

Obraz jest żyleta,napisy też oki. Jednak na telewizorze(sony) obraz nie jest na całym ekranie,a dodatkowo jest przesunięty maksymalnie pod górną krawędź(nie ma tam nawet kawałka czarnego paska) a na dole jest taki jakby pdwójnej grubości czarny pas, gdzie pojawiają się napisy.

Podobną sytuację zauważyłem jeszcze przy dwóch filmach. Oprócz tego większość jest panoramicznych,(ale obraz jest pośrodku ekranu a nie u góry) a trafiają się też na całym ekranie. Czy coś źle ustawiłem w odtwarzaczu,albo może czegoś nie ustawiłem w parametrach obrazu,że ten jest tak podciągniety pod górną krawędź.

Ten sam film(Bourn legacy) puszczony z kompa przez WiFi i PS3 Media Serwer na Tv 3D panasonica(posiada moduł wifi) jest na całym ekranie.

Jako że dopiero rozpoczynam gromadzenie ulubionych filmów na płytach BR(do tej pory zbierałem na DVD-chodzi o oginalne płyty zakupione w sklepach) mam drugie pytanie. Czy większość filmów na BR jest w formacie panoramicznym, tzn ma te dość grube pasy na dole i górze ekranu? Oba telewizory które posiadam mają 42" i przy takim poobcinanym obrazie filmy trochę dla mnie tracą uroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie- litości

Nauccie się wreszcie że kupując firmowy odtwarzacz BD - OBOJETNIE JAKI (może z wyjątkiem 4x droższego Oppo) - NIGDY nie dostaniecie pełnoprawnego playera NMT !!

Jeżeli chcecie ssać z sieci mkv czy inne m2ts niewiadomego pochodzenia to musice przyjąć do wiadomości że tego typu sprzęt będzie się na takich tematach "wykładał"

Do tego typu zastosowań są INNE urządzenia- dedykowane.

Te Panasonic'i sprawują się wzorowo TYLKO przy okazji odtwarzania płyt oraz materiałów z kamer/aparatów

Cała reszta jest dodatkiem marketingowym tzn dołożona na siłę bez solidnego wsparcia aktualizacjami ze strony producenta

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jej, cóż to ja słyszę !?

Ja mam 500tkę, czyli prawie to samo co 320 i nie mam takich sensacji.

A oglądam mnóstwo MKV od seriali (Boardwalk Empire) po normalne filmy.

Co prawda nie po WiFi tylko po kablu, ale to chyba nie ma znaczenia.

Sprzęt jest podpięty bezpośrednio do Kuro 42" jednym hdmi a drugim bezpośrednio do Yamahy z ostatniej serii.

Jedynie co przeszkadza to że przy MKV nie można zmieniać pozycji napisów (przy płytach dvd i BR da się przesuwać w górę i w dół)

Żadnego jittera, problemów z synchronizacją, z formatowaniem obrazu. Pliki MKV 720 i 1080. Niektóre sam sobie robię

z pożyczonych płyt BR które kumpel sobie przytargał zza oceanu (BR Rebuilder v42.04).

Oprócz MKV latają też avi. Z tym formatem też zero problemów.

Być może za krótko mam tego Panasa i jeszcze nie trafiłem na problematycznego eMKaVała ;) Dopiero kilka miesięcy zabawy. Ale przez ten czas codziennie cos na nim leci. Nie zawsze MKV. Różnie, raz płyta, raz serial, raz jeszcze coś innego. Jest to mój siódmy odtwarzacz blu ray, i pierwszy z którego jestem w 100% zadowolony. począwszy od wyglądu, po przez 2x hdmi, skończywszy na możliwościach. + bonus na którym mi nie zależało a po odkryciu tego jestem w niebo wzięty - obsługa FLAC 24/192. Bezwzględnie jakością miażdży wszystko co do tej pory słyszałem (łącznie z SACD)...

Pozdrawiam.

Rafał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co mam kupowac dwa urzadzenia, jesli chce ogladac zarowno bluray jak i mkv ?

A słyszałeś mądre przysłowie że jak cos jest do wszystkiego to zazwyczaj jest do d... ?

Należy się z tym pogodzić...albo będziesz sobie szarpał dalej nerwy. Wymiana na LG, Asusa czy innego Samsunga nic nie da

Zadziałają (być może) mkv za to inne funkcje będą z.....e

Taka jest prawda

fido

Najwyraźniej trafiasz na dobrze przygotowane pliki z którymi player nie ma kłopotu.

500 to to samo co 320 pod wieloma względami (oba bazują na tej samej platformie)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że po za dwoma HDMI oraz drobną różnicą w torze audio to są dokładnie takie same sprzęty...

Gdyby 320 miała dwa hdmi bez wachania bym ją kupił. Jednak stało się tak że mam 500tke i odpukać na razie jest super.

Powiem tak, nie zdawałem sobie sprawy jak wygląda prawdziwy tryb 24p. Kuro z tym Panasem rozija skrzydła....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o nie są te same sprzęty - łączy je tylko jedno - ten sam SoC :) i podobne zasilacze (nawet bardzo podobne)

Różnice:

- napęd (100x bardziej wolę tackę z 500tki niż świszczacy slot-in 320tki - mam oba modele więc i porównanie)

- wygląd zewnętrzny (320 plastik-fantastik, 500 jest o wiele lepiej zbudowany)

- pilot (ten od 320 to MEGAPORAZKA)

- tor audio (500 nie jest specjalnie finezyjna ale jednak dobre przetworniki dają się usłyszeć - 320 ma te same ale tylko 2.0)

- 2 HDMI w 500tce

Jako transporty dla BD - oba modele to dla mnie referencja. Istne Masterpiece

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zalozmy ze wzialbym oddzielny player do mkv / bd-iso (xtreamer sidewinder 3 ,lub Med1000x3d),

a do bluray 320-tke. Czy to wydaje sie sensownym rozwiazaniem?

Czy w takim wypadku musze brac 320-tke zeby cieszyc sie dobra jakoscia obrazu i dzwieku, czy moze nie odbiega on az tak znaczaco od tanszych rozwiazan.

Po prostu biorac 320-tke nie bede uzywal ani funkcji sieciowych, ani 3d, ani Lan, ani Wifi, ani odtwarzal nic poza plytami bluray, wiec w tym przypadku troche przeplacam za nie wykorzystane funkcje.

Czy w tej cenie, albo taniej, otrzymam taka jakosc jak z 320-tki ?

PS. Czy 500-tka wypluwa juz mkv w 24p, czy tylko 60 jak 320-tka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki z tymi plikami mkv rozumiem,że mogą się zdarzać takie kwiatki. Ale co z drugą częścią mojego pytania.Czy większość orginalnych filmów na płytach BR jest odtwarzana z czarnymi pasami u góry i dołu ekranu.

Mam 10 filmów i tylko Avatar jest odtwarzany na całym ekranie. W jakim formacie powinien być film aby był odtwarzany bez pasów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeżeli rozważacie zakup odtwarzacza którego głównym przeznaczeniem będą pliki - SZCZERZE polecam Dune Smart H1/D1/B1

Macie wtedy NMT który odpali wszystko...z wyjątkiem BD 3D (model B1 ma dodatkowo wbudowany odtwarzacz BD - ale nie odpalicie na nim 3D)

Do 3D - niestety - trzeba kupić co innego (do tego polecam właśnie 320/500)

sipap

Problem masz w swoim TV

Ustaw obraz w ten sposób aby nie był przez telewizor przeskalowywany. Nie wiem jaka to jest opcja ale z pewnością masz coś takiego

U mnie 320'tka odtwarza wszystko prawidłowo

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie bede korzystal z 3d, ani aplikacji sieciowych YT itd, a odtwarzacz bedzie sluzyl tylko i wylacznie do BD 2d, czy nadal w tej cenie polecacie 320-tke ???

Na avsforum czytalem posty z problemami przy niektorych oryginalnych BD... :o

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...