Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma takiej możliwości, te podstawy mają zupełnie inny rozstaw wszystkiego, poza tym w tej od HX850 jest soundbar

No to co ten gość... za przeproszeniem ślepy, czy co??? Powiedział, że na 95% jest tego pewny. Głośniki to akurat nie problem, można przecież z nich zrezygnować, są jeszcze te w tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Recenzja z AVForums

http://www.avforums....306/Review.html

Reference colour and greyscale post-calibration
to dla tych co pisali ze LED ma przekłamane kolory.

Xelos - nie ma co kombinować z tą podstawą, jak widać cos tam sie ruszyło w Sony PL jak pisze Gmeru, bądźmy dobrej myśli ze Nasze posty nie poszły na marne i wprowadzą ją jako opcje bo tak być powinno od początku, oni chcieli myślę dobrze dając monolityczną w zestawie :) na rynek EU niz zwykłą jak w US ale jak widać nie kazdemu ona pasuje, jakby nie patrzeć taka podstawa ogranicza dowolne ustawienie ekranu.

Osobiście lubię tą monolityczną bo nie mam potrzeby kręcenia ekranem na boki, a kąt 6 stopni odchyłu zupełnie nie przeszkadza w oglądaniu a nawet jest na plus jak ktoś ma niski stolik RTV i siedzi wyżej.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja nie kombinuję to centralny serwis Sony podpowiedział mi takie rozwiązanie. A co do zapowiedzi zwykłej podstawy to póki co niestety nic się nie ruszyło - Gmeru napisał, że to wszystko bardzo nieoficjalnie więc może jeszcze nic z tego nie wyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Trafiłeś widać najwidoczniej na jakiegoś wybitnego serwisanta, zapewne spojrzał z daleka i na oko mu pasowało :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Faktycznie wszystkie filmy mkv sa w 23,976fps. Plynnosc i rozmiar sony napewno bardziej obnarza ten skok ale dziwie sie ze wlasnie zmiana wyjscia 24fps na off eliminowalo ten uskok w Sharpie a teraz go uwydatnia!

No i wyjasnilo sie! Wlaczony tryb filmu na automat 1 powodowal wariacje z dzwiekiem i przeskokiem w plynnosci! Az sie w glowie nie miesci. Gdy go wylaczylem przez przypadek w sumie to wszystko wrocilo do normy na szczescie:) Inaczej zachowuje sie rowniez Motionflow. W pierwszej chwili uznalem GMERU za wariata ktory uznal ze tryb lagodny w 100% wystarcza do komfortowego ogladania filmow. PeterMac pisal rowniez ze to przeciez teatr! Ale teraz to zupelnie inna gadka:) Bo przy wlaczonym trybie filmowym to mega teatr i niezliczona ilosc artefaktow! Wiec ŁAGODNY - owszem, ale tylko przy wylaczonym trybie filmowym!!!

I druga sprawa - clouding. O ile z prawej strony i w lewym gornym rogu jest naprawde bardzo subtelny, to w lewym dolnym rogu jest okragla plama (ok 20cm sr) ktora swieci duuuzo jasniej niz reszta i jest widoczna dosc czesto podczas ogladania:( Czy ktos z posiadaczy 55 ma cos takiego? Czy jest szansa to zareklamowac?

Edytowane przez jack24bauer
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od godziny czytam prawie wszystkie wasze posty i przyznam, ze tylko lekko rozwiewaja moje telewizyjne dylematy :) najgorsze jednak jest fakt ze moje przymiarki do 55 cali sa chyba nietrafione przy odleglosci 6m od tv.. chcialam 55hx850 (marzy sie 65hx920 ale cena zaporowa) i teraz mam wrazenie ze to dalej za malo cali a jakos 70Aqua zupelnie estetycznie mnie nie przekonuje.. Stad moje pytanie czy jest jakis wiekszy niz 55 sony 850 porownywalny jesli chodzi o jakosc ogladania a niekoniecznie za 20k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem hx 850 w piątek 55 cali clouding jest obecny , ale na znośnym poziomie spróbuj oddać/wymienić na inny egzemplarz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od godziny czytam prawie wszystkie wasze posty i przyznam, ze tylko lekko rozwiewaja moje telewizyjne dylematy :) najgorsze jednak jest fakt ze moje przymiarki do 55 cali sa chyba nietrafione przy odleglosci 6m od tv.. chcialam 55hx850 (marzy sie 65hx920 ale cena zaporowa) i teraz mam wrazenie ze to dalej za malo cali a jakos 70Aqua zupelnie estetycznie mnie nie przekonuje.. Stad moje pytanie czy jest jakis wiekszy niz 55 sony 850 porownywalny jesli chodzi o jakosc ogladania a niekoniecznie za 20k?

Nie ma. Może rozważ przemeblowanie pokoju? Z 6 metrów nawet 80" może wydawać się małe. Rozsądny wybór w dużym rozmiarze to Panasonic 65" ST50 (12 000zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Może rozważ przemeblowanie pokoju? Z 6 metrów nawet 80" może wydawać się małe. Rozsądny wybór w dużym rozmiarze to Panasonic 65" ST50 (12 000zł).

Niestety nie ma mozliwosci przemeblowania bo to otwarty salon z kuchnia, wiec na przeciwległych scianach wyboczynek i tv a prostopadle sciana okien : (

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No i wyjasnilo sie! Wlaczony tryb filmu na automat 1 powodowal wariacje z dzwiekiem i przeskokiem w plynnosci! Az sie w glowie nie miesci. Gdy go wylaczylem przez przypadek w sumie to wszystko wrocilo do normy na szczescie:) Inaczej zachowuje sie rowniez Motionflow. W pierwszej chwili uznalem GMERU za wariata ktory uznal ze tryb lagodny w 100% wystarcza do komfortowego ogladania filmow. PeterMac pisal rowniez ze to przeciez teatr! Ale teraz to zupelnie inna gadka:) Bo przy wlaczonym trybie filmowym to mega teatr i niezliczona ilosc artefaktow! Wiec ŁAGODNY - owszem, ale tylko przy wylaczonym trybie filmowym!!!

I druga sprawa - clouding. O ile z prawej strony i w lewym gornym rogu jest naprawde bardzo subtelny, to w lewym dolnym rogu jest okragla plama (ok 20cm sr) ktora swieci duuuzo jasniej niz reszta i jest widoczna dosc czesto podczas ogladania:( Czy ktos z posiadaczy 55 ma cos takiego? Czy jest szansa to zareklamowac?

Masz na pewno aktywną funkcje "Dynamiczna kontrola LED" na ustawienie "Standardowa" w ustawieniach obrazu ? na jakim poziomie masz ustawione podświetlenie ?

U mnie na 46'' nie widze zadnego cloudingu podczas normalnego oglądania nawet wieczorem a jestem mocno wyczulony na to, podświetlenie mam na 2 przy wył. czujniku światła.

Należy tez pamiętać o jednej rzeczy ze w samym Menu nie działa Dynamiczna kontrola LED w ogóle, wtedy można dopatrzeć sie szybko wieczorem lekkiego cloudingu na czarnym tle, u mnie również występuje bardziej w dolnym lewym rogu. (btw. napisałem juz maila do Sony, dlaczego w samym Menu/Treści internetowej nie jest aktywna dynamiczna kontrola LED nawet pomimo ze da sie ją włączyć w opcjach obrazu dla tej zawartości, zobaczymy co odpiszą)

Sporo tez osób widziałem ustawia podświetlenie w swoich LED'ach na Maksymalne wartości i potem narzeka ze ma clouding :) takiego świecenia diod nic nie zakryje :)

Zrobilem teraz wlasnie zdjecia u siebie z flashem i bez, czerń na wprost za dnia na całej powierzchni jest niemal idealna, zadnego cloudingu, latarek.

30396936.jpg

17099310.jpg

Co do MotionFlow dokladnie, tryb Łagodny ale tylko przy wyłączonym ustawieniu Tryb filmu tez to właśnie niedawno zauważyłem :).

Artefaktów nie widzę nawet przy ustawieniu Łagodny + Automat 1, 2, natomiast fakt wtedy robi sie teatr do filmów odpada takie ustawienie. Dopiero w ustawieniu Wyraźny wpływa na parametry i świecenie w obrazie jak dla mnie.

Edytowane przez PeterMac
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo tez osób widziałem ustawia podświetlenie w swoich LED'ach na Maksymalne wartości i potem narzeka ze ma clouding :) takiego świecenia diod nic nie zakryje :)

To fakt ;).

Swoją drogą bardzo ładną ma czerń ta 850-ka. Mógłbyś wstawić jakieś zdjęcia tego małego cloudingu o którym pisałeś? Chciałbym zobaczyć jak "wielki" on jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Masz na pewno aktywną funkcje "Dynamiczna kontrola LED" na ustawienie "Standardowa" w ustawieniach obrazu ? na jakim poziomie masz ustawione podświetlenie ?

U mnie na 46'' nie widze zadnego cloudingu podczas normalnego oglądania nawet wieczorem a jestem mocno wyczulony na to, podświetlenie mam na 2 przy wył. czujniku światła.

Należy tez pamiętać o jednej rzeczy ze w samym Menu nie działa Dynamiczna kontrola LED w ogóle, wtedy można dopatrzeć sie szybko wieczorem lekkiego cloudingu na czarnym tle, u mnie również występuje bardziej w dolnym lewym rogu. (btw. napisałem juz maila do Sony, dlaczego w samym Menu/Treści internetowej nie jest aktywna dynamiczna kontrola LED nawet pomimo ze da sie ją włączyć w opcjach obrazu dla tej zawartości, zobaczymy co odpiszą)

Sporo tez osób widziałem ustawia podświetlenie w swoich LED'ach na Maksymalne wartości i potem narzeka ze ma clouding :) takiego świecenia diod nic nie zakryje :)

Zrobilem teraz wlasnie zdjecia u siebie z flashem i bez, czerń na wprost za dnia na całej powierzchni jest niemal idealna, zadnego cloudingu, latarek.

30396936.jpg

17099310.jpg

Co do MotionFlow dokladnie, tryb Łagodny ale tylko przy wyłączonym ustawieniu Tryb filmu tez to właśnie niedawno zauważyłem :).

Artefaktów nie widzę nawet przy ustawieniu Łagodny + Automat 1, 2, natomiast fakt wtedy robi sie teatr do filmów odpada takie ustawienie. Dopiero w ustawieniu Wyraźny wpływa na parametry i świecenie w obrazie jak dla mnie.

Podswietlenie mam max 5, czyli polowa. Ale i na 2 jest normalnie widoczna ta plamka. PeterMac na scenach typu jak na zdjeciu nr 2 to jatez nic nie mam:). Wczoraj ogladalem Transformers 3 i ta jedna biala "kropa" pojawila sie conajmniej kilkanascie razy i wierz mi, sceny nie byly jakies ciemne. Gdyby swiecila jak inne to naprawde bylaby niezauwazalna. Fote sprobuje wrzucic jutro rano.

Edytowane przez jack24bauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam podłączony komp, choć jak 3D to z plyty BD w pełnej rozdzialce.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z góry przepraszam jeśli odpowiedź na pytanie jest zawarta w jednej z tych 25 stron, ale to na prawdę strata czasu.

Mianowicie, posiadam od 3 czy 4 dni telewizorek kdl-55hx850, do tv nie mam podłączonego żadnego dekodera, tylko sama antena z kablówki.

Obraz w trybie analogowym, jest nie mówiąc brzydko, beznadziejny. Ostrości nie ma prawie wcale, a znośnie wygląda dopiero jak zmienię format obrazu, na mniejszy.

Może jest to wina tego że obraz idzie w SD, nie wiem, nie znam się, jestem totalnie zielony w te klocki. Dodam tylko iż jak chcę wyszukać jakiekolwiek kanały w trybie cyfrowym, nie znajduje mi nic, a wydaje mi się że powinno coś znaleźć ( Białystok to może nie Nowy Jork, ale wioska też raczej nie ). Do telewizora mam też podłączoną konsolę ps3, w zależności w co gram, obraz jest albo ładny, albo aż za ostry/niedokładny ( w GT5 samochodziki wyglądają bajka, ale już w fifie 12 obraz jest jakiś "inny" nie potrafi się skupić podczas ruchu zawodnika ). I tutaj moje pytanie, a raczej kilka pytań:

1. Co zrobić z tą telewizją cyfrową, aby znalazło jakiekolwiek kanały, bo mam nadzieję że będzie tam ładniejsza jakość .. ?

2. Jak ewentualnie poprawić jakość w tym trybie analogowym, żebym mógł wreszcie zobaczyć jakikolwiek program, na całej powierzchni ekranu w ładnej jakości.. ?

3. Jak dobrać ustawienia ekranu, aby zniwelować różne błędy ( jak ten obraz z FIFY, albo podczas oglądania niektórych filmów z konsoli ).

Zależy mi na jak najszybszej odpowiedzi, bo za kilka dni wyjeżdżam za granicę, i nie chcę sobie zaprzątać tam głowy, że wywaliłem te niecałe 8tys. w błoto. Wolałbym też uniknąć porad w stylu, kup se "N"kę albo jakąś Cyfrę+, na pewno to uczynię, ale po owym powrocie (przeprowadzka, i tv ma być do nowego domu).

Dziękuję i jeszcze raz proszę o możliwie szybką radę, jutro będę w domu to ewentualnie mogę dorzucić jakieś zdjęcia jak wygląda obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień kablówkę na cyfrową lub satelite weź. 55 cali LCD i analog to nie jest dobre połączenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@bulwiarz - a czego sie spodziewałeś mając tak tragiczny sygnał jakim jest kablówka analogowa, innych porad sie nie spodziewaj bo jesli chcesz miec dobrą jakość to tylko platformy cyfrowe z kanałami HD lub ostatecznie kablówka cyfrowa z kanałami HD.

1. Jesli chcesz łapać cyfrową naziemną DVB-T musisz miec sprawną instalacje antenową a widocznie takowej nie posiadasz skoro nic nie znajduje :) btw. od 1 czerwca będzie TVP1 HD w naziemnej cyfrowej i nadadzą Sopot Festiwal w HD, później naturalnie Euro 2012.

2. Z tej szmiry kablówki analogowej nie poprawisz, X-Reality robi i tak co może hehe.

3. Co do PS3 to GT5 jest w 1080p a Fifa juz tylko w 720p stąd słabsza jakość/ostrość, nie wiem jakie bledy masz na myśli :rolleyes:

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy ktos z posiadaczy 55' moze rowniez stwierdzic taka biala plame w lewym dolnym rogu? Mam zdjecie ale nie wiem jak je wrzucic :wacko:

Edytowane przez jack24bauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaaaha, jak już mówiłem jestem totalnie zielony, ale teraz to ja już rozumiem wszystko. Dzięki, a mógłby jeszcze ktoś napisać jak odpowiednio ustawić telewizor ( zkalibrowac ? ) czy lepiej zostać przy ustawieniach fabrycznych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biała plama jest we wszystkich egzemplarzach - widać ma to jakiś związek z samą konstrukcją telewizora/ekranu.

Pamiętajcie, ze ten TV ma mozliwość ustawienia wszystkich parametrów obrazu dla każdego połączenia z OSOBNA (TV,HDMI1,HDMI2...PC itp).

Wystarczy sobie włączyć "dynamiczną kontrolę LED" w ustawieniach obrazu (domyślnie jest to wyłączone) dla wszystkich wejść i plama znika, a czerń jest absolutna.

Plama jest widoczna tylko wieczorem, przy grzebaniu w menu (jak pisał kolega powyżej - tylko menu telewizora nie obsługuje dynamicznej kontroli LED.

Sam używam tylko DVB-T, bo telewizji w domu praktycznie nie oglądam i powiem tylko, że imo jakość jest

nieporównywalnie lepsza niż te same programy dostępne w kablówce (MMedia). Wszystko oczywiście zależnie od materiału,

bo i na TVN HD trafiają się dziadowskie jakościowo materiały :)

btw - TV wyłapał mi kilka dni temu nazwy testowych programów (EPG dla nich już też działa:) i oprócz tego, co jest już dostępne będą jeszcze:

Polsat FIlm, Polsat News, Polsat Sport, TVP Seriale, Comedy Central, Kino Polska, Nickolodeon.

W sumie około 30 całkiem przyzwoitych programów "z powietrza", w tym Euro 2012 w HD. Nieźle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy ktos z posiadaczy 55' moze rowniez stwierdzic taka biala plame w lewym dolnym rogu? Mam zdjecie ale nie wiem jak je wrzucic :wacko:

Wrzuc na jakis serwis hostingowy np. http://imageshack.us (musisz sie tu najpierw zarejestrować żeby móc skopiować link obrazka)

aaaaaha, jak już mówiłem jestem totalnie zielony, ale teraz to ja już rozumiem wszystko. Dzięki, a mógłby jeszcze ktoś napisać jak odpowiednio ustawić telewizor ( zkalibrowac ? ) czy lepiej zostać przy ustawieniach fabrycznych ?

http://hdtvpolska.com/topic/28099-mega-test-lcd-led-3d-sony-bravia-kdl-46hx850-profesjonalna-kalibracja/page__st__460#entry277108

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Biała plama jest we wszystkich egzemplarzach - widać ma to jakiś związek z samą konstrukcją telewizora/ekranu.

Pamiętajcie, ze ten TV ma mozliwość ustawienia wszystkich parametrów obrazu dla każdego połączenia z OSOBNA (TV,HDMI1,HDMI2...PC itp).

Wystarczy sobie włączyć "dynamiczną kontrolę LED" w ustawieniach obrazu (domyślnie jest to wyłączone) dla wszystkich wejść i plama znika, a czerń jest absolutna.

Plama jest widoczna tylko wieczorem, przy grzebaniu w menu (jak pisał kolega powyżej - tylko menu telewizora nie obsługuje dynamicznej kontroli LED.

Ale ja juz pisalem ze to nie na ciemnych scenach jest widoczna. Sceny z jasniejszym srodkiem ekranu wystarcza . Kontrola LED jest wlaczona oczywiscie!

Spojrz na zdjecie podswietlonej matrycy 55 tutaj:

http://www.flatpanel...l&id=1336720019

U mnie jest tak samo + to cholerne "swiatlo latarki" w z lewej strony:)

Wiec raczej nie kazdy tak ma.

Edytowane przez jack24bauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do podstawy, to z tego co mi napisali na forum Sony US być może da się dokupić w Stanach, ale nie badałem dalej tematu:

https://forum.sel.sony.com/viewtopic.php?f=32&t=14094

Pochylenie mi teraz nie przeszkadza, a dźwięk z podstawką jest sporo lepszy. Dużo bardziej bolą mnie odbicia (mam okna z tyłu i światło odbijające się od pobliskiego budynku), czas kupić rolety :)

Co do cloudingu to też u mnie występuje, ale nie mam jak tego potestować, bo jedynym źródłem w tej chwili jest u mnie antena DVB-T. W nocy przy napisach po jakimś filmie też miałem podświetlony bardziej lewy dolny róg ekranu (na 90% było to przy włączonej Dynamicznej Kontroli LED na Standardową, więc nie działa ona idealnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie co do cyfry +. Da się do tego modelu wsadzić kartę i odbierać kanały cyfry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HX850 nie ma tunera DVB-S, HX855 już posiada możliwość podpięcia sat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...