Skocz do zawartości
czendlerbing

Panasonic DMP-BDT320, nowy model, sensacyjna jakość obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Czyta z zewnętrznego dysku katalogi lub ISO BD ? A może chociaż gołem m2ts - y z dźwiękiem HD i napisami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i..? odtwarza po sieci czy nie? Mysle, ze to jest odpowiedz na pytanie, ktore najbadziej sie liczy w obecnych czasach

Myślałem, że masz na myśli połączenie po skrętce. Sprawdziłem na szybko jak wygląda sytuacja po WIFI.

1. Jako serwer DLNA Windows 7 - 320 czyta avi, mp3 (mkv i flac niedostępne z poziomu serwera).

2. Jako serwer PS3 Media Server - 320 czyta mp3, flac, natomiast nie próbuje nawet odczytać mkv i avi.

Odnośnie pkt. 2 na chwilę obecną nie jestem w stanie sprawdzić czym jest ten stan spowodowany bo zaczął się 13 etap TdF i porywa mnie przed tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyta z zewnętrznego dysku katalogi lub ISO BD ? A może chociaż gołem m2ts - y z dźwiękiem HD i napisami ?

Przy wieczorze sprawdzę odczyt katalogów BD z hdd zewn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wlozony wysilek, ale dla mnie osobiscie, a pewnie dla znaczacej ilosc uzytkownikow, licza sie mozliwosci sieciowe, nie zas podpinanie pod USB.

Nie kazde Wifi jest w stanie przeslacplynnie strumien z BD ale zakladam, ze przeniesienie na chwile routera/switcha na odleglosc nie wieksza niz dlugosc kabla i podpiecia drugim kablem komputera/laptopa w celu sprawdzenia praktycznego dzialania moze nie byc wielkim problemem.

Tabela nie odpowiada na moje pytanie, bo nie posiada opisu, czy dotyczy plikow odtwarzanych, z plyty, poprzez usb, czy moze siec. Inna sprawa to, tego typu dane zawarte w materialach informacyjnych producentow czesto nie pokrywaja sie w praktyce ze stanem faktycznym, tzn opis o czyms nie wspomina, albo jest spisem poboznych zyczen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jesli czyta bez zajakniecia flac z dysku zewnetrznego to swietnie, tylko ...... flac flacowi nierowny ..... nie jestem pewien czy odczyta plik z bitratem rzedu 4000 kbps. U mnie serwer postawiony na win7 za pomoca programu serviio niestety nie dal rady, sam nie wiem czy to wina routera czy jak ..... dzwiek rwie i przerywa odtwarzanie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyta z zewnętrznego dysku katalogi lub ISO BD ? A może chociaż gołem m2ts - y z dźwiękiem HD i napisami ?

Z zewn. dysku odczytałem 2 pliki m2ts. Pliki ze ścieżką DD 2.0 bez napisów (tylko takie posiadałem). ISO BD nie mam ale podejrzewam, że odtwarzacz ich nie przeczyta (patrz tabelka wyżej).

(...) Nie kazde Wifi jest w stanie przeslacplynnie strumien z BD ale zakladam, ze przeniesienie na chwile routera/switcha na odleglosc nie wieksza niz dlugosc kabla i podpiecia drugim kablem komputera/laptopa w celu sprawdzenia praktycznego dzialania moze nie byc wielkim problemem.

Tabela nie odpowiada na moje pytanie, bo nie posiada opisu, czy dotyczy plikow odtwarzanych, z plyty, poprzez usb, czy moze siec. Inna sprawa to, tego typu dane zawarte w materialach informacyjnych producentow czesto nie pokrywaja sie w praktyce ze stanem faktycznym, tzn opis o czyms nie wspomina, albo jest spisem poboznych zyczen.

Routera nie jestem w stanie przenieść w pobliże sprzętu, jest zainstalowany w miejscu, w którym jego demontaż zająłby mi dobre 20 min ;) Będąc jeszcze przy wątku sieciowym - z przesyłaniem plików mkv przez wi-fi już dawno dałem sobie spokój. Cała sieć oparta o standard n, źródło z core i3 a materiał i tak się ciął. Natomiast z dysku zewn. pliki mkv są odczytywane, możliwe jest ich szybkie przewijanie - to wszystko działa bardzo sprawnie. Dla mnie opcja ta jest jedynie dodatkiem ponieważ jako źródło stosuję płyty BD względnie DVD, więc mnie to w pełni satysfakcjonuje :)

Jesli czyta bez zajakniecia flac z dysku zewnetrznego to swietnie, tylko ...... flac flacowi nierowny ..... nie jestem pewien czy odczyta plik z bitratem rzedu 4000 kbps. U mnie serwer postawiony na win7 za pomoca programu serviio niestety nie dal rady, sam nie wiem czy to wina routera czy jak ..... dzwiek rwie i przerywa odtwarzanie.

"Flaki" jakie przepuściłem przez odtwarzacz miały bitrate rzędu 800 - 1000 kbps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę się bawię tym odtwarzaczem.

podłączyłem Dune przez USB do PC. w panasie ustawienia sieciowe zrobione metodą łatwą - '... łatwe ustawienia sieci ...'

puściłem przez DLNA Die hard 2. player odtwarza film, który wystartował z portugalskim audio - konia z rzędem temu, kto zgadnie dlaczego właśnie tak ... :blink:

uruchomienie: wybranie folderu filmu > bdmv > stream > plik .m2ts z filmem > komunikat '... proszę poczekać ...'> i następuje oglądanie B)

> na pilocie klikamy KEYS > z wyświetlonego menu wybieramy AUDIO > na wywołanym menu, szukamy zrozumiałego dla nas języka ;)

próba przewijania, kończyła się ponownym wystartowaniem filmu :dobani:

bawię się dalej zatem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m2ts-y nie poddają się przewijaniu, ani przeskakiwaniu do nast rozdziału ..... brak flag.

Ważne, czy można z takiego m2ts-a wywołac dowolne napisy i dźwięki, oraz czy .... wyrabia z bitratem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

język żądanego lektora, j/w napisałem - aktywuje się z obrazkowego menu, wywołanego z pilota > KEYS.

to menu ma 3'rzy zakładki - 1'na z nich, zawiera między innymi kafelki: '... top menu ...' i '... pop-up menu ...'.

tap'nięcie '... top menu ...' > wyłącza odtwarzanie z przełożeniem na powrót do menu odtwarzacza i komunikatem '... płyta nie wprowadzona ...'

tap'nięcie '... pop up menu ...' > brak jakiejkolwiek reakcji ...

z powyższego wynika, że zadysponowanie napisów nie jest możliwe.

nie zdążyłem oglądnąć filmu w całości ale to co widziałem w kontekście bitrat'u nie odbiegało od bezpośredniego odtwarzania z Dune.

Edytowane przez x_zorro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawuje sie sterowanie tym nieprzemyślanym pilotem ?

Jak zyje jeszcze nie widziałem pilota bez przycisków PLAY, STOP itp w odtwarzaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pewnie do wszystkiego - można się przyzwyczaić ...

osobiście nie jestem szczęśliwy z takiego sposobu nawigowania po menu :unsure:

popełniam błędy 'przeskoczenia' o 1'no lub 2'wa pola i trzeba powtarzać manewr.

taka 'nieprecyzyjność trafieniowa' wybieranej funkcji ...

znajdą się zwolennicy jak i krytykanci. 1'no udziwnienie przeze mnie zauważone:

odtwarzam film via DLNA i chcę wybrać język lektora > naciskam KEYS > wyświetla się graficzne menu > wybieram kafelek Audio > wyświetla się graficzne menu z wyborem języka > przyciskiem Return, muszę zamknąć 1'wsze graficzne menu (inaczej menu z wyborem języka jest nieaktywne) > dysponuję potrzebny mi język lektora > alternatywnie do wyboru jest ścieżka L lub P, lub LP > wygaszam menu przyciskiem Return.

uwaga do wyboru języka lektora - nie widać jaki język się wybiera > dany język, to 1, 2, 3, itd i słuchanie, czy to już włączony został ten poszukiwany właśnie :rolleyes:

no i nie widzę możliwości zadysponowania napisów :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pewnie do wszystkiego - można się przyzwyczaić ...

osobiście nie jestem szczęśliwy z takiego sposobu nawigowania po menu

Wprost przeciwnie, ja jestem zachwycony! To miłość od pierwszego wejrzenia (tzn. dotknięcia ;))

Ale fakt, że dużo uwag na zagranicznych forach/serwisach jest właśnie do tego sposobu obsługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej Koper

Pisałeś że pliki wielostrumieniowe przerastają tego Panasia

Dla uścislenia - miałes na mysli pliki 3D MVC ? Pytam bo dla mnie to jest zasadniczy powód dla którego rozwazam zakup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Tabela nie odpowiada na moje pytanie, bo nie posiada opisu, czy dotyczy plikow odtwarzanych, z plyty, poprzez usb, czy moze siec. (...)

Ta tabela powinna wyjaśnić trochę więcej.

lista320_2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta tabela niczego nie wyjaśnia. Mam player - niby też 3D - który zapakowany płytą 3D odtwarza 2D

Muszę miec czarno na białym jakie pliki czyta a jakich nie. AVCHD 3D to pojecie wzgledne i baaardzo szerokie

Moze to byc np Panasonicowskie SBS 720p

Mnie interesuje to czy czyta pliki Full HD MVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobor, nie mam materiału video kodowanego MVC.

podrzuć linka z jakimiś próbkami, to po prostu spróbuję czy Panasonik będzie w stanie odtworzyć ten plik ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę

http://api.viglink.c..._13424245864313

Znalazłem soft z którego można spłodzić pełnoprawny dysk 3D BD z nieorżniętą rozdziałką ale i tak wymaga to konwersji która trwa LATA. Takie rozwiazanie mnie zatem nie interesuje. Ten Pasikonik ma szansę sprostać temu zadaniu (nie interesuje mnie montaż tylko szybka archiwizacja i szybki dostęp do materiałów)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podany przez Ciebie plik jest odtwarzany przez n/n omawianego Panasonic'a.

puściłem kolibra przez DLNA. świeci w 2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puść go z karty pamieci - dla pewności

Plik jest na 100% 3D - czytalem w necie wypowiedz jednego usera który stwierdził ze jego pasikonik czyta MVC

Tylko nie jestem pewny czy aby nie potrzeba do 3D pełnej struktury AVCHD....

Gość pisał że zapodał SDXC prosto z kamery. Pozniej to samo przegrał na BD-R i też mu poszło (3D)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobor, nie mam karty pamięci - puściłem film z USB. świeci 2D.

mogę jeszcze nagrać ten plik na płytkę BD-RE i puścić bezpośrednio z napędu.

zastanawiam się tylko, czy to coś zmieni w wyświetlanych obrazie ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jżeli masz ochotę i chęć- będę wdzieczny. Aczkolwiek jestem na 90% przekonany że bez struktury będzie ślepy

rzecz w tym że pliki MVC 3D mają rzekomo jakieś pliki pomocnicze które zawierają informacje dotyczące...różnicy pomiedzy obrazem "2D" a brakującym "3D"

Na tej podstawie wyliczany jest brakujacy strumień. Nie jest on ponoć zapisany jako drugi, pelnoprawny track i na tym polega knyf

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanowiłem się i tak mi wychodzi, że jeśli nagram ten plik na płytę, po prostu kopiując go jak na USB, to nie będzie żadnej różnicy w odtwarzaniu.

albo podany plik nie jest 3D, albo Panas nie łyka kodowania MVC ... tak naprawdę nie wiem.

odpaliłem kolejno plik z kolibrem i Conan'a 3D SBS Daum PotPlayer'em z samego pliku .m2ts.

barbarzyńca odtwarzany jest 3D (SBS). plik z kolibrem świeci 2D - wydaje się więc, że struktura BR nie ma tu nic do rzeczy [?]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W strukturze BD są zwykłe m2ts-y 2D, a dane nadmiarowe do 3D w dodatkowym katalogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko te dane nadmiarowe są cokolwiek mizerne

Pliki o których mowa mają po 100-200 kB (innych w strukturze nie ma)

Zagadką jest natomiast to, jakim cudem (bo z czego) taki Vegas 11 z samego pliku m2ts wyciąga na timeline 2 ścieżki video....

Koliberek jest na 100% 3D

Wrzuciłem sobie do Power Directora i elegancko pokazuje 3D w info

Bądź tu mądry...

Jedyna prawidłowość jest taka - Rozwiazania sprzętowe (kamera-matka+rzeczony Panasonic i nic poza tym) czytają strukturę, w kompie wystarczy sam m2ts

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...