Skocz do zawartości
spavnosky

Toshiba 40TL838 ustawienie płynności obrazu po hdmi z komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Jestem posiadaczem tego telewizora i mam parę pytań.. Tak jak w temacie, zauważyłem, że jak podłączę laptopa pod hdmi do telewizora i włączę film 720p albo 1080p to przy oglądaniu ma się wrażenie jakby obraz bardzo delikatnie falował w sensie, że przy bardzo płynnych akcjach np. pokazanie krajobrazu to można zauważyć minimalne przycięcia.. I teraz pytanie drodzy forumowicze, czy też tak macie? Może ustawialiście odświeżanie w hercach na laptopie albo w telewizorze?

Pozdrawiamsmile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas odtwarzania filmów HD z laptopa powinieneś ustawić odświeżanie HDMI na 24Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Maciek niestety ale jest gorzej niż w przypadku 60Hz..

Edytowane przez spavnosky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pogrzebać w ustawieniach kodeków lub zainstaluj gotową paczkę "K-lite codec pack" ze strony codecguide.com. Ważne jest aby ustawić synchronizację odtwarzania z odświeżaniem ekranu. Filmy zripowane w mkv mają najczęściej klatkaż 23,976 fps, stąd może być brak zgrania i szarpanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pogrzebać w ustawieniach kodeków lub zainstaluj gotową paczkę "K-lite codec pack" ze strony codecguide.com. Ważne jest aby ustawić synchronizację odtwarzania z odświeżaniem ekranu. Filmy zripowane w mkv mają najczęściej klatkaż 23,976 fps, stąd może być brak zgrania i szarpanie.

Mam dokładnie takie same kodeki, a mianowicie k-lite full codec pack:) A co do tego ustawienia synchronizacji odtwarzania z odswiezaniem ekranu, to gdzie tego szukac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...