Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

A ten kabalek jaką ma wtyczkę? Jakiś standard i da rade dokupić przedłużkę w razie czego czy jak zwykle w przypadku Sony - wymyślili coś nietypowego i przedłużka kosztuje przysłowiowe "pińcet"? ;)

Jak TV gra bez stopki? Daje rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podstawa jest również płaska (długa) w modelu 55" HX850 (Sone Centre dostał taki na magazyn), Sony nie planuje wprowadzenia innej podstawki - pracownik dzwonił do regionalnego menadżera i pytał o to. Jak dla mnie oznacza to krok do HX750 bo nie zdzierże tej badziewnej podstawy i odchylonego TV - fajnie zatem byłoby zobaczyć porówanie obrazu HX750 vs HX850.

Edytowane przez gemini4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dla mnie podstawa praktycznie bez znaczenia. I tak TV bede wieszal na scianie, zeby pod nim postawic głośnik centralny, ale jesli faktycznie TV z podstawką gra dużo lepiej niż sam TV, to rozważę opcję położenia jej gdzieś pod TV, tak żeby nie było jej widać, a żeby było słychać (jeśli długość przewodu na to pozwoli:)

Edytowane przez radekraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wam się nie podoba w tej podstawie? Nikt takiej nie ma. Dla mnie wygląda bardzo stylowo i ekskluzywnie. A to ze telewizor jest odchylony zaledwie o 6 stopni to bardzo spora wygoda podczas ogladania. Swiatlo się tak nie odbija. W ogóle lepszy komfort. Ktoś to w końcu wymyślił i przebadał i nikt nie chciał komuś utrudniać życia... Polak się do wszystkiego przyczepi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wam się nie podoba w tej podstawie? Nikt takiej nie ma. Dla mnie wygląda bardzo stylowo i ekskluzywnie. A to ze telewizor jest odchylony zaledwie o 6 stopni to bardzo spora wygoda podczas ogladania. Swiatlo się tak nie odbija. W ogóle lepszy komfort. Ktoś to w końcu wymyślił i przebadał i nikt nie chciał komuś utrudniać życia... Polak się do wszystkiego przyczepi.

Mnie sie osobiscie ta podstawa bardzo podoba, ale jak pisałem wyżej - chce pod TV postatwić centrala (Paradigm CC350) i niekoniecznie widzi mi sie oglądanie głośnika, zamiast części wyświetlanego na TV obrazu ;))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze nie Ty jeden przejdziesz na model hx 750 jesli to sie to potwierdzi w kolejnych SC , bedzie takich ludzi wiecej o ile nie zrezygnuja z sonego wtedy i przejda np na panasa czy philipsa ....

Lolek

Ps. VHS a w do jakiego Sc przyszedl w 55 calach> ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja HX750 nie wezme raczej. Przy pierwszym kontakcie obraz mnie nie powalił (a wręcz negatywnie zaskoczył), do tego monolityczna obudowa wyglada duzo lepiej - nie ma co porownywac.

Poza tym - szyba daje mi (choćby i złudne) poczucie lepszego kontrastu i lepszej czerni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano dostali 4 sztuki w SC w Lublinie, cena: 7990zł-gwarancja 5 lat + podstawa SUB. W MediaM: 7790zł-gwar. 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze nie Ty jeden przejdziesz na model hx 750 jesli to sie to potwierdzi w kolejnych SC , bedzie takich ludzi wiecej o ile nie zrezygnuja z sonego wtedy i przejda np na panasa czy philipsa ....

Lolek

Ps. VHS a w do jakiego Sc przyszedl w 55 calach> ?

Ale tu nie ma czego potwierdzać - tak jest i będzie. Tak zostało to zaprojektowane i wszystko podczas oglądania jest ok. Mnie jedynie co drażni to to, że w tym momencie kurz może łatwiej osiadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano dostali 4 sztuki w SC w Lublinie, cena: 7990zł-gwarancja 5 lat + podstawa SUB. W MediaM: 7790zł-gwar. 2 lata.

Czy to jest prawda???? 8k w Sony Center z 5 letnia gwarancja?? Wczoraj w Krakowie mi powiedzieli ze bedzie za 8,9k! 7,7k dla mnie sielana. Nie ma sie co zastanawiac :hura:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest prawda???? 8k w Sony Center z 5 letnia gwarancja?? Wczoraj w Krakowie mi powiedzieli ze bedzie za 8,9k! 7,7k dla mnie sielana. Nie ma sie co zastanawiac :hura:

ma mojego mail'a tydzien temu też odp. że ok. 8900zł. Ale dzisiaj dzwonił do mnie pracownik SC Lublin i podał cenę. Jutro idę kupić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to dezinformacja niezła. W SC na JP2 w Wawie przed chwila mi gosc powiedzial, ze 55ki beda pod koniec maja :)))

A wczoraj w SS w Markach - ze będą dzis po poludniu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to info . W jednym SC ( nie powiem w którym bo mają tylko jedną sztuke :) ) ten telewizorek czyli 55HX850 w cenie 7999 z pełną gwarancją Sony 5 letnią . Informacja na 100 % pewna i potwierdzona . :) Czyli nie jest źle , niestety co do tej nogi długiej jest tylko ona w komplecie i nie ma narazie innej do wyboru , gość z SC sam się śmiał że dali ciała ale on nic z tym nie zrobi . Około piątku jade na testy bo się umówiłem już z gościem i na moim materiale ten telewizor pomaltretuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma mojego mail'a tydzien temu też odp. że ok. 8900zł. Ale dzisiaj dzwonił do mnie pracownik SC Lublin i podał cenę. Jutro idę kupić!

Weż 2 i zapytaj o rabat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie- czy film .mkv 3D sbs z odtwarzacza Asus o!play mini pójdzie mi na tym TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jack24bauer - jeśli mowisz o tym salonie na G to zgaduje, że jesteś z Wawy?

Jak chcesz,to mozemy wziac 2szt (bo ja z kolei wiem, gdzie maja wiecej niz 1szt :) i bedzie ładny rabat.

Ja chce brac egzemplarz dla siebie w weekend albo pon/wt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wymyślili z tą podstawą :( KICHA

@PeterMac a Ty za ile kupiłeś HX850?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie- czy film .mkv 3D sbs z odtwarzacza Asus o!play mini pójdzie mi na tym TV?

A to nie zależy przecież od odtwarzacza. Każdy TV 3D przyjmie i wyświetli obraz SBS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jack24bauer - jeśli mowisz o tym salonie na G to zgaduje, że jesteś z Wawy?

Jak chcesz,to mozemy wziac 2szt (bo ja z kolei wiem, gdzie maja wiecej niz 1szt :) i bedzie ładny rabat.

Ja chce brac egzemplarz dla siebie w weekend albo pon/wt.

Jestem z Krakowa a poza tym musze poczekac do 21.05 az mi sie lokata skonczy a przy platnosci karta pewnie nie bedzie tak fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szkoda.

Ostatnio na 1szt 55ki (NX) dostałem w jednym z salonow prawie 900zl upustu :)

Karta / gotówka chyba bez znaczenia. Jak przynosisz kase od razu to każdy mądry sprzedawca jest skory do współpracy.

Chyba, ze chce się coś brać na raty ;)

Edytowane przez radekraw
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mysle ze nie Ty jeden przejdziesz na model hx 750 jesli to sie to potwierdzi w kolejnych SC , bedzie takich ludzi wiecej o ile nie zrezygnuja z sonego wtedy i przejda np na panasa czy philipsa ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A co wam się nie podoba w tej podstawie? Nikt takiej nie ma. Dla mnie wygląda bardzo stylowo i ekskluzywnie. A to ze telewizor jest odchylony zaledwie o 6 stopni to bardzo spora wygoda podczas ogladania. Swiatlo się tak nie odbija. W ogóle lepszy komfort. Ktoś to w końcu wymyślił i przebadał i nikt nie chciał komuś utrudniać życia... Polak się do wszystkiego przyczepi.

"Nikt takiej nie ma" to żaden argument. Nikt też nie ma ekranu o kształcie okręgu.

Może ta podstawa i wygląda (subiektywne odczucia, wg mnie jest do d.py), ale odchylenie o 6 stopni powoduje, że np. przy odległości 2.8m, normalna do płaszczyzny ekranu jest skierowana o 30cm wyżej, niż gdyby odchylenia nie było w ogóle. Wytłumacz mi, po co mam oglądać obraz pod kątem. Albo inne pytanie, dlaczego mam zmieniać meble tylko dlatego, że kupiłem nowy telewizor i on musi być ustawiony niżej niż wszystkie inne, żeby grał prostopadle w twarz?

Moim zdaniem światło odbija się tak samo (to bzdura jaką wciskają sprzedawcy w Sony, bo nie mają sensownego wytłumaczenia, a ludzie potem bezmyślnie to powtarzają), bo pewnie pamiętasz ze szkoły podstawowej, że kąt padania jest równy kątowi odbicia, więc przy innym umiejscowieniu źródła światła będziesz miał ten sam efekt co bez odchylenia.

Ktoś to wymyślił i przebadał w Stanach wprowadzając normalną podstawę i oferując akcesoryjną podstawę ze sztywnym nachyleniem dla tych co chcą. Widocznie słabo schodziła, więc na polski rynek rzucili ją z przymusu.

Edytowane przez Tomek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odchyleniek.png

;-))))))))))))))))

Dla mnie podstawa praktycznie bez znaczenia. I tak TV bede wieszal na scianie, zeby pod nim postawic głośnik centralny, ale jesli faktycznie TV z podstawką gra dużo lepiej niż sam TV, to rozważę opcję położenia jej gdzieś pod TV, tak żeby nie było jej widać, a żeby było słychać (jeśli długość przewodu na to pozwoli:)

Kabel totalnie inny i bardzo krótki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, na tym obrazku dokładnie widać, że przy takim stałym nachyleniu trzeba mieć odpowiednio do odległości niższy (niż dla kąta 0 stopni) stolik pod tv, bo tylko wtedy obraz będzie wyświetlany prostopadle, a nie pod kątem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...