Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Cyt-Napisany 07 styczeń 2013 - 14:24

Nie wiem jak to opisać bo trochę to dziwne ale ...a więc rano włączam telewizor i widze dziwnie obraz o mniejszym kontrascie kolor bialy mocno rozswietlony .W obrazie dominacja koloru niebieskiego.Sprawdzam ustawienia tv i wszystko bez zmian w ustawieniach .No nic sprawdzam na xboxie 360 i to samo dominacja niebieskiego w obrazie,spadek kontrastu.niszsza czerń.Obraz strasznie rozmyty ,brak szczegółów .No i myśle zobaczymy jak 3d no i po uruchomieniu trybu 3d wracam po 10 minutach na dekoder N i obraz wrócił do pierwotnego stanu .Nie wiem co sie stało ? Czy pada mi matryca czy tv świruje ? Nie powiem wystraszylem sie .Od razu powiem ze dawalem na ustawienia tv na fabryczne ustawienia i nie pomogło ,po uruchomieniu trybu 3d i powrocie na dekoder obraz wrócił do porządku .Macie jakieś pomysły ?

Cytuj

Multi cytowanie

Edytuj

Raportuj

Dzis był termin przyjazdu serwisu do mojego HX 850 no i nie przyjechali.Rano gościu dzwoni ze nie maja jeszcze płyty głównej ..nie wiem po co im ta płyta główna jak serwisant na oczy telewizora nie widział jeszcze.Dobrych maja serwisantow w DE jasnowidze :)No nic nowy termin 21 poniedziałek.

Edytowane przez cureman
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadna zlosliwosc, pytam z ciekawosci...

A i jeszcze zapytam, czy jak zadajesz tam pytanie o jakis sprzet rtv za wieksza kase to nadal "uzytkownicy" forum wysylaja do ciebie po kilka PM ze swoimi ofertami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadna zlosliwosc, pytam z ciekawosci...

A i jeszcze zapytam, czy jak zadajesz tam pytanie o jakis sprzet rtv za wieksza kase to nadal "uzytkownicy" forum wysylaja do ciebie po kilka PM ze swoimi ofertami?

Przypominam ze to nie jest temat rozmowy ,takie sprawy to na Pw a tak zasmiecacie wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadna zlosliwosc, pytam z ciekawosci...

A i jeszcze zapytam, czy jak zadajesz tam pytanie o jakis sprzet rtv za wieksza kase to nadal "uzytkownicy" forum wysylaja do ciebie po kilka PM ze swoimi ofertami?

Bzdurny post .Pasuje lub nie Ci tamto forum to wejdż i zadawaj pytania.Obydwa fora mają swoje dobre i złe strony.Nikt nie jest idealny.Tamto forum jest bardzo popularne w necie i użytkownicy potrafią sobie pomóc zarówno tu jak i tam.

Twój post to prowokacja i szukasz zadymy.Zaloguj się tam to zobaczysz kto i jak Cię potraktuje.Oferta jest tylko jak jesteś zainteresowany od Kikiego bo on ma sklep.Nigdy nikt nie wysłał mi żadnej oferty jeśli sam nie zapytałem.A zapytałem raz tylko .Inni użytkownicy czy moderatorzy nic nie wysyłają z automatu na pw lub w poście.

Wojna polko-polska trwa dzięki Tobie.Masz 21 wpisów i próbujesz coś ugrać każdym kolejnym?Co zyskasz Ty lub My takim postawieniem sprawy.Trollowanie nic więcej.

Edytowane przez play007
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@play007

Mam 21 postow, ale jestem na tym forum o 6 lat dłużej od ciebie, na tamtym jestem mniej-wiecej równie długo, więc przestań udzielać mi rad i uwag na temat tego jak było i jest tu i tam bo masz o tym blade pojęcie.

Taka już tradycja, jeśli ktos w poście użyje słowa "kiki" to musi sie liczyć z szydera na która tamto forum solidnie zapracowalo.

Edytowane przez wolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@play007

Mam 21 postow, ale jestem na tym forum o 6 lat dłużej od ciebie, na tamtym jestem mniej-wiecej równie długo, więc przestań udzielać mi rad i uwag na temat tego jak było i jest tu i tam bo masz o tym blade pojęcie.

Taka już tradycja, jeśli ktos w poście użyje słowa "kiki" to musi sie liczyć z szydera na która tamto forum solidnie zapracowalo.

Ale jesteś o tuzin lat albo o dwa tuziny lat młodszy wiekiem ode mnie.Mnie uczyli słuchać starszych i zwracać się do nich z szacunkiem.Tak masz duży dorobek i na tym forum.A pan Kiki nie może sie obronić więc może wejdż tam i napisz do niego na pw.Wyjaśni Ci Twoje wątpliwości.Widzę że ty masz duże pojęcie na temat moderatorów tego i tamtego forum.Nie chyba moim zadaniem jest uczyć Ciebie kultury?

Dalej troluj w tym wątku.Bardzo merytorycznie piszesz kolego z 6-letnim stażem.To chyba duży wysiłek pisać jeden post na kwartał średnio.Limit na ten rok powoli wyczerpujesz.aż trzy posty już dziś a to dopiero styczeń... nie żal Ci ? Do końca roku aż ponad 11 miesięcy......

Po 6 latach stażu na forum chyba zauważyłeś że zanim piszemy cokolwiek to czytamy temat wątku.Jak nie wiesz to ten jest o HX850 Sony a nie o postaci Kikiego z hdtv.com.pl.

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wiele stron tego wątku, ale nadal nie potrafię odpowiednio dostosować obrazu.

Czy może ktoś przedstawić swoje ustawienia, albo podpowiedzieć na co najbardziej zwrócić uwagę?

Posiadam N-kę oraz Playstation 3 i chciałbym chociaż odrobinę podrasować ustawienia, tak aby obraz HD prezentował się bardziej okazale :)

Na razie:

Wyłączyłem czujnik światła

Wybrałem tryb własny

Zmieniłem podświetlenie na 2

Ustawiłem motionflow: łagodny

Wiem, że to mało ale grzebałem również w innych ustawieniach a im bardziej "poprawiałem" obraz tym gorzej się prezentował (głównie tam gdzie wyświetlany jest obraz SD).

Wiem, że temat był wałkowany mnóstwo razy ale byłbym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc (na obecną chwilę profesjonalna kalibracja nie wchodzi w grę).

Edytowane przez pietrex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej ustaw tryb sceny na Kinowy i będzie już w miarę, na pewno dużo lepiej naturalniej jak ustawienie sceny Ogólnej z trybem obrazu Standardowym aczkolwiek będzie wyglądać to dużo mniej efekciarsko przełączając się miedzy tymi scenami (trzeba przyzwyczaić oko).

Z drugiej strony do rzeźbienia osobiście wolę tryb sceny Ogólnej gdyż na scenie Kinowy nie można zmieniać trybu dźwięku, a ustawienie Kinowe nie brzmi za dobrze.

Wyłącz tez wszystkie polepszacze obrazu, zostaw sobie jedynie włączone Tworzenie realizmu, najlepiej na ustawienie Ręczne i tu już w zależności od jakości sygnału ustawiasz, głównie ustawienie rozdzielczość.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@play007

Kiki jest tutaj na forum, byl od zawsze, pod wieloma wcieleniami, albo o tym nie wiesz, albo wiesz doskonale, ale udajesz ze nie wiesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz tez wszystkie polepszacze obrazu, zostaw sobie jedynie włączone Tworzenie realizmu, najlepiej na ustawienie Ręczne i tu już w zależności od jakości sygnału ustawiasz, głównie ustawienie rozdzielczość.

Mam wrażenie, że tworzenie realizmu działa dość przyzwoicie na automacie. Ustawiając to na automat, nie trzeba tego regulować jeśli zmienia się dość często jakość sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@play007

Kiki jest tutaj na forum, byl od zawsze, pod wieloma wcieleniami, albo o tym nie wiesz, albo wiesz doskonale, ale udajesz ze nie wiesz ;)

Spokój ! To nie jest tematem rozmowy ! To temat o Sony HX .Gdzie jest moderator ?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że tworzenie realizmu działa dość przyzwoicie na automacie. Ustawiając to na automat, nie trzeba tego regulować jeśli zmienia się dość często jakość sygnału.

Ogólnie tak dla słabszych jakościowo sygnałów, ale dla dobrego sygnału jego działanie uważam jest zbyt intensywne na automacie w kwestii rozdzielczości, zbyt mocno silnie wyostrza obraz, wolę ustawienie ręczne rozdzielczości mniej inwazyjne <20 :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wiele stron tego wątku, ale nadal nie potrafię odpowiednio dostosować obrazu.

Czy może ktoś przedstawić swoje ustawienia, albo podpowiedzieć na co najbardziej zwrócić uwagę?

Posiadam N-kę oraz Playstation 3 i chciałbym chociaż odrobinę podrasować ustawienia, tak aby obraz HD prezentował się bardziej okazale :)

Na razie:

Wyłączyłem czujnik światła

Wybrałem tryb własny

Zmieniłem podświetlenie na 2

Ustawiłem motionflow: łagodny

Wiem, że to mało ale grzebałem również w innych ustawieniach a im bardziej "poprawiałem" obraz tym gorzej się prezentował (głównie tam gdzie wyświetlany jest obraz SD).

Wiem, że temat był wałkowany mnóstwo razy ale byłbym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc (na obecną chwilę profesjonalna kalibracja nie wchodzi w grę).

NIe wiem czy ktoś ci to juz przesłał ale może sie przyda. To sa testy z ustawieniami obrazu. MOże cos ci pomoże

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1336720019

http://reviews.lcdtvbuyingguide.com/sony-lcd-tv/sony-hx850-calibration.html

A co do porównania philipsa z hx rozumiem ze poki co nikt nie może pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalnie nie mam pomysłu co jest z moim telewizorem.Obraz wyraźnie gorszy ,rozjechane kolory ,mniejszy kontrast .Uruchamiam na tv 3d wracam do 2d i telewizor wraca do świetnej jakości .Po 2h wraca wszystko i jest pogorszenie obrazu.Nie wiem czy to jakiś sterownik na płycie głównej czy sama płyta.Pierwszy raz widze takie jaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na screenach z SEN widze aplikacje eurosport a nie mige jej znalesc wsrod aplikacji w menu.Pozatym mampytanie odnosnie gwarancji czy to wystarczy tylko zarejestrowac tel na stronie mysony? Problem jest tez to ze dzialq taa opcja rejestracji produktu na stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy nadal można przedłużyć gwarancje na tv sony do 5 lat poprzez rejestracje w internecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a bawiliscie sie media remote?

po kablu telefon laczy mi sie w mig, jak polacze tv po wifi niestety telefon go nie widzi. macie pomysl w czym jest problem ( samo polaczenie wifi jest ok bo z tv przegladam neta )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hugo00 - aplikacja Media Remote działa poprawnie z Androidem 2.3 i nowszym.

Na forum sony czytałem o przypadku, gdzie gościu chciał połączyć X-Perię MINI PRO pod swój TV ale nie mógł zainstalować nawet aplikacji ze względu na soft w telefonie 2.2.

Jedyne co mogę Ci poradzić to reinstalacja aplikacji w Twoim telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam androida 4.0.4

skoro tel laczy sie z tv gdy ten jest podpiety pod kabel, a nie moze gdy jest po wifi to chyba problem jest w tv hmm... przegladam neta i ciezko znaleźć rozwiazanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hugo00, możesz spróbować za pomocą smartphona utworzyć hotspot (w ustawieniach wi-fi powinieneś znaleźć), a później połącz po sieci bezprzewodowej z TV. To powinno rozwiązać Twój problem. Mam nadzieję, że pomogłem Ci rozwiązać Twój kłopocik bo Media Remote to świetna apka która powinna być seryjne instalowana w smartphonach ;).

i-Manual

Edytowane przez eM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i może Pani o ile są) mam pytanie - posiadam ten TV i mam mały problem. Otóż TV łaczy się bezprzewodowo z routeren NETGEAR, który obsługuje DLNA. Wsadzam do niego USB z filmem w formacie mkv. W TV wchodzę HOME > MEDIA > VIDEO i wybieram źródło czyli serwer multimedialny NETGEAR. I tu pojawia się problem, bo plików mkv w ogóle nie widzi (mp4 widzi bez problemu). Przyznam szczerze, że lekko zgłupiałem - może coś źle robię ?

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tv nie odtwarza mkv, jedyna szansa to odpalenie serwera z opcja transkodowania, a tego twoj router nie potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonwertować plik MKV możesz jednem z licznych programów> Na dzień dzisiejszy jest ich cała masa w sieci.

Jednym z nich jest :

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2010/22/mkv-converter-studio-20-pelna-wersja-programu-za-darmo.aspx

Formaty plików, które obsługuje HX85 znajdziesz poniżej:

i-Manual

Obsługiwane formaty plików zdjęć

  • Rozszerzenie: .jpg / .jpe / .jpeg
  • Kodek obrazu: JPEG
  • Obsługiwane są formaty DCF 2.0 i Exif 2.21.
  • Rozszerzenie: .arw
  • Kodek obrazu: RAW
  • Obsługiwany jest format ARW/ARW 2.0 (wyłącznie podgląd).
  • Rozszerzenie: .mpo
  • Kodek obrazu: MPO

Obsługiwane formaty plików muzycznych

  • Rozszerzenie: .mp3
  • Kodek audio: MP1L3
  • Pliki objęte prawami autorskimi nie są obsługiwane.
  • Rozszerzenie: .wav
  • Kodek audio: WAV
  • Rozszerzenie: .wma
  • Kodek audio: WMA9
  • Rozszerzenie: .mp4, .m4a
  • Kodek audio: AAC-LC, HE-AAC v1

Obsługiwane formaty plików wideo

  • Rozszerzenie: .mpg / .mpe / .mpeg / .m2t
  • Zasobnik: MPEG1, MPEG2PS, MPEG2TS
  • Kodek wideo: MPEG1, MPEG2
  • Kodek audio: MPEG1L2, LPCM, AC3, AAC-LC
  • Rozszerzenie: .m2ts / .mts
  • Zasobnik: MPEG2TS
  • Kodek wideo: AVC/H2.64
  • Kodek audio: AAC-LC, AC3
  • Rozszerzenie: .mp4
  • Zasobnik: MP4
  • Kodek wideo: AVC/H.264, MPEG4 part2
  • Kodek audio: AAC-LC, HE-AAC v1, AC3, E-AC3
  • Rozszerzenie: .divx / .avi
  • Zasobnik: AVI
  • Kodek wideo: DivX3, 4, 5, 6
  • Kodek audio: MP3, MP2, AC3
  • Rozszerzenie: .asf / .wmv
  • Zasobnik: Asf
  • Kodek wideo: VC1, WMV9
  • Kodek audio: WMA9

Uwagi

  • Przeglądarka USB obsługuje systemy plików FAT16, FAT32 i exFAT.
  • W przypadku podłączania do telewizora za pomocą kabla USB aparatu cyfrowego Sony ustawienia połączenia USB aparatu muszą być ustawione na tryb [Auto] lub [Pamięć masowa].
  • Wyświetlenie zdjęć Rozległa panorama 3D jest możliwe wyłącznie po ustawieniu opcji [Efekt przy pok. slajdów] na [Prosty]. (Ta funkcja jest dostępna tylko w wybranych modelach obsługujących obraz 3D). Aby potwierdzić to ustawienie, naciśnij przycisk OPTIONS i wybierz ustawienie [Opcje odtwarzania] → [Efekt przy pok. slajdów].
  • Przewijanie zdjęć panoramicznych jest możliwe wyłącznie po ustawieniu opcji [Efekt przy pok. slajdów] na [Prosty]/[Rozmycie]. Aby potwierdzić to ustawienie, naciśnij przycisk OPTIONS i wybierz ustawienie [Opcje odtwarzania] → [Efekt przy pok. slajdów].
  • Przewijać można wyłącznie panoramiczne pliki JPEG w następujących rozmiarach poziomych/pionowych. (Jeśli plik JPEG został poddany edycji na komputerze PC itd., przewijanie może nie być możliwe).
  • - Dla przewijania w poziomie: 4912/1080, 7152/1080, 3424/1920, 4912/1920, 12416/1856, 8192/1856, 5536/2160, 3872/2160, 10480/4096, 11520/1080
  • - Dla przewijania w pionie: 4912/1080, 7152/1080, 3424/1920, 4912/1920, 12416/1856, 8192/1856, 5536/2160, 3872/2160, 10480/4096, 1080/11520
  • Pliki wideo znajdują się w następującej strukturze folderów (pozycja hierarchiczna):
    /AVCHD/BDMV/STREAM/00000.MTS
    /PRIVATE/AVCHD/BDMV/STREAM/00000.MTS
    /MP_ROOT/100ANV01/MAHA0001.MP4
  • Unikaj utraty plików poprzez archiwizowanie wszystkich plików multimedialnych zapisanych w urządzeniu USB. Firma Sony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za utracone dane zapisane w urządzeniu USB.
  • Przy niektórych plikach odtwarzanie może nie być możliwe nawet przy obsługiwanych formatach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...