Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie właśnie jakoś obrazu(barwa ,kontrast,ostrość) na moim Soniaku za bardzo mi się nie podoba,już ładniej mi odbiera 7 letni Samsug i to nie jest niestety szart z moiej strony :( tylko chciałem wiedzieć czy to będą widoczne zmiany czy tylko minimalne szczegóły które trochę kosztują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz jaki uzyskasz po kalibracji będzie odwzorowywał jak najbardziej to co chciał uzyskać reżyser podczas kręcenia - czyli taki w sumie najnaturalniejszy obraz. Pytanie tylko czy będzie Ci to pasować, bo każdy inaczej odbiera obraz. Myślę jednak że kalibracja jest warta swojej ceny. Zawsze też możesz popróbować samemu ustawić obraz tak jak Ci pasuje - jest możliwość resetu ustawień do tych fabrycznych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja TV ustawiłem sobie sam - nie potrezba do tego żadnego speca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie właśnie jakoś obrazu(barwa ,kontrast,ostrość) na moim Soniaku za bardzo mi się nie podoba,już ładniej mi odbiera 7 letni Samsug i to nie jest niestety szart z moiej strony :( tylko chciałem wiedzieć czy to będą widoczne zmiany czy tylko minimalne szczegóły które trochę kosztują

Tu nie chodzi o kwestie podobania, jednemu się podoba takie ustawienie drugiemu znowu zupełnie inne i tak można w nieskończoność, chodzi tylko o to ze obraz ma być naturalny neutralny możliwie najbliższy ustawieniu D6500K po kalibracji tak jak napisał juz kolega Mylagos.

A czy komuś się to spodoba czy nie to juz nie ma to nic do rzeczy, jeśli sie nie podoba to znaczy ze ma spaczony wzrok :)

Są osoby które preferują ciepły stonowany obraz a są takie co lubią mocny zimny dający po oczach efekciarki który na pierwszy rzut oka robi lepsze wrażenie na większości.

Identyczna sytuacja jest w kwestii brzmienia muzyki, jak się człowiek przyzwyczai do brzmienia dominującego w bass to potem ciężko mu sie przestawić na takie brzmiące prawidłowo czyli neutralne spójne gdzie żadne pasmo się nie wywyższa i nie ma mowy o nawalającym dominującym rozlazłym basie nad resztą.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i oto chodzi. Dlatego drażni mnie nachalne promowanie kalibracji. Po to są ustawienia każdego TV dostepne dla UZYTKOWNIKA, aby wyregulować sobie parametry obrazu pod własne oczekiwania/preferencje INDYWIDUALNIE

Na tej samej zasadzie istnieje w muzyce urządzenie zwane korektorem graficznym. Jedni lubią słuchać myzykę na 0dB w cąłym paśmie, kto inny podbije sobie bas, inny wysokie, trzeci ustawi sobie tzw "uśmiech małpy"...

Mi wyregulowanie HX850 zajeło mniej niż kwadrans i od miesiąca (odkąd mam ten model) nie spotkałem się z materiałem z którego byłbym niezadowolony pod względem jakości obrazu

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i oto chodzi. Dlatego drażni mnie nachalne promowanie kalibracji. Po to są ustawienia każdego TV dostepne dla UZYTKOWNIKA, aby wyregulować sobie parametry obrazu pod własne oczekiwania/preferencje INDYWIDUALNIE

Na tej samej zasadzie istnieje w muzyce urządzenie zwane korektorem graficznym. Jedni lubią słuchać myzykę na 0dB w cąłym paśmie, kto inny podbije sobie bas, inny wysokie, trzeci ustawi sobie tzw "uśmiech małpy"...

Mi wyregulowanie HX850 zajeło mniej niż kwadrans i od miesiąca (odkąd mam ten model) nie spotkałem się z materiałem z którego byłbym niezadowolony pod względem jakości obrazu

To moze mi pomozesz. Zdarza mi sie ze w ciemniejszych scenach (nie wszystkich) twarze aktorow sa zielonkawe!? raczej nie powinno tak byc, niewiem. Ale.., zauwazylem tez ze wystepuje to tylko na filmach mkv. Na N-ce nie widzialem lub moze nie zwrocilem uwagi. Czy filmy mkv moga miec takie problemy z kolorami? Wiem ze amerykanski system NTSC ma taka przypadlosc. Moze to ma cos wspolnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy rozgraniczyć pojęcia kalibracji i ręcznego ustawiania w domowym zaciszu poprzez dostępne ustawienia w TV.

Przede wszystkim decydując się na własnoręczną zabawę z ustawieniami powinieneś złapać sens podstawowych pojęć. Do tego przyda Ci się mały poradnik objaśniający działanie poszczególnych parametrów oraz opis spodziewanych efektów podczas "kręcenia konkretną gałką".

Poradnik znajdziesz tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

potrzebuje pomocy, kupilem 46hx850 i dzis zamowilem szafke pod ten tv wysoka na 77 cm, tv ogladam z ok. 350 cm zastanawiam sie czy nie zamowic nizszej szafki bo zapomnialem, ze tv ma pochylenie 6stopni. TV mam jeszcze w kartonie...

jak radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę wysoka jak na szafkę pod TV, lepiej byłoby jakby była niższa o te przynajmniej ~20cm wiadomo ale te 6stopni to nie jakiś wielki przechył. Postaw i zobaczysz czy Ci pasuje. Bardziej martwiłbym sie tą odległością 350cm od 46'' ;) to troche mała przekątna jak na tak duzą odległość, chyba ze oglądasz głównie SD.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innym wyjściem jest zastosowanie "wieszaka" do zamontowania TV na ścianie, o ile masz takie możliwości i chęci ;).

Poniżej podsyłam link do forum Sony, gdzie rozprawiali na temat wieszania TV i ukrywania kabli w ścianie .. he he:

forum sony

Przyłączam się do słów PeterMac'a o wielkości TV do odległości 3,5m. Jest to zdecydowanie za mało dla obrazu HD i mówię tu o wygodnym oglądaniu filmów. Do Twojej Bravii 46" odległość jaka powinna dzielić Twoje oczy od ekranu to koło 2,7m dla materiałów HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji jakości sygnału jaki oferują nam różni dostawcy w naszym kraju przyjąłem dla bezpieczeństwa 720p ;). Dla przykładu u mnie kablówka serwuje 576i czyli mówiąc po ludzku jest to najzwyczajniejsze w świecie SD. Pisałem z resztą o tym w kilku innych postach. Na szczęście mało korzystam z tego źródła sygnału jakie mam podpięte pod TV. Na szczęście jest laptop + HDMI z 1080p ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd się z Tobą zgodzę, ale czy słuszne jest dobieranie przekątnej tylko pod kątem tego co oferują nam dostawcy telewizji, a gdzie cała reszta urządzeń którą podłączymy oferująca sygnał w 1080p.

Uważam ze 46'' na 2,7m np. dla kanałów w HD 1080i to juz stanowczo za daleka odległość nie mówiąc o BD w 1080p.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie z 3m 55' juz jest za mały. Przy takiej odległości zaleca się 75"

Tyle że przy takiej przekątnej bez 4k sie juz raczej nie obejdzie

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i oto chodzi. Dlatego drażni mnie nachalne promowanie kalibracji. Po to są ustawienia każdego TV dostepne dla UZYTKOWNIKA, aby wyregulować sobie parametry obrazu pod własne oczekiwania/preferencje INDYWIDUALNIE

Na tej samej zasadzie istnieje w muzyce urządzenie zwane korektorem graficznym. Jedni lubią słuchać myzykę na 0dB w cąłym paśmie, kto inny podbije sobie bas, inny wysokie, trzeci ustawi sobie tzw "uśmiech małpy"...

Mi wyregulowanie HX850 zajeło mniej niż kwadrans i od miesiąca (odkąd mam ten model) nie spotkałem się z materiałem z którego byłbym niezadowolony pod względem jakości obrazu

Ustawienie "uśmiechu małpy" lub podbicie basów może być równie (nie)poprawne co pozostawienie 0dB w całym paśmie. Wszystko zależy od kompletu urządzeń i pomieszczenia w którym się znajdują. Tak samo z ustawieniami obrazu. Dobierając odpowiedni ich zestaw dla konkretnego: toru wideo, wyświetlacza i pomieszczenia można uzyskać spójny wygląd obrazu na różnych telewizorach oglądanych w różnych warunkach, ale przy tym już, jak napisał przedmówca trzeba rozgraniczyć pojęcie kalibracji od ustawiania pod swoje chwilowe preferencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak wychodzi soniacz w porownaniu do panasa wt50?

Zastanawiam sie nad tymi dwoma modelami i nie wiem na ktory sie skusic. Zalezy mi przede wszystkim na super obrazie 2D jak i 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Picia385 - przede wszystkim podaj więcej danych takich jak zastosowanie TV oraz to jakie jest pomieszczenie, sygnał etc.

Listę pytań na które powinieneś odpowiedzieć znajdziesz na ostatniej stronie z TEGO LINKU.

Bez tych informacji porównanie HX85 z WT50 nie ma sensu, bo każdy ma swoje mocne i słabe strony o których trzeba pamiętać.

Dopiero odpowiedź na te pytania powie który jest lepszy dla Ciebie a nie który jest lepszy w ogóle.

Ustawienie "uśmiechu małpy" lub podbicie basów może być równie (nie)poprawne co pozostawienie 0dB w całym paśmie. Wszystko zależy od kompletu urządzeń i pomieszczenia w którym się znajdują. Tak samo z ustawieniami obrazu. Dobierając odpowiedni ich zestaw dla konkretnego: toru wideo, wyświetlacza i pomieszczenia można uzyskać spójny wygląd obrazu na różnych telewizorach oglądanych w różnych warunkach, ale przy tym już, jak napisał przedmówca trzeba rozgraniczyć pojęcie kalibracji od ustawiania pod swoje chwilowe preferencje.

Podpisuję się obiema rękoma pod tym co napisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preferowany rozmiar TV ? 46-47

"Wielkość pokoju ? Waski ale dlugi

Jaki sygnał ? Cyfrowy polsat, komputer DVI-HDMI,

Jaka odległość od ekranu ? 1.5-3m

Jakie urządzenia do podłączenia? KOMPUTER, dekoder, blu-ray

Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? Najwiecej w dzien

Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? Bardzo slabe

Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4

Przeznaczenie –telewizja c polsat , filmy 3D, internet

Ma stać czy wisieć? STAĆ

Jestem amatorem wiec duzych wymagan nie mam. Zalezy mi tylko na super obrazie 2D jak i 3D. Chcialb. takze czesto kozystac z internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego to temat juz o konkretnym modelu TV, nie miejsce na doradzanie co kupić.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś oglądałem 55hx850 i poważnie myślałem o zakupie go ale boję się, że wyskoczy mi jakiś subpixel - sprzedawca w Sony Center przekonywał że w tych modelach już się nie trafia a ja mu na to a co to ten czerwony punkt za panem na 850-tce ? Facet się obrócił i zdębiał. Potem mi pokazywał sygnał z ipla i niestety był słaby -tzn sony nie radził sobie z nim ( bardzo niska jakość materiału ), tv go nie podciągnoł do poziomu zadawalającego :-( Przyznaje że lepszej jakości obraz nie mówiąc już typowo o HD wygląda super, ale przez te piksle boje się wydać 7 tyś na Tv i chyba kupię Plazmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dream4you pamiętaj, że w każdym TV (LED i Plazma) może stać się coś nieprzyjemnego - choćby te subpiksele lub "martwica" piksela. Gwarancja dość w brutalny sposób podchodzi do tego tematu. Sporo serwisów twierdzi wtedy, że 1 czy 2 piksele (szczególnie gdy nie są obok siebie) nie są podstawą do uznania reklamacji. Wydając 7tys PLN na TV osobiście byłbym delikatnie mówiąc rozczarowany taką sytuacją ;).

Sony gruntownie testuje swoje TV w dość nowatorskich testach ;) :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż tego o czym piszesz nie da się przewidzieć i może to wystąpić w każdym TV. Ryzyko myślę, jednak że nie jest aż tak wielkie i warto kupić ten model, bo gwarantuje jak sam pisałeś bardzo dobry obraz.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tv za 7000 klockow nie kupuje się u byle jakiego sorzedawcy maly sprzedawca internetowy byc moze ma mniejsza marze ale za to magazyn ktory przyjmuje przesylki recznie od kurierów, rozladowuje recznie zew. Kuriera a co za tym idzie nie dba o tv mimo woli.Firmy jak media czy euro maja swoje transporty wozki do rozladunku towaru ird.a co za tym idzie tv jest traktowany lepiej podczastransportu mniej wstrzasniety iitd.Ja kupulem tv na miejscu obejrzałem sprawdziłem i nie mam zadnego subpixela a nawet clouding mam praktycznie nie zauważalny.Wiec jue ma co wieszac psow na sony czy Samsungu za zle wykonanie bo i tak kazdy tv zanum zejdzie jest sprawdzany w kontroli jakosci a tv psuja najczesciej kurierzy sprzedawcy czy sami klienci na sie pchajac tv do za malego samochodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...