Skocz do zawartości
DonCrush3r

Konwersja BDMV-->MKV

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post na tym forum tak więc witam wszystkich. Mam pewne wątpiwości dotyczące formatu MKV.

Posiadam sporo filmów w jakośći Full HD na moim dysku zewnetrznym 3,5 cala o pojemności 1 TB. Mam na nim jeszcze sporo miejsca, jednak chciałbym zrobić porządek. Są to filmy w różnych formatach jednak największy problem mam ze strukturą BDMV. Potrafię ją odtworzyć za pomocą programu TotalMediaTheatre 3, MediaPlayerClassic też daje radę jednak nie moge w nim odtworzyć wszelkich rozdziałów jakie mamy podczas odtwarzanie np na zwykłym odtwarzaczu, jednak to nie jest dla mnie problemem. Potrafie już dokonać konwersji pliku filmu, znajdującego się w folderze Stream, plik ten waży najwięcej. Waga tego pliku oczywiście się zmniejsza. Mało co prawda, ale się zmniejsza. Pousuwałem w programie MKVMerge wszelkie niepotzrebne napisy oraz ścieżki audio i skonwertowałem plik m2ts, jednak jak wspominałem jego waga nie zmniejszyła się znacząco.

Plik M2ts 25 gb zmniejszyłem do 21 gb. Czy da się "wycisnąć" jeszcze więcej? Posiadam film mkv o wadze 11 gb trwający prawie 3 h w którym jakość jest taka sama jak we wspominamy przeze mnie filmie ważącym 21 GB który trwa dwukrotnie dłużej! Od cezgo to zależy?

Drugim moim problemem są napisy. Plik znajdujący się w folderze Stream, podczas otwierania go programem MediaPlayerClassic, nie zawiera żadnych napisów, oraz nie zawiera angielskiej ścieżki dźwiękowej. Program MKVMerge wykrywa wszystkie napisy oraz ścieżki dźwiękowe które również wykrywa MediaPlayerClassic gdy otworze plik MovieObject w folderze BDMV confused0083.gif Po konwersji moge spokojnie zmieniać ścieżkę dzwiękową w pliku MKV jednak napisy nie działają, mimo tego iż MediaPlayerClassic je wykrywa, Zaden program nie może ich załadować, mimo tego że widać iz są wewnątrz tego pliku. Jak załadować te napisy?

Oto moje dwa problemy które mam nadzieję pomoże mi ktoś rozwiązać. Jestem neico zielony w tych sprawach tak więc licze na Was wub.gif

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BDMV to po prostu kopia płyty Blu-Ray.

Jeśli chcesz zmniejszyć "wagę" pliku z filmem musisz go po prostu skompresować.

Wielkość pliku przekłada się na jakość obrazu i dźwięku. Im mniejszy plik tym gorzej.

Najprościej konwersji dokonasz darmowym programem Any Video Converter (link).

Wybierz jako docelowy format: MKV (kodek: x264).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BDMV to po prostu kopia płyty Blu-Ray.

Jeśli chcesz zmniejszyć "wagę" pliku z filmem musisz go po prostu skompresować.

Wielkość pliku przekłada się na jakość obrazu i dźwięku. Im mniejszy plik tym gorzej.

Najprościej konwersji dokonasz darmowym programem Any Video Converter (link).

Wybierz jako docelowy format: MKV (kodek: x264).

Zeby zmniejszyć wagę pliku to trzeba przede wszystkim wywalić niepotrzebne rzeczy czyli np. dodatki czy dodatkowe ścieżki dźwiękowe w zupełnie niepotrzebnych językach.

I tak z dysku 50 GB możesz zrobić plik z filmem i z napisami np. 18 GB albo 25 GB, zalezy od filmu. Oczywiście bez rekompresji czyli straty na jakości.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

@Fantom: Próbowałem na początku tym sposobem co Ty podałeś jednak nie wygląda to najlepiej dlatego używam MKWMerge.

@Wojtek194710: Nie wiem czy mnie zrozumiałeś, napisy mam w pliku MKV jednak nie chcą się odtworzyć, aczkolwiek po pobraniu zarówno najnowszej wersji MPC HC jak również programu który mi podsunąłeś, napisy w filmie do którego mi je będzie najtrudniej zdobyć(plik zewnętrzny) działają, jednak dalej w innych filmach nie chcą działać mimo tego że tam są i je wykrywa program.

@Pmcomp: Używając MKVMerge usuwam oczywiście zbędne dla mnie ścieżki dzwiękowe jak również napisy. I tak z 31 GB mam 25 GB. Spadek jest ale porównując z tym co napisałeś jest bardzo znikomy. Czy mógłbyś nieco rozwinąc ten temat? Może powinienem innego programu użyć? Oczywiśćie nie chcę aby plik ważył mniej kosztem jakości.

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy finalnie masz 14 GB czy 25 GB zależy od filmu i nie jest regułą

Np Gorączka SObotniej Nocy po odsyfieniu ma 13 GB...Inny film może mieć 28 GB (po takim samym zabiegu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiśćie nie chcę aby plik ważył mniej kosztem jakości.

No, to albo rybki, albo akwarium ..... bo jeśli rekompra audio i video ma mieć 100% jakości, to brzmi jakoś dziwnie,

Z MPEG-2 to jakoś jeszcze poleci, ale dalej to już cudów nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np Gorączka SObotniej Nocy po odsyfieniu ma 13 GB.

A CO TO ZNACZY - PO ODSYFIENIU ?

Gorącza Sobotniej Nocy jedynie z TrueHD i napisami waży 28.6 GB, a nie 13 GB ...... !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wersji filmu 20GB po wywaleniu innych LANGów u mnie zostało 14.5 GB....z TrueHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm .... toć to jakieś popłuczyny - a skąd płyta, co to za wydawnictwo, jaki kodek ???

Wrzuć proszę skan BDInfo .

Gdzie nie spojrzeć, to masz BD-50

http://www.blu-ray.com/movies/Saturday-Night-Fever-Blu-ray/478/

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pmcomp: Używając MKVMerge usuwam oczywiście zbędne dla mnie ścieżki dzwiękowe jak również napisy. I tak z 31 GB mam 25 GB. Spadek jest ale porównując z tym co napisałeś jest bardzo znikomy. Czy mógłbyś nieco rozwinąc ten temat? Może powinienem innego programu użyć?

Jedynego słusznego czyli tsMuxera. Można też DVDFabem. Pierwszy za free, drugi płatny.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program MKVMerge wykrywa wszystkie napisy oraz ścieżki dźwiękowe które również wykrywa MediaPlayerClassic gdy otworze plik MovieObject w folderze BDMV confused0083.gif Po konwersji moge spokojnie zmieniać ścieżkę dzwiękową w pliku MKV jednak napisy nie działają, mimo tego iż MediaPlayerClassic je wykrywa, Zaden program nie może ich załadować, mimo tego że widać iz są wewnątrz tego pliku. Jak załadować te napisy?

Z napisami PGS SUP (spotykane na płytach BD) ogólnie to są problemy po "zaszyciu ich" w kontenerze mkv, aczkolwiek jeśli używasz w miarę nowego mkvmerge i playera np. MPC Home Cinema to powinno to działać. Trzeba jeszcze w Output ustawić sobie renderer na EVR Custom.

Co do tego ile GB będzie miał film po odchudzeniu go z menu, dodatków i ścieżek dźwiękowych to już zależy od czasu trwania danego filmu i zastosowanego bitrate dla obrazu i dźwięku. Są filmy, które po odchudzeniu ważą ponad 40GB, a są i też takie, które mają nieco ponad 10GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem ten Renderer, jednak różnicy nie ma :mellow:

Hmm... a zmieniając bitrate, można znaleźć równowagę pomiędzy jakością a wagą? Przeglądając internet natrafiłem na informację, że filmy full hd mają zwykle bitrate 20 mb natomiast mój ma 30 mb. Mozna to zmienić? Chyba że jakieś głupoty gadam.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bitrate to właśnie jakość/stopień kompresji. Im lepszy bitrate tym lepsza jakość.

Oczywiście zależy to jeszcze od wielu innych czynników. Ale to dłuższa rozmowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem ten Renderer, jednak różnicy nie ma :mellow:

Podaj jakie filtry są w użyciu w trakcie odtwarzania (PPM -> Filters).

Hmm... a zmieniając bitrate, można znaleźć równowagę pomiędzy jakością a wagą? Przeglądając internet natrafiłem na informację, że filmy full hd mają zwykle bitrate 20 mb natomiast mój ma 30 mb. Mozna to zmienić? Chyba że jakieś głupoty gadam.......

Bitrate obrazu możesz zmniejszyć tylko poprzez ponowną kompresję, która oczywiście jest stratna i czasochłonna, szczególnie przy ustawieniach codeka dających najwyższą końcową jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaleczenie jakości na własną prośbę - po co to robić ? Marnowanie jakości i czasu ....

Chcesz mały plik aby jedynie obejrzeć , to oglądaj zrobione 720p - ważą dużo mniej i nie zajmują tyle miejsca..

Ogolenie ze zbędnych rzeczy ( reklamy, bzdury, inne języki ) można zrozumieć, ale degradacja materiału to "grzech" !

O ile na 40-50 calach to jakoś ujdzie, to na dużym ekranie ( 120" ) już tego nie ukryjesz. Stare tytuły kodowane w MPEG-2

zapewne można zmniejszać bez utraty jakości, ale juź te nowe ciężko jest przepakować i coś na tym zyskać.

Może rekompra na poziomie 20-25% ze zmiennym bitrate i po dwóch przebiegach pozwoli na lekkie zmniejszenie

objętości, ale to potrwa czasami i dobę ... chce Ci się ??? Kupisz kiedyś projektor, duży ekran i będziesz żałował .... :)

MOBOR - co to za wydanie Gorączki Sobotniej Nocy na 20 GB ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Podaj jakie filtry są w użyciu w trakcie odtwarzania (PPM -> Filters)."l

Nie wiem czy udziele dobrej informacji ale dając Filters->Lav Splitter mam zaznaczony obraz, dźwięk oraz napisy. Na dłuższa mete tylko to moge zaznaczyć, klikając w inne "filtry" włączają mi się ustawienia.

Ale myślę że juz problem z napisami mam z głowy, ponieważ w tym filmie, do którego było by mi bardzio ciężko znaleźć odpowiednie napisy zewnętrzne, dziwnym trafem działają one od razu, natomiast w innych nie ;)

@Bodex: Dobrze mi to wytłumaczyłeś, rzeczywiście usunę dodatkowe ścieżki dzwiękowe, napisy oraz inne bzdety z folderu Stream.

Jeszcze mam jedno pytanie. Mam film który ma dwa dyski Blu-Ray. Czy jest sens to łączyć ze sobą? Czy były by z tym jakieś kłopoty w stylu tego co opisał Bodex, czy napisy będą dobrze działać? Chciałbym to jeszcze dopieścić jeśli się da :)

Edytowane przez DonCrush3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynego słusznego czyli tsMuxera. Można też DVDFabem. Pierwszy za free, drugi płatny.

"Jedyny słuszny" do muxowania. Do demuxowania polecam jednak eac3to + nakładki.

np. HD-DVD/Blu-Ray Stream Extractor http://forum.doom9.o...ad.php?t=141829

Fajny kombajnik do składania bd (używa eac3to + tsmuxer + inne): Clown_BD http://www.clownbd.com/

Ważną zaletą praktyczną eac3to jest zauważanie błędów w plikach (najczęściej powstałych przy transferach ftp, złym zgraniu płytki itp.).

TsMuxer "łyka" niestety większość błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam film który ma dwa dyski Blu-Ray. Czy jest sens to łączyć ze sobą?

Dr. Zhivago, czy LOTR ?

Można oczywiście połączyć .

- przygotowujesz dwa pliki (ogolone) z dysku nr.1 i dysku nr.2

- łączysz je ze sobą w programie TSMuxer - funkcja JOIN

I po kłopocie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy na przestrzeni lat coś się zmieniło?
Potrzebuję z BDMV zrobić MKV i jednocześnie dodać napisy polskie pobrane oddzielnie, w oddzielnym pliku.
W najgorszym wypadku potrzebuję jakoś zmusić MPC HC do odtworzenia napisów z oddzielnego pliku po zapuszczeniu filmu z BDMV. Niestety nie widzę tam takiej opcji, a jedynie wybór napisów z płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Erill napisał:

Potrzebuję z BDMV zrobić MKV i jednocześnie dodać napisy polskie pobrane oddzielnie, w oddzielnym pliku.

Np. makemkv bądź mkvtoolnix.

6 minut temu, Erill napisał:

W najgorszym wypadku potrzebuję jakoś zmusić MPC HC do odtworzenia napisów z oddzielnego pliku po zapuszczeniu filmu z BDMV. Niestety nie widzę tam takiej opcji, a jedynie wybór napisów z płyty.

CTRL + L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...