Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Nie porównuj wielkosci w sklepie, bo tam nawet taki 70'' nie powala wielkoscią a wstaw go do mieszkania :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś wieści w temacie "nóżki" do HX850? Pojawił się już HX855, który różni się chyba tylko obecnością kilku tunerów więcej ale... być może będzie posiadał nóżkę do wyboru. Swoją drogą to dziwne, że Sony nie oferuje klasycznej podstawki jako opcję do kupienia. Ile coś takiego może kosztować? Skoro w ubiegłym roku monolityczne podstawy do HX920 kosztowały (po spadku ceny oczywiście, pierwsze były zaporowe) około 200 - 300 zł, to ile może kosztować taka klasyczna noga, 150 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeterMac - mam nadzieje :)

W tygodniu jak kasa wejdzie to lece do SC i biorę 55''. Podstawą się nie przejmuję bo i tak go powieszę na ścianie. A w sumie to nawet ona mi się podoba tylko problem w tym, że szafkę mam o wysokości 50cm a kanapę 40cm także oglądałbym dolą, czarną część podstawy a nie ładną szczotkowaną stal... no i obraz na suficie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ile może kosztować taka klasyczna noga, 150 zł?

Podstawa (sama blacha ,bez nóżki i uchwytu) do 46HX920 270zł.. Bardzo łatowo porysować i zetrzeć powłokę co uczyniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie posiadajacy ten telewizor, czy ktos ma odtwarzacz multimedialny podpiety do niego? Cos na co najbardziej liczylem przynioslo najwieksze rozczarowanie, otoz filmy mkv nie dosc ze maja opozniony glos na tv (na ampli jest ok) to ewidentnie co kilka sekund nastepuje skok w plynnosci (przy sygnale wyjsciowym 24p mniejszy ale przy 60p ogromny!) Wczesniej na Sharpie tego nie bylo! Czy ktos moze wie o co chodzi?

Edytowane przez jack24bauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz odtwarzacz? Jest jakiś konflikt w ustawieniach. Na pewno da się to ustawić. Jakie masz tam możliwości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie posiadajacy ten telewizor, czy ktos ma odtwarzacz multimedialny podpiety do niego? Cos na co najbardziej liczylem przynioslo najwieksze rozczarowanie, otoz filmy mkv nie dosc ze maja opozniony glos na tv (na ampli jest ok) to ewidentnie co kilka sekund nastepuje skok w plynnosci (przy sygnale wyjsciowym 24p mniejszy ale przy 60p ogromny!) Wczesniej na Sharpie tego nie bylo! Czy ktos moze wie o co chodzi?

Ja mam np.podpięty komp, soft TMT5, idealnie synchro zarówno MKV jak i Blu-ray 3D, tryb 24p.

Poustawiaj ten odtwarzacz odpowiednio, przetestuj najlepiej na filmie Blu-ray, podepnij tez dla próby bez ampli, dobrze obadaj ustawienia wyjścia audio/wideo odtwarzacza.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz odtwarzacz? Jest jakiś konflikt w ustawieniach. Na pewno da się to ustawić. Jakie masz tam możliwości ?

Icybox MP3011. Kurde tak jak go odpialem od Sharpa tak podlaczylem do Soniego. Przy Sharpie wszystko gralo. Sprawdzilem na kilku wejsciach i kablach hdmi. Wszedzie to samo. Dzwiek ze sie pozni to nic. Ale ze obraz tak szarpie co chwile?!!! Zaraz sprawdze na Sharpie jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na Sharpie wszystko gra. W IB jest ustawiony system 1080p/60hz a wyjscie 24p jest wylaczone gdyz tak jak pisalem przy wlaczonym dalo sie zauwazyc lekki uskok obrazu co kilka sekund. Przy Sonym na wlaczonym 24p skok jest wciaz widoczny a przy wylaczonym (na Sharpie rozwiazywalo to problem) juz bardzo uciazliwy! Moze kabel hdmi; standard 1.3 a 1.4 czy to jakas roznica? BD z Ps3 idzie normalnie i niewazne czy jest wlaczone 24p czy nie.

Edytowane przez jack24bauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Filmy MKV, Blu-Ray są z reguły w 23.976fps czyli właśnie opcja 24p ma być włączona w odtwarzaczu.

Na Sharpie moze nie widzisz przeskoku bo na Sony jest lepsza płynność i bardziej wyłapujesz ten przeskok.

Definitywnie jest jakis niedopracowany soft w tym odtwarzaczu co jest normą w tego typu playerkach, możliwe ze zamiast 23,976fps odtwarza go w 24,000fps i co jakis czas jest widoczny przeskok. Kabel nie ma nic do tego. btw. masz najnowszy wgrany soft do niego ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy MKV, Blu-Ray są z reguły w 23.976fps czyli właśnie opcja 24p ma być włączona w odtwarzaczu.

Na Sharpie moze nie widzisz przeskoku bo na Sony jest lepsza płynność i bardziej wyłapujesz ten przeskok.

Definitywnie jest jakis niedopracowany soft w tym odtwarzaczu co jest normą w tego typu playerkach, możliwe ze zamiast 23,976fps odtwarza go w 24,000fps albo co gorsza w 60.000fps i co jakis czas jest widoczny przeskok.

Faktycznie wszystkie filmy mkv sa w 23,976fps. Plynnosc i rozmiar sony napewno bardziej obnarza ten skok ale dziwie sie ze wlasnie zmiana wyjscia 24fps na off eliminowalo ten uskok w Sharpie a teraz go uwydatnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam prośbę . Czy jest możliwość wpisania przez testujących ich zdaniem najlepszych parametrów działania tego TV ? Ustawiłem swojego i chyba jest dobrze ,ale chciałbym sprawdzić ustawienia profesjonalistów. Z góry dziękuje za taką możliwość.

PS. W Saturnie już nie 5399 tylko 5998zł model 46 cali. Podnieśli dosyć dużo nie dając nic w zamian. Miałem szczęście i Ci co kupili wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na pewno warto przełączyć od razu barwę kolorów z Neutralnych bo są zbyt zimne na Ciepłe 1, a najlepiej Ciepłe 2 choć niektórzy nie lubią tak żółtego obrazu, chociaż tak jest bardziej prawidłowo bo takie ustawienia po kalibracji mieli na flatpanelshd jak i na cnet. Podświetlenie na 1-2 przy wył. czujniku światła.

Wyłączam tez całą redukcje zakłóceń bo usuwa naturalne szumy na filmie i traci się na ostrości, włączam tylko "Tworzenie realizmu" na Auto bo to nie ma negatywnego wpływu na jakość a tylko ją jeszcze wyciąga polepszając ostrość, detale, chociaż tak na prawdę powinno sie to tez wyłączyć żeby otrzymać neutralny obraz np. z Blu-Ray'a, ale tak jak do telewizji warto mieć włączone.

Ale bez profesjonalnej kalibracji to mozna zapomnieć o idealnych ustawieniach danej sztuki, mozna sie bawić jedynie co na oko :) bo każda sztuka świeci troszke inaczej.

@wtsz - takie ustawienia uniwersalne z for to raczej do zabawy eksperymetowania niz do zastosowania na dłuższą metę.

Edytowane przez PeterMac
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do PeterMac oraz innych właścicieli sony hx850. Jak telewizor sprawdza sie przy szybkim i dynamicznym obrazie w transmisjach sportowych (piłka nożna

przedewszystkim mnie interesuje).

Podzielcie sie spostrzeżeniami oraz uwagami. Wiem że dużą rolę w tym przypadku odgrywa jakość sygnału (mam kablówkę z UPC) Czekam na

wasze subiektywne opinie...Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze się sprawdza bo telewizor ma aż 800Hz więc trybów jest do wyboru do koloru. Nie ma opcji by coś smużyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bartolomeoo - jak pisze Gmeru bardzo dobrze, to jedna właśnie z dużych zalet tego TV, już starsze modele z MotionFlow 200Hz (może pamiętasz reklamę w TV z dryblującym piłkarzem :)) sprawdzały się po mistrzowsku, tu jest jeszcze o oczko lepiej, także w tej materii możesz być spokojny.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, PeterMac dziękuję za odpowiedź. Od jakiegoś czasu jestem już zdecydowany, tylko jak na złość od tygodnia w każdym punkcie cena wzrosła do 5999 za 46 cali. Swego czasu oscylowała pomiędzy 5400-5700. Poczekam jeszcze kilka dni i zobaczę co się wydarzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszelkiego rodzaju uplynniacze ruchu to tylko do sportu i TV. Nie dosc ze kopiowanie ustawien kalibracyjnych nie sprawdza sie to jeszcze trzeba pamietac zeby za jakis czas powtorzyc kalibracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz info dla wszystkich, którym nie pasuje podstawa monolityczna:-)) Poświęciłem dzisiaj trochę czasu na rozmowę z Sony i centralnym serwisem. Póki co nawet w Belgii (główny magazyn) nie ma zwykłych podstaw do HX850 ale... Pan serwisant stwierdził, że właśnie sprawdzał w "serwisówkach" i okazuje się, że podstawa od HX750 pasuje do HX850! Nie był pewny na 100% (ale na 95) jednak jest szansa na to aby zastosować podstawę od HX750 i ustawić telewizor na wprost. Cena takiej podstawy (komplet) wynosi około 220 zł. I tu prośba do Gmeru i Maćka, jeśli macie jeszcze pod ręką te telewizory sprawdźcie prawdziwość informacji z serwisu Sony. To mogłoby być interesujące rozwiązaniem problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze się sprawdza bo telewizor ma aż 800Hz więc trybów jest do wyboru do koloru. Nie ma opcji by coś smużyło.

Potwierdzam - dzisiaj zabrałem pendrive do sklepu i trochę pomęczyłem sprzedawcę, bo nie wierzyłem Wam ;). Rzeczywiście płynność obrazu jest niesamowita. Zostałem oczywiście poczęstowanym jakimś filmem w BR i efekt jeszcze lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz info dla wszystkich, którym nie pasuje podstawa monolityczna:-)) Poświęciłem dzisiaj trochę czasu na rozmowę z Sony i centralnym serwisem. Póki co nawet w Belgii (główny magazyn) nie ma zwykłych podstaw do HX850 ale... Pan serwisant stwierdził, że właśnie sprawdzał w "serwisówkach" i okazuje się, że podstawa od HX750 pasuje do HX850! Nie był pewny na 100% (ale na 95) jednak jest szansa na to aby zastosować podstawę od HX750 i ustawić telewizor na wprost. Cena takiej podstawy (komplet) wynosi około 220 zł. I tu prośba do Gmeru i Maćka, jeśli macie jeszcze pod ręką te telewizory sprawdźcie prawdziwość informacji z serwisu Sony. To mogłoby być interesujące rozwiązaniem problemu.

Ja dodam póki co nieoficjalnie, że podstawa zwykła będzie jako opcja. Jednak to info jeszcze nieoficjalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz info dla wszystkich, którym nie pasuje podstawa monolityczna:-)) Poświęciłem dzisiaj trochę czasu na rozmowę z Sony i centralnym serwisem. Póki co nawet w Belgii (główny magazyn) nie ma zwykłych podstaw do HX850 ale... Pan serwisant stwierdził, że właśnie sprawdzał w "serwisówkach" i okazuje się, że podstawa od HX750 pasuje do HX850! Nie był pewny na 100% (ale na 95) jednak jest szansa na to aby zastosować podstawę od HX750 i ustawić telewizor na wprost. Cena takiej podstawy (komplet) wynosi około 220 zł. I tu prośba do Gmeru i Maćka, jeśli macie jeszcze pod ręką te telewizory sprawdźcie prawdziwość informacji z serwisu Sony. To mogłoby być interesujące rozwiązaniem problemu.

Nie ma takiej możliwości, te podstawy mają zupełnie inny rozstaw wszystkiego, poza tym w tej od HX850 jest soundbar

img20120525200842.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na razie dalej po staremu nic sie nie zmienia ale moze faktycznie bedzie podstawa zwykla w opcji za jakis czas choc jakos nie chce mi sie wierzyc zeby cos takiego weszlo ale trzeba wierzyc w cuda... a tak nawiasem to wg mnie tylko bedzie pasowac ta ktora jest w usa , zadna inna...

Lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...