JAREK 1985 2 Posted December 12, 2012 Nie, nie lubię tej serii. Jedynka mi się nie podobała, dwójka jeszcze gorsza, kolejne odpuściłem. Więc niestety nie wypowiem się : ( Witam ja mam epoke 4 i w 3d wygląda super,mam pytanko czy wszystkie filmy blu ray 3d mają zwężony obraz??? Quote Share this post Link to post Share on other sites
PeterMac 161 Posted December 13, 2012 (edited) Wszystkie nie, ten widać jest w proporcjach 2.40:1 także będzie zwężony (pasy góra/dół) http://www.blu-ray.c...-Blu-ray/52917/ Edited December 13, 2012 by PeterMac Quote Share this post Link to post Share on other sites
JAREK 1985 2 Posted December 13, 2012 Wszystkie nie, ten widać jest w proporcjach 2.40:1 także będzie zwężony (pasy góra/dół) http://www.blu-ray.c...-Blu-ray/52917/ Dzięki za odpowiedż Pozdrawiam Quote Share this post Link to post Share on other sites
JAREK 1985 2 Posted December 13, 2012 Dzięki za odpowiedż Pozdrawiam Quote Share this post Link to post Share on other sites
JAREK 1985 2 Posted December 13, 2012 Dzięki za odpowiedż Pozdrawiam Quote Share this post Link to post Share on other sites
JAREK 1985 2 Posted December 13, 2012 A żeby był nie obcięty to jaki musi mieć format 235 1 ???? Quote Share this post Link to post Share on other sites
PeterMac 161 Posted December 13, 2012 (edited) 1.78:1, Pozdr. Edited December 13, 2012 by PeterMac Quote Share this post Link to post Share on other sites
JAREK 1985 2 Posted December 13, 2012 A jak mam 2.40:1 to w trybie 3d nie moge tego rozszerzyć ,tak ma być??? Quote Share this post Link to post Share on other sites
PeterMac 161 Posted December 13, 2012 Tak jest poprawnie, jesli film ma takie proporcje to nie ma potrzeby tego rozszerzać, straciłbyś tylko ostrość i jakość, ma być wyświetlany 1:1 na ekranie. Quote Share this post Link to post Share on other sites
JAREK 1985 2 Posted December 13, 2012 Nawet nie ma możliwości go rozszerzyć w 3d w normalnym wyświetlaniu tak moge rozszerzyć Quote Share this post Link to post Share on other sites
JAREK 1985 2 Posted December 16, 2012 A oglądał ktoś z was Podróż na tajemniczą wyspe??? Quote Share this post Link to post Share on other sites
METROID1 5 Posted December 17, 2012 A oglądał ktoś z was Podróż na tajemniczą wyspe??? Bez rewelacji jakiejś - jak coś to brać z wypożyczalni. Do kolekcji bym tego filmu nie chciał. Quote Share this post Link to post Share on other sites
JAREK 1985 2 Posted December 17, 2012 Bez rewelacji jakiejś - jak coś to brać z wypożyczalni. Do kolekcji bym tego filmu nie chciał. A jaki jest twoim zdaniem najlepiej wyglądający film w 3d?? Quote Share this post Link to post Share on other sites
Lukop 6 Posted January 1, 2013 (edited) Witam, przymierzam się dopiero do zakupu PS3, ale już teraz zacząłem "monitorować" sytuację na rynku B-R3D. Pierwszym oczywistym faktem, jaki rzucił mi się w oczy jest to, że nie ma opcji kupowania w polskich sklepach (od - nomen-omen - biedy można skorzystać jedynie z allegro). Póki co przejrzałem propozycje cenowe amazona (USA, UK), zaavi i play. Następnie sporządziłem listę filmów, które są stosunkowo tanie, ale wolałbym się jeszcze dowiedzieć czy efekt 3D jest wart zobaczenia. Inną kwestią są szczegóły wysyłki. Jak to wygląda na amazonie? Jaki jest koszt dostawy? Czy i ile filmów na BR można zamówić w jednej przesyłce (coby jeszcze bardziej przyoszczędzić kaski). No i wspomniana lista tytułów: Ghost Rider: Spirit of Venegeance 3D (£6.99) Underworld Aweking 3D (£5.00) Transformers: Dark of the Moon 3D ($19.99) Journey 2: The mysterious island 3D (£13.50) Green Hornet 3D (50zł.) Legend of the Guardians 3D + Happy Feet 2 3D + Yogi bear 3D pack (£19.50) Immortals 3D (£14.48) Wrath of the titans 3D ($14.99) Green Lantern 3D (£12.95) Jak wytresować smoka 3D (30zł.) Po przejrzeniu wątku zainteresuję się na pewno Żółwikiem Sammym, Step Up, Hugo i samolotami. Aktualnie zasysam zwiastuny i spoty tych 4 pozycji i nie tylko, żeby sobie umilić czas oczekiwania na sprzęt i pierwsze zakupy (aktualnie mam zawalonego pendrive'a 1GB samymi trailerami HD i 3D ). Pozdrawiam i mówię powitalne "cześć" pasjonatom, do których grona zamierzam dołączyć. Edited January 1, 2013 by Lukop Quote Share this post Link to post Share on other sites
JAREK 1985 2 Posted January 5, 2013 Panowie a czy jest Pasja na blu ray wydanie polskie?? Quote Share this post Link to post Share on other sites
play007 10 Posted January 5, 2013 Tylko wersja angielska. Quote Share this post Link to post Share on other sites
bubu77 13 Posted January 6, 2013 Od jakichś trzech postów przestaję rozumieć istotę tego wątku. 1 Quote Share this post Link to post Share on other sites
makakam 33 Posted March 11, 2013 Wczoraj wlaczylem sobie początek filmu Rise of the Guardians i spokojnie stwierdzam że już sam początek filmu (logo Dreamworks z platkami sniegu) to referencja 3d Zapowiada sie dobry seans dziś wieczorem Quote Share this post Link to post Share on other sites
GOLUMN 11 Posted March 12, 2013 Czy ktoś widział jak to wydanie się prezentuje pod względem 3D? http://bluedvd.pl/gdzie-jest-nemo-3d-blu-ray-3d.html Quote Share this post Link to post Share on other sites
bubu77 13 Posted May 10, 2013 Strażnicy marzeń 3D Wygląda na to, że animacje Dreamworks stają się symbolem najwyższej jakości 3d. Strażnicy marzeń są oszałamiający pod tym względem- z rzeczy oczywistych- jest tu świetne kadrowanie, perfekcyjna głębia obrazu. Ale też bardzo dużo przelatujących przed oczami elementów (płatki śniegu, piaskowe "nici snów", wróżki). W dynamicznych scenach walk czy lodów nierzadko bohaterów niemal wyrzuca z TV. Po doskonałym Madagaskarze 3, Strażnicy marzeń są kolejną płytką do demonstrowania możliwości technologii 3d. Zresztą już samo menu spełnia to zadanie- po kolei prezentowana jest tu cała piątka Strażników w różnych scenach ze swoim udziałem. Fabuła jest "spoko" i nic więcej. Zgodnie ze schematem: 1. Przedstawienie outsidera, sytuacji i zagrożenia dla świata 2. Outsider wkracza i robi się dobrze a początkowo nieufna grupa zaczyna okazywać mu akceptację 3. Nagły kryzys- outsider robi coś źle albo okazuje się, że coś tam o czym nie powiedział- zostaje odrzucony a sytuacja się rypie (poniekąd z winy outsidera) 4. Outsider wraca, naprawia sytuację i już na dobre zostaje przyjęty do grupy. Mi tam ten schemat nie przeszkadza (vide Avatar) bo ogląda się fajnie. Swoją drogą to powoli Dreamworks wchodzi na pierwsze miejsce w moim rankingu twórców animacji.Po kiepskich Skokach przez płot i innych Rybkach z ferajny robi całkiem fajne produkcje jak Kung Fu Panda, Jak wytresować smoka czy Megamocny. I z wyjątkiem Kota w butach od jakiegoś czasu nie zaliczył wpadki. Pixar słabnie- Auta 2 to tragedia, Merida była w najlepszym razie przeciętna, Uniwersytet zapowiada się na żenującą komedię. Disney w zasadzie nie istnieje (choć nie nie widziałem jeszcze Ralpha), cała reszta to plankton z jednym-dwoma hitami. A wracając do 3d- mam wrażenie (choć zapewne box office twierdzi coś innego), że to animacje i dokumenty (zwłaszcza imaxowe) ciągną ten trend do przodu- z fabularnych filmów, w których trójwymiar nadał faktycznie nowego wymiaru można chyba na palcach dwóch rak policzyć- z Avatarem na czele. Ostatnio Życie Pi robiło wrażenie. W takim np Hobbicie 3d było w zasadzie zbędne.. Quote Share this post Link to post Share on other sites
skalmen 5 Posted May 10, 2013 Witam, przymierzam się dopiero do zakupu PS3, ale już teraz zacząłem "monitorować" sytuację na rynku B-R3D. Pierwszym oczywistym faktem, jaki rzucił mi się w oczy jest to, że nie ma opcji kupowania w polskich sklepach (od - nomen-omen - biedy można skorzystać jedynie z allegro). Póki co przejrzałem propozycje cenowe amazona (USA, UK), zaavi i play. Następnie sporządziłem listę filmów, które są stosunkowo tanie, ale wolałbym się jeszcze dowiedzieć czy efekt 3D jest wart zobaczenia. Inną kwestią są szczegóły wysyłki. Jak to wygląda na amazonie? Jaki jest koszt dostawy? Czy i ile filmów na BR można zamówić w jednej przesyłce (coby jeszcze bardziej przyoszczędzić kaski). No i wspomniana lista tytułów: Ghost Rider: Spirit of Venegeance 3D (£6.99) Underworld Aweking 3D (£5.00) Transformers: Dark of the Moon 3D ($19.99) Journey 2: The mysterious island 3D (£13.50) Green Hornet 3D (50zł.) Legend of the Guardians 3D + Happy Feet 2 3D + Yogi bear 3D pack (£19.50) Immortals 3D (£14.48) Wrath of the titans 3D ($14.99) Green Lantern 3D (£12.95) Jak wytresować smoka 3D (30zł.) Po przejrzeniu wątku zainteresuję się na pewno Żółwikiem Sammym, Step Up, Hugo i samolotami. Aktualnie zasysam zwiastuny i spoty tych 4 pozycji i nie tylko, żeby sobie umilić czas oczekiwania na sprzęt i pierwsze zakupy (aktualnie mam zawalonego pendrive'a 1GB samymi trailerami HD i 3D ).Pozdrawiam i mówię powitalne "cześć" pasjonatom, do których grona zamierzam dołączyć. Mam pytanko a gdzie znalazłeś ten 3 pack Legend of the Guardians 3D + Happy Feet 2 3D + Yogi bear 3D pack (£19.50) może link bo chetnie zakupiłbym w tej cenie, polecam najnowszy Madagaskar , efekty 3d wzorcowe i częste wylatywanie z ekranu poza tym całkiem fajna rozrywka dla dużych i małych pozdr Quote Share this post Link to post Share on other sites
PeterMac 161 Posted May 10, 2013 (edited) Ostatnio oglądałem zestaw trzech filmów w 3D "Rekiny", "Perła Oceanów", "Delfiny i Wieloryby" I szczerze mogę polecić, jeśli ktoś szuka dobrych efektów wychodzenia z ekranu, bardzo dobry materiał testowy, jest tam tego na prawdę sporo, filmy krótkie bo każdy trwa o 40minut ale to standard w tego typu wydaniach produkcjach. LG nawet go używa jako dema, tutaj krótki fragment w 3D SBS, można zobaczyć na TV. Edited May 10, 2013 by PeterMac Quote Share this post Link to post Share on other sites
Lukop 6 Posted May 10, 2013 Mam pytanko a gdzie znalazłeś ten 3 pack Legend of the Guardians 3D + Happy Feet 2 3D + Yogi bear 3D pack (£19.50) może link bo chetnie zakupiłbym w tej cenie pozdr Niestety najwyraźniej to była ograniczona czasowo promocja, bo już tego nie widzę. Posta napisałem 2 stycznia także... pozmieniało się. Quote Share this post Link to post Share on other sites
silver666 5 Posted May 13, 2013 (edited) Ostatnio oglądałem zestaw trzech filmów w 3D "Rekiny", "Perła Oceanów", "Delfiny i Wieloryby" I szczerze mogę polecić, jeśli ktoś szuka dobrych efektów wychodzenia z ekranu, bardzo dobry materiał testowy, jest tam tego na prawdę sporo, filmy krótkie bo każdy trwa o 40minut ale to standard w tego typu wydaniach produkcjach. Potwierdzam i również polecam, tym bardziej, że w Amazonie UK jest wersja z polskimi napisami, obecnie za 10 GBP: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004I85CY4/ref=oh_details_o01_s00_i01?ie=UTF8&psc=1 Pozdrawiam, silver Edited May 13, 2013 by silver666 Quote Share this post Link to post Share on other sites
skalmen 5 Posted May 13, 2013 potwerdzam r oniez zakupione z napsiami i lektorem , legend of guardian+yogi i happy fit obecnie za 22 funty równiez zamówione :-) Quote Share this post Link to post Share on other sites