Skocz do zawartości
Gmeru

TEST (pierwsze spojrzenie) - Philips serii 6000 na 2012 rok ( 47PFL6007K/12 )

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, już zmieniłem. A czemu generalnie służą te 'ulepszacze' skoro większość ludzi je wyłącza?

Tak już jest w nowych tv lcd/led że większość ulepszac(zy poprostu przeszkadza (choć nie zawsze i nie każdemu) - "efekt teatru" nie jest wadą - niektórzy to akceptują i lubią - ja NIE i dlatego mam zawsze wyłączone HDNM (przy oglądaniu filmów) - obraz jak dla mnie przy wł HDNM jest nienaturalny i nieakceptowalny ale nie zawsze - np. wł. HDNM swietnie sprawdza sie przy transmisji sportowych okraszonych szybkim ruchem np. mecze piłkarskie - obraz staje sie wtedy jeszcze bardziej płynny !

W tym TV jest tyle opcji ustawień obrazu iż należy samemu pokombinować i ustawić pod swoje "oko" - już próbowałem ustawień podanych przez forumowiczów (inne forum) ale zawsze coś było nie tak - poprostu każdy ma inne wymagania i preferecje oraz warunki w jakich ogląda sie obraz z tv - najlepiej poswiecic troche czasu i ustawic tv pod siebie i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, pobralem z Android Marketu aplikacje dedykowana do sterowania i sterowanie tym telewizorem za pomoca xperii arc s jest jakies milion razy przyj :)emniejsze. Telewizor reaguje natychmiastowo i nie muli tak jak przy uzywaniu pilota tradycyjnego.

Ja też to zauważyłem - sterując z mojego SGS II wszystko śmiga o wiele wiel szybciej niż z pozycji pilota !!! Trzeba się tylko przyzwyczaić do innego stylu operowania - smartfon to nie pilot ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jak rozpoznać serię 6000 na rok 2012? To jest końcówka K/12? Czy oferta z baneru na górze w sklepach euro (tv+konsola) to modele na obecny rok? Dzięki za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam telewizor od paru dni i mam z nim drobny problem.

Chodzi o oglądanie TV SAT dekoder HD Polsatu). Ale efekt też zauwazyłem np. na YouTube.

Przy przejściach z bardzo ciemnego obrazu na bardzo jasny, czasami jest zauważlny efekt "drgania" linii obrazu w środkowej jego czesci. To jest jakieś 500ms - 1 s, i potem się "wygładza". Jakby pojawiały się poziome paski ciemniejsze, takie "śmieci", przez całość telewizora.

Mam włączone Clear LCD, i HDNM na średni. Włączenie/wyłączenie Clear LCD nie zmienia nic specjalnie.

Na BlueRay nie zauważyłem tego efektu. Ale to może kwestia źródła

Szczególnei irytujące jest to podczas reklam, gdzie kolor całości ekranu czesto się zmienia. Na pewno w momencie przejścia z ciemnego na "jasne tło".

Czy to normalne, czy ewentualnie może to być problem dekodera (choć na starym LG 32 cali LED HD REady te same kanały HD nie dają takiego efektu), może kabel ? Gdzie szukać przyczyny ? A możę sam telewizor ?

I w jaki sposób można z pilota szybko wejść w ustawienia obrazu, bo innego sposbu jak wchodzenie przez Home->Konfiguracja nie znalazłem, a to chyba z 20 klików zanim się dojdzie do tego miejsca. A przełączanie na gry, stylu obrazu to masakra.

Acha- miałem też problem z podłączeniem po LAN - WiFi złapało od razu, mój laptop po kablu łąpie bez problemów, tylko telewizor nie chce.

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez qubeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem (chyba ) z TV . Przyciskając funkcje OPTIONS w górnej krawędzi pojawiaja sie ikonki Opcje Obraz i dzwięk Ustawienia ekologiczne. Problem mam taki że klikając OPCJE pojawia się na ekranie tylko STATUS !a klikając na niego wyswiela mi sie Dzwięk -Cyfrowe stereo i Jakość Sygnału a czytając w instrukcji w opcjach powinne byc inne znaczenia jak np skalowanie i inne . Bardzo prosze o pomoc !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bitner

daj strzałkę do góry, potem w bok - wejdziesz w pozostałe opcje, też tego szukałem długo :-)

Ja do kolegów z innym tematem.

Telewizor byłw serisie - po długich dyskusjach z właścicielem serwisu wrócił bez zmian. Jesli chodzi o mryganie przy dynamicznym podświetleniu - ma być poprawione w najbliższym sofcie, który rzekomo juz miał być 2 tygodnie temu. Jeśli chodzi clouding - to okragłymi, delikatnymi ruchami miękką ściereczką sobie z im poradziłem.

Natomiast po powrocie zaczął mnei dręczyc inny przykry efekt:

1. na jasnych scenach, kiedy kamera przesuwa się w poziomie, pojawiają się widoczne ciemne smugi pionowe tak co 10-15 cm na całekj powierzchni telewizora.

Szczególnie mnie to wkurza przy oglądaniu meczów - po prostu masakra. Jak operator kręci kamerą za piłką, to moją uwagę przyciąga nie akcja, lecz te ciemne smugi.

I teaz nei wiem, co znowu właczyć - wyłączyć - prówałem "redukcja usterek MPEG" nawet na maska, ale to nic nie daje.

Zjawisko jest zarówno na cyfrowym polsacie, jak i na telewizji naziemnej (cyfrowej).

Czy to kolejny efekt "to tak ma", czy np. możliwe, że coś popsuli w serwisie (na elektrodzie czytałem, zę ktoś miał taki efekt, dopóki nie podłączył jakiegoś kabelka na płycie głównej TV).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam.

Przepraszam, jeśli trochę nie na temat, ale liczę na pomoc...

Na dniach zamierzam kupić nowy 3" TV (przesiadka ze starego kineskopowego 21") i po wielu, wielu wypowiedziach, skłaniam się ku Philips'owi.

Mam jednak pewne wątpliwości, na który model się zdecydować - sporo jednak tańszy 32pfl5507 czy droższy 6007?

Z 3D raczej korzystać nie będę (nie wyobrażam sobie oglądania TV w dwóch parach okularów), więc tutaj atut 6007 traci na znaczeniu.

Jestem laikiem w tej dziedzinie, filmy oglądam wieczorem leżąc i relaksując się, tak więc nie jestem jakimś koneserem w tej dziedzinie.

A może jednak poczekać (choć z trudem mi to przyjdzie) na nowości - 5008 lub 4508 ?

Poradzie coś, bo już mnie oczy bolą od czytania, a nic w sumie sensownego nie wywnioskowałem :D

Edytowane przez zgred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry test, właśnie takich wnikliwych recenzji o sprzęcie rtv/agd brakuje w polskim internecie, a nawet profesjonalnej prasie. W ogóle seria 6 to chyba pierwsza linia telewizorów Philipsa, która jest już produktem naprawdę wysokiej wartości przeznaczonym dla ludzi, którzy są świadomymi klientami i szukają produktu, którego jakości mogą być pewni. Ambilight w tej serii jest już od zeszłego roku, moim zdaniem zaszły też zmiany na lepsze w przypadku jakości obrazu. No i oczywiśce odchudzenie ramki, Philipsy są naprawdę bardzo cienkie, co zwiększa siłę ambilighta. Bardzo też fajnie zapowiada się SimplyShare. Oby więcej takich testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...