Skocz do zawartości
czendlerbing

Panasonic DMP-BDT320, nowy model, sensacyjna jakość obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Tor analogowy przy płytach CD w zupełności wystarczy. Jeżeli taka jakość jest dla niego wystarczająca - a o taka zapytuje, to nie przesadzajmy. Ja mam mocniejszego brata, 500setkę, ale słyszałem jak gra 320stka na starszych już, 12letnich ale z wyższej półki Sonus Faber, i w tej klasie cenowej jest naprawdę nieźle. Uważam że najwyżej jak do tej pory postawiona poprzeczka. jak miałbym tysiaka z lub nawet ciut więcej - nie zastanawiał bym się, tylko brał i cieszył się jakością.

Pozdrawiam.

Rafał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki macie transfer między dyskiem sieciowym (udostępniony na Vista 64) a BDT 220?

U mnie program Ethernet Diagnostic Utility pokazuje do 14Mbps, a film (w porywach 50Mbps) odtwarza się z zacięciami.

Z tego samego dysku po DNLA, program Ethernet Diagnostic Utility pokazuje do 50Mbps. Film odtwarza się płynnie na BDT220.

Inne komputery z tym dyskiem sieciowym mają około 90Mbps (kopiuj/wklej).

Czy są jakieś ustawienia zmuszające BDT220 do lepszej współpracy z dyskiem sieciowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz kolego pewnie sieć opartą na switchu albo routerze przełączajacym maksymalnie z prędkością 100Mb, co przekłada sie relanie na około 8-10MB/s. Oczywiście pod warunkiem że nic w tym momencie nie obciąża sieci. Ja sobie zrobiłem sieć opartą na switchu Cisco z wszystkimi portami 1Gb/s co daje mi realną prędkość między urządzeniami około 90-100MB/s. Kopiowanie pliku z laptopa na serwer plików (Synology) daje stabilną prędkość przesyłu 80Mb/s - tutaj pewnie wąskim gardłem jest dysk na który Synology zapisuje pliki. Panasonic DMP-BDT500 wykorzystuje pasmo 1Gb i przy takim linku bez problemu odtwarza plik m2ts który ma bitrate obrazu ~24000kb/s oraz dzwięk zdajsie zwykły DD 5.1. Żadnych zacięć, wszystko gra.

Odpowiedziął na Twoje pytanie jest sugestia modernizacji sieci szkieletowej tak aby obsługiwała prędkość 1Gb/s. Oczywiście do tego skrętka co najmniej Cat.5e. Od siebie dodam jeszcze że jeżeli chcesz po sieci przesyłać do jakiegokolwiek odtwarzacza flmy w HD to całkowicie zapomnij o WiFi które po prostu nie nadaje się do takich celów. Wolne, pływająca, zmienna prędkość transferu a i delikatny narzut przepustowości jest wstanie zabić transfer w takiej sieci. Tylko miedź albo "światło".

Jak mieszkasz w Krakowie moge po koleżeńsku pomóc. Wystarczy że masz w domu dobrą kawę ;)

pozdrawiam.

Rafał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz kolego pewnie sieć opartą na switchu albo routerze przełączajacym maksymalnie z prędkością 100Mb,

Tak. Ale problemem nie jest router, bo po DLNA BDT220 -> dysk mam 50Mbps i film się nie zacina.

Moim zdaniem ustawienia protokołu udostępniania folderów też są w miarę dobre, bo wymiana inny PC <-> ten dysk sieciowy mam 90Mbps. Przeczytaj jeszcze raz, co napisałem wcześniej.

Panasonic DMP-BDT500 wykorzystuje pasmo 1Gb i przy takim linku bez problemu odtwarza plik m2ts który ma bitrate obrazu ~24000kb/s oraz dzwięk zdajsie zwykły DD 5.1. Żadnych zacięć, wszystko gra.

24000kb/s < 50Mbps

IMG_4596-597x369.jpg

http://www.hdfever.f...stTabs_ul_29753

Ze zdjęcia wynika, że w BDT500 jest realtek RTL8201FL single-chip/single-port 10/100Mbps Ethernet

http://www.realtek.c...tasheet=RTL8201

P.S. Oczywiście moja sieć jest na CAT5e.

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem raz jeszcze dokłądnie i jest oczywiście tak jak napisałeś. Synology do switcha ma 1Gb, natomiast DMP500 do switcha 100Mb. Oczywiście nawet 100tka jest i tak nadmiarowa jeżeli brać pod uwage transmisję "pełnego" HD. Napisz jaki masz dysk sieciowy, może coś zaradzimy.

Rafał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc dysk sieciowy miałem na myśli folder/dysk udostępniony na Vista i obsługiwany przez BDT220 -> opcja „Podłączenie napędu sieci” .

Jeszcze raz:

BDT220 [DLNA] 50Mbps :-)

BDT220 [Podłączenie napędu sieci] 14Mbps :-(

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc dysk sieciowy miałem na myśli folder/dysk udostępniony na Vista i obsługiwany przez BDT220 -> opcja „Podłączenie napędu sieci” .

Jeszcze raz:

BDT220 [DLNA] 50Mbps :-)

BDT220 [Podłączenie napędu sieci] 14Mbps :-(

Jest duże prawdopodobieństwo że to ograniczenie tego odtwarzacza w przypadku transmisji z użyciem protokołu CIFS, chociaż jeżeli na BDT500 chodzi to bez problemu u kolegi FIDO to u Ciebie też powinno, te odtwarzacze sprzętowo aż tak się nie różnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest duże prawdopodobieństwo że to ograniczenie tego odtwarzacza w przypadku transmisji z użyciem protokołu CIFS,

:-(

chociaż jeżeli na BDT500 chodzi to bez problemu u kolegi FIDO to u Ciebie też powinno, te odtwarzacze sprzętowo aż tak się nie różnią.

U @FIDO chodzą 24Mbps. U mnie z krótkimi skokami do ?20Mbps? też idzie płynnie.

Płytki z elektroniką trochę się różnią, ale wspólne fw i funkcjonalność po odblokowaniu fw, są identyczne.

http://www.firmwarei....php?f=66&t=221

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest wszystko dokładnie opisane 120/220/320/500.

http://translate.goo...-et-dmp-bdt320/

Tylko jest mały błąd 220 ma takie same możliwości sieciowe jak 500(SAMBA + DLNA (UPnP) + Wi-Fi + Wi-Fi Direct).

Pojawiło się nowe oprogramowanie 1.49 (poprawili „Wireless LAN connectivity”).

U mnie nic się nie zmieniło.

Żadnych pomysłów na CIFS (SAMBA)?

No cóż BDT220 kupiłem głównie do odtwarzania z kamer 50p, a w nich 28Mbps to standard.

Na szczęście, chociaż DLNA w trochę okrojony sposób, ale działa. Przy cenie 430zł można wiele wybaczyć. ;-) zwłaszcza, że lepsza jakość obrazu w przypadku filmów z amatorskich kamer 50p jest wyraźnie zauważalna (USB).

Przy odtwarzaniu bezpośrednio z kamer->TV (HDMI) różnica obrazu miedzy SD600 i GW55 jest oczywista.

Przy odtwarzaniu z BDT220 różnice są już bardziej subtelne. Ten odtwarzacz potrafi przeciętną szczegółowość obrazu z Sony, przybliżyć do poziomu kamer 3MOS Panasonica.

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe podsumowanie wad BDT220 po dwóch tygodniach używania.

1. 24fps z DLNA, SMB(Podłączenie napędu sieci), HDD odtwarzacz zawsze wypuści jako 60fps.

2. Przy odtwarzaniu z DLNA, SMB naciśnięcie exit na pilocie często zawiesza urządzenie, pomaga dopiero długie przytrzymanie power na obudowie.

3. Na DLNA nie działają wszystkie ulepszacze obrazu i nie można wywoływać dodatkowych opcji w tym napisów.

4. DLNA nie odtwarza mkv bez przekodowania.

5. DLNA, SMB, HDD nie działa wznowienie odtwarzania, przewinięcie filmu trwa bardzo długo (10minut?).

6. SMB na dwóch routerach (WAG200, WRT120) i dwóch systemach (Vista, XP) wykazuje niski transfer danych ~17Mbps, przez co nie można płynnie odtwarzać plików powyżej 10GB z sieci oraz legalnych plików z kamer Panasonica/Sony 50p (28Mbps).

7. Nie można wyświetlić napisów do 3D SBS.

8. Odtwarzacz czyta tylko pierwszą partycje z HDD.

9. Odtwarzacz przy włączeniu TV (Viera link lub przycisk power na pilocie BDT) powoduje nieodczytanie godziny przez TV (z sygnału DVB-C) i brak możliwości późniejszego nagrywania zaprogramowanych programów.

10. Na DLNA, SMB brak możliwości przewijania dla wielu plików, oraz informacji o obecnym miejscu odtwarzania (hh.mm.ss).

11. Wkurzająca i niewytłumaczalna niekonsekwencja firmy, dlaczego wad 3, 4, 5, 8, 10 nie ma odtwarzacz wbudowany w TV Panasonic (ST50).

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako MP konstrukcje firmowe ZAWSZE będą do dooopy. Do takich zabaw należy się zaopatrzyć w inny - specjalizowany sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna ciekawa obserwacja:

Kamera Panasonic -> Vegas Pro 11 -> mp4 o rozmiarze do 3,99GB, plik normalnie odtwarza się (HDD) i działa przewijanie, plik można też odtworzyć na DLNA.

Kamera Panasonic -> Vegas Pro 11 -> mp4 o rozmiarze 4,00GB, plik odtwarza się, ale przewijanie już nie działa. Na DLNA plik w ogóle się nie otwiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od dziś posiadam swój egzemplarz BDT320. Pierwsze wrażenia pozytywny i to bardzo. Takie malutkie multimedialne cudeńko :) Ale nie zapeszam bo jeszcze za dużo nie przetestowałem, w zasadzie nic oprócz filmu Bluray, którego jakość oczywiście zachwyca, ale nie zauważyłem różnicy między Panasonikiem a Playstation 3, być może to wina moego już 4 letniego Panasa LCD, wszak flagowy model na tamte lata, ale jakby nie było dzisiaj już LEDy, nieskończone kontrasty i herce :D Póki co z minusów - brak TVN Playera, wszystko inne jest YouTube, Facebooki, Iplexy, Iplae. Mały minus też, że YouTube nie wyświetla filmów w HD :/ No i aplikacja od radia internetowego nie wyszukuje stacji jakie ja bym chciał, chyba, że coś nie ogarniam, ale to jeszcze przetestuje. Po dłuższym użytkowaniu napisze obszerniejszy teścik z fotkami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały minus też, że YouTube nie wyświetla filmów w HD :/

YT HD Panasonic ma w swoich TV. :-(

Kolejnej rzeczy "nie rozumiem" ;-), dlaczego TV ma YT HD a BD już nie.

P.S

24fps z DLNA, SMB(Podłączenie napędu sieci), HDD odtwarzacz zawsze wypuści jako 60fps.

Trajlery i wideo na życzenie z sieci oczywiście wypuszcza już 24fps. Jak oni musieli nad tym wszystkim się nakombinować. :-)

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YT HD Panasonic ma w swoich TV. :-(

Kolejnej rzeczy "nie rozumiem" ;-), dlaczego TV ma YT HD a BD już nie.

Właśnie niedawno kupiłem nowy TV Panasonica i niestety nie udało mi się do tej pory odtworzyć czegoś z YT w HD, zawsze leci SD.

Możesz zdradzić jak zmusić ten TV do odtwarzania w HD z YT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe Vimeo (konkurencja dla YT), działa w tym odtwarzaczu w pełnym HD i to jakim... szczena mi opadła... :blink: Także chyba trzeba się modlić, by wyszło nowe FW wprowadzające YouTube HD. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niedawno kupiłem nowy TV Panasonica i niestety nie udało mi się do tej pory odtworzyć czegoś z YT w HD, zawsze leci SD.

Możesz zdradzić jak zmusić ten TV do odtwarzania w HD z YT?

Oprócz tego że się zalogowałem na swoje konto YT, chyba nic nie robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego że się zalogowałem na swoje konto YT, chyba nic nie robiłem.

Ok, może sekret tkwi w tym że trzeba mieć konto na YT, ja takowego nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poprostu odpalasz filmy, które nie są w HD? :P

No właśnie odpalałem takie które są dostępne w HD i na PC można wybrać odtwarzanie w HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe Vimeo (konkurencja dla YT), działa w tym odtwarzaczu w pełnym HD i to jakim... szczena mi opadła... :blink:

:D Sprawdziłem Vimeo na TV i BD obraz słaby. Ciekawe co ja mam źle ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witacz,

zastanawiam się nad zakupem 320-tki... I trochę uderzyła mnie jedna rzecz. A mianowicie wszystkie Panasy obsługują wszelakie formaty płyt BD, DVD CD, jednak mają "ograniczenia" dla DVD+R. Z DVD-R nie ma problemu.

http://www.panasonic...?trackInfo=true

Czytają z nich DVD Video i AVCHD, jednak (wg. producenta)... nic więcej. MKV ani rusz... Czy to prawda? Mógłby ktoś przetestować taką kombinację? Film w MKV na DVD+R?

domyślam się, że ograniczenia wynikają z "dawnej wojny" producentów sprzętu między DVD-R i DVD+R. Ale żeby teraz jeszcze praktykować takie "zabawy"? Ja mam wiele filmów MKV na nośnikach DVD+R i może być to dla mnie spore utrudnienie.... Wiem, że większość z Was używa HDD, jednak po co mam zgrywać z powrotem film z DVD na HDD aby go odtworzyć?

Czekam na info w tej sprawie.

PZDR

mrbungle

Edytowane przez mrbungle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...