Skocz do zawartości
JerzyL

Jak podłączyć nboxa do monitora komputerowego?

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='gtlech' post='37739' date='04.02.2007, 19:03 ']Idealna. Jak mi sie uda wrzuce jakies zdjecia. Ale gwarantuje ze nie bedzisz zalowal zakupu.[/quote]

Qtlech napisz proszę jaki sygnał akceptuje po componencie. Jestem żywotnie zainteresowany, ale z tego co znalazłem na chińskich stronach to wygląda że akceptuje tylko 480i a to stanowczo za mało dla sygnałów HD :(.
Czekamy z niecierpliwością na jakieś informacje.

Pzodrawiam
Sławek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='37756' date='04.02.2007, 21:58 ']Qtlech napisz proszę jaki sygnał akceptuje po componencie. Jestem żywotnie zainteresowany, ale z tego co znalazłem na chińskich stronach to wygląda że akceptuje tylko 480i a to stanowczo za mało dla sygnałów HD :D.
Czekamy z niecierpliwością na jakieś informacje.[/quote]

Moj monitor nie obluguje 1080i ale jest taka opcja. Jade na 720 w 16:10. Jest naprawde git. To sa dane ze strony firmy z ktorej kupilem. to jest hurtownia takze nie moge wam podac linku, bo wejscie tylko z loginem:

Kod producenta V600
Nazwa producenta VideoMate V600
Typ tunera Zewnętrzny
Interfejs Nie dotyczy
Procesor video b.d.
Rozdzielczość Od 640*480 do 1680*1050 @ 60/75Hz
Tuner radiowy cyfrowy naziemny DVB-T Nie
Tuner radiowy cyfrowy kablowy DVB-C Nie
Tuner radiowy cyfrowy satelitarny DVB-S Nie
Tuner radiowy analogowy Nie
Tuner TV cyfrowy naziemny DVB-T Nie
Tuner TV cyfrowy kablowy DVB-C Nie
Tuner TV cyfrowy satelitarny DVB-S Nie
Tuner TV analogowy Tak
Zakres TV analogowej 48,25 - 863,25 MHz
Pasmo kablowe Pełne
System wizji PAL, NTSC
System fonii B/G, D/K, NICAM
Telegazeta Brak
Format zapisu Brak możliwości zapisu.
Gniazda karty: wejścia PC VGA In D-Sub, Antena TV In oraz gniazda w podstawce: S-Video, Composite Video (RCA Cinch), Component video YPbPr (3 x RCA Cinch)
Zdalne sterowanie Tak
Sterowniki Nie wymaga
Oprogramowanie Nie wymaga
Inne funkcje PIP - obraz TV można wyświetlić w formie okna o regulowanych wymiarach i położeniu na obrazie z komputera.
Wyposażenie Zasilacz sieciowy, kabel VGA D-Sub - D-Sub, kabel audio 2 x mini jack stereo 3,5 mm, pilot.
Informacje dodatkowe V600 to samodzielny tuner TV zamieniający monitor komputerowy w pełnowartościowy telewizor ze zdalnym sterowaniem. Oferuje szereg dodatkowych rozdzielczości dopasowanych do panoramicznych monitorów LCD: 1280*720, 1440*900, 1680*1050

Edytowane przez gtlech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='gtlech' post='37813' date='05.02.2007, 13:21 ']Moj monitor nie obluguje 1080i ale jest taka opcja. Jade na 720 w 16:10. Jest naprawde git. To sa dane ze strony firmy z ktorej kupilem. to jest hurtownia takze nie moge wam podac linku, bo wejscie tylko z loginem:

Kod producenta V600
Nazwa producenta VideoMate V600
Typ tunera Zewnętrzny
Interfejs Nie dotyczy
Procesor video b.d.
Rozdzielczość Od 640*480 do 1680*1050 @ 60/75Hz
Tuner radiowy cyfrowy naziemny DVB-T Nie
Tuner radiowy cyfrowy kablowy DVB-C Nie
Tuner radiowy cyfrowy satelitarny DVB-S Nie
Tuner radiowy analogowy Nie
Tuner TV cyfrowy naziemny DVB-T Nie
Tuner TV cyfrowy kablowy DVB-C Nie
Tuner TV cyfrowy satelitarny DVB-S Nie
Tuner TV analogowy Tak
Zakres TV analogowej 48,25 - 863,25 MHz
Pasmo kablowe Pełne
System wizji PAL, NTSC
System fonii B/G, D/K, NICAM
Telegazeta Brak
Format zapisu Brak możliwości zapisu.
Gniazda karty: wejścia PC VGA In D-Sub, Antena TV In oraz gniazda w podstawce: S-Video, Composite Video (RCA Cinch), Component video YPbPr (3 x RCA Cinch)
Zdalne sterowanie Tak
Sterowniki Nie wymaga
Oprogramowanie Nie wymaga
Inne funkcje PIP - obraz TV można wyświetlić w formie okna o regulowanych wymiarach i położeniu na obrazie z komputera.
Wyposażenie Zasilacz sieciowy, kabel VGA D-Sub - D-Sub, kabel audio 2 x mini jack stereo 3,5 mm, pilot.
Informacje dodatkowe V600 to samodzielny tuner TV zamieniający monitor komputerowy w pełnowartościowy telewizor ze zdalnym sterowaniem. Oferuje szereg dodatkowych rozdzielczości dopasowanych do panoramicznych monitorów LCD: 1280*720, 1440*900, 1680*1050[/quote]

Dzięki. Ja już zamówiłem w necie za cenę 311zł, mam go odebrać w środę, dam znać jak go sprawdzę. Szkoda tylko, że on taki biały. A Tobie za ile udało się kupić? Na jaki monitorze oglądasz? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='gtlech' post='37813' date='05.02.2007, 11:21 ']Moj monitor nie obluguje 1080i ale jest taka opcja. Jade na 720 w 16:10. Jest naprawde git. To sa dane ze strony firmy z ktorej kupilem. to jest hurtownia takze nie moge wam podac linku, bo wejscie tylko z loginem:

Kod producenta V600
Nazwa producenta VideoMate V600
Typ tunera Zewnętrzny
Interfejs Nie dotyczy
Procesor video b.d.
Rozdzielczość Od 640*480 do 1680*1050 @ 60/75Hz
Tuner radiowy cyfrowy naziemny DVB-T Nie
Tuner radiowy cyfrowy kablowy DVB-C Nie
Tuner radiowy cyfrowy satelitarny DVB-S Nie
Tuner radiowy analogowy Nie
Tuner TV cyfrowy naziemny DVB-T Nie
Tuner TV cyfrowy kablowy DVB-C Nie
Tuner TV cyfrowy satelitarny DVB-S Nie
Tuner TV analogowy Tak
Zakres TV analogowej 48,25 - 863,25 MHz
Pasmo kablowe Pełne
System wizji PAL, NTSC
System fonii B/G, D/K, NICAM
Telegazeta Brak
Format zapisu Brak możliwości zapisu.
Gniazda karty: wejścia PC VGA In D-Sub, Antena TV In oraz gniazda w podstawce: S-Video, Composite Video (RCA Cinch), Component video YPbPr (3 x RCA Cinch)
Zdalne sterowanie Tak
Sterowniki Nie wymaga
Oprogramowanie Nie wymaga
Inne funkcje PIP - obraz TV można wyświetlić w formie okna o regulowanych wymiarach i położeniu na obrazie z komputera.
Wyposażenie Zasilacz sieciowy, kabel VGA D-Sub - D-Sub, kabel audio 2 x mini jack stereo 3,5 mm, pilot.
Informacje dodatkowe V600 to samodzielny tuner TV zamieniający monitor komputerowy w pełnowartościowy telewizor ze zdalnym sterowaniem. Oferuje szereg dodatkowych rozdzielczości dopasowanych do panoramicznych monitorów LCD: 1280*720, 1440*900, 1680*1050[/quote]


Ponawiam pytanie o to czy pudełko po componencie przyjmuje sygnał HD. I nie chodzi mi o to czy Twój monitor obsługuje 1080i czy tez nie. Do sprawdzenia wystarczy monitor z rozdzielczością 1024x768, czyli na dziś praktycznie każdy dostępny na rynku. Chodzi o to czy podając po componencie sygnał z Discovery HD sygnał jest degradowany do 480 linii czy też nie. Z opisów jakie znalazłem wynika że powyżej 480 nie podskoczy, czyli kicha, jak wszystkie pozostałe tego typu urządzenia. W takim przypadku o HD nie ma mowy :).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='37890' date='05.02.2007, 23:06 ']Ponawiam pytanie o to czy pudełko po componencie przyjmuje sygnał HD. I nie chodzi mi o to czy Twój monitor obsługuje 1080i czy tez nie. Do sprawdzenia wystarczy monitor z rozdzielczością 1024x768, czyli na dziś praktycznie każdy dostępny na rynku. Chodzi o to czy podając po componencie sygnał z Discovery HD sygnał jest degradowany do 480 linii czy też nie. Z opisów jakie znalazłem wynika że powyżej 480 nie podskoczy, czyli kicha, jak wszystkie pozostałe tego typu urządzenia. W takim przypadku o HD nie ma mowy :blink:.[/quote]

Dzisiaj odebrałem ten tuner i podłączyłem. No i niestety duże rozczarowanie, akceptuje z nki tylko sygnał 576i po komponencie, żadnego innego nie chce. Więc niestety o HD nie ma mowy. Szkoda, bo myślałem, że problem jest już rozwiązany. Swoją drogą to nie wiem jak to chodzi u kolegi gtlech'a, bo bardzo entuzjastycznie napisał o tym tunerze, że jedzie na 720. A może to tylko u mnie nie chce chodzić?
A poza tym to tuner jest ok, ale dobrze, że mam możliwość zwrotu. :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='JerzyL' post='38192' date='07.02.2007, 22:10 ']Dzisiaj odebrałem ten tuner i podłączyłem. No i niestety duże rozczarowanie, akceptuje z nki tylko sygnał 576i po komponencie, żadnego innego nie chce. Więc niestety o HD nie ma mowy. Szkoda, bo myślałem, że problem jest już rozwiązany. Swoją drogą to nie wiem jak to chodzi u kolegi gtlech'a, bo bardzo entuzjastycznie napisał o tym tunerze, że jedzie na 720. A może to tylko u mnie nie chce chodzić?
A poza tym to tuner jest ok, ale dobrze, że mam możliwość zwrotu. :blink:[/quote]


No i tego się obawiałem, jednak dobrze napisali na chińskich stronach :huh: A Gtlech akurat chyba nigdzie nie napisał że mu chodzi na wejściu 720p, dlatego tak się dopytywałem.

Raczej napisał że podłącza monitor z taką rozdzielczością do tego tunera, a to akurat chyba jak najbardziej jest możliwe.

No szkoda w każdym razie, to szukamy dalej czegoś co zaakceptuje przynajmniej 720p na wejściu, najlepiej componentowym i potrafi to dobrze wypuścić na monitor komputerowy. Do Nki byłoby jak znalazł.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurzce , moze wy mi pomożecie. mam 226bw i koleś kupił "n" miesiąc temu - przed rejestracją mój monitor pokazywał strone startową, a terasz gdy już noremalnie odbiera na moim monitorze nic sie nie wyswietla a na dekoderze wyskakuje czerwony trójkącik. w czym lezy przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='erosito' post='45371' date='20.04.2007, 22:22 ']kurzce , moze wy mi pomożecie. mam 226bw i koleś kupił "n" miesiąc temu - przed rejestracją mój monitor pokazywał strone startową, a terasz gdy już noremalnie odbiera na moim monitorze nic sie nie wyswietla a na dekoderze wyskakuje czerwony trójkącik. w czym lezy przyczyna[/quote]

Dokładnie taki sam planuję kupić, jak działa to dajcie znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='LukeSky' post='51015' date='20.06.2007, 16:59 ']Dokładnie taki sam planuję kupić, jak działa to dajcie znać.[/quote]


Z działających z N-ką monitorów to mogę wymienić:

BenQ Monitor LCD FP222WH. Monitor posiada HDMI z HDCP. działa w 720p i w 1080i.

Obraz całkiem niezły, z kanałów HD nawet bardzo dobry. SD już gorzej, na pewno poniżej dobrego telewizora LCD.



Samsung SyncMaster 21'' 215TW działa po Componencie w 720p i 1080i. Działa po composite.

Przy czym obraz pozostawia wiele do życzenia i to we wszystkich trybach. Zdecydowanie poniżej przeciętnej.

Ona monitory sprawdzałem osobiście, jak ktoś ma jakieś pytania to śmiało, nawet jeszcze chwilowo dysponuję oboma sztukami do testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konwerter HDTV-to-VGA
Umożliwia wyświetlanie obrazu w wysokiej rozdzielczości (HDTV) z urządzeń wyposażonych w wyjścia YPbPr na monitorach komputerowych (CRT/LCD) i telewizorach projekcyjnych, plazmowych lub LCD wyposażonych w wejścia VGA D-SUB lub RGBHV.


Numer artykułu: 2HD2VGA
Cena brutto: PLN 199.00

Konwerter HDTV-to-VGA umożliwia wyświetlanie na monitorze komputerowym (LCD lub kineskopowym) obrazu wysokiej rozdzielczości z dowolnego źródła HDTV lub progressive scan wyposażonego w wyjście COMPONENT (YPbPr).

Polecamy stosowanie tego konwertera do wyświetlania obrazu wysokiej rozdzielczości nadawanego przez platformę telewizji nowej generacji N na monitorach komputerowych. Konwerter może być też stosowany do wyświetlania na monitorze obrazu z odtwarzaczy DVD wyposażonych w wyjście YPbPr progressive scan, lub z konsol: Playstation 3, Playstation 2, Nintendo Wii, GameCube, Xbox 360, Xbox wyposażonych w okablowanie z wtykami YPbPr. Konwerter posiada tójpozycyjny przełącznik umożliwiający wybór, który sygnał (z komputera czy z wejścia YPbPr) ma być w danej chwili wyświetlany. Można też załączyć tryb AUTO, w którym wyświetlany jest obraz z komputera, a przy braku sygnału z komputera konwerter automatycznie przełącza się na sygnał z wejścia YPbPr.

Specyfikacja:

• Zintegrowany konwerter sygnału HDTV COMPONENT (Y, Pb, Pr) na standard RGBHV
• Wysokiej precyzji konwersja koloru:
• błąd fazy < 1,5°,
• odchyłka amplitudy chrominancji < 2,5%
• Obsługa synchronizacji dwu i trój-poziomowych
• Automatyczna detekcja formatów:
• SDTV, EDTV, HDTV, oraz komputerowych od VGA do WUXGA i QXGA
• Szerokopasmowy wzmacniacz sygnału wyjściowego (500MHz@-3dB; slew rate 2200V/us)
• Wejścia:
• COMPONENT (Y, Pb, Pr),
• VGA z PC (15 pin VGA żeńskie),
• zasilanie stabilizowane (zakres napięcia: 7,5V - 9V; prąd zasilacza: 300mA - 500mA)
• Wyjście:
• VGA do monitora (15 pin VGA żeńskie)
• Obsługiwane formaty sygnału na wejściu COMPONENT:
• 480i@60Hz, 480p@60Hz, 576i@50Hz, 576p@50Hz,
• 720p@50/60Hz, 1080i@50/60Hz, 1080p@50/60Hz
• Obsługiwane formaty sygnału na wejściu VGA:
• VGA, WVGA, SVGA, XGA, SXGA, SXGA+,
• WSXGA+, UXGA, WUXGA (1920x1200), QXGA (2048x1536)
• Pasmo przenoszenia sygnału z wejścia VGA do wyjścia VGA: 400MHz@-3dB
• Tryby pracy przełącznika sygnału: VGA z wejścia PC, HDTV z wejścia YPbPr, AUTO
• Automatecznie przejście w stand StandBy po 1 s od zaniku sygnału na aktywnym wejściu
• Warunki pracy: temperatura: 0 - 40 C, wilgotność: 10 - 80%
• Maksymalny pobór prądu: 250 mA @8V (pobór mocy 2W)
• Wymiary: 88 mm x 65 mm x 38 mm
• Waga netto: 133 g

Zawartość opakowania:

• konwerter HDTV-to-VGA
• zasilacz
• instrukcja obsługi

Jako, że tunery satelitarne nbox HDTV i nbox HDTV recorder umożliwiają równoczesną pracę ich wyjść HDMI i YPbPr obraz na monitorze komputerowym podłączonym poprzez konwerter HDTV-to-VGA może być wyświetlany niezależnie od równoczesnego wyświetlania go na telewizorze podpiętym poprzez złącze HDMI. Stosując dobrej jakości, długi przewód COMPONENT można oddalić położenie konwertera HDTV-to-VGA do kilkunastu metrów od tunera satelitarnego, co w praktyce może umożliwiać oglądanie obrazu na monitorze znajdującym się w innym pokoju niż tuner satelitarny.


Źródło:
[url="http://hdtv2vga.com/cgibin/shop?info=2HD2VGA&sid=65f9adab"]http://hdtv2vga.com/cgibin/shop?info=2HD2V...mp;sid=65f9adab[/url] Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie czytałem całego tematu dokładnie, ale z urządzeń typu HDMI (z HDCP) -> VGA bardzo polecany jest (m.in. na avsforum) HDfury:
[url="http://www.cybershop.ltd.uk/HDFURY-go-1080P_ACF5R.aspx"]http://www.cybershop.ltd.uk/HDFURY-go-1080P_ACF5R.aspx[/url] (przykładowa strona gdzie można to kupic z googla)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie wszystkich uzytkownikow.

Przeczytalem temat, ale za duzo jak dla mnie rozwiazan tu padlo dotyczacych polaczenia z LCD, dlatego wole zapytac i dowiedziec sie konkretow.

Posiadam monitor Samsung 206 BW, i chcialbym podlaczyc do niego NBoxa. Najblizszy mojej specyfikacji sprzetu byl chyba kolega dEaK, ktoremu udalo sie podlaczyc Nke przez kabel hdmi>dvid. Jezeli taki sposob jaki On przedstawil nie bedzie pasowal do mojego sprzetu, prosze o jak najlepsza sugestie podlaczenia mojego LCD do N.

Teraz specyfikacja mojego sprzetu, wraz z linkami abyscie mogli szybko rzucic okiem:

Moj monitor: SAMSUNG 206BW -> [url="http://www.samsung.com/pl/products/monitor/tft/monitor20andhigher/206bw.asp"]http://www.samsung.com/pl/products/monitor...igher/206bw.asp[/url]
- Rozmiar: 20 panoramiczny
- Częstotliwość pozioma (kHz): 30-81
- Częstotliwość pionowa (Hz): 56-75
- Najwyższa rozdzielczość: 1680x1050
- Sygnał wejściowy: Analogowy / Cyfrowy
- Gniazda wejściowe: 15pin D-sub, DVI-D

monitor ten OBSLUGUJE DVI (HDCP)

Moja karta grafiki: GeForce 7600GS

Teraz dla porownania monitor dEaK'a. czyli sprzet na ktorym kolega uruchomil Nke.
[url="http://www.samsung.com/pl/products/monitor/tft/monitor19/940bw.asp"]http://www.samsung.com/pl/products/monitor...tor19/940bw.asp[/url]

- Rozmiar: 19
- Częstotliwość pozioma (kHz): 30-81
- Częstotliwość pionowa (Hz): 56-75
- Najwyższa rozdzielczość: 1440x900
- Sygnał wejściowy: Analog RGB, DVI Digital Link:TMDS
- Gniazda wejściowe: 15pin D-sub, DVI-D

monitor ten OBSLUGUJE DVI (HDCP)

================================================================================
=========================================

Podsumowujac, obydwa monitory nie wiele sie roznia..tak wiec dobrze rozumuje, ze u mnie powinno takze dzialac?

Czy tak jak w przypadku dEaK'a wystarczy tylko kabel HDMI > DVI ? Jezeli tak, to ktory z listy allegro mozecie mi polecic ?
[url="http://allegro.pl/search.php?string=hdmi+dvi&category=45949&buy=0&new=0&pay=0"]http://allegro.pl/search.php?string=hdmi+d...new=0&pay=0[/url]

Czy jezeli to bedzie rozwiazanie mojego problemu, to jest jaka jest roznica pomiedzy kablami: HDMI\DVI, HDMI\DVID ?

Dziekuje z gory za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kubusiowy' post='60760' date='20.09.2007, 17:31 ']Witam serdecznie wszystkich uzytkownikow.

Przeczytalem temat, ale za duzo jak dla mnie rozwiazan tu padlo dotyczacych polaczenia z LCD, dlatego wole zapytac i dowiedziec sie konkretow.

Posiadam monitor Samsung 206 BW, i chcialbym podlaczyc do niego NBoxa. Najblizszy mojej specyfikacji sprzetu byl chyba kolega dEaK, ktoremu udalo sie podlaczyc Nke przez kabel hdmi>dvid. Jezeli taki sposob jaki On przedstawil nie bedzie pasowal do mojego sprzetu, prosze o jak najlepsza sugestie podlaczenia mojego LCD do N.

CIACH


Czy tak jak w przypadku dEaK'a wystarczy tylko kabel HDMI > DVI ? Jezeli tak, to ktory z listy allegro mozecie mi polecic ?
[url="http://allegro.pl/search.php?string=hdmi+dvi&category=45949&buy=0&new=0&pay=0"]http://allegro.pl/search.php?string=hdmi+d...new=0&pay=0[/url]

Czy jezeli to bedzie rozwiazanie mojego problemu, to jest jaka jest roznica pomiedzy kablami: HDMI\DVI, HDMI\DVID ?

Dziekuje z gory za odpowiedzi.[/quote]

Jeśli Twój monitor obsługuje HDCP po DVI to potrzebujesz zasadniczo dowolny, byle grubszy od sznurówki :) , kabel HDMI-DVI i powinno zadziałać, pod warunkiem oczywiście że monitor da radę pracować przy 50Hz odświeżania. Ważne jest też abyś przełączył N-Boxa w tryb DVI przytrzymując klawisz RES przez kilka sekund.

Kabel HDMI-DVI i kabel HDMI-DVI-D to ten sam kabel, wszystkie te kable przekazują sygnał do cyfrowych pinów wejścia DVI czyli DVI-D właśnie.

Rozważ też opcję zakupu zwykłego kabla HDMi-HDMi i odpowiedniej, taniej zresztą, przejściówki HDMI-DVI. Taka konfiguracja będzie bardziej uniwersalna, bo pozwoli Ci wykorzystać ten sam kabel do połączenia w przyszłości innych urządzeń. Kabla HDMI-DVI do niczego już więcej nie wykorzystasz.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...