Skocz do zawartości
Gmeru

TEST (pierwsze spojrzenie) - Philips serii 6000 na 2012 rok ( 47PFL6007K/12 )

Rekomendowane odpowiedzi

a czemu miałoby się dać?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mnie się ten tv,mam pytanie:

Gmeru:

Czy jest widoczny efekt smużenia na grach (xbox,ps3),sporcie (piłka nożna C+HD i 3D) ?

Czy ten lcd jest godny wydania 4000 pln ?

Funkcje smart mnie nie interesują,tylko blu ray,sport,gry...

Przeszedłem się dziś po sklepach i nigdzie nie mieli tego modelu w Gdańsku
:(

Więc zakup byłby w ciemno,sklep Euro RTVAGD może zamówić i sprzedać na ratki
:)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś z użytkowników tego tv i odpowie na moje pytania ?

Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: w grach spisywał się dobrze bo pamiętam, że PS3 trzaskałem na nim i żeby mi smużenie dokuczało? Wątpię bo bym to wychwycił. Chociaż lepiej by było dopytać kogoś kto obcuje z nim na co dzień a jak widać o to nie łatwo...

Sport itd i ogólnie TV to będzie super płynnie bo akurat Phil poprawiacz płynności ma aż nadto uwypuklony.... co mnie osobiście przy filmach trochę irytuje... czyli opera mydlana.

A na ile cali się szykujesz? Konkurencja jest spora....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, że się odezwałes :)

46 " nie mniej...

Cena tak do 4 tys.

Podoba mi się jeszcze bardzo Panasonic Dt50, ale jest drogi :(

Może jakiś Samsung ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimum to 50" - nie uwsteczniaj się .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór dokonany...

Samsung UE46ES6570 i na tym koniec :)

W lutym zakup,mam nadzieje,czekam na dobrą cene,ale tym razem obowiązkowo wykupie gwarancje na 5 lat !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl lepiej o projektorze ... to jest dopiero FUN :)

Luty to dobry okres na zakupy - wszyscy wypstrykani z kasy, a handlować trzeba ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projektor, wypas, ale za biedny jestem, może kiedyś jak będę miał oszczędności... Teraz to mnie raty uratują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór dokonany...

Samsung UE46ES6570 i na tym koniec :)

Witam !

Mam od 2tyg. 47PFL6007 i mogę go z szczerością polecić - podpiete mam do niego PS3 , N-ke oraz kino domowe.

Gry śmigają świetnie (zero smurzenia czy czegokolwiek tam !!!) - niski Input Lag zapewnia wysoki komfort grania !

N-ka oczywiście po HDMI i HD wyglądaja obłędnie razem z Ambilightem (do 2020 roku nie uswiadzczysz tego niegdzie indziej jak u Philipsa - przy wyborze TV na początku nie brałem tego bajeru wogóle pod uwagę a teraz z niego nigdy bym nie zrezygnował !!!)- SD trochę gorzej ale skalowanie ogólnie bardzo dobre do SD - zależy od kanału jaki nadaja program.

Efekt teatru wyeliminowałem wyłączając ulepszacze i już go nie ma :hura:

Net po WIFI śmiga aż miło - zero zacieć.

Menu mogłoby chodzić trochę szybciej ale tragedii nie ma - może z nowym softem coś jeszcze ulepszą ?

według mnie jest to lepsza opcja niz w/w Samsung ale jak kto woli.

TV można obejżeć w Media Expert lub Euro RTV (MM nie ma wogóle a Saturn to nie wiem)

Samsung multimedialnie i wizualnie (rzecz gustu) wypada lepiej ale jeśli chodzi o jakość obrazu oraz parametry nie ma wogóle co prównywać - do 4tys. trudno znależć coś lepszego.

Jesli ktoś ma jakieś pytania odnośnie tego TV proszę pisać na PW - napewno odpowiem.

Pozdrawiam.

Edytowane przez maniek530
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki maniek za opinię!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dziękuje za opinię, ale żona woli sama :( zgodziła się na nowy tv, więc muszę trochę ustąpić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dziękuje za opinię, ale żona woli sama :( zgodziła się na nowy tv, więc muszę trochę ustąpić :(

No z żoną lepiej nie zadzierać ^_^

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Co powiecie o tej Toshibie?

http://www.ceneo.pl/Telewizory_3D;szukaj-toshiba+46WL863G

Zastanawiam sie nad nia a Philipsem 6007.W Toshibie jest activ 3D znowu w Philipsie Ambilight. Nie wiem co oznacza ta literka G.Na stronie Toshiby nie ma takiego oznaczenia,za to parametry ma takie same jak Toshiba 46YL863 która kosztuje przeszło 1500 zł wiecej

http://www.ceneo.pl/Telewizory_3D;szukaj-toshiba+46YL863

Który telewizor jest lepszy według Was?

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Co powiecie o tej Toshibie?

http://www.ceneo.pl/...oshiba 46WL863G

Zastanawiam sie nad nia a Philipsem 6007.W Toshibie jest activ 3D znowu w Philipsie Ambilight. Nie wiem co oznacza ta literka G.Na stronie Toshiby nie ma takiego oznaczenia,za to parametry ma takie same jak Toshiba 46YL863 która kosztuje przeszło 1500 zł wiecej

http://www.ceneo.pl/...toshiba 46YL863

Który telewizor jest lepszy według Was?

Pzdr

Witam !

Różnic troche jest - zacznijmy od tego że ta Tośka jest zeszłoroczna a Phil z tego roku.

WL-czarna ramka

Yl-srebrna ramka

Dla mnie in minus to aktywne 3D (ale jak kto woli),stary design (szeroka ramka),brak okularów w zestawie WL (koszt jednej pary to ponad 100zł) - w wersji YL są ale cena zaraz inna.Słaby multimedialnie i z tego co wyczytałem obraz traci na jakości przy oglądaniu pod pewnymi kątami - na wprost jest ok.Procek w Philu to Dual Core no i oczywiście brak Ambilight.Mniej portów niż 6007

Na plus napewno matryca - czerń i biel w Tośce są bardzo dobre (w Philipsie niedużo gorzej) ale wymaga kalibracji bo wiele rzeczy jest do poprawienia w stosunku do fabrycznych ustawień.Ładnieszy pilot.

Nie wiem do czego ma służyć tv - jakie preferencje.

Widziałem na żywo YL i też się nad nia zastanawiałem ale wybrałem 6007 ze względu chociazby na pasywne 3D , Ambilight i wygląd.

Jakby co to tutaj jeszcze poczytaj :

http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/73303-seria-yl863-wl863-ktos-kupil.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako, że jestem zainteresowany wymianą tv ,podobnie jak wielu - mam dylemat który kupić.Ciekawił mnie nowy philips serii 6000 ,ale oglądając w dwóch różnych sklepach model 42 i 47 cali mam mieszane uczucia. Chodzi mianowicie o zjawiska jakie towarzyszyły uruchomieniu obu telewizorów a mianowicie w czasie wyświetlania loga PHILIPS-pojawiały się w lewym górnym rogu krwawe piksele(można tak chyba to określić)tj .pasek długości 12-15cm szeroki na ok3-4 mm..Trwa to tylko chwile i trzeba się wpatrzyć podczas uruchamiania w ekran ,ale dziwi mnie to że takie zjawisko występuje.Interesuje mnie model 55" ,ale nie wiem czy wszystkie wielkości matryc tego modelu tak się zachowują.Ponadto włączanie tv następuje poprzez przycisk zmiany kanałów(+) a nie poprzez czerwony przycisk,który służy tylko do wyłączania tv.

Sprzedawca twierdzi ,że ten typ tak ma w co nie chce mi się wierzyć :excl: .Ponadto obsługa pilota też nie była za ciekawa. Telewizor zamulał, nie reagował na polecenia trzeba było go restartować .Dlatego przyuważyłem te krwawienia. Telewizor z wyglądu jest super ,ambilight ok cena w miarę,obraz sklepowy -wiadomo nie pokrywa się z domowa rzeczywistością,ale to można dopiero określić po zakupie.Wobec powyższego mam pytanie do użytkowników tej serii,jak ma się to do ich rzeczywistości i odczuć. Na forum philipsa też toczy się zaciekła dyskusja na temat modelu 6000 i problemów z jakimi boryka się seria(niewyraźny obraz w szybkim ruchu) . Namieszała mi ona w głowie, bo byłem już zdecydowany na zakup.Myślałem,że to tylko kwestia softu ale teraz to nie wiem co o tym myśleć bo od wejścia na rynek tv trochę czasu upłynęło.Czy lepiej zainwestować w wyższa serie.....Pozdrawiam i czekam na wasze opinie i doświadczenia z tą seria telewizorów bo dalej mam zagwozdkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kola164 - rzeczywiście masz rację z tym paskiem przy włączaniu tv ale ... ma on moze 12-15cm dł ale jest szeroki nie na 3-4cm tylko na jakis dosłownie 1 milimetr ! Ale wcześniej tego nie widziałem - trafne spostrzeżenie !!! Nie ma się on ni jak do jakości obrazu - wystepuje on tylko przez jakąś sekunde przy uruchamiani tv - ja uruchamiam tv z przycisku który do tego służy a nie "+ chanel".Co do menu to rzeczywiscie demonem szybkosci to on nie jest ale tragedii nie ma - mi nie zawiesił sie ani razu razu więc moze jakies felerne te tv w sklepie były ??? Co do niewyrażnego obrazu w szybkim ruchu to nic takiego nie zauważyłem - filmy,sport i inne śmigają że aż miło.Jest "efekt teatru" ale można go usunąć wyłączając ulepszacze.

Jak to ktos napisał : nie ma idealnego tv - zawsze sie cos znajdzie co bedzie nie tak - chociazby w najlepszym modelu (np. cena ^_^ )

Według mnie ten TV jest wart swojej ceny np. za : świetny obraz (czerń i biel)-głównie po to się kupuje TV aby obraz był jak najlepszy,ambilight to dla mnie bajka (nigdy wcześniej bym o tym nawet nie pomyślał),wygląd-design,wystarczająca ilość portów,WIFI działające bezproblemowo ,niski input lag - jak ktoś potrzebuje do grania.

Nie sprawdzałem jeszcze wszystkiego (choćby DLNA czy odtwarzanie z USB) ale mimo wszystko polecam ten TV - no chyba że coś nawali to opinia może ulec zmianie ^_^ - oby NIE !!!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maniek530- Fajnie ,że ze swego tv jesteś zadowolony! : :D oby jak najdłużej! Ale ten pojawiający się pasek mnie zastanawia.Czy nie odbije się to w czasie na trwałości matrycy.Tego nie powinno być.Podobnego zjawiska nie widziałem na tv innych firm.Ciekawe dlaczego nie można tego skorygować .Wiadomo przy wyborze trzeba iść na kompromis,ale zwykle detale o pewnych rzeczach decydują czy coś się podoba ,czy nie(oczywiście oprócz jakości obrazu). Dzisiaj specjalnie byłem w innym sklepie ,gdzie na 47" tv serii 6000 zaobserwowałem to samo co w innych.I to nieszczęsne włączanie z pilota..Mam mieszane uczucia.. Sprzedawca wciskał różne przyciski i tv nie chciał zatrybić(brak reakcji-nie wiadomo było czy coś się już dzieje ,czy jeszcze nie),dopiero po ok.8-10 s odpalił(pokazało się logo philips). To mnie martwi i powstrzymuje przed zakupem tv- jakby nie było za ładnych parę tysięcy.Mam nadzieje że fachowcy którzy testowali ten model coś powiedzą na ten temat i czy jest się czym przejmować,czy zapomnieć o być może mało istotnym problemie.....Jeszcze zauważyłem,że plastikowa osłona matrycy w górnych rogach tv lekko odstaje(podobnie jak w serii lm od LG)...Czy nie będzie problemu z gromadzącym się tam kurzem?-ale o tym pewno przekonamy się z czasem.Może tak ma być????Wiem ,że takie drobiazgi nie powinny deklasować telewizora,ale w codziennym użytkowaniu mogą nieźle krwi napsuć.A po co tracić nerwy..... Mam 8 letni model philipsa z piksel plus2 i tam czegoś takiego nie było. Utwierdźcie mnie w przekonaniu ,że warto zaryzykować i kupić ten tv. Jeszcze raz pozdrawiam!!!

- Dalej nie zdecydowany.. :rolleyes:

Edytowane przez Kola164

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kola164 jeśli tak już Ci zalazł za skórę ten 6007 to pomyśl nad tym : TOSHIBA 47VL963 - bardzo fajny TV - sam brałem go pod uwagę ale zdecydowało - brak wbudowanego WIFI i brak ambilight - dokupisz adapter i będzie dobrze a sam TV jest bardzo fajny - ładny obraz jak to w Tośkach i nie będziesz miał problemu z odstającą ramką - tam czegoś takiego nie ma - najlepiej sam zobacz gdzieś w multipleksie.Masz tu też pasywne 3D i 4 pary okularów w zestawie - w sklepie jest on troche tańszy od 6007 a w necie to już o kilka stówek idzie go wyrwać taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy ten tv bez problemu obsługuje moduł dostępu CI TV N na kartę ten za 190zł sprzedawany w Eurortvagd??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóz, kupiłem i ja :). Przesiadam sie z KDL40V5500 i mam nadzieje nie żałować tego kroku :). Dzisiaj mają dostarczyc tak ze na pewno sie podziele wrazeniami. W zasadzie chcialem 55 cali, ale coż, bede miał jakiś cel na nastepny rok przynajmniej :).

BTW - z KDL40V5500 jestem bardzo zadowolony, telewizor spełnił moje oczekiwania w 100 %. Jedyne czego mu brakowało to wifi wbudowane.

EDIT :

Sprzęt już w użyciu :) Na tą chwilę jestem zadowolony, chociaż już widzę że dopiero 55'' chyba mnie w pełni zaspokoi.

Porownywac mogę ten ekran z poprzednikiem i wychodzi mi na to że jest lepiej przede wszystkim pod względem samego świecenia. Czerń jest czarniejsza niż w KDL40V5500 a biel jakby taka bielsza :). Oczywiscie wiekszosc ulepszaczy została wyłaczona. Menu, o ile intuicyjne i ładne dla oka o tyle porównania z Soniakiem nie ma żadnego. Philips przegrywa wyraznie pod wzgledem predkosci działania. Dość wkurzające jest oczekiwanie na reakcje telewizora po wybraniu jakiejkolwiek pozycji z menu. Co ciekawe, pobralem z Android Marketu aplikacje dedykowana do sterowania i sterowanie tym telewizorem za pomoca xperii arc s jest jakies milion razy przyjemniejsze. Telewizor reaguje natychmiastowo i nie muli tak jak przy uzywaniu pilota tradycyjnego.

A teraz wisienka na torcie czyli Ambilight. Tego sie nie spodziewalem po prostu i powiem szczerze ze przeroslo moje oczekiwania. Rewelacja przez duże R. Kto ma, ten wie o czym mówie, a kto nie ma niech żałuje :) i kupuje Philipsa :)

Edytowane przez Headstar_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, co to jest ten 'efekt teatru' ?

Przeniosłem się na ten telewizor(42 cale) z analogowego philipsa sprzed kilkunastu lat i oczywiście przeżyłem 'szok kulturowy'. Poprzedni telewizor miał nie więcej niż 30 cali, więc może to zludzenie, ale obraz wydaje mi się zbyt przybliżony, jak w tanich telewizyjnych telenowelach. Może to tylko złudzenie ze względu na wielkość telewizora?

W opcjach ustawiłem obraz filmowy, dźwięk filmowy, ale nadal dziwnie wygląda, głównie przy filmach oglądanych z kaset vhs(jest to dla mnie nośnik priorytetowy)

Mógłby ktoś dopomóc? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinienes wylaczyc "ulepszacze" obrazu.

Konfiguracja -> Ustawienia telewizora -> Obraz -> Pixel Precise HD -> HD Natural Motion (off). To przede wszystkim. Reszta wedlug wlasnego uznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO - marketingowy bełkot .... 400 Hz, 600 Hz, tak jak kiedys podawali moc magnetofonow, "jamników" takich, 600 W itd. :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...