Skocz do zawartości
m_e_n_t_o_s_

BDP-S480 - jakie mkv odtwarza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam wymieniony w tytule odtwarzacz, jednak nie odtwarza mi on każdego filmu *.mkv przez USB. Poczytałem trochę w necie i posiadam jakąś wiedzę na temat formatów video i audio oraz kontenerów, mam też oprogramowanie to konwersji tych formatów, więc mogę przekonwertować na formaty, które połknie odtwarzacz. Tylko nie mam pojęcia, dlaczego niektóre pliki odtwarza, a innych nie.

Opis odtwarzacza na stronie producenta:

http://www.sony.pl/product/blu-ray-disc-player/bdp-s480

Przykładowe pliki, których mi nie chce odtworzyć:

========================================

Nazwa pliku: Bloodsport.1988.1080p.BrRip.x264.YIFY.mkv

ID filmu: af64d2398dcaa69910a2dbf6bbbb6056

Rozmiar pliku: 1.443 GiB (1549295922 bajtów)

Czas trwania: 01:32:13.641 (5533641 ms)

Ogólne bitrate pliku: 2 240 Kbps

Format: Matroska

Video FPS: 23.976

Video kodek:

Video bitrate:

Video rozdzielczość: 1920x1080

Video rozmiar:

Video proporcje obrazu: 16:9

Audio format: AC-3

Audio format wynik: Audio Coding 3

Audio bitrate:

Audio liczba kanałów: 2

Audio sampling rate: 22.05 KHz

Audio resolution:

Audio rozmiar:

========================================

========================================

Nazwa pliku: Total.Recall.1990.BluRay.720p.x264.DTS-WiKi-muxed.mkv

ID filmu: b104f899f98947bb2b93e6ad0e34943f

Rozmiar pliku: 4.372 GiB (4694902320 bajtów)

Czas trwania: 01:53:33.771 (6813771 ms)

Ogólne bitrate pliku: 5 512 Kbps

Format: Matroska

Video FPS: 23.976

Video kodek:

Video bitrate: 4 001 Kbps

Video rozdzielczość: 1280x688

Video rozmiar: 3.09 GiB (71%)

Video proporcje obrazu: 1.860

Audio format: DTS

Audio format wynik: Digital Theater Systems

Audio bitrate: 1 510 Kbps

Audio liczba kanałów: 6

Audio sampling rate: 48.0 KHz

Audio resolution: 16 bits

Audio rozmiar: 1.20 GiB (27%)

========================================

A plik poniżej np odtwarza:

========================================

Nazwa pliku: Terminator.2.Judgement.Day.1991.DC.720p.BluRayx264.YIFY.mkv

ID filmu: b162aaf44510559ed4f34f85c748435e

Rozmiar pliku: 859.6 MiB (901358094 bajtów)

Czas trwania: 02:33:25.280 (9205280 ms)

Ogólne bitrate pliku: 783 Kbps

Format: Matroska

Video FPS: 23.976

Video kodek:

Video bitrate: 654 Kbps

Video rozdzielczość: 1280x544

Video rozmiar: 702 MiB (82%)

Video proporcje obrazu: 2.35:1

Audio format: AC-3

Audio format wynik: Audio Coding 3

Audio bitrate: 128 Kbps

Audio liczba kanałów: 2

Audio sampling rate: 48.0 KHz

Audio resolution: 16 bits

Audio rozmiar: 140 MiB (16%)

========================================

Jeśli ktoś ma taki odtwarzacz i wie jak mi pomóc, będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze takie coś: " Format profile : High@L4.1" Wiele odtwarzaczy np. nie obsługuje profilu L5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być to. Trzy filmy, których odtwarzacz nie połknął mają profil L5.0 lub L5.1, pozostałe 2 filmy, które mam pod ręką i odtwarzacz je połknął mają profil z niższymi wartościami.

Pytanie, czy można ten profil zmienić podczas konwersji filmu (wtedy będę miał pewność, że o to chodzi) oraz czy zmiana na niższy profil wpływa na jakość filmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy można ten profil zmienić podczas konwersji filmu (wtedy będę miał pewność, że o to chodzi) oraz czy zmiana na niższy profil wpływa na jakość filmu?

Tak można zmienić profil podczas rekompresji.

Tak w skrócie: zmiana profilu nie musi wpłynąć na jakość filmu (ewentualnie wzrośnie odrobinkę wielkość pliku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy można ten profil zmienić podczas konwersji filmu (wtedy będę miał pewność, że o to chodzi) oraz czy zmiana na niższy profil wpływa na jakość filmu?

Najpierw demuxujesz film programem "tsMuxeR" ,zmieniając profil na L4.1,pamiętaj przy tym jaki masz fps. Następnie łączysz wszystko programem "mkvmerge GUI",ważne jest,aby w zakładce "Extra options" -"compression" ustawić na "none",oraz w zakładce "Format specific options" zapamiętany wcześniej "fps". Operacja ta nie powoduje utraty jakości filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobiłem wszystko jak napisałeś. Film na kompie odtwarza się normalnie, jest video, audio i napisy. A jak włączam na odtwarzaczu mam video (czyli chodziło o ten profil), ale nie mam audio ani napisów. Kombinuje jeszcze z tym filmem, ale nie mam pomysłu narazie co jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobiłem wszystko jak napisałeś. Film na kompie odtwarza się normalnie, jest video, audio i napisy. A jak włączam na odtwarzaczu mam video (czyli chodziło o ten profil), ale nie mam audio ani napisów. Kombinuje jeszcze z tym filmem, ale nie mam pomysłu narazie co jest nie tak

Czy oba pliki (video,audio) dałeś "compression -none" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oba pliki (video,audio) dałeś "compression -none" ?

Tak, oba dałem kompresję na none.

mkv merge , compression none i kazdy film ruszy nie musisz zmieniac zadnych profili

sprawdzę to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety bez zmiany profilu film nie ruszył.

Dalej próbuje i nadal na odtwarzaczu mam tylko video. Napewno wszystko mam na compression none.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety bez zmiany profilu film nie ruszył.

Dalej próbuje i nadal na odtwarzaczu mam tylko video. Napewno wszystko mam na compression none.

Musisz zastosować standardowe procedury:-) czyli,sprawdzić u znajomego czy chodzi,ewentualnie pożyczyć od kogoś blu ray i zobaczyć u siebie,bo tak na odległość,to trochę jak wróżenie z fusów. Chociaż z doświadczenia wiem,że za jakiś czas, będziesz wszystko wiedział o swoim sprzęcie:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Po przeczytaniu wszystkich postów i informacji, iż czyta MKV, dziś go zakupiłem.

Rzeczywiście nie odtwarza plików z profilem 5.1, ale z niższymi radzi sobie prawie bezbłędnie.

Właśnie, prawie, bo mam ciekawy problem, otóż większość filmów posiadam w formacie 720p i po odtworzeniu ich obraz na TV zostaje rozciągnięty w pionie na pełny ekran, tzn. wszystko robi się podłużne, zamiast zostawić czarne pasy na dole i na górze.

W opcjach odtwarzacza nie znalazłem funkcji dzięki której mógłbym przyciąć obraz, TV jest to starszy 42LG5000 i tak samo nie znalazłem w nim takiej regulacji obrazu poza domyślnymi trybami 16:9, 1:1 piksel, 4:3, zoom, itp.

Czy ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otóż większość filmów posiadam w formacie 720p

W opcjach odtwarzacza nie znalazłem funkcji dzięki której mógłbym przyciąć obraz

720p to nie jest format,tylko rozdzielczość i nie wpływa na proporcje obrazu.

Musisz lepiej poszukać, a na pewno znajdziesz zakładkę "proporcje obrazu" i ustaw 16/9. Chociaż bywają też inne przypadki zapisu filmu,miałem nieraz obraz 4/3 anamorficzny,gdzie automat nie rozciągnął go na cały ekran i wtedy musiałem ustawić z pilota format "4/3 rozciągnięty" Jednak nigdy nie miałem tak,że musiałem oglądać zniekształcony obraz. Musisz zgrać ze sobą TV z blu ray'em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz lepiej poszukać, a na pewno znajdziesz zakładkę "proporcje obrazu" i ustaw 16/9.

Musisz zgrać ze sobą TV z blu ray'em.

Zarówno w odtwarzaczu jak i TV mam ustawione proporcje 16:9

W dodatku ten model Sony pozwala na dokładne ustawienie rozmiaru matrycy TV, w moim przypadku 42"

Próbowałem różnych ustawień proporcji na TV i bluray, niestety bezskutecznie.

Dlaczego na komputerze filmy są wyświetlane z czarnymi paskami, natomiast na bluray są rozciągane na full screen?

Może niech wypowiedzą się inni użytkownicy modelu BDP-S480, jak u Was wygląda obraz z plików MKV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno w odtwarzaczu jak i TV mam ustawione proporcje 16:9

W dodatku ten model Sony pozwala na dokładne ustawienie rozmiaru matrycy TV, w moim przypadku 42"

Próbowałem różnych ustawień proporcji na TV i bluray, niestety bezskutecznie.

Dlaczego na komputerze filmy są wyświetlane z czarnymi paskami, natomiast na bluray są rozciągane na full screen?

Może niech wypowiedzą się inni użytkownicy modelu BDP-S480, jak u Was wygląda obraz z plików MKV?

Przecież to jest proste plik który odtwarzasz nie ma rozmiaru 1280x720 tylko najprawdopodobniej 1280x"x" gdzie to x jest mniejsze niż 720 i wtedy odtwarzacz tak się będzie zachowywał (rozciągnie obraz w pionie) poszukaj w menu odtwarzacza czy nie masz gdzieś ustawienia "zachowuj proporcje" albo "utrzymuj proporcję", innym wyjściem jest dodanie tych czarnych pasków do pliku poprzez przekodowanie do właściwego rozmiaru, gdzieś nawet w sieci widziałem opis jak to najprościej robić ale teraz nie potrafię tego znaleźć.

Na komputerze masz prawidłowe proporcje obrazu bo praktycznie każdy player ma domyślnie włączoną opcję "utrzymuj proporcję"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jestem już bliżej niż dalej rozwiązania moich problemów z plikami mkv. Na 4 filmy, z którymi miałem problem, jeden jest już ok, wszystko się odtwarza, jeden jeszcze wogóle nie zaskakuje (nad nim jeszcze popracuje), natomiast pytanie mam do dwóch pozostałych. Otóż udało mi się wszystko zmontować i cały film idzie na odtwarzaczu (video, audio i napisy). Problem w tym, że dźwięk jest o ułamek sekundy opóźniony względem video. Zmuxowałem jeszcze raz film cofając dźwięk, ale po odtworzeniu na odtwarzaczu nie widzę różnicy. Zastanawiające jest też to, że gdy odtwarzam te dwa filmy na kompie, to dźwięku wogóle się nie da słuchać, jest bardzo spowolniony.

Nie wiecie czym to może być spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem w tym, że dźwięk jest o ułamek sekundy opóźniony

Nie wiecie czym to może być spowodowane?

Musisz sprawdzić jaki "fps" ma oryginalny mkv,taki sam powinien byś po przerobieniu.Nic innego nie przychodzi mi do głowy:-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...