Skocz do zawartości
PeterMac

Filmy Blu-Ray 3D - opinie, efekty 3D

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.filmweb.p...580218/editions

Kupuj to - JEST MEGA. To takie samo WOW jak przy legends of flights. I jest masa ryb itp. Jakość poraża tak samo jak samoloty (to ten sam klimat jakby dwa takie same filmy tylko inna tematyka....).

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem w MM, miałem coś skrobnąć ale dopiero to uczynię. Parę dni temu wysypały się te wszystkie filmy w PL wersji....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za taką ilość linków. :(

Poniżej wymienię kilka tytułów i może mi ktoś coś poleci:

-OCEAN PRZYGÓD

-PERŁA OCEANÓW

-ŻYCIE OCEANÓW

-OPOWIEŚĆ WIGILIJNA

-KSIĄDZ

-GNIEW TYTANÓW

-OGROMNE FALE TAHITI

-AVATAR

-UNDER THE SEA (Nie wiem czy jest lub czy ma wyjść to po POLSKU )

Kupiłem już LEGENDY PRZESTWORZY nie mając jeszcze telewizora 3D ale od czegoś trzeba zacząć. ;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz do kolekcji bierz "Ogromne fale Tahiti" jak Gmeru polecił wyżej :) ja tez kupuje to na dniach, po za tym jeszcze bym brał Under The Sea, jest chwalony na zachodzie, Avatara zresztą też jak nie masz, ale w sumie ja za tym tytułem nie przepadam :) ale 3D referencyjne.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki kanion obejrzyj. na mnie Zrobił większe wrażenie od legends of flight i treść jest dobra.

A czołówka i fragment gdzie płyniemy pontonem niezapomniane chwile dla mnie materiał referencyjny 3d.

Obok Tron dziedzictwo ,który może ma mało efektów wyskakiwania z ekranu ale ma bardzo dobrze zrobioną głębię ekranu lepszą niź w avatarze ale to moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie jestem po seansie pt. OGROMNE FALE TAHIT

wrazenia super a najbardziej na mnie wrazenie zrobila scena prawie na poczatku, animacja ukladu planet. mega mega mega ;)

fajny efekt byl tez jak 2 panow siedzi i rozmawiaja a za nimi posrodku deski stoja, normalnie ostrosc jest i na nich i na te deski jak sie dalej spojzy :> bomba

Oko tez cieszy jedna PANI ;)

No i sa 2 rzeczy ktore mnie denerwowaly, to jak woda byla na kamerze to mi wizje zakrywala :), przy jasnych scenach, tzn niebo np to obraz migal, ale pewnie to jest normalne. Co ciekawe jak juz patrzylem sie w te chmury to efekt mrygania sie zmniejszal.

Edytowane przez chiboogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru ogladajac dzisiaj thaiti obraz mialem normalnie, tzn tak jak przy 2d do samych borderow. Sprawdz prosze u siebie tego HUGOna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj Resident Evil Afterlife - miałem go sprzedać ale 3D zrobiło na mnie na tyle pozytywne wrażenie że sobie zostawiam :P

Szczególnie fajnie wygląda scena początkowa rozpierduchy żołnierzy ala Matrix oraz walka pod prysznicem z tym czymś z toporo-młotem :)

Film oglądałem już kiedyś na BluRay ale w 3D naprawdę zyskał na odbiorze.

Zanosi się na to, że klejna część Residenta wychodząca we wrześniu będzie jeszcze lepsza.

Edytowane przez Evil Khan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnieeee. Ten film można obejrzeć tylko w 3D ; p Inaczej nie dziwię się, że większość osób pisze, że jest słaby. Jest jaki jest czyli Residentowy. Ale 3D musi być. W kinie robiło jeszcze bardziej : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej - nawet nie chciało mi się do niego wracać. Rok temu obejrzałem w 2D ale że mi wpadł w ręce ponownie to mówię zobaczę na nowym TV w 3D jak już go mam. Zdecydowanie warto mieć go w kolekcji bo 3D jest tu naprawdę na godziwym poziomie (nie to co w najnowszym Underwolrd chociażby który w 3D mnie nie porwał).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

tak sobie mysle skoro wyszlo kilka filmow z serii IMAX z PL napisami... wie ktos moze czy te pozycje wyjda tez : hubble 3d, space station 3d ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam panowie polecam w 3D obejżeć Avatara, Bitwę Warszawską 1920, Titanic, Avengers, Tron, Thor , John Carter. W takiej kolejności :P

Mówię wyłącznie o efektach a jak komu się film podoba to bywa różnie.

Patrzcie też na to czy film został wydany w 3d od producenta czy został konwertowany z 2d na 3d. Takie filmy zazwyczaj mają słabą głębie i może 1-2 fajne efekty albo ich nie ma.

Bardzo postarał się Cameron gdzie powyżej wymieniłem 3 jego filmy. Hofman również, osobiście byłem na planie filmowym i widziałem jak to było kręcone.

Edytowane przez Sierchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko ktoś orientuje sie kojarzy co to dokładnie za film pokazany podwodny świat, przepływające ryby i w pewnym momencie gość z czerwonym laserem świecący na nas :) leci coś takiego w marketach na demówkach na telewizorach.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi filmami - może być tak, że kupujesz np. Hugo i jego wynalazek BR ale bez 3D? Ciężko się połapać w tym, a zwłaszcza kupując przez internet, bo zarówno na ceneo, gdzie jest bardzo duży przestrzał cen, jak i w opisach produktów na stronach sklepów panuje straszny mętlik.

Edytowane przez armodrah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee tam :) idzie sie połapać spokojnie nie przesadzaj, pokaż jakis konkretny przykład

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dogłębnej analizie dotarło do mnie, że jednak wydanie BR nie oznacza automatycznie 3D, z wyjątkiem filmów IMAXowskich, które z "urzędu" wydawane są w 3D. Czyli można się nabrać na niższą cenę w niektórych przypadkach, jeśli sklep nie informuje o tym jaka to wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy mial juz ktos okazje zobaczyc ten film dokumentalny i jego efekty ??

TITANIC 3D - 100 Lat Po Tragedii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś link? To wydanie zagraniczne? Jakiś dokument?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie o to chodzi ...

Titanic: 100 Years in 3D

34356_front_500.jpgi.gif

http://www.blu-ray.c...-Blu-ray/34356/

14 kwietnia 1912 zatonął Titanic, z okazji 100 rocznicy zatonięcia powstał

film dokumentalny nakręcony kamerami 3D, Przenieś się w podwodny świat na

dno oceanu gdzie spoczywa wrak Titanica.

DISC INFO:

Disc Title: TITANIC100YEARS3D

Disc Size: 17,345,626,391 bytes

Protection: AACS

BD-Java: Yes

Extras: Blu-ray 3D

BDInfo: 0.5.8

PLAYLIST REPORT:

Name: 00001.MPLS

Length: 0:44:35.672 (h:m:s.ms)

Size: 16,909,529,088 bytes

Total Bitrate: 50.56 Mbps

VIDEO:

Codec Bitrate Description

----- ------- -----------

MPEG-4 AVC Video 29781 kbps 1080p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 4.1

MPEG-4 MVC Video 16899 kbps

AUDIO:

Codec Language Bitrate Description

----- -------- ------- -----------

Dolby Digital Audio English 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps

SUBTITLES:

Codec Language Bitrate Description

----- -------- ------- -----------

Presentation Graphics English 69.176 kbps

Presentation Graphics German 74.169 kbps

Presentation Graphics Spanish 69.481 kbps

Presentation Graphics Dutch 66.606 kbps

Presentation Graphics Polish 64.103 kbps

Presentation Graphics Norwegian 61.259 kbps

Presentation Graphics Danish 68.170 kbps

Presentation Graphics Swedish 66.406 kbps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowity Spider-Man

3D jest OK ale gdyby go nie było to też nic by się nie stało.

Raczej głębia niż wyskakujące z ekranu przedmioty. Przyznaję, w kilku scenach ("radar" z sieci w piwnicach", skakanie po mieście) robi spore wrażenie ale nie jest to film, który kupiłbym ze względu na trójwymiar lub prezentował gościom, którzy nigdy 3D nie widzieli.

Edytowane przez bubu77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli OT to z góry sorki..:)

Panowie, czy można mówić o spadku jakości efektów 3D (nie jakości obrazu zaznaczam) w przypadku filmu MKV w wersji 3D ?? Generalnie większość MKV 3D to wersja side by side. Efekt 3D jest lecz zastanawia mnie czy oglądając film z BR efekty 3D będą lepsze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madagaskar 3

Efekty 3d są po prostu olśniewające. Nie tylko głębia obrazu ale masa rzeczy wylatujących z ekranu. Latające w powietrzu oióra podczas walki na poduchy, krople wody, fajerwerki.. Po prostu obłęd i [beeep]ioza. Naprawdę efekty na miarę materiałów demostracyjnych dla telewizorów 3d.

Podczas mniej efektownych scen również widać rozmieszczenie postaci i dekoracji na wielu planach, nie tylko "aktorzy+tło".

Jak dla mnie majstersztyk.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madagaskar 3

Efekty 3d są po prostu olśniewające. Nie tylko głębia obrazu ale masa rzeczy wylatujących z ekranu. Latające w powietrzu oióra podczas walki na poduchy, krople wody, fajerwerki.. Po prostu obłęd i [beeep]ioza. Naprawdę efekty na miarę materiałów demostracyjnych dla telewizorów 3d.

Podczas mniej efektownych scen również widać rozmieszczenie postaci i dekoracji na wielu planach, nie tylko "aktorzy+tło".

Jak dla mnie majstersztyk.

A masz może EPOKĘ LODOWCOWĄ 4.Jak tam wygląda 3D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie lubię tej serii. Jedynka mi się nie podobała, dwójka jeszcze gorsza, kolejne odpuściłem.

Więc niestety nie wypowiem się : (

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...