Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: LG LED 3D 47LM765S VS Sony 46HX850 VS Samsung ES8000 VS Panasonic ST50

Polecane posty

A jaki feler ujawniło Euro?

To podświetlenie w ledach skutecznie mnie do nich zniechęca. Te niedoskonałości zawsze są, mniej bądź bardziej widoczne ale są. W tej materii plazma nie ma sobie równych. Jestem w stanie się zgodzić że ładny obraz, dobra czerń ale w nocy oglądasz ciemne sceny i ZONK! Radość momentalnie mija. Osobiście wole wady technologii plazmowej, rzadziej widoczne i mniej denerwujące a czerń, kontrast i kolory a co najważniejsze super równomierne podświetlenie matrycy oglądając nocą film niesie wiele radości. Bo filmy ogląda się bez światła badź z kameralnym światłem, tak jak w kinie a nie na balkonie jak co niektórzy tu upatrują przewagę ledów. Koniec kropka:)

@gemini, ten problem występuje chyba w każdym 850 bo jest głośno o tym na avforums. Wszyscy narzekają że EURO2012 ujawniło kolejny feler modelu HX850.

Prosze Cie, oglądam duzo wieczorami i obraz jest równomiernie podświetlony nie ma mowy o najmniejszym widocznym bandingu na 46''. Gdzie jest glosno na avforums ? Jaki kolejny feler a jaki byl ten niby poprzedni :huh:

Edytowano przez PeterMac

A jaki feler ujawniło Euro?

Pionowe pasy widoczne na ekranie nie dające się usunąć żadnymi ustawieniami, tzw. vertical banding. Patrz zał. zdjecia powyżej.

P.S Mnie nie musisz przekonywać, przekonaj posiadaczy tego TV w 55" na avforums albo Gemini na tym forum. A Euro2012 obnażyło gdyż na kolorach szarych lub jednolitej zieleni najbardziej rzuca się w oczy.

Ciemniejsze (niedoświetlone) paski pionowe widoczne szczególnie na trawie w momencie szybkiego przesuwania kamerą podczas meczu. Niestety też to zauważyłem i teraz troszkę męczy to oko...

na 46'' przy 10% skali szarości minimalnie coś tam widać, ale to przy podświetleniu na 5-6 a to zbyt intensywne ustawienie, no tak ale zapomniałem niektórzy oglądają z ustawieniem 10 bez włączonej kontroli LED :) Podświetlenie w tym modelu nie jest poziome tylko pionowe.

Edytowano przez PeterMac

Być może że większa matryca, 55" bardziej uwydatnia ten mankament. To nie jest problem tylko 850 ale również wielu innych marek oraz generalnie technologii LCD.

Bardzo mozliwe ze na 55'' jest to juz gdzie nie gdzie zauważalne, ale na pewno tylko dla tych co juz o tym wiedzą i tylko wyczekują na moment gdzie to tam wystąpi w minimalnym stopniu, ja jeszcze raz na pisze ze na 46'' oglądałem wszystkie mecze nie tylko mecze :) a mam wyczulony wzrok na najmniejszy mankament na obrazie nawet na pojedynczy walnięty piksel przez kamerę kręcącą materiał, takze jakby coś takiego było widoczne na 46'' bym to zauważył tym bardziej ze oglądam z bliska ~1,5m.

Edytowano przez PeterMac

to chyba wynika z tego że 850 ma taki uproszczony local dimming ściągnięty od LG (mała ilość pionowych stref - w LG chyba 16).

na LG zeszłorocznych też takie coś od czasu do czasu ludziom chyba wyskakuje.

Edytowano przez klaus71

na pewno nie, strefy są poziome, po za tym przy wyłączonej dynamicznej kontroli to tam wystepuje, ale tak jak napisał Tony72 w kazdym myśle LED to bedzie, nie sądze zeby był taki który bedzie miał idealnie równo podświetlenie matrycy przy takich przekątnych.

Edytowano przez PeterMac

To może przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem.

Przy HX920 ludzie tez doszukali się czegoś takiego także o czym my tu mówimy. To nie są profesjonalne małe monitory do obróbki tylko wielkie telewizory z niestety nie idealna technologią LCD/LED i trzeba się z tym liczyć ze nie będzie wszystko takie jakie byśmy sobie chcieli. Do jakiś małych niedociągnięć trzeba sie przyzwyczaić albo czekać na OLED'a bądź CrystalLED'a w których pewnie tez doszukamy się czegoś, nic nie jest idealne niestety.

banding.jpg

kdl65_175787.jpg

Edytowano przez PeterMac

...a mam wyczulony wzrok na najmniejszy mankament na obrazie nawet na pojedynczy walnięty piksel przez kamerę kręcącą materiał...

Też tak mam :) Uwalone piksele widzę od razu :) Dlatego i paski zauważyłem od razu w pierwszym meczu. Ogólnie wszystkie mankamenty obrazu wyłapuję momentalnie. Popróbowałem rożne ustawienia i wydaje mi się, że zminimalizowałem efekt tych pasów, lepiej już się nie da. Mimo wszystko są dla mnie momentami widoczne, matryca 55" jest tak dużym obszarem, że zrobić "idealną matrycę" jest na prawdę ciężko. W Filmach jest wszystko ok, chmur nie ma, pasków prawie nie da się wyłapać prócz jasnego obszaru i ruchu kamery horyzontalnie. Czernie są super. TV na prawdę bardzo bardzo dobry.

Jeszcze jest jeden mankament, że z komputera HTPC Asrock ION 330 obraz MKV "skacze" pomimo motionflow "standard", hdmi 1.3 z tego co wiem, pomaga znacznie wyłączenie trybu filmowego albo automat2, na automat1 jest "zacinanie" co jakiś czas, jednak obraz wydaje się płynniejszy wtedy kiedy się nie zacina. Jeszcze potestuję MKV poprzez laptopa DELL z hdmi 1.4 i tryb automat1.

A co ma TV do skakania MKV z komputera to juz w ogóle nie wiem :) jak soft i sterowniki sa zapewne kulawe i zapewne jest pulldown, a przełącza Ci sie TV w tryb 24p przy tym MKV w ogóle ?

Edytowano przez PeterMac

To może przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem.

a ty może pisz do jakiego modelu się dokładnie odnosisz. mój lg (32lw570) ma strefy pionowe.

@gemini... na ile masz ustawione podświetlenie aby w nocy maksymalnie załagodzić clouding? No i na ile ci przeszkadzają te chmury tego lata:)?

pozdr,

a ty może pisz do jakiego modelu się dokładnie odnosisz. mój lg (32lw570) ma strefy pionowe.

Do Rubina :P

Panowie przenieśmy Naszą rozmowę do tematu o HX850 bo zaśmiecamy temat :)

Edytowano przez PeterMac

na pojedynczy walnięty piksel przez kamerę kręcącą materiał, takze jakby coś takiego było widoczne na 46'' bym to zauważył tym bardziej ze oglądam z bliska ~1,5m.

Też tak mam :) Uwalone piksele widzę od razu :) Dlatego i paski zauważyłem od razu w pierwszym meczu. Ogólnie wszystkie mankamenty obrazu wyłapuję momentalnie.

No to na pewno zauważyliście, że jedna kamera na stadionie miała aż 5 świecących pikseli. ;-)

Testów cd...

Co do tych krawędzi to wszystkie LCD mają większe lub mniejsze problemy. Oto porównanie wyłączonego i włączonego dynamicznego podświetlenia LED (oczywiście plazma tylko z ciekawości):

LG 47LM765S VS Sony KDL-46HX850 VS Samsung ES8000 VS Panasonic TX-P50ST50E

Off:

wyczoneled.jpg

On:

wczoneled.jpg

Zastanawiające jest co się w tym momencie dzieje z Samsungiem. W teście to opiszemy ale on ma wyraźnie "oszukane" regulowanie LEDami. Naprawdę dziwnie to wygląda. A materiał bardzo fajny (demo Sony) gdzie róża się ściemnia i rozjaśnia. No i jak widać Samsung wtedy głupieje.....

A latarki są właściwie normą w każdym LCD...

Next: biel na trybach Standard czyli bez kalibracji (większość ludzi tak ogląda obraz...). Ja tu widzę coś różowego. Samsung bez kalibracji jest naprawdę dziwny. LG ok - tutaj w ogóle IPS daje całkiem inne efekty. Kto ogarnia matryce ten będzie rozumiał.

LG:

49346150.jpg

Samsung:

samsungy.jpg

Sony:

sonyud.jpg

Soniak najbliżej Panasa najlepiej z różą, LG zgubił trochę detali, Samsung jak zwykle chce sie przebic przesadzonym świeceniem i to wygaszanie strefowe :blink:

btw. ktory to Demostration Disc od Sony :)?

Edytowano przez PeterMac

Soniak ładnie wypada do tej pory ;) Poczekamy na ostateczny test ale wstępnie wychodzi na to, że Sony HX850 jest bardzo udanym modelem ze świetną jakością obrazu a i ceną lepszą od konkurencji LCD LED.

Właściwie to głównie chodzi o cenę. Samsung jest po prostu BARDZO drogi w stosunku do tego co prezentuje. Nie wiem co się stało ale z ceną GRUBO przesadzili.... Oczywiście odczuć moich jest wiele ale co raz mocniej zerkam na cenę, która zawsze była zmorą wysokich modeli Sony. A tu proszę. 2012 to spora zmiana polityki... Ale to tak tylko moje przemyślenia Sony vs Samsung a przecież mamy tutaj innych graczy.

ST50 wygrywa póki co, spójrzcie na kolor liścia róży, jedynie na ST50 jest naturalnie zielony, również czerń i kontrast oraz oczywiście podświetlenie na korzyść ST50. Sony bardzo ładnie, tuż za ST50 w tym porównaniu. Czekamy na więcej, ruch, 50 hz, BR itd. Różowe zabarwienie bieli w Sony bez kalibracji bieli, ES8000- what the f**k??? Jakim cudem niektóre portale tak wysoko go oceniają? Dynamiczne jest tam włączone? Ten clouding by mnie doprowadził do szału.

Sony po kalibracji ma referencyjne oddanie kolorów wg. AVForums także na kolor listków bym nie patrzył ze w Panasie są bardziej naturalne, zapewne Panas ustawiony był na lepszym trybie bo ma je lepsze, no ale fakt porównujemy tryby nastawy fabryczne także ok.

Jakbym chciał zobaczyć te same zdjęcia z różą w świetle dziennym.

Co do Samsunga to widać wyraźnie ze dynamiczne jest włączone bo jest troszkę ciemniej na czarnym tle jak z wył.

Gmeru - jak sie nazywa to demo z tą różą z którego to krążka dem od Sony ?

Edytowano przez PeterMac

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.