Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Hx 850 ma 8 stref podswietlenia dla przykladu panasonic dt 50 czy wt 50 ma ich 16 .... a rowniez sa krawedziowymi ledami...

Lolek

Edytowane przez lolek126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hmmm a taka Toshiba WL863 ma 32 strefy, cena podobna do HX750, ciekawe czy godny uwagi jest ten model Toshiby. 8 stref to trochę chyba mało jak np na model 55" :)

Edytowane przez gemini4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hmmm a taka Toshiba WL863 ma 32 strefy, cena podobna do HX750, ciekawe czy godny uwagi jest ten model Toshiby. 8 stref to trochę chyba mało jak np na model 55" :)

Przy okazji śmigania po mieście rowerkiem byłem dziś akurat obok SC i wstąpiłem zobaczyć jak to wygląda.

Na ścianie wisiały obok siebie trzy 40ki: HX751, HX850 i HX920.

Moje odczucia po kilku minutach oglądania są mniej więcej takie:

HX920 najlepszy. Czerń super, kolory ultra-żywe, ogólnie (jak dla mnie) rewelacja.

HX850 i HX751 MNIEJ WIĘCEJ to samo, przy czym akurat leciał film w aspekcie 2.35:1 i widać było (częściowo) czarne pasy.

Na 850 były czarne tak samo jak na HX920, a na HX751 były... szare i ogólnie kontrast nie umywał się ani do 850 ani do 920.

Takie moje osobiste odczucia z oglądania TV w sklepie na "niewiadomojakich" nastawach :)

Edytowane przez radekraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hmmm a taka Toshiba WL863 ma 32 strefy, cena podobna do HX750, ciekawe czy godny uwagi jest ten model Toshiby. 8 stref to trochę chyba mało jak np na model 55" :)

Tez sie zastanawiam caly czas jeszcze nad ta Toshiba. 55YL863. 32 strefy i dodatkowo bardzo mi sie podoba plynnosc w trybie WYGLADZONY. Wogole nie zauwazylem artefaktow ale leciala akurat bajka Potwory vs Obcy.

Edytowane przez jack24bauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

radekraw

Żeby porównać model było je najpierw zresetować wszystkie chociaż do standardowych ustawień. Nie wiadomo jak każdy znich był poustawiany. Twoja opija jest więc całkowicie nieprzydatna i nie odnosi się nawet w kawałku do tego czy jest to prawda.

Edytowane przez walosek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze zaproszę Maćka, ale najpierw muszę sie troszkę odkuć bo było trochę wydatków ostatnio. Co do czerni to kto tu mówił ze jest słabo ? jestem bardzo zadowolony strefowe wygaszanie robi dobrą robotę, zobacz moje wrzucone fotki na poprzednich stronach z filmu i napisów końcowych i sam oceń.

Jestem własnie po profesjonalnej kalibracji swojego 46HX920 ( pozdrawiam Pana Maćka ) i dla wachających się, czy warto to robić i wydać dodatkowe pieniądze - odpowiadam że jak najbardziej warto. Szczegóły tutaj: http://hdtvpolska.com/topic/25868-mega-test-lcd-sony-bravia-kdl-46hx920-najwyzszy-model-lcd-w-ofercie-sony-na-rok-2011/page__st__340

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radekraw

Żeby porównać model było je najpierw zresetować wszystkie chociaż do standardowych ustawień. Nie wiadomo jak każdy znich był poustawiany. Twoja opija jest więc całkowicie nieprzydatna i nie odnosi się nawet w kawałku do tego czy jest to prawda.

Wyluzuj trochę kolego i czytaj proszę dokładnie. Pisałem o MOICH ODCZUCIACH po 5min patrzenia na 3 wymienione TV wiszące obok siebie w sklepie, a nie o faktach, popartych jakimiś szczegółowymi i dogłębnymi testami.

Robiłeś już może sam jakieś konkretne testy, z których wywnioskowałeś, że to co napisałem "jest całkowicie nieprzydatna i nie odnosi się nawet w kawałku do tego czy jest to prawda"? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem różne testy, i samsungów i sony, i samych sony różnych (też tak po omacku i na szybko jak TY, ale podchodząc lub porównując modele ustawiałem je jednakowo lub resetowałem :P

Nic się nie dzieje. ;) Stwierdziłem tylko że może być tak, że jak się ustawi dobrze HX750 to będzie git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jestem własnie po profesjonalnej kalibracji swojego 46HX920 ( pozdrawiam Pana Maćka ) i dla wachających się, czy warto to robić i wydać dodatkowe pieniądze - odpowiadam że jak najbardziej warto. Szczegóły tutaj: http://hdtvpolska.co...1/page__st__340

Dzieki za info na pewno bylo warto, ja krece ustawieniami non stop i ciagle mam wątpliwości czy jest odpowiednio, do tego zabawa na różnych scenach z osobna :) za jakis czas tez sie myślę zdecyduje.

Przy okazji spytam kalibrowaliście jedną konkretną scene czy wiele ?

Przy okazji śmigania po mieście rowerkiem byłem dziś akurat obok SC i wstąpiłem zobaczyć jak to wygląda.

Na ścianie wisiały obok siebie trzy 40ki: HX751, HX850 i HX920.

Moje odczucia po kilku minutach oglądania są mniej więcej takie:

HX920 najlepszy. Czerń super, kolory ultra-żywe, ogólnie (jak dla mnie) rewelacja.

HX850 i HX751 MNIEJ WIĘCEJ to samo, przy czym akurat leciał film w aspekcie 2.35:1 i widać było (częściowo) czarne pasy.

Na 850 były czarne tak samo jak na HX920, a na HX751 były... szare i ogólnie kontrast nie umywał się ani do 850 ani do 920.

Takie moje osobiste odczucia z oglądania TV w sklepie na "niewiadomojakich" nastawach :)

HX920 wiadomo najmocniej zaświeci w końcu Full LED, ale takie ultra żywe kolory, świecenie jest dobre na chwile do pooglądania w sklepie = robi wrażenie, jednak nie na dłuższa metę w domu np. wieczorem.

Czerń najlepsza ale psuje ją widoczny niestety trochę efekt halo, tym bardziej gdyby miał świecić tak intensywnie.

HX850 ma trochę słabszą czerń ale znowu nie ma denerwującego efektu halo, coś za coś niestety nie ma ideału dopóki nie wyjdzie Crystal LED, nie mówiąc o OLED.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji spytam kalibrowaliście jedną konkretną scene czy wiele ?

Scen nie ruszaliśmy, bo jak rozumiem na swój chłopski rozum, to nie ma sensu. Przecież wybór poszczególnych scen, to wyzwolenie ustawień różnych polepszaczy i ustawień najlepszych wg. producenta , a mnie interesowało uzyskanie obrazu jak najbardziej zbliżonego do rzeczywistości.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja używam na co dzień czterech ustawień. Czy ustawiałeś 3D?

Edytowane przez wtsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie zastanawiam caly czas jeszcze nad ta Toshiba. 55YL863. 32 strefy i dodatkowo bardzo mi sie podoba plynnosc w trybie WYGLADZONY. Wogole nie zauwazylem artefaktow ale leciala akurat bajka Potwory vs Obcy.

W wygładzonym są artefakty i efekt teatru, na bajce nie zauważysz, bo obraz jest zbyt prymitywny. Co do PROLED32 to nie działa zbyt skutecznie, bardziej przypomina to frame dimming z hx750, plusem jest to, że można sobie wyregulować funkcję ściemniania wielopunktowo (siłę ingerencji w stosunku do czujnika światła). Mój test tego TV jest w majowym AudioVideo. Główne wady: rozjechane i prawie niemożliwe do kalibracji spektrum barw, fatalnie małe kąty.

Dzieki za info na pewno bylo warto, ja krece ustawieniami non stop i ciagle mam wątpliwości czy jest odpowiednio, do tego zabawa na różnych scenach z osobna :) za jakis czas tez sie myślę zdecyduje.

Przy okazji spytam kalibrowaliście jedną konkretną scene czy wiele ?

HX920 wiadomo najmocniej zaświeci w końcu Full LED, ale takie ultra żywe kolory, świecenie jest dobre na chwile do pooglądania w sklepie = robi wrażenie, jednak nie na dłuższa metę w domu np. wieczorem.

Czerń najlepsza ale psuje ją widoczny niestety trochę efekt halo, tym bardziej gdyby miał świecić tak intensywnie.

HX850 ma trochę słabszą czerń ale znowu nie ma denerwującego efektu halo, coś za coś niestety nie ma ideału dopóki nie wyjdzie Crystal LED, nie mówiąc o OLED.

Kalibracja kilku scen sprowadziłaby się do tego, że w każdej obraz wyglądałby tak samo :) Przy kalibracji trzeba w ogóle odejść od takiego pojęcia jak "scena", interesuje nas efekt końcowy, a "scena" jest tylko punktem startowym. Odstępstwem od tego jest, gdy kalibrujemy oddzielne profile dla dnia i dla nocy.

Co do HX850 to ma efekt halo, podobny do tego w HX920. Jaskrawość też osiąga podobną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jakis efekt halo moze i ma jakby sie dobrze przyjrzeć ale przez małą ilość stref jest to dużo mniej zauważalne nawet na maksymalnych ustawieniach czegoś takiego nie ma jak w HX920

sonyhx9206.png

Co do tych scen to fakt tak tez myslalem :) muszę jeszcze pobawić sie ustawieniami zeby mi tych scen nie zmieniał tylko trzymał jedną dla wszystkiego.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale tutaj znowu aparat był nieźle ustawiony ; ) bo w realu czegoś takiego nie ma. Nawet liter się nie da odczytać taki długi czas naświetlania był ; )

Oczywiście stref mało to i efekt sporo mniej widoczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I dobrze że mniej widoczny :) Zastanawiam się czy może już darować sobie wygląd tej podstawki i tak kupić 55HX850 a w razie czego powiesić na ścianie (czego bym nie chciał) lub poczekać i z czasem wymienić podstawę na zwykła, bo pewnie będą gdzieś dostępne. A nóż w sumie podstawka nie będzie tak przeszkadzać jak i odchylony TV... Do drugiego pokoju chcę 40HX750 bo ma zmatowioną matrycę a TV stałby przodem do okna na zachód. HX850 jest porównywalny obrazem, a momentami lepszy niż topowa seria Samsunga ES7000 i ES8000, a niewątpliwym plusem jest atrakcyjniejsza cena, jedyny minus jaki widze to ta podstawka :)

Edytowane przez gemini4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z Sony i ponoć coś mają na to wymyślić bo już (m.in dzięki forum i waszym postom ;p) zdają sobie z tego sprawę. Chodzi o dostępność "zwykłych" podstaw w serwisach. Więc raczej to się wyjaśni.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mogliby wymyślić tak by można ja było wymienić za darmo na normalną (przy takiej cenie TV) lub od razu przy zakupie w sklepie wybrać którą się chce. Ewentualnie np kupić w sklepie z innej sieci niż SC, a później w SC wymienić na zwykłą podstawę.

Ja jak na razie zastanawiam się między 46" HX720, HX750 a NX720 (choć ten ostatni przez to szkło mi sie nie podoba). Zobaczymy jak wyjdą testy HX850, ale jak z podstawą nie będzie nic wymyslone to nawet za pół ceny bym go nie wziął (sorry)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Lubię testy telewizorów z FlatpanelsHD i oczywiście czekam na Waszą recenzję.

Sony 55 HX850

Dziwne te ich ustawienia kalibracyjne, a to dlatego ze w HX850 wyłączyli całkowicie dynamiczna kontroler LED, a np. w HX920 jest na Standard u nich, ktoś potrafi to wytłumaczyć ?

Troche im sie info pomieszało, powinno byc chyba na odwrót :)

The European version, Sony HX853,

The US version, Sony HX850

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 stref stanowczo wystarcza, ale do oglądania dla przeciętnego widza... i tu - zdziwienie bo w modelu z wyższej (a może naj.wyższej) półki powinno być to troche bardziej dopracowane... natomiast i tak jest dobrze, że ma tyle ile ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niestety ale test na flatpanels nie napawa optymizmem. czerń przeciętna, kontrast też, 3D wciąż duszki. Śliczny jest, nie ma cloudingu ale parametry aż albo tylko dobre. Czuje że ST50 zjada go na śniadanie a w tej cenie 50VT50 również. Czekam jeszcze co na to Gmeru z Maćkiem, których pozdrawiam.

P.S Larsen w sumie wyżej ocenił ES8000, może dlatego ze sobie z nim pogadał:)

Edytowane przez Tony72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tony72 - takie gadanie z tym zjadaniem na śniadanie heh, po prostu jeden ma lepsze to drugi tamto, dla kazdego coś dobrego i w zależności kto co preferuje wybierze co mu bardziej pasuje. Nie ma idealnego TV, czy tez samej technologi.

Zauważ tez ze ES8000 był testowany w 46'' a HX850 w 55''

Poza tym co do czerni to nie dziwie sie ze wyszła przeciętna jak wyłączyli całkowicie "Dynamiczną kontrole LED" co widać po ich ustawieniach z kalibracji.

Co do reszty np. kolorów

After calibration the color accuracy is excellent and better than on the majority of “LED” models out there. It is great to see that Sony still cares about accurate picture quality. Even though the out-of-box picture settings were disappointing, Sony provides the opportunity to adjust the picture and reach a level close to the best plasma TVs with THX modes today.

EDIT:

:P

http://www.avsforum....78&postcount=98

Jakos inne TV testują z włączoną dynamiczną kontrolą LED, od choćby takiego HX920.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już trochę dość mam tych wszystkich testów, czepiania się pierdółek i walki plazma vs lcd led. Do diabła kupując topowe modele różnych producentów wszystkie będą wyświetlać obraz bardzo ładny i tak jest, to że są różne "drobne" mankamenty to normalne bo każdy producent używa różnych "ulepszeń". Generalnie wszystkie topowe modele są po prostu bardzo dobre i ustawione w domu "Kowalskiego" będą go zadowalać ładną paletą barw, kontrastem i płynnym ruchem. Zarówno plazmy jak i lcd led postawione raz na domowej szafce rtv sprawią, że TV przypada nam do gustu i przyzwyczajamy się do jego obrazu, przecież nikt w domu nie stawia obok kilku TV i nie zachwyca się który ma akurat lepszy obraz w danej scenie... TV się po prostu używa i każdy model z wyższych serii zadowoli przeciętnego i ponad przeciętnego wyjadacza filmowego, niektórzy zachowują się jak masochiści doszukując się wad gdzie przy normalnym użytkowaniu nikt ich nie zauważy. To że jeden TV ma czerń lepszą o 0,01 żaden z nas nie wyłapie bez testów, a w użytkowaniu na co dzień po prostu nie da się tego zauważyć, przeszkadzać może jedynie clouding i duszki na plazmie, a tak obraz będzie i tu i tu super. Dlatego przestańmy narzekać, kupujmy TV który najlepiej spełnia nasze wymagania, a testami można jedynie się utwierdzić w przekonaniu, że chcemy kupić dobry tv z małymi wadami, bo każdy model ma jakieś "ale". Czas przestać narzekać tylko oglądać kolorowy ekranik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gimini4all jeżeli twierdzisz że te "całe testy" są bez sensu to sie grubo mylisz... nie wiem jak inni, ale ja kupując telewizor za 7000zł chce wiedziec co takiego kupuje i czy jest tego wart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...