Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

przy optymalnym ustawieniu podświetlenia w zakresie 1-3 przy

Tu może warto dodać Peter, że "optymalnym" dla motionflow na "łagodny" lub "standardowy". Im wyższe ustawienie motionflow (ponad te dwie opcje) wiadomo, że trzeba ustawiać większe podświetlenie, bo będzie zbyt ciemno. Chociaż oczywiście efekt będzie podobny, bo podświetlenie na 2 dla trybu "łagodny" i 5 dla trybie "wraźny plus" są bardzo zbliżone pod względem ogólnej jasności (siły podświetlenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który HX 750 czy HX- 850 który lepszy

Edytowane przez Gmeru
ORTOGRAFIAAAAAAAAAAAAAA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tie - wielkie dzięki za info. Jak będziesz w Lublinie to zapraszam na duże piwko.

Wcześniej długo się zbierałem, myślałem ile cali, czy nie za drogi, hx750, czy hx850 itp... :_bezradny:

Właśnie dziś kupiłem 46hx850 w MM Lublin za 4430,08 zł :hura: . Niestety nie było filmów z Bondem, ponieważ mieli jeszcze starą dostawę, a z nowej tylko 55 cali. Byłem dziś również w Sony Center i tam był ten model z 3 okularami za 5799, ale jakimś trafem wszedłem na forum i tu takie zaskoczenie.

Edytowane przez pgrzegor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

panowie potrzebuje pomocy bo juz mam mętlik w glowie. Chodzi mi o tą podstawę 6stopni. Czy w moim pokoju będzie to dobre rozwiązanie. Stolik na ktorym postawie 55hx855 ma wysokości 70cm, stoi w odleglości 230cm od kanapy a kanapa ma siedzisko na wysokości 40cm.

Zrobilem na szybko prowizoryczny rysunek.

b3ca575218431d32.jpg

To ma sens ? Juz mialem zamawiac ten tv 55cali ale teraz sam nie wiem eh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że telewizor w ogóle będzie sporo za wysoko. Sam siedzę na wysokości ok. 50 cm i tv stoi ta takiej samej szafce. Wtedy wzrok pada mniej więcej na środek ekranu i to jest ustawienie prawidłowe. No ale rozumiem, że nie każdy może tak zrobić, w końcu nie będziesz piłował szafki:-) Jeśli chodzi o odchylenie to przy takiej wysokości na 100% będzie przeszkadzało - no bo co tu jeszcze odchylać skoro telewizor i tak już stoi za wysoko. U siebie (mimo, że tv mam dużo niżej) zastosowałem małe podkładki z korka pod tył podstawy i z 6 stopni zrobił się 1. Rozwiązanie szybkie i estetyczne (u mnie w ogóle niewidoczne), więc nie ma się co spinac w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odpowiedz, w takim razie wezme ten tv, zastasuje patent o ktorym mówisz ;) a jak bedzie zle to powiesze na scianie i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jesli masz możliwość powieszenia od razu jest alternatywa. Nie jestem przekonany czy już są ale miały być dostępne także inne podstawy do tych modeli. Osobiście chwalę sobie tę monolityczną, chociaż przed zakupem też miałem wątpliwości, to jednak później bardzo szybko dostosowałem ją do swoich warunków i jest świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie czy któryś z Was może wie jak sprawdzić w Sony HX850 ilośc przez niego przepracowanego czasu? jakiś tryb serwisowy ? jak się do niego dostać ?

Dziękuję

Edytowane przez chicco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie dzisiaj zakupiłem Sony 46 HX850, pierwsze wrażenia po przejściu z Sony 40w4500 to troche brak wrażeń :wacko: , czy ktoś może podrzucić link lub podać przykładową kalibrację tego modelu bo tego niebieskiego jest trochę za dużo.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie tryb Tonacji kolorów na Ciepłe 1, obraz sie ładnie ociepli, a co do niebieskiego i jego dominacji to występuje chyba na wszystkich Soniakach w trybie Neutralnym dzięki temu masz śnieżnobiałą biel.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jestem ciekaw, czy jakiemuś szczęśliwcowi udało się zakupić w MM 22-10-2012 55hx850 za niecałe 6100. Promocja RTV bez VAT.

Mi zabrakło kasy ~1k :angry2:, a czaję się na zakup już 1,5m-ca, bo zbieram kasę. Ciężko będzie doczekać się szybko tak atrakcyjnej ceny!

Pozdrawiam Tomek z Gdańska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu przesiadłem się z Samsunga 40C8000 na 55HX850. Mając możliwość potestowania obu odbiorników mogę podzieli się z Wami kilkoma spostrzeżeniami. Wielkość ekranu HX robi wrażenie ale wymaga również przestawienia się dlatego długo zajęło mi znalezienie optymalnych ustawień. Nie będę rozpisywał się o materiale HD bo wiadomo, że on na każdym TV wygląda super. Skalowanie oraz jakoś obrazu SD w obu modelach jest na podobnym poziomie. Wiadomo, że na większej matrycy widać więcej niedoskonałości. Sony posiada natomiast zdecydowanie lepszą redukcje zakłóceń a płynność ruchu zabija. Naprawdę trzeba się nieźle naszukać żeby zobaczyć efektu teatru. W Samsungu jest z tym tragedia – nie do ustawienia :(

Obraz w 3D to przepaść między Samsungiem a Sony. Jakość obrazy na HX850 jest super. Oba TV posiadają technologię aktywną ale crosstalk na sony jest minimanly. Przy okazji możecie podpowiedzieć w jaki typie obrazu można włączyć Motionflow podczas oglądania materiału w 3D.

Trafił mi się naprawdę super egzemplarz jeżeli chodzi o podświetlenie materacy. Przy podświetleniu 5 nie występuje u mnie clouding oraz świecące narożniki. Tylko gdy wchodzę w SEN mogę zobaczyć lekko rozjaśnione miejsca. Natomiast moją zmorą jest Vertical Banding. Po prostu płakać mi się chce jak oglądam mecz ;( Nie potrafię znaleźć ustawień, które by wyeliminowały ten efekt. Może jakaś podpowiedź ;)

Wiem, że każdy ustawia TV po siebie oraz, że ustawienia zależą od pomieszczenia w którym stoi TV ale może komuś przyda się moja konfiguracja. Choćby na start. ;)

Tryb ECO - wył

Typ obrazu standardowy:

Podświetlenie - 5

Kontrast - 85

Jasność - 44

Nasycenie - 52

Odcień - 0

Temperatura barw - naturalny

Ostrość - 50

Redukcja zakłóceń - wył

Redukcja zakłóceń mpeg - wył

Redukcja zakłóceń punkt. - wył

Tworzenie realizmu - ręczne

rozdzielczość - 12

filtr zakłóceń - 14

Łagodna gradacja - mała

Motionflow - standardowy

Tryb filmu - automat 2

Zaawansowane ustawienia:

Korekcja czerni - średnie

Zaaw. zwiększ. kontrastu - wył

Gamma - 0

Dynamiczna kontrola LED - standardowa

Automat. ograniczanie światła - wył

Czystość bieli - mała

Żywy kolor - min

Uwydatnianie szczegółów - wył

Uwydatnianie krawędzi - wył

Naturalny kolor skóry. - wył

Czujnik światła... wył.

Edytowane przez Crash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co Wy ustawiacie tak wysoko podświetlenie przy wył. ECO :) juz na 2 jest mocno podświetlony, na 5 to juz dla mnie jest juz prześwietlony :), jeszcze odnośnie tonacji kolorów Neutralne i jeszcze Czystość bieli ? juz na Neutralnych biel daje ostro po oczach i jest troche obraz zbyt zimny. Z jasnością też nie schodziłbym poniżej 48 bo lecą detale w ciemnych miejscach juz samo wygaszanie strefowe minimalnie na to wpływa i jeszcze zjechanie z jasnością pogarsza sytuacje.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie - 2 (zgodzę się z PeterMac - masz ustawiony bardzo jasno TV)

Kontrast - masz 85 - odejmij od tego na próbę około 5. Zobacz co Ci bardziej pasuje

Jasność - między 45-50, ze względu na zmniejszone podświetlenie.

Daj znać jak banding po takich modyfikacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Czy dla 46HX850 powyższe ustawienia będą jak najbardziej ok ? oczywicie uwzględniając wasze sugestie na niektóre ustawienia.

I jeszcze jedno pytanie jak zawieszę na ścianie tv 46 cali i jego środek będzie na wysokości 125cm od podłogi, dolna ramka 90 cm od podłogi, a odległość do sofy to 3 metry - będzie ok ?.

Dziękuję.

Edytowane przez chicco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co Wy ustawiacie tak wysoko podświetlenie przy wył. ECO :) juz na 2 jest mocno podświetlony, na 5 to juz dla mnie jest juz prześwietlony :), jeszcze odnośnie tonacji kolorów Neutralne i jeszcze Czystość bieli ? juz na Neutralnych biel daje ostro po oczach i jest troche obraz zbyt zimny. Z jasnością też nie schodziłbym poniżej 48 bo lecą detale w ciemnych miejscach juz samo wygaszanie strefowe minimalnie na to wpływa i jeszcze zjechanie z jasnością pogarsza sytuacje.

Nie uważam, że mam prześwietlony obraz. Lubie jasny i ostry obraz. Z opcją czystość bieli przyznaję rację po testach wyłączyłem ją. Wczoraj na LM pomieszałem trochę kontrastem, podświetleniem oraz jasnością. Efektem tego jest lekka modyfikacja moich ustawień. Podświetlenie mam na 4, kontrast - 85 a jasność na 88. Niestety banding dalej jest widoczny :(

Przy okazji ponawiam pytanie: możecie podpowiedzieć w jaki typie obrazu można włączyć Motionflow podczas oglądania materiału w 3D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, że mam prześwietlony obraz. Lubie jasny i ostry obraz. Z opcją czystość bieli przyznaję rację po testach wyłączyłem ją. Wczoraj na LM pomieszałem trochę kontrastem, podświetleniem oraz jasnością. Efektem tego jest lekka modyfikacja moich ustawień. Podświetlenie mam na 4, kontrast - 85 a jasność na 88. Niestety banding dalej jest widoczny :(

Przy okazji ponawiam pytanie: możecie podpowiedzieć w jaki typie obrazu można włączyć Motionflow podczas oglądania materiału w 3D ?

Motionflow przy 3d mozna uzywac tylko gdy tv dostaje pelne klatki obrazu tzn w jesli masz material 24p to na wyjsciu w odtwarzaczu ustaw 24p inaczej Motionflow jest niedostepne (tak mi sie zdaje bo sprawdzalem jakis czas temu). Juz pisalem ze Motionflow przy polklatkach niemal nic nie wnosi. Dlatego ogladam n-ke w 720p a nie 1080i. W jakosci obrazu nie widze roznicy a w plynnosci roznica jest ogromna! Niestety nie moge sie nia cieszyc w ogladaniu filmow mkv gdyz wszystkie sa nagrane z predkoscia 23,976 i gdy ustawie wyjscie w odtwarzaczu icybox na 24hz to plynnosc jest owszem, niesamowita ale obraz delikatnie szarpie co kilka kilkanascie sekund. Mam wiec na wyjsciu 60hz ktore eliminuje ten skok ale i plynnosc juz nie ta. Dla mnie to poprostu mniejsze zlo:)

Edytowane przez jack24bauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crash np. w scenie "kinowy".

Co do wypowiedzi jack24... to przyznam, ze nie rozumiem tego wywodu technologicznego:-) Przeciez tv zamienia wszystko na obraz progresywny, bo panel innego nie wyświetla. Stąd operacje typu motionflow zawsze wykonywane są na materiale progresywnym (który dostosuje sobie sam tv). W 24p motionflow ma przede wszystkim eliminować judder. Różnica między różnymi trybami motionflow przy podaniu z tunera 1080i jest oczywiście bardzo wyraźna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Czy dla 46HX850 powyższe ustawienia będą jak najbardziej ok ? oczywicie uwzględniając wasze sugestie na niektóre ustawienia.

Każda sztuka TV jest trochę inna i każdy z nas ma trochę inne preferencje. Jeśli będą odpowiadały Ci ustawienia zaproponowane przez nas to znaczy że masz dobrze ustawiony TV ;). A tak poważnie to trochę zbyt jasno miałeś podświetlony co już Ci powiedzieliśmy.

I jeszcze jedno pytanie jak zawieszę na ścianie tv 46 cali i jego środek będzie na wysokości 125cm od podłogi, dolna ramka 90 cm od podłogi, a odległość do sofy to 3 metry - będzie ok ?.

Trochę zbyt wysoko - tragedii nie ma ale środek powinieneś mieć dla wygodnego oglądania gdzieś w okolicy 90cm. Odległość duża jak Ci napisał Xelos. Do 3m powinieneś mieć coś w wielkości lekko ponad 50".

Aha. Przy wyżej umocowanych TV pamiętaj o lekkim nachyleniu w kierunku podłogi - dosłownie 1 stopień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jestem ciekaw, czy jakiemuś szczęśliwcowi udało się zakupić w MM 22-10-2012 55hx850 za niecałe 6100. Promocja RTV bez VAT.

Mi zabrakło kasy ~1k :angry2:, a czaję się na zakup już 1,5m-ca, bo zbieram kasę. Ciężko będzie doczekać się szybko tak atrakcyjnej ceny!

Pozdrawiam Tomek z Gdańska.

Witam.Moj tv zostal zakupiony w tej promocji.Mialem duzo szczescia ze rodzinka byla w Warszawie i kupili ostatni jaki byl,bo w Szczecinie juz o godz 13 nie mieli zadnego rozmiaru.W jednym MM byl nawet za 5800(chyba Aleja Krakowska) ale nie zdazyli.6100 to dobra cena biorac pod uwage dodatkowy bonus w postaci kolekcji Bonda na BR. Zdecydowalem sie na 55(2.6-2.9 metra odleglosc do tv) po rozmowie z naszym specem od kalibracji i powiem szczerze ze po rozpakowaniu troche sie przerazilem bo tv jest ogromny-przyda sie nowy stolik:).Dzisiaj podlacze konsole i zobacze jak sie gra na tak duzym ekranie:) Na dniach zamowie kalibracje. Dajcie znac jaki kabel HDMI do 55 cali wybrac?? Chodzi oczywiscie o podlaczenie konsoli i dekodera z kablowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że kolega podał swoje ustawienia, teraz moja kolej:

Typ obrazu własny:

Podświetlenie - 2

Kontrast - 87

Jasność - 42

Nasycenie - 50

Odcień - 0

Temperatura barw - Ciepły 2

Ostrość - 56

Redukcja zakłóceń - wył

Redukcja zakłóceń mpeg - wył

Redukcja zakłóceń punkt. - wył

Tworzenie realizmu - wył

rozdzielczość - min.

filtr zakłóceń - min.

Łagodna gradacja - wył

Motionflow - łagodny

Tryb filmu - wył

Zaawansowane ustawienia:

Korekcja czerni - mała

Zaaw. zwiększ. kontrastu - wył

Gamma - -1

Dynamiczna kontrola LED - standardowa

Automat. ograniczanie światła - wył

Czystość bieli - mała

Żywy kolor - min

Uwydatnianie szczegółów - małe

Uwydatnianie krawędzi - małe

Naturalny kolor skóry. - wył

Czujnik światła... wył.

Panowie jakieś propozycje na poprawę mojego ustawienia będą pożądane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na maksymalnych efektach, to tylko kalibracja a jeśli preferujesz swoje ustawienia (nie skalibrowane) to nie pytaj innych tylko bazuj na swoim guście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motionflow przy 3d mozna uzywac tylko gdy tv dostaje pelne klatki obrazu tzn w jesli masz material 24p to na wyjsciu w odtwarzaczu ustaw 24p inaczej Motionflow jest niedostepne (tak mi sie zdaje bo sprawdzalem jakis czas temu). Juz pisalem ze Motionflow przy polklatkach niemal nic nie wnosi. Dlatego ogladam n-ke w 720p a nie 1080i. W jakosci obrazu nie widze roznicy a w plynnosci roznica jest ogromna! Niestety nie moge sie nia cieszyc w ogladaniu filmow mkv gdyz wszystkie sa nagrane z predkoscia 23,976 i gdy ustawie wyjscie w odtwarzaczu icybox na 24hz to plynnosc jest owszem, niesamowita ale obraz delikatnie szarpie co kilka kilkanascie sekund. Mam wiec na wyjsciu 60hz ktore eliminuje ten skok ale i plynnosc juz nie ta. Dla mnie to poprostu mniejsze zlo:)

Nie wiem o czym piszesz, oglądam również n-ke w 1080i bo jak by inaczej, MF działa i jak najbardziej wpływa na płynność tak samo jak przy sygnale 1080p.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...