Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Nie mówię, że bez sensu ;) Takie testy nie wybiorą za Ciebie TV, powinny jedynie nakierować albo utwierdzić w decyzji wyboru TV. Każdy ale to każdy TV ma jakieś "ale" czasem większe czasem mniejsze i trzeba pójść na kompromis. Jednak kupując TV za 7000 obojętne jakiego producenta jakość obrazu idzie w parze z ceną (w skrócie będziesz zadowolony). Czasem jedne serie są bardziej udane czasem inne mniej, jednak te drobne mankamenty nie zawsze damy radę zauważyć w domowym zaciszu. Dlatego warto od razu się nie zrażać do TV tylko przez to że gdzieś tam w internecie ktoś zrobił test i napisał, że ten model TV jest niefajny ;) A testy gdzie model jest wychwalany pod niebiosa traktować z przymrużeniem oka... ;)

Aha i nie zapominajmy, że dla producentów nasz rynek to pikuś, liczą się: USA, Japonia, Chiny, Europa Zachodnia dla nich ceny za topowe modele TV to tydzień-dwa pracy... Dla przeciętnego Kowalskiego 30 rat lub kilka miesięcy pracy... Więc to że słono płacimy za TV nikogo z producentów nie interesuje, to jest zwykły towar a nie święty graal bez wad i z najlepsiejszym obrazem na świecie :) Takie TV nie istnieją ;) No może OLED coś pokaże ;)

Edytowane przez gemini4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...więc to że słono płacimy za TV nikogo z producentów nie interesuje, to jest zwykły towar a nie święty graal bez wad i z najlepsiejszym obrazem na świecie :) Takie TV nie istnieją ;) No może OLED coś pokaże ;)

no właśnie i testy są m.in. po to, żeby pokazać nam jakie są te wady... bo np. jeżeli masz 2 tv. po 7000 i jeden ma taki straszny crostlalk w 3d, że się nie da oglądać a drugi go praktycznie nie ma... i kupiłeś ten 1tv z beznadziejnym 3d i co wtedy? i wtedy - dlaczego nie czytałem testów? nie słuchałem opinii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie gemini ma racje bo co kolego zrobisz jesli np ten pierwszy ma slabe 3d a ten drugi ma dobre 3d ale ten pierwszy bedzie mial lepsza czern a ten drugi lepsze skalowanie ale ten pierwszy znowu ma lepsze podswietlenie i tak dalej i co i znowu nic nie wiemy bo prawda jest taka ze kazdy musi wybrac cos dla siebie a nie ma idealu tv to nie mercedes za 300 tys to tylko tv to jak kolega napisal w Japoni pracuje sie 2 tyg. powiedzmy na taki tv a u nas 30 ratek sie placi albo kilka miesiecy sie oszczedza i dlatego tam maja w tylku to czy tamto a my wszyscy czytam tylko testy z Polski i z innych for zagranicznych. Dobrze ze sa takie testy, nie mowie ze nie ale nie dajmy sie zwariowac. Ciekawy jestem jak oni zrobia zeby zwykla podstawa byla, bo w jednym z Sc powiedzieli mi ze nie ma takiej opcji zeby tam byla zwykla podstawa ale sie okaze... ale szczerze to watpie w to zeby cos zmienili. Jedno jest pewne jak ktos ma niski i szer. stolik to ja bym bral ten tv bo cenowo to mistrzostwo swiata jest w stosunku do jakosci i do tego ze jest w tej cenie 5 letnia gwarancja - tak mi sie wydaje moim skromnym zdaniem.

Lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dokładnie o to mi chodziło, że za dużą wagę przywiązujemy do testów i szukania "idealnego tv", kupuje się to co nam najbardziej odpowiada i jest kompromisem jakość (mało wad) vs cena (tyle ile chcemy maksymalnie wydać). Ok dość zbaczania z tematu. To niezły TV, ale podstawka jest beznadziejna, tyle że obraz tak mi się podoba, że chyba i tak zdecyduję się na model 55", stałby na szerokiej szafce RTV o wysokości 50cm, tylko nie wiem czy przypadkiem te 6 stopni odchylenia w tym wypadku zadziała na niekorzyść przy oglądaniu z 3m :/ BTW przy zakupie 2TV (40HX750, 55HX850) dostałbym 5% rabatu na zakup w Sony Centre, zatem polecam kupienie ze znajomym - wyjdzie taniej. Pod uwagę biorę jeszcze Samsunga ES7000 ale jest sporo droższy od Sony.

Edytowane przez gemini4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. dla tych ktorych interesuje gielda (choc to nie to forum :) )w kontekscie nowych produktow panasonika :http://gielda.onet.pl/panasonic-zanotowal-rekordowa-strate-akcje-najtans,18489,5128571,1,news-detal pozdr

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Aha i nie zapominajmy, że dla producentów nasz rynek to pikuś, liczą się: USA, Japonia, Chiny, Europa Zachodnia

Jestesmy jednym z nakwiększych rynkow w Europie w dodatku nienasyconym.

@lolek

Miales być na szkoleni w uSA !

Problem w tym , że u nas są d..pki które za pare tyś. pensji i piszą kompletne bzdety ,niejednokrotnie wprowadzajac wiele osób w bład.

.

Edytowane przez wtsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

wtsz piszesz odnośnie testów i "opłaty promocyjno-marketingowej" za nie?

Edytowane przez gemini4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tyle - dla większości osób wady takie jakie podajecie w tym TV będą całkowicie niezauważone. Czy to dobrej plazmy czy LCD poprostu niezauważone. Ja zakupiłem tego HX850 i jest rewelacyjny - jestem zadowolony. Gdybym pare dni czekał i czytał większość z Was to pewnie bym znowu stracił godziny czasu na zastanawianie się czy to ten czy może inny. A takto - wiem, że dobrze zrobiłem - jest zajefajny . Polecam każdemu kto chce dobry TV do domu . 3D sprawdzone - super :).

Pozdrawiam

Areknh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@gemin4all

NIe, Dotyczy to "Towarzystwa" z małymy wyjątkami.

Edytowane przez wtsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Areknh i gratulacje decyzji :) Niech TV służy :) Sam bym już kupił ale poczekam czy rozwiążą jakoś kwestię podstawy (w przeciągu 2 tygodni), bo dokładać do Samsunga ES7000 1500zł za porównywalny obraz plus kilka bajerów to lekko bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak to jest że w Grecji przy zakupie np. HX850 dostajesz 2 pary okularków + uwaga! konsole PS3 160 giga? Fakt, tylko 2 tygodnie ale dobre i to.

http://fullhd.gr/eidiseis/anakinoseis/13434--sony-850-a-750.html

Cos mi sie ten test na flatpanels do konca nie podoba, stąd też moja pochopna ocena w poscie powyzej. Liczyłem na maksymalną ocenę 850ki, moze dlatego małe rozgoryczenie.

P.S Czemu nie ma juz podswietlanego loga Sony? :)

Edytowane przez Tony72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czemu nie ma juz podswietlanego loga Sony? :)

Pewnie dlatego ponieważ wczesniej dużo osób marudziło, ze jest ;)

Kiedy możemy spodziewac się opublikowania testu? Zaciekawił mnie fakt "efektu halo" w HX850. Wygląda na to, że różnice między telewizorami polegają na "dodawaniu" małej wady przy jednoczesnym zmniejszaju dokuczliwości innej... Czyli taka sztuka kompromisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No niestety, zanim nie wyjdzie Crystal LED z podswietleniem kazdego piksela własną diodą z osobna tak tez będzie. Jednak w czasie normalnego ogladania filmu nawet na ciemnych miejscach w filmie ciezko zauwazyc ten efekt w HX850 bo jest malo stref.

Tak sie zastanawiam jak oni upakują taką ilość tych diod :) w tym Crystal LED'ie, no chyba ze tez bedzie ich nie tyle ile pikseli.

Co do tego podświetlanego loga, to w sumie tylko zbyteczny bajer który rozprasza uwage w nocy, mam w Z4500 ale nigdy tego nie miałem włączonego, a pewnie jeszcze dodatkowo kilka wat energii pobiera zbytecznie. Z drugiej strony trochę dodaje ekskluzywności :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crystal LED będzie czymś w rodzaju OLED tylko z normalnymi diodami (nie organicznymi) a więc nie będzie posiadał podświetlenia tylko świecące punkty obrazu. Z upakowaniem nie ma problemu ale zobaczymy jak będzie np. z trwałością.

Swoją drogą to jakiś paradoks... W HX920 widać efekt halo ponieważ jest za mało stref natomiast w HX850 ciężko go zauważyć... właśnie dlatego, że jest ich mało!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No troche paradoks ale tak jest :) w HX850 jest napis dajmy na to jakiś po środku ekranu na czarnym tle to zaświecą do tego dwie duże strefy fragmenty środkowe które są dużo wieksze od tego napisu i światło od nich rozejdzie sie dużo łagodniej i dalej od ich podświetlenia do całkowitej czerni. Znowu w HX920 przy czymś takim zaświeci duzo wiecej stref bliżej samego napisu i od niego bedzie bardziej widać ten efekt tym bardziej ze świecenie bedzie brane centralnie z miejsca gdzie jest napis, a nie jak w przypadku Edge'a z krawędzi.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do CrystalLED to z tego co pamiętam ma być tam ok. 6 milionów diod - czyli po ok. 2 miliony na jeden kolor z RGB, więc zgodnie z tym ile pikseli byłoby przy rozdzielczości FullHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaświecą do tego dwie duże strefy środkowe

Środkowe to trudno powiedzieć, bo HX850 z tego co pamiętam jest podświetlany na pionowych krawędziach a więc takie środkowe ale z boku. Natomiast w HX920 zapalają się faktycznie strefy na środku ekranu. Peter a czy Ty na swoim HX850 widziałeś już efekt halo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Racja chodziło mi wlasnie o środkowe ale brane z podświetlenia na krawędziach :) czyli bardziej fragmenty na jakie jest to podzielone.

Czy ja widze, hmm na filmie podczas normalnego oglądania filmu nawet w bardzo ciemnych warunkach w ciemnych scenach nie widzę w ogóle, natomiast na jakis całkowicie czarnych planszach np. przy oczekiwaniu na sygnał, czy tez przy uruchamianiu TV gdzie wyświetlane jest logo Sony na czarnym tle widać lekko ten efekt gdzie środek ekranu jest jaśniejszy tam gdzie jest logo a np. sama góra, dół jest czarna zupełnie wygaszona.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie ciekawostki. Obie z testu na flatpanelshd.

Input lag was measured to 28-32 ms in the game mode, which is quite good for a LCD-TV. Plasma TVs are still faster and should be the preferred choice for gaming.

Ciekawe o tyle, że w teście plazmy VT50 czytałem, że input lag wynosi minimalnie 50 ms a to przecież najnowszy model!

Druga ciekawostka. Na flatpanelshd piszą, że nie mają pewności ale panel w HX850 jest prawdopodobnie produkcji Sharpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VT50 Input lag = (minimalnie) 50ms wg testu na "czarnym" forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarne forum? Masz na mysli to gdzie gosc testuje VT50 gdzies tam w hipermarkecie przy świetlówkach? Hmm, ja Ci podaje co mówią fachowcy czyli goście z avforums, a piszą tak " VT50 averaged an extremely respectable 24 millisecond of lag which was unperceivable to us."

http://www.avforums.com/reviews/Panasonic-VT50-TX-P50VT50B-P55VT50B-P65VT50B-50-Inch-Flagship-3D-Plasma-TV-Review_282/Review.html

GT50 ma laga na wejsciu 28 milisekund.

http://hdportal.hr/recenzije/?reviews=panasonic-tx-p42gt50e&page=8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

~30ms to prawie żaden lag, mój monitor Dell'a ma 50-60ms ;)

btw. gram właśnie w Battlefileda 3 na HX850 odległość od ekranu ~1,40m rewelacja :) szkoda tylko ze Nvidia 3DTV Play nie obsługuje jeszcze tego modelu.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz na mysli to gdzie gosc testuje VT50 gdzies tam w hipermarkecie przy świetlówkach?

No obawiam się, ze laga w takich warunkach się nie testuje, nawet na tamtym forum. Zresztą sam zobacz. Mnie akurat jest to prawie obojetne ale są inni. Czy wiadomo już kiedy będzie opublikowany test 46HX850?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie gemini ma racje bo co kolego zrobisz jesli np ten pierwszy ma slabe 3d a ten drugi ma dobre 3d ale ten pierwszy bedzie mial lepsza czern a ten drugi lepsze skalowanie ale ten pierwszy znowu ma lepsze podswietlenie i tak dalej i co i znowu nic nie wiemy bo prawda jest taka ze kazdy musi wybrac cos dla siebie a nie ma idealu tv

i dlatego są testy, żebyś mógł sobie wybrać czy chcesz tv z du*nym 3d i lepszą czernią czy z rewelacyjnym 3d i gorszą czernią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...