Jump to content
PeterMac

Filmy Blu-Ray 3D - opinie, efekty 3D

Recommended Posts

Nie, nie lubię tej serii. Jedynka mi się nie podobała, dwójka jeszcze gorsza, kolejne odpuściłem.

Więc niestety nie wypowiem się : (

Witam ja mam epoke 4 i w 3d wygląda super,mam pytanko czy wszystkie filmy blu ray 3d mają zwężony obraz???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jest poprawnie, jesli film ma takie proporcje to nie ma potrzeby tego rozszerzać, straciłbyś tylko ostrość i jakość, ma być wyświetlany 1:1 na ekranie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nawet nie ma możliwości go rozszerzyć w 3d w normalnym wyświetlaniu tak moge rozszerzyć

Share this post


Link to post
Share on other sites

A oglądał ktoś z was Podróż na tajemniczą wyspe???

Bez rewelacji jakiejś - jak coś to brać z wypożyczalni. Do kolekcji bym tego filmu nie chciał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez rewelacji jakiejś - jak coś to brać z wypożyczalni. Do kolekcji bym tego filmu nie chciał.

A jaki jest twoim zdaniem najlepiej wyglądający film w 3d??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, przymierzam się dopiero do zakupu PS3, ale już teraz zacząłem "monitorować" sytuację na rynku B-R3D. Pierwszym oczywistym faktem, jaki rzucił mi się w oczy jest to, że nie ma opcji kupowania w polskich sklepach (od - nomen-omen - biedy można skorzystać jedynie z allegro). Póki co przejrzałem propozycje cenowe amazona (USA, UK), zaavi i play. Następnie sporządziłem listę filmów, które są stosunkowo tanie, ale wolałbym się jeszcze dowiedzieć czy efekt 3D jest wart zobaczenia. Inną kwestią są szczegóły wysyłki. Jak to wygląda na amazonie? Jaki jest koszt dostawy? Czy i ile filmów na BR można zamówić w jednej przesyłce (coby jeszcze bardziej przyoszczędzić kaski).

No i wspomniana lista tytułów:

  • Ghost Rider: Spirit of Venegeance 3D (£6.99)
  • Underworld Aweking 3D (£5.00)
  • Transformers: Dark of the Moon 3D ($19.99)
  • Journey 2: The mysterious island 3D (£13.50)
  • Green Hornet 3D (50zł.)
  • Legend of the Guardians 3D + Happy Feet 2 3D + Yogi bear 3D pack (£19.50)
  • Immortals 3D (£14.48)
  • Wrath of the titans 3D ($14.99)
  • Green Lantern 3D (£12.95)
  • Jak wytresować smoka 3D (30zł.)

Po przejrzeniu wątku zainteresuję się na pewno Żółwikiem Sammym, Step Up, Hugo i samolotami. Aktualnie zasysam zwiastuny i spoty tych 4 pozycji i nie tylko, żeby sobie umilić czas oczekiwania na sprzęt i pierwsze zakupy (aktualnie mam zawalonego pendrive'a 1GB samymi trailerami HD i 3D :P ).

Pozdrawiam i mówię powitalne "cześć" pasjonatom, do których grona zamierzam dołączyć. ;)

Edited by Lukop

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj wlaczylem sobie początek filmu Rise of the Guardians i spokojnie stwierdzam że już sam początek filmu (logo Dreamworks z platkami sniegu) to referencja 3d :) Zapowiada sie dobry seans dziś wieczorem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strażnicy marzeń 3D

Wygląda na to, że animacje Dreamworks stają się symbolem najwyższej jakości 3d. Strażnicy marzeń są oszałamiający pod tym względem- z rzeczy oczywistych- jest tu świetne kadrowanie, perfekcyjna głębia obrazu. Ale też bardzo dużo przelatujących przed oczami elementów (płatki śniegu, piaskowe "nici snów", wróżki). W dynamicznych scenach walk czy lodów nierzadko bohaterów niemal wyrzuca z TV.

Po doskonałym Madagaskarze 3, Strażnicy marzeń są kolejną płytką do demonstrowania możliwości technologii 3d. Zresztą już samo menu spełnia to zadanie- po kolei prezentowana jest tu cała piątka Strażników w różnych scenach ze swoim udziałem.

Fabuła jest "spoko" i nic więcej. Zgodnie ze schematem:

1. Przedstawienie outsidera, sytuacji i zagrożenia dla świata

2. Outsider wkracza i robi się dobrze a początkowo nieufna grupa zaczyna okazywać mu akceptację

3. Nagły kryzys- outsider robi coś źle albo okazuje się, że coś tam o czym nie powiedział- zostaje odrzucony a sytuacja się rypie (poniekąd z winy outsidera)

4. Outsider wraca, naprawia sytuację i już na dobre zostaje przyjęty do grupy.

Mi tam ten schemat nie przeszkadza (vide Avatar) bo ogląda się fajnie.

Swoją drogą to powoli Dreamworks wchodzi na pierwsze miejsce w moim rankingu twórców animacji.Po kiepskich Skokach przez płot i innych Rybkach z ferajny robi całkiem fajne produkcje jak Kung Fu Panda, Jak wytresować smoka czy Megamocny. I z wyjątkiem Kota w butach od jakiegoś czasu nie zaliczył wpadki.

Pixar słabnie- Auta 2 to tragedia, Merida była w najlepszym razie przeciętna, Uniwersytet zapowiada się na żenującą komedię.

Disney w zasadzie nie istnieje (choć nie nie widziałem jeszcze Ralpha), cała reszta to plankton z jednym-dwoma hitami.

A wracając do 3d- mam wrażenie (choć zapewne box office twierdzi coś innego), że to animacje i dokumenty (zwłaszcza imaxowe) ciągną ten trend do przodu- z fabularnych filmów, w których trójwymiar nadał faktycznie nowego wymiaru można chyba na palcach dwóch rak policzyć- z Avatarem na czele. Ostatnio Życie Pi robiło wrażenie. W takim np Hobbicie 3d było w zasadzie zbędne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, przymierzam się dopiero do zakupu PS3, ale już teraz zacząłem "monitorować" sytuację na rynku B-R3D. Pierwszym oczywistym faktem, jaki rzucił mi się w oczy jest to, że nie ma opcji kupowania w polskich sklepach (od - nomen-omen - biedy można skorzystać jedynie z allegro). Póki co przejrzałem propozycje cenowe amazona (USA, UK), zaavi i play. Następnie sporządziłem listę filmów, które są stosunkowo tanie, ale wolałbym się jeszcze dowiedzieć czy efekt 3D jest wart zobaczenia. Inną kwestią są szczegóły wysyłki. Jak to wygląda na amazonie? Jaki jest koszt dostawy? Czy i ile filmów na BR można zamówić w jednej przesyłce (coby jeszcze bardziej przyoszczędzić kaski).

No i wspomniana lista tytułów:

  • Ghost Rider: Spirit of Venegeance 3D (£6.99)
  • Underworld Aweking 3D (£5.00)
  • Transformers: Dark of the Moon 3D ($19.99)
  • Journey 2: The mysterious island 3D (£13.50)
  • Green Hornet 3D (50zł.)
  • Legend of the Guardians 3D + Happy Feet 2 3D + Yogi bear 3D pack (£19.50)
  • Immortals 3D (£14.48)
  • Wrath of the titans 3D ($14.99)
  • Green Lantern 3D (£12.95)
  • Jak wytresować smoka 3D (30zł.)
Po przejrzeniu wątku zainteresuję się na pewno Żółwikiem Sammym, Step Up, Hugo i samolotami. Aktualnie zasysam zwiastuny i spoty tych 4 pozycji i nie tylko, żeby sobie umilić czas oczekiwania na sprzęt i pierwsze zakupy (aktualnie mam zawalonego pendrive'a 1GB samymi trailerami HD i 3D :P ).

Pozdrawiam i mówię powitalne "cześć" pasjonatom, do których grona zamierzam dołączyć. ;)

Mam pytanko a gdzie znalazłeś ten 3 pack

  • Legend of the Guardians 3D + Happy Feet 2 3D + Yogi bear 3D pack (£19.50)

może link bo chetnie zakupiłbym w tej cenie, polecam najnowszy Madagaskar , efekty 3d wzorcowe i częste wylatywanie z ekranu poza tym całkiem fajna rozrywka dla dużych i małych

pozdr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio oglądałem zestaw trzech filmów w 3D "Rekiny", "Perła Oceanów", "Delfiny i Wieloryby"

I szczerze mogę polecić, jeśli ktoś szuka dobrych efektów wychodzenia z ekranu, bardzo dobry materiał testowy, jest tam tego na prawdę sporo, filmy krótkie bo każdy trwa o 40minut ale to standard w tego typu wydaniach produkcjach.

LG nawet go używa jako dema, tutaj krótki fragment w 3D SBS, można zobaczyć na TV.

Edited by PeterMac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam pytanko a gdzie znalazłeś ten 3 pack

  • Legend of the Guardians 3D + Happy Feet 2 3D + Yogi bear 3D pack (£19.50)

może link bo chetnie zakupiłbym w tej cenie

pozdr

Niestety najwyraźniej to była ograniczona czasowo promocja, bo już tego nie widzę. Posta napisałem 2 stycznia także... pozmieniało się.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio oglądałem zestaw trzech filmów w 3D "Rekiny", "Perła Oceanów", "Delfiny i Wieloryby"

I szczerze mogę polecić, jeśli ktoś szuka dobrych efektów wychodzenia z ekranu, bardzo dobry materiał testowy, jest tam tego na prawdę sporo, filmy krótkie bo każdy trwa o 40minut ale to standard w tego typu wydaniach produkcjach.

Potwierdzam i również polecam, tym bardziej, że w Amazonie UK jest wersja z polskimi napisami, obecnie za 10 GBP:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004I85CY4/ref=oh_details_o01_s00_i01?ie=UTF8&psc=1

Pozdrawiam,

silver

Edited by silver666

Share this post


Link to post
Share on other sites

potwerdzam r oniez zakupione z napsiami i lektorem , legend of guardian+yogi i happy fit obecnie za 22 funty równiez zamówione :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...