Skocz do zawartości
  • 0
bulgar

Klatkowanie przy 200hza samsung ue46es8000s

Pytanie

Witam.Niedawno zakupilem samsunga ue46es8000s i oczekiwalem ze telewizor bedzie generowal plynny obraz a tu niespodzianka.Wczesniej mialem soniaka 50hz a wydaje mi sie ze mniej klatkowal.Niewiem czy samsung poprostu ma taka kiepsa jakosc czy jest to wada.Probowalem rozne ustawienia jak motion plus,led motion plus i ta sama lipa.Jak ogladam filmy z kompa(komp test podlaczony przez hdmi do telewizora)to nie klatkuje.A jak ogladam normalnie telewizje z cyfrowego polsatu to klatkuje.Mam podpiety modul Cam Ci czy jakos tak.Moze z tym modulem jest cos nie tak..Ale jak ogladam przez TVN Player to jeszcze bardziej klatkuje...Prosze o pomoc.

Z oy dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Muszę cię kolego zmartwić i równoczesnie pocieszyć. O ile dobrze rozumiem to "klatkowanie" to jest takie drganie obrazu jeśli się na ekarnie coś rosza na boki. Taki klasyczny przykład "klatkowania" to czołówka filmów kręconych przez UNIVERSAL. Własnie ten napis na tle kuli ziemskiej najeżdżający z lewej stronu bardzo mocno drży( jak już zawinie się na zachodniż półkulę..). Można to sobie zobaczyć np. na czołówce filmu Dziennik Bridget Jonest. Jeśli włączysz DVD i telewizor, to obraz drży, jak odpalisz płytę na komputerze, to już raczej nie. Nie drży, bo ten napis się rozmywa. Twój telewizor daje ostrzejszy i wyraźniejszy obraz i właśnie dlatego widać drżenie. Słabszy telewizo rozmyje obraz i wrażenie jest takie, że jest lepiej, bo nic nie klatkuje, ale faktycznie obraz jest rozmyty. Więc telewizor jest jak najbardziej ok. To na pocieszenie. Na zmartwienie dodam, że żadne ustawienie redukcji drgan obrazu w menu nic nie pomogą. Ja mam podobny telewizor i według mnie najlepszy obraz jeśli chodzi odwzorowanie ruchu to jest redukcja drżenia zero, redukcja rozmycia cztery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A nie wynika to z tego ze jest przeplot z cyfrowego polsatu, mówisz o haczeniu przycinkach w ruchu czy migających np liniach w ruchu ? Sony i jego MotionFlow jest zdecydowanie lepszy w ruchu jakby nie patrzeć http://hdtvpolska.co..._20#entry277744

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja nie jestem jakimś fanem Samsunga, choć taki telewizor mam. Jednak przy odrobinie wysiłku można telewizor ustawić tak, że subiektywnie obraz jest idealny. Kolega bulgar ma bardzo dobry odbiornik, choć jest trudny do ustawienia. Bez płyty testowej w odtwarzaczu nie ma szans na dobre ustawienia. Ale jak to się już uda porządnie zrobić, to tylko oglądać, bo obraz jest świetny. A te lekkie drżenie obrazu można polubić. Lepsze drżenie ostrego obrazu niż rozmazana płynność.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kolega Janek K a gdzie mozna zalaatwic taka plyte i moze bys doradzil jakie ustawienia sa najlepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Płytę DVD można sobie zrobić samemu, wystarczy ściągnąć plik z serwera CHIP'a tu: http://download.chip.eu/pl/Burosch-Display-Basic-Adjustment-Test_5794573.html

Jeśli masz amplituner kina domowego, to wystarczy ustawić jedno wejście, a jak wszystko jest podłączone osobno, to najpierw się reguluje wejście odtwarzacza, a potem generalnie starczy skopiować te ustawienia na inne wejścia. Oczywiście mam na myśli HDMI.

Jeśli chodzi o ustawienia twojego telewizora konkretnie, to nie mogę podpowiedzieć nic konkretnego. Mój jest mniejszy choć z tego samego rocznika i przypuszczalnie ma ten sam chip obrazu. Możesz tak na dobry początek spróbować w taki sposób. Wyłączyć wszystkie "polepszacze" obrazu. Ustawić poziom czerni HDMI a niski. Tryb obrazu film. Motion plus na użytkownika redukcja rozmycia 4 redukcja drażenia 0. Kontrast będzie pewnie w granicach 70-80. Jasność 50. Kolor 50. Ostrość 0. Podświetlenie może 6 lub 7. Jak tak zrobisz na start, to będzie łatwiej trafić z ustawieniami posługując się DVD. Są też takie płyty "zrób to sam" do wypalenia na Blu-ray, ale DVD w zupełności wystarcza.

W internecie jest trochę stron o tym, jak się posługiwać płytą testową. Możesz poczytać np. tu: http://www.cinematic.pl/wiedza/ustawienia_obrazu_milori.html i tu: http://www.komputerswiat.pl/poradniki/sprzet/telewizja-i-wideo/2010/05/ustawianie-obrazu-na-telewizorze---czesc-1-szybka-kalibracja-w-10-krokach.aspx

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)

Chciałbym uzupełnić i skorygować pewne informacje.

Jeśli chodzi o telewizory LCD LED 100/200Hz Samsunga, żeby poprawić płynność ruchu trzeba skorzystać z obu opcji czyli redukcji rozmycia i redukcji skoków. Ważne jest szczególnie, żeby użyć funkcji redukcji skoków. Od tego trzeba zacząć. Jak już znajdziemy optymalną wartość ustawiamy na zero i szukamy najlepszego ustawienia dla redukcji rozmycia. Jak już mamy optymalne ustawienia obu opcji to ustawiamy je obie na znalezione wartości. Można spróbować na koniec zejść o jedną działkę z redukcją rozmycia.

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że właśnie użycie obu opcji w najmniejszym możliwym zakresie daje najlepsze rezultaty. Wygląda to tak, że dla ustawienia zero jest jak jest. Zwiększając wartość dochodzi się do miejsca, że dalsze zwiększanie nic nie daje, a nawet jest gorzej. Dla mojego telewizora najlepiej, IMO jest dla rozmycia dać 4, dla skoków 3.

Ustawianie oglądając film czy program telewizyjny nie ma wiele sensu. Trzeba mieć specjalny test. A jak ktoś nie ma, to trzeba nagrać program TV z wiadomościami na pasku. Pasek musi być czarno-biały. Żeby wypróbować ustawienia trzeba puścić nagranie szybciej. Najlepiej 1,4x albo 2x. napisy muszą iść naprawdę szybko, żeby coś zobaczyć.

Dobrze się nadają też napisy końcowe do filmów.

Edytowane przez janek_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...