Skocz do zawartości
mp3

1080p24 a przycinanie filmów (BD-C6500)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam problem z filmem na blu-ray, dokładniej to z filmem Gladiator (wydanie 2-płytowe zremasterowane) mój odtwarzacz to Samsung BD-C6500. Podczas oglądania z włączoną opcją 24 Hz na TV (Samsung 32C550) kilkukrotnie obraz się przyciął i to zawsze w tych samych miejscach. Kombinowałem o co może chodzić myśląc o reklamacji filmu i ustawiłem wyświetlanie obrazu na standardowe 60 Hz, w tym momencie tych przycięć już nie widać. Napisze jeszcze, że Twierdzę odtworzyło mi w 24Hz bez przycięcia. Teraz pytanie czy jest to wina odtwarzacza czy może jednak wada filmu (tej konkretnej kopii/partii)? Prosiłbym o odpowiedź, jeśli ktoś ma możliwość to fajnie by było żeby sprawdził na tym filmie w 24 Hz czy też to występuje. Jedno z miejsc w którym widać przycięcie to 1h 06-08min (walka Maximusa z kilkoma przeciwnikami) wersja kinowa (krótsza).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia odtwarzacza (najnowszy firmware?) ew. ustawień wyświetlacza. Gdyby z płytą było coś nie tak, to przycięcia byłyby widoczne również przy 60hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Tak najnowszy firmware. Właśnie sprawdzałem na innym odtwarzaczu (Philipsa nie wiem jaki model ale wartości 200-300 zł) i przy 24Hz nie przycięło zauważalnie w tym miejscu, jednak jak się przyjrzeć to może delikatnie, ale jak bym nie wiedział że wcześniej tam przycinało to bym nic nie zauważył. Więc wygląda na to że jednak odtwarzacz, tylko czy to nie jest coś nie tak z płytą (jak minimalnie coś było widać na tym Philipsie)? Jednym słowem czy można jednoznacznie stwierdzić że to na pewno nie płyta (no bo jednak jak się przycięło to czy to nie jest wina nagrania materiału, coś musiało to spowodować, że akurat w konkretnych miejscach to się dzieje)? Ewentualnie można powiedzieć, że tyle jest tych wszystkich opcji w tym wydaniu (jak U-control i inne tego typu dodatki), że odtwarzacz po prostu nie poradził sobie w niektórych miejscach z ogarnięciem tego całego oprogramowania na płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ta przycinka powtarza się ciągle w tym samym miejscu to podaj jej dokładny czas występowania, może jakaś dobra duszyczka u siebie sprawdzi, ja nie bardzo bo mam brytyjskie wydanie.

Ale tak jak pisałem - jeśli problem nie występuje przy 60hz to przyczyny należy szukać po stronie TV i/lub odtwarzacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wydanie poprawione,jedno płytowe. Żadne przycinanie w 1080p/24 nie występuje. Z tym,że moja plazma nie przyjmuje takiego sygnału,także pomimo ustawienia tego trybu w blu ray,nie wiem,czy jest to miarodajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli plazma nie obsługuje 24Hz to pewnie tego nie wyświetliło, ale dzięki za odpowiedź :). To przycięcie występuje około 1:07 (wersja krótsza) podczas zadawania ciosu mieczem, jeśli ono wystąpi to na pewno każdy zauważy ;). Myślę ciągle co z tym zrobić, może zareklamuje, tylko pytanie czy mi wymienią na inny egzemplarz (mediamarkt) czy będzie problem, wtedy będę wiedział czy to wina konkretnej kopii, no chyba, że cała partia ma tą wadę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnię temat. Wymieniłem płytę na inny egzemplarz i jest ten sam efekt. Wygląda na to że to wina odtwarzacza, jednak myślę, że jakby było wszystko ok z przygotowaniem filmu to by tego nie było. Po prostu niektóre odtwarzacze widocznie nie radzi sobie z jakimikolwiek błędami, nie dopracowaniami materiału. W sklepie dowiedziałem się, że ktoś już też reklamował przycięcia w Gladiatorze, nawet oglądali na miejscu i też te przycięcia występowały. No chyba, że sporo wadliwych płyt trafiło w tej partii (podobno korzysta cenowo była) i po wymianie trafiłem znowu na wadliwą :), kto wie, a z powodu, że występuje to tylko na niektórych odtwarzaczach i to jeszcze tylko w 24 Hz powoduje, że większość osób tego nie zauważy. Tak sobie gdybam :D. W każdym razie ten egzemplarz sobie zostawiłem, nie będę sprawdzał wszystkich kopii po kolei ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...