Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Tony72 - Ty chyba nie widziałeś duzego cloudingu w LED'ach http://www.tvtest.pl/ledowy-skandal/

w tym modelu i tak jest nie duzy clouding i do tego Sony pomyślało i zrobiło podświetlenie pionowe nie poziome tak aby nie przeszkadzało na czarnych pasach w filmach, do tego dochodzi strefowe wygaszanie.ktore daje idealna czern tam gdzie trzeba.

Chcesz nie mieć najmniejszego cloudingu wszedzie kupuj plazme.

Tu masz HX920

55nx815_61200.jpg

peterka1000 - LED'y są jeszcze bardziej podatne na zjawisko cloudingu niz LCD'ki z CCFL jak widać w tym artykule.

Tutaj fotka napisów końcowych, nie ma śladu na odpowiednich ustawieniach po cloudingu na rogach zapewnie głownie za sprawą strefowego wygaszania.

66632365.jpg

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu masz HX920

Pokazując zdjęcie HX920 z cloudingiem zapomniałeś tylko dodać, że wyłączone było strefowe wygaszanie podświetlenia. Z włączonym tym systemem clouding nie wistępuję w ogóle ponieważ ciemne obszary są całkowicie wygaszone. Jest za to pewien efekt "halo" widoczny szczeczólnie pod kątem i całkowicie ciemnym pomieszczeniu. Nie jest on jednak tak męczący jak clouding.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

dokladnie, moja fotka na samej gorze z cloudingiem tez była zrobiona podczas wyłączonego sterfowego wygaszania, fotka powyzej z napisów końcowych jest juz z włączonym systemem podczas normalnego oglądania.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tony72 - Ty chyba nie widziałeś duzego cloudingu w LED'ach http://www.tvtest.pl/ledowy-skandal/

w tym modelu i tak jest nie duzy clouding i do tego Sony pomyślało i zrobiło podświetlenie pionowe nie poziome tak aby nie przeszkadzało na czarnych pasach w filmach, do tego dochodzi strefowe wygaszanie.

Chcesz nie mieć najmniejszego cloudingu wszedzie kupuj plazme.

Tu masz HX920

55nx815_61200.jpg

peterka1000 - LED'y są jeszcze bardziej podatne na zjawisko cloudingu niz LCD'ki z CCFL jak widać w tym artykule.

Tutaj jeszcze fotka napisów końcowych, nie ma śladu na odpowiednich ustawieniach po cloudingu na rogach i zapewnie głownie za sprawą strefowego wygaszania.

66632365.jpg

A ile ma stref lokalnego wygaszania ten soniak? Moze toshiba yl863 bylaby lepsza w kwestii cloudingu? tez ma przeciez ledy pionowo i 32 strefy? skalowanie i kolory tez ma ladne.

Edytowane przez jack24bauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hej, ile głośników jest na tej monolitycznej podstawie? TV ma 2+1, podstawa też?

Czy ktoś wie czy i za ile będzie dostępna zwykła podstawa z możliwością obrotu i odchylenia?

I jeszcze jedno pytanie, do tego tv jest dołączona jakaś pokojowa antena? Pytam w kontekście odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.

Edytowane przez Tomek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do tego tv jest dołączona jakaś pokojowa antena? Pytam w kontekście odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.

A nie wymagasz trochę za dużo? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z czernią na tym telewizorku patrząc oczywiście idealnie na wprost , bo ja tak przynajmniej oglądam więc dla mnie kąty nei mają żadnego znaczenia . Można tą czerń uznać w nocy jako czerń czy jednak jako fioletowy odcień czy szarawy ??

Żaden telewizor w technologii LCD nie ma czerni o neutralnym odcieniu. Zazwyczaj wpada w granat lub fiolet. Wrażenie widza, że czerń jest mniej zabarwiona może wynikać tylko z tego, że receptory chromatyczności w oczach otrzymują za mało światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A nie wymagasz trochę za dużo? ;)

No widzisz, jak ponad 10 lat temu kupiłem cud techniki, kineskopowego 14" Philipsa stereo, który kosztował, bagatela, 800 zł (!) to w zestawie była zwykła pokojowa antena do odbioru naziemnej telewizji analogowej. Taka pewnie kosztowała grosze, ale kupując tv nie musiałem potem biegać po sklepach i jej szukać.

Jednak widzę, że czasy się zmieniły, więc pytam :) Teraz żeby obejrzeć film 3D w telewizorze 3D trzeba dokupić okulary. Żeby móc ustawić telewizor frontem do widza (bez stałego pochylenia 6 stopni), trzeba dokupić akcesoryjną podstawę. Specom od marketingu Sony proponuję iść dalej: sprzedawać tv z jednym głośnikiem - pozostałe do dokupienia jako akcesoria. Tak samo zasilacz i pilot, nie powinno ich być w zestawie tylko w akcesoriach, bo przecież produktem jest telewizor.

Edytowane przez Tomek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No widzisz, jak ponad 10 lat temu kupiłem cud techniki, kineskopowego 14" Philipsa stereo, który kosztował, bagatela, 800 zł (!) to w zestawie była zwykła pokojowa antena do odbioru naziemnej telewizji analogowej. Taka pewnie kosztowała grosze, ale kupując tv nie musiałem potem biegać po sklepach i jej szukać.

Jednak widzę, że czasy się zmieniły, więc pytam :) Teraz żeby obejrzeć film 3D w telewizorze 3D trzeba dokupić okulary. Żeby móc ustawić telewizor frontem do widza (bez stałego pochylenia 6 stopni), trzeba dokupić akcesoryjną podstawę. Specom od marketingu Sony proponuję iść dalej: sprzedawać tv z jednym głośnikiem - pozostałe do dokupienia jako akcesoria. Tak samo zasilacz i pilot, nie powinno ich być w zestawie tylko w akcesoriach, bo przecież produktem jest telewizor.

Nie masz racji. Ja też psioczę na obecnie produkowane TV, a zwłaszcza na Sony, ale Twoje argumenty nie są trafne. Kiedyś nie było 3D więc i okulary nie były potrzebne. Co do pochylenia to ja nie miałem żadnego TV CRT w którym by się dało regulować kąt pochylenia. Co do anteny to pokaż mi obecne wnętrza z anteną pokojową.

Edytowane przez HQ150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja jednak uważam, że skoro tv posiada jakąś funkcjonalność (np. 3D, odbiór naziemnej telewizji) to w zestawie z tv powinny być takie akcesoria, które pozwalają z tej funkcjonalności korzystać. Kiedyś tak było (chociaż były inne funkcjonalności). Wyobrażasz sobie kupno amplitunera bez anteny FM w zestawie? Teraz jak widać wszędzie jest polityka odcinania kuponów: złapaliśmy frajera na wędkę, to niech sypie na kolejne gadżety.

Miałem kilka tv CRT i w każdym można było regulować kąt pochylenia. Strzelam, że wszystkie tv ze stałym kątem pochylenia miały kąt 90 stopni, a nie 96 (co przy np. 2,5 metra robi dużą różnicę). Antenę można schować za telewizorem i jej nie widać.

Na tym skończę te dywagacje, bo niewiele wnoszą do tematu.

Żeby nie było, zarezerwowałem już wcześniej ten tv w EuroRTV. Niestety po tym co przeczytałem (kit z anteną, ale ta koszmarna podstawa..:/) rezygnuję i dalej nie wiem co kupić :(

Edytowane przez Tomek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z reguły taki TV stawia sie na wprost od widza np. w miejscu gdzie znajduje sie zestaw grający kina domowego i raczej mało kto wykręca TV na boki, tym bardziej oglądając 3D, takze zapewne takie było podejście projektantów do tematu, czasami za fajny wygląd trzeba zapłacić kosztem trochę gorszej funkcjonalności.

Wystarczy popatrzeć zagraniczne pokoje HT użytkowników, chyba nikt tam nie wykręca TV na boki :)

Na upartego mozna zadzwonić do Sony i sie ich zapytać zeby zamienili tą podstawę na tą tradycyjną można popróbować o ile jakies modele na europe takową dostały :)

Ludziom ciezko dogodzić :) jakby dawali tą tradycyjną to znowu ktoś pisałby ze mogli by dawać jednak tego Soundbara.

Co do okularów to sie zgodzę powinni dodawać chociaz jedną sztukę nawet juz BR250, nie mówiąc o tych nowych lekkich tytanowych 750.

Z tą anteną to juz przeginacie hehe, moze jeszcze stolik pod TV sie należy, bo z podłogi nikt nie bedzie przecież oglądał.

Jeszcze fotka z podświetlenia matrycy bez wygaszania strefowego wieczorem, jak dla mnie jest bardzo ładnie podświetlona np porównując do HX920, nie mówiąc o innych LED'ach na rynku.

50050711.jpg

Przy strefowym wygaszaniu podczas użytkowania jest b.dobra czerń

68087567.jpg

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do podstawy nie mogę się zgodzić . Jedna albo druga podstawa powinna być opcjonalnie ,a druga za dopłatą do wyboru . Ja jeżeli się okaże że faktycznie ta p[odstawa jest tylko to Sony straci klienta potencjalnego , bo tak się skłąda że u mnie telewizor stoi przed oknem centralnie . Za telewizorem są dwa okna i nie mogę go powiesić i dlatego muszę postawić na podstawie , a ta podłużna jest dla mnie za niska bo jak położe się na rogówce do oglądania to kawalątek obrazu będzie zasłonięty na takiej niskiej nodze , bo stolik mam szkalny pod tv ale niski , więc u mnie musi być podstawa ta wysoka . Jak jej nie będzie choćby opcjonalnie to mam w nosie taki tv .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pytanie laika: jaki jest sens wyłączać to strefowe wygaszanie/czujnik światła, skoro wtedy jest idealna czerń? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strefowe wygaszanie jest włączone nie zależnie czy jest włączony czujnik światła czy też nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tego co zauważyłem nie załącza się wszędzie np. w menu np. tam gdzie wywala napis "Odtwarzanie niemożliwe", przy oglądaniu TV jest zawsze aktywne przy włączonej opcji "Dynamiczna kontrola LED" w menu.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym dodawaniem akcesoriów to tak do końca się nie zgodzę. O ile okulary faktycznie mogłyby być (chociaż sztuka) to już anteny pokojowe itp. to jakaś fantazja. Dzisiejsze telewizory są urządzeniami multimedialnymi i trudno je porównywac w zakresie akcesoriów do starych crt. Jeśli telewizor ma dziś tunery dvb-t i dvb-s to powinni dodawac antenę pokojową i pewnie jeszcze talerz satelitarny z konwerterem i 10m kabla koncentrycznego? :D Przykłady można zresztą mnożyć - ubiegłoroczne modele (niższe niż HX920) nie miały z tego co pamiętam wbudowanych modułów WiFi - tegoroczne już mają ale nie oznacza to przecież, ze Sony dostarczy nam jeszcze łącze internetowe itd., itp.

Przy strefowym wygaszaniu podczas użytkowania jest idealna czerń

PeterMac, na pokazanym przez Ciebie przykładzie owszem, na wielu innych także ale przy bardziej wymagających scenach typu niebo pełne gwiazd itp. już nie będzie tak dobrze i albo (przez wygaszenie) zginie sporo szczegółów z obrazu albo będą widoczne "chmury". Coś za coś.

Peterka, myślę że podstawę o której piszesz można bez problemu dokupić. O ile jest przewidziana jako akcesoria. Niestety strona Sony jest jak zwykle "do tyłu" i nie ma na niej modelu HX850 nie mówiąc już o akcesoriach do niego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No, może mnie poniosło z tą anteną :)

Na sony.com US można dokupić akcesoryjną (czyli tą co w Polsce w standardzie) podstawę za jedyne 149.99 dolarów, więc może u nas ta druga podstawa będzie za 400zł (chociaż ja bym przypier..lił 1000zł, bo można ją jeszcze obracać :lol:).

Poczekam ze dwa tygodnie na testy tego tv i na centra Sony.

@PeterMac

Jakiego masz pilota?

Takiego jak tutaj?

Edytowane przez Tomek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sony-KDL-46HX850-3D-LED-TV-Afstandsbediening.jpg

Uzywam Logitech Harmony, tego nawet nie wyjmowałem z worka.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W SONY CENTER nie mają jeszcze 55" i nie wiedzą też jaką będzie mieć podstawę (powiedzieli, że prawdopodobnie płaską jak reszta serii). W przeciągu tygodnia model 55" powinien zagościć w sklepach, w EURO nie mieli nawet 46" na wystawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja odpuściłem sobie HX850 i kupiłem HX920 z 5-letnią gwarancją gratis ( no i oczywiście dwie pary okularów mam w cenie :) ).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje :) mozna wiedziec gdzie daja 5 letnia gwar gratis ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kurcze :) ale u nich cena znowu za 46HX850 sporo wieksza ma być niz ta obecnie w RTV Euro, także coś za coś.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki sens ma porównanie edge led hx850 z full led hx920? Ta druga technolgia znacznie lepsza!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...