Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Takie bajki to tylko w Erze . Myślisz że dlaczego większość producentów się wycofuje z FULL Led na korzyść EDG LED ? Nie tylko z powodu droższego rozwiązania jakim jest FULL LED ale z tego powodu że dobrze dopracowane EDG LED nie różni się praktycznie niczym jeśli chodzi o jakość obrazu . Natomiast lepie jest dopracowywać edge led bo jak widać coraz lepsze to rezultaty przynosi , aniżeli sie pakować w full led gdzie efekt Halo zabija jakość obrazu . Dopiero Crystal led jak wogóle się pokaże od Sony rozwiąże wszystko . Bo tylko ilość diod taka sama jak pikseli i to diod RGB może zapewnić jakość i przewagę na korzyść leda w stosunku do plazmy . Nawet Toshiba ZL1 która ma liczbe stref prawie 4 krotnie większą od Sony HX920 cierpi przez efekt Halo . Więc nie pisz głupot że nie ma sensu porównywania EDGE LED do full led . Naczytałeś się głupot reklamowych i powielasz je . Testowałem w domu na własne oczy Sony 55HX920 i dziękuję za taki telewizor . Mój Panasonic 55VT30E miażdży go pod prawie każdym względem . A obraz z HX750 bo tylko narazie takowego widziałem ma bardzo ciekawy obraz . Więc podejżewam że Sony HX850 lepiej świeci od HX920 pomimo osławionych Niby full led . Co to za full led jak ma ledwo bidok 156 stref . Jak by miał z 2000 wtedy mozna o nim mówić i tak pseudo full led . Pozdrawiam

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jestem ciekawy jak wypadłby HX920 do HX850 w 3D, bo w koncu Sony chwali sie ze matryce przyspieszyły czterokrotnie w modelach 2012.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego full led jest 100% droższy od leda edge ? Plazma to inna technologia.TV:Lg 980s Sony Hx920 czy Philips9706 ToshibaZ1 Z2 80Sharp645 70Sharp835 są widocznie bardzo słabe tylko drogie a Eisa myliła się wyróżniając Philipsa za najlepszty tv lcd3d w Europie a nie edge .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy jak wypadłby HX920 do HX850 w 3D, bo w koncu Sony chwali sie ze matryce przyspieszyły czterokrotnie w modelach 2012.

Powiem Ci, że HX920 jest naprawdę dobry w 3D. On musi inaczej działać bo jest spora różnica między EX720 a HX920. Więc może być tak, że linia 2012 jest tak dobra jak HX920 a nawet jeszcze lepsza (płynność, crost chociaż on i tu i tu jest minimalny).

To dlaczego full led jest 100% droższy od leda edge ? Plazma to inna technologia.TV:Lg 980s Sony Hx920 czy Philips9706 ToshibaZ1 Z2 80Sharp645 70Sharp835 są widocznie bardzo słabe tylko drogie a Eisa myliła się wyróżniając Philipsa za najlepszty tv lcd3d w Europie a nie edge .

Bo zrobienie takiego ekranu jest mega drogie (w stosunku do "zwykłych" bo ogólnie to też tanie ;p ). Stąd ta cena. A EISA się nie myliła bo Philips to doskonały telewizor. Ale dzisiaj widać, że technologia się zmienia. Koszty koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli koszta ważniejsze od niby lepszej jakości.Nie warto przepłacać drugie tyle za full tylko brać edge bo efekt halo jest uciążliwy a efekt nierównego podświetlenia matrycy(plamy jasne na ciemnym tle) jest w ogóle nieistotny.Tanie jest dobre.Dziś crystal led i oled niedostępny więc dyskusja bezprzedmiotowa.Co do plazm to dziwne że Panasonic redukuje o 50% ich produkcję.Widocznie nie odbijają światła w dzień(jak w lustrze) ,są najlepsze do jasnych pomieszczeń, zużywają mało energii i nie mają powidoków- czyli są najlepsze i niedoceniane a zawracamy sobie głowę led.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm z tym efektem halo to gruba przesada mówiąc, że jest uciążliwy. To jest nadal najlepszy sposób na LCD i czerń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Powiem Ci, że HX920 jest naprawdę dobry w 3D. On musi inaczej działać bo jest spora różnica między EX720 a HX920. Więc może być tak, że linia 2012 jest tak dobra jak HX920 a nawet jeszcze lepsza (płynność, crost chociaż on i tu i tu jest minimalny).

Zapewne tak jak mówisz, musze zakupic chyba te BR250 bo na te nowe 750-ątki czekać mi sie juz nie chce i wtedy sprawdzę na własne oczy :)

A do Ciebie kiedy HX850 zawita na warsztat :) ?

play007 - jakie drugie tyle za full led o czym Ty mówisz i jakie modele masz na myśli ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No skoro ty już masz to mam nadzieję, że w następnym tygodniu. Co do okularów to kurczę poczekaj, tanie nie są a jednak te nowe to dobry wypas : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie warto przepłacać drugie tyle za full tylko brać edge

Drugie tyle? HX 850 ma kosztowac około 6 tys. co przy 7,5 tys. HX 920 nie jest wcale tak mało i gdzie tutaj "drugie tyle".

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Play007 , to że Panasonic zredukował produkcje plazm o połowę nie ma nic wspólnego z tym że plazma jest gorsza od LCD LED czy to full czy EDGE . Poprostu idąc za trędem płaskości telewizorów ( swoją drogą tandetnych jak nigdy ) będzie spokojnie zasrabiał na gównianej jakości led jak i cała reszta , a skupić się ma teraz nad produkcją plazm dla koneserów obrazu , czyli najwyższa jakość i tylko duże rozmiary . Panasonic zapowiedział że już tylko będzie robił topowe plazmy i w minimalnym rozmiarze 55 cali . Takie plazmy po pierwsze są drogie i nie dla każdego , a po drugie aby zaspokoić gusta prawdziwych kinomanów , a nie pseudo kinomanów co kupują cienkie i tandetne telewizory LCD , zapewne wyceni je jeszcze drożej aniżeli obecnie . Więc Twoje dziecinne wnioski na zasadzie że '' tysiące much nie może się mylić '' nie mają nic wspólnego z tym że plazma jest gorsza od jakiegokolwiek LCD LEDA full czy to EDGE . Przeciętna plazma np 50GT30E za marne obecnie około 3500 zł zamiata każdego LEDA nawet za 14000 zł . I tego nie zmieni nic . A w rozmiarach dla kinomana jakim moim zdaniem jest minimum 55 cali wzwyż , to już zamiata wszystko do kwadratu . A jak dla jakiegoś buraka co patrzy w tabliczke znamionową zurzycie prądu zamiast 100 wat w Ledzie , a 200 wat w plaźmie co przekłąda sie oglądając 10 godzin dziennnie na 18 zł miesięcznie różnicy , stanowi to problem to już tylko problem tegoż buraka . Zobacz sobie jaką plazme Panasonic pokazał w 150 calach z rozdzielczoscią nie 1920 /1080 tylko 7680/4320 czyli 8K . Więc nie martw się o los plazm . Bo nawet jak plazmy będą stanowić tylko 1 % sprzedaży wszystkich telewizorków to i tak będą zawsze lepsze od każdego leda . A że większość buraczków kupuje LCD bo sąsiad też taki ma to mnie nic nie interesuje . Gmeru który prowadzi to forum pisze różnie o cym kolwiek ale zapewne sam wie co dobre :) . Pozdraiwam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
A w rozmiarach dla kinomana jakim moim zdaniem jest minimum 55 cali wzwyż

No tu trochę przesadziłeś... Co to za kategoria "kinoman powyżej 55 cali"? Kinoman to miłośnik kina, filmów i dobrego obrazu - a wielkość ekranu zależna jest odległości oglądania. Słaby to kinoman gapiący się w 65 calowy telewizor z 1.7 metra. W takim wypadku lepszy będzie 42 lub 46 calowy - oczywiście odpowiedniej klasy.

Piszesz też, że przeciętna plazma "zamiata" wszystko (cokolwiek to znaczy) a przecież sam szykujesz się być może na Edge Leda... Nie wspomnę, że na konkurencyjnym forum opisywałeś swoją irytację pozostającymi białymi liniami (powidoki na korcie tenisowym) na Twoim VT30. Więc to tak nie do końca z tymi opiniami...

Edytowane przez Xelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

46cali Philips 6606- 3300pln- 9706 7900 pln 140%drożej

Lg 55cali lw4500 5000pln-980s 8700pln 74%drożej

55cali Sony ex720 5450pln-Hx920 11900pln 120% drożej

55cali Toshiba wl863-6800pln Z1 13900pln 105%drożej

Sharp60cali 740 6500pln - 70 cali(brak odpowiednika) 835 17900pln 175%drożej

średnio full led droższy od edge 120% ale po co przepłacać jak oko ludzkie nie widzi różnicy.

trędem zurzycie- słownik ortograficzny języka polskiego się kłania.

Plazma 55cali Panasonic Vt30 kosztuje 7200pln i jest tańsza od każdego full leda w tym wymiarze.Audiofil to słuchacz discopolo na ampli marantza i głośnikach tagi a beztalencie słucha muzyki ze stajni 4ad na miniwieży za 400 pln.

Edytowane przez Gmeru
Odpoczynek na 12 godzin. Radzę czytać regulamin i nie pisać wielu postów pod sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten temat porozmawiaj z Profesorem Miodkiem . Ty jesteś za to analfabetą wiedzy telewizyjnej . Te błędy to literówki, bo jak czytam takie bzdury o jakich Ty piszesz to nie sposób się pomylić jak się szybko pisze . Ale jak się nie zna meritum sprawy o której się pisze , zawsze można się doczepić do ortografii . Może zaczniemy tutaj rozwiązywać zadania matematyczne .Napewno wielu czytających w dziale o telewizorach się ucieszy zapewne że jest taki wieszcz jak TY . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rz nie nic wspólnego z ż

a en z ę

litrówka to lpazma a nie plazma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... czy warto robić bałagan w takim interesującym temacie?

play007, nie pisz trzech postów po sobie - od tego jest przycisk "edytuj"!

55cali Sony ex720 5450pln-Hx920 11900pln 120% drożej

...a dlaczego tak? Porównaj 55HX820: 8400 zł do 55HX920 11900. Wychodzi tylko troszkę ponad 40%! Podobnie porównywanie ZL1 do jakiejkolwiek innej Toshiby nie ma sensu - ZL1 to jedyny telewizor w swoim rodzaju i tak traktuje go producent (włączając w to cenę). Wywodu o "audiofilach" przyznam... nie zrozumiałem, jest raczej słabo czytelny;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No skoro ty już masz to mam nadzieję, że w następnym tygodniu. Co do okularów to kurczę poczekaj, tanie nie są a jednak te nowe to dobry wypas : )

Racja :) jednak raczej zaczekam bo tez mi sie strasznie podobają.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... czy warto robić bałagan w takim interesującym temacie?

play007, nie pisz trzech postów po sobie - od tego jest przycisk "edytuj"!

...a dlaczego tak? Porównaj 55HX820: 8400 zł do 55HX920 11900. Wychodzi tylko troszkę ponad 40%! Podobnie porównywanie ZL1 do jakiejkolwiek innej Toshiby nie ma sensu - ZL1 to jedyny telewizor w swoim rodzaju i tak traktuje go producent (włączając w to cenę). Wywodu o "audiofilach" przyznam... nie zrozumiałem, jest raczej słabo czytelny;-)

Myślę że on sam też nie zrozumiał ale mniejsza :) Tak czy siak myślałem na przesiadce z mojej plazmy na jakiegoś leda ale po testach i porównaniu do moejgo VT30 widze że bym się cofnął jednak . Więc chyba jednak znowu plazma 55VT50E się kłania . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

peterka1000 - tylko nie zapomnij ze plazma ma swoje wady które nie każdy może zaakceptować od choćby wypalanie, zupełnie nie nadaje sie jako ekran pod komputer na dłuższą metę.

Pobór energii tez jest istotny dla niektórych, bo średnio plazma będzie pobierać 2-3 razy więcej niz LED, do tego pobór mocnego komputera, amplitunera i robi sie mała elektrownia.

Dla każdego coś dobrego i kazdy wybierze co mu odpowiada, jakość obrazu wysokich modeli LED'ów wcale nie odstaje zbytnio już od topowych plazm.

Drugie tyle? HX 850 ma kosztowac około 6 tys. co przy 7,5 tys. HX 920 nie jest wcale tak mało i gdzie tutaj "drugie tyle".

46HX850 w Sony Centre ma kosztować 7100zł, cena orientacyjna jaką mi podano kilka dni temu, możliwe ze będzie trochę mniej, ale nie liczyłbym mniej niz 6500zł.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46HX850 w Sony Centre ma kosztować 7100zł, cena orientacyjna jaką mi podano kilka dni temu

A więc tym bardziej... różnica do HX920 spada w okolice kilkuset złotych a nie ponad 100% jak pisał kolega play007. Myślę, że kolega Peterka sporo wie na temat plazm - przecież sam jest w posiadaniu VT30 i pisał, że większy pobór prądu to taki trochę temat zastępczy. LEDy pobierają mniej więcej stałe wartości a plazmy w zależności od tego jaki obraz wyświetlają. Myślę, że przy cenie telewizora rzędu 6 czy 8 tys. pobór prądu jednak nie jest priorytetem w kategoriach wyboru. Czekamy na test HX850 a osobiście najbardziej czekam na następcę HX920, który mam nadzieję nie będzie już zwykłym, FullLedem...;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
snapback.pngPeterMac, o 03 maj 2012 - 10:12, powiedział:

Gratuluje :) mozna wiedziec gdzie daja 5 letnia gwar gratis ?

Od 27.04 do 30.06 we wszystkich Sony Store

Adamelab, we wszystkich?:-)) Tylko że Sony Store jest wyłącznie w Warszawie przy ulicy Jana Pawła II 82 i TYLKO TAM obowiązuje ta promocja (patrz "regulamin promocji").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adamelab, we wszystkich?:-)) Tylko że Sony Store jest wyłącznie w Warszawie przy ulicy Jana Pawła II 82 i TYLKO TAM obowiązuje ta promocja (patrz "regulamin promocji").

Byłem w środę w Sony center w Gliwicach i też mi Sprzedawca powiedział o 5 letniej gwarancji w okresie od kwietnia do końca czerwca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mówią sprzedawcy, wspomniałem tylko o tym co jest napisane w regulaminie promocji. To jest dokument pisany a więc trochę bardziej "namacalny":-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...