Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj był serwis bez gadania wymiana płyty głównej .Ale obraz nadal gorszy od tego co było na początku.Twarze sa jakieś poszarpane jak by procesor nie obrabial sygnału.Sam juz nie wiem co jest nie tak.Nie mam pomysłu jak reklamować ten telewizo?

Daj jakies zdjecie problemu z checia zobacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zwykle,aż do skutku!!!

Tak tylko jesli po wymianie płyty głównej telewizor dalej jest nie tak jak był przez pierwsze 3 mc ,nadal obraz jest bardzo rozswietlony ,biały kolor wypala oczy jak latarnia morska.Kanaly HD widać jakby procesor nie obrabial wygladzania obrazu (widać delikatne poszatkowanie obrazu) teraz po wymianie płyty głównej nie wiem gdzie domagać sie wymiany telewizora na nowy u Sony czy w sklepie ? Nie mam pomysłu co robić? Po pierwsze serwis uznał usterek (wymienił płytę główna) a wada nadal jest widoczna .Czy Sony wymieni mi na nowy tv ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde teraz to mnie zainteresował hx850 :-)

tylko chyba u mnie on odpada, mam tv naprzeciw okna w odległości 4-5 metrów, co prawda nie w linii prostej, tylko okno jest tak bardziej po boku tv, światło pada pod kątem bardziej, a ten Sony hx850 ma ekran szklany jak zauważyłem, czy nie odbija się w nim światło? oczywiście mogę zasłonić roletę ale i tak światło przenika, w słoneczny dzień czy ten hx850 ze szklanym ekranem będzie ok? ... co sądzicie?

druga sprawa tv używam do ps3, telewizja N- kanały hd i sd, filmy blu-ray, będę używał również blu-ray 3d, czy wziąść 55" czy lepiej 46", odległość od tv 2,1 metra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde teraz to mnie zainteresował hx850 :-)

tylko chyba u mnie on odpada, mam tv naprzeciw okna w odległości 4-5 metrów, co prawda nie w linii prostej, tylko okno jest tak bardziej po boku tv, światło pada pod kątem bardziej, a ten Sony hx850 ma ekran szklany jak zauważyłem, czy nie odbija się w nim światło? oczywiście mogę zasłonić roletę ale i tak światło przenika, w słoneczny dzień czy ten hx850 ze szklanym ekranem będzie ok? ... co sądzicie?

druga sprawa tv używam do ps3, telewizja N- kanały hd i sd, filmy blu-ray, będę używał również blu-ray 3d, czy wziąść 55" czy lepiej 46", odległość od tv 2,1 metra

Jesli masz okno z boku tv i będzie padać na ekran to bedziesz miał kolorowa tecze na ekranie .Przy ciemnych scenach to widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę "2,1 metra" to 46 cali powinno być minimum. 55 cali będzie bardzo dobrze sprawować się - myślę, że szczególnie przy materiałach z blu-ray będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proces akomodacji do dużego TV u mnie przebiega jeszcze szybciej. Po 2 tygodniach moje 55" baaaardzo zmalało :)

Kolejny target będzie na pewno szedł w stronę minimum 70" ale to juz pieśń przyszłosci ponieważ przy takim panelu 1080p to wg mnie stanowczo za mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 55 cali bierz , dla mnie po kilku dniach 60 to za mało.Tak jak kolega Mobor pisze.Tylko duży ekran da wrażenia niemal kinowe w warunkach domowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, to tak jak mówicie 55", tylko biorę jeszcze jeden fakt pod uwagę, tv będzie nie tylko służył do materiałów blu-ray, gry ps3 ale także do odbioru telewizji N, a jak wiadomo tam kanały są w hd jak i w sd i wtedy jak się sprawdzi 55" z odległości 2,1 metra....??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek kolejna wizyta serwisowania,ciekawe co jeszcze w tv muszą wymienić abym dostał nowy tv ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, czyli jak tv ma służyć "do wszystkiego" lepiej trochę mniejszy 46" :-(

To mniej więcej jak z samochodami. Można kupić porsche 911, a można też fiata pandę. Fiatem na pewno będzie lepiej się jeździło po wielu dziurawych drogach, ale czy z tego powodu zrezygnowałbyś z porsche? (oczywiście, gdyby różnicy w cenie była niewielka jak między TV 46", a 55")

Druga kwestia co jeszcze chcesz oglądać w SD?

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrz jak rozwija się N-ka na przestrzeni lat. Ile było kanałów HD na początku a ile jest teraz.

Cena abonamentu z pakietem HD kiedyś też była dużo wyższa i nie każdy mógł pozwolić sobie na taki "luksus".

TV w końcu kupujesz na kilka lat i wydaje mi się, że rozwój telewizji szybko dogoni możliwości Twojego TV.

55" do samego SD za duże, w trybie mieszanym jeszcze nie będzie tragedii, ale jak podłączysz inne źródło to będziesz zachwycony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem szczesliwym posiadaczem 55hx850

Mam pytanie co do DLNA - poczytalem trochę ale nie moge znalezc odpowiedzi, mianowicie - udostepniam na lapku np plik avi + txt - tv ładnie widzi i ładuje film bez problemu ale napisów już nie .... czy po DLNA napisy nie pojda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość tv niezależnie od rozmiaru czy 46 czy 55 cali nie nadaje się do słabego sygnału Sd.Dlatego ja bym brał pod sygnał blu ray i kanały hd- tylko 55 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem szczesliwym posiadaczem 55hx850

Mam pytanie co do DLNA - poczytalem trochę ale nie moge znalezc odpowiedzi, mianowicie - udostepniam na lapku np plik avi + txt - tv ładnie widzi i ładuje film bez problemu ale napisów już nie .... czy po DLNA napisy nie pojda ?

Bezpośrednio z napisami może nie grac, bez wmuxowania napisów w film. Możesz spróbować na przykład zainstalowania serwera DLNA na PC ( na przykład Wild Media Server) i tam spróbować skonfigurować odpowiednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV ten nie czyta żadnych zewnętrznych napisów z pliku natywnie, moze tylko za pomocą tego typu programów jak napisał kolega Mylagos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, w sumie to rzadko oglądam coś w sd, raczej wybieram z tv kanały w hd:-) ale dla przykładu byłem dziś w Sony Centre w Poznaniu, gościu puścił mi film z blu-ray no i jak stałem dokładnie tak jak u mnie 2 metry od tv to widziałem, że ten obraz nie jest doskonały, jak stanąłem 3m. od tv to już był miód malina... to nie wiem o co tu chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, w sumie to rzadko oglądam coś w sd, raczej wybieram z tv kanały w hd:-) ale dla przykładu byłem dziś w Sony Centre w Poznaniu, gościu puścił mi film z blu-ray no i jak stałem dokładnie tak jak u mnie 2 metry od tv to widziałem, że ten obraz nie jest doskonały, jak stanąłem 3m. od tv to już był miód malina... to nie wiem o co tu chodzi...

Każdy odbiera obraz inaczej, jak i każdy egzemplarz będzie trochę inaczej oddawał wyświetlany obraz ( zależy od ustawień). Jeśli zaś chodzi o przekątna / odległość to chodzi tu o to, aby móc dostrzec wszystkie szczegóły przy rozdzielczości HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, w sumie to rzadko oglądam coś w sd, raczej wybieram z tv kanały w hd:-) ale dla przykładu byłem dziś w Sony Centre w Poznaniu, gościu puścił mi film z blu-ray no i jak stałem dokładnie tak jak u mnie 2 metry od tv to widziałem, że ten obraz nie jest doskonały, jak stanąłem 3m. od tv to już był miód malina... to nie wiem o co tu chodzi...

A nie pomyślałeś ze wszystko zależy od źródła, Blu-Ray wcale od razu nie oznacza ze dany film został zrealizowany doskonale, są lepsze i gorsze wydania pod względem jakości obrazu.

Zresztą jak dla mnie doskonały obraz nie istnieje, no może taki ze źródła 4K który ma jakość obrazu w ruchu jakby sie patrzyło na wysokiej jakości ostre jak brzytwa zdjęcie.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutny doskonały obraz nie istnieje.Jak będzie 4k w domu to będą testować 8k producenci i tak w kółko.Technika przyspiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutny doskonały obraz nie istnieje.Jak będzie 4k w domu to będą testować 8k producenci i tak w kółko.Technika przyspiesza.

Muszę się z tym zgodzić, pytanie tylko czy ta technika nie przyspiesza za bardzo. Rozwój sam w sobie nie jest zły, tylko pytanie czy na przykład telewizja będzie się odpowiednio szybko przystosowywać do technologicznych możliwości telewizorów. A obraz doskonały ? Nie sądzę by to udało się osiągnąć, bo trzeba zadać pytanie czymże on jest ? :D Myślę, ze każdy inaczej by postrzegał taką doskonałość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz stricte tv w ogóle nie przzyspiesza jakością.Ba mamy wręcz byle jakość .kanały pseudo hd w kablówkach i platformach cyfrowych i idiotyczne kanały bez jakości w formacie Sd nie nadające się zupełnie do oglądania na dobrych płaskich tv.Zostaje format blu ray gdzie jest prawdziwa uczta dla oka i dźwiek extra brzmiący .Jakość sygnału w Polsce jest żadna a co tu dopiero mówić o 4k - gdzie trzeba wymienić(popdobnie jak w 3D) tv, kable, blu raye ,dekodery czy zmienić szybkość transmisji netu itd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...