Skocz do zawartości
azooo

Pokój kinowy od podstaw

Rekomendowane odpowiedzi

Gościu z kraftmana musi mieć coś z nerwami ponieważ jak u niego osobiście kupowałem to niesamowicie łaciną obracał w rozmowie z klientami przez telefon a ja stałem obok i aż śmiać mi się chciało.... ale to co ochodzkiemu odpisał to świadczy o mega debiliźmie tego faceta.... takie firmy mogą być mega problemowe przy zwrocie przez wysyłke.... ja po proja do kraftmana pojechałem osobiście bo jakoś w delikatność kurierów nie wierze.....

I ten nerwowy gość wciska przy okazji te badziewne ekrany.....

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również pisałem do tego sklepu w sprawie HW55. Dostałem normalną odpowiedź z ofertą. Potem jeszcze miła Pani do mnie zadzwoniła i pytała o moją decyzję. Ostatecznie zrezygnowałem bo dostałem lepszą cenę u siebie na Śląsku z odbiorem osobistym. Może trafiłeś na zły dzień, albo jest jakieś drugie dno. Oczywiście nie tłumaczy to tak bardzo nieprofesjonalnej odpowiedzi.

Wysłane z mojego Note 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ lycone

Pierwsza wymiana maili była ok.cena jak wszędzie po rabacie wiec dla mnie również ok.Wszystko się zaczelo kiedy im napisałem żeby przed wysylka projektora sprawdzili date jego produkcji,poniewaz nie chce kupować projektora wyprodukowanego przed koncem 2014 roku z powodu potencjalnie starszego softu,który może nie obslugiwac b.waznych funkcji dotyczących np.regulacji ziarnistości obrazu.Jest test Filipa Kulpy na AV.TEST który mowi o potencjalnym problemie,ktorego np.nie maja wlasciciele HW55 z koncowki 2014 roku.Ta prosba+prosba o darmowa wysylke sprzętu za kilkanaście tysięcy złotych tak rozjuszyly "sprzedawcę"Jaroslawa,ze ja osobiście po jego mailach zastanawiam się czy jest to osoba zdrowa psychicznie i bezpieczna dla otoczenia,moim zdaniem tak nie jest.Oczywiscie sam nie pozostałem dluzny i znizajac się do poziomu Jaroslawa "sprzedawcy"napisałem co mysle o nim i firmie,do której miałem nieszczęście napisac.Po tej "przygodzie" z "firma kraftmann" mysle,ze dobrze ze sprawa tak się skonczyla ponieważ nie wyobrażam sobie ewentualnych reklamacji czy wymiany sprzętu w przypadku jakiś problemow,klopoty i stres murowane.Nie daj Boze gdybym polecil tak zenujaca firme moim znajomym,ktorzy również chcą nabyc projektory,ale jak to się mowi "czekaja na mój pierwszy ruch"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić datę produkcji?

Wysłane z mojego Note 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ saszunia

Ale co Stanec?

Stanec nie sprzeda nowego proja HW55, bo tylko taki mnie interesuje, w dodatku "sporo" poniżej 10K + 2x okulary 3D i wysylka gratis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić datę produkcji?

Wysłane z mojego Note 3

Na boku proja na naklejce z numerem seryjnym jest data w formacie np. 11/2014....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam porządną sieć sklepów "Stanec" :)

Dzięki, ale ja mam tylko sprzęt używany i tylko JVC :) A używany HW55 niestety nie jest wcale tańszy niż nowy po dobrych zniżkach.

Wystarczy spojrzeć chociażby na tę aukcję, w licytacji jest już cena około 8000 zł a projek ma wyświecone ponad 500h. Nie wiem czemu niemcy nie kupują u nas nowych :P

http://www.ebay.pl/itm/191534622720?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale ja mam tylko sprzęt używany i tylko JVC :) A używany HW55 niestety nie jest wcale tańszy niż nowy po dobrych zniżkach.

Wystarczy spojrzeć chociażby na tę aukcję, w licytacji jest już cena około 8000 zł a projek ma wyświecone ponad 500h. Nie wiem czemu niemcy nie kupują u nas nowych

http://www.ebay.pl/itm/191534622720?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Pozdrawiam

bo tamten biały jest w komplecie z tą zajefajną półką i roślinką :) :)..... u nas sprzedają golasy bez roślinek.... :);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nie stać mnie na taką. Też bym chciała taką... chyba zacznę grać w totka ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuję pomocy. Czy wiecie czym obijane są ściany w kinach? Według mojej obserwacji jest to rodzaj weluru. Kto z rodzimych producentów tkanin oferuje tego typu rozwiązania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to chyba welur. Powinien być maksymalnie matowy, żeby tłumił światło i nie generował odbić. Ja polecam do tego najprostsze rozwiązanie, czyli bardzo ciemną farbę lateksową z matową powłoką. Coś takiego robi np. polski dekoral.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej już chyba kiedyś pisał o czarnych farbach, wersja RAL 9005. Powinni zrobić taką domieszkę w każdym większym sklepie budowlanym jak Leroy Merlin, OBI itp. Jest to czarna farba bardzo matowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę polecić farbę firmy Alpina , zewnętrzna fasadowa , czrną jak smoła , gęsta i bardzo dobrze kryjąca .

Dostępna w Leroy Marlin za 20 zł / litr . Myślę , że większe pojemności są tańsze.

U mnie poszedł litr na sufit (4m2 ) nad ekranem i płyta MDF za ekranem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuję za odzew. Jeśli chodzi o farbę to będzie to czarna Flugger Flutex 2s - ściana za ekranem i sufit wraz z cokołami. Cały czas jednak mam dylemat odnośnie wykończenia ścian. Tkanina na ścianie wydaje mi się bardziej elegancka niż goła farba. Mam jeszcze ok. miesiąca na podjęcie decyzji.

Poniżej kilka zdjęć z obecnego zaawansowania prac.

11736902102046960331014062120961975n.jpg

1173323210204696033341412531073418n.jpg

1171988310204696033741422529378579n.jpg

1172189210204696033941427914553901n74Pyc

BTW. Wątpliwości mam też w kwestii projektora. Z pomiarów po skończeniu ścian wyszło, że soczewka będzie 620cm od ekranu. Kalkulator dla HW55 pokazuje, że minimalna przekątna to 133". Nie wiem czy obraz nie będzie za duży (tak, pamiętam, wcześniej wspominałem nawet o 140 ale im bliżej końca tym więcej wątpliwości). Znacie dobrej klasy projektor który da z tej odległości obraz od 110-120" wzwyż ?

Edytowane przez azooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. projektor JVC X35 da Ci z odległości 620 cm obraz minimum 100 cali a maksimum 200 cali. Z tym, że z odległości 6,2 m jak dasz przekątną 133 cale to według mnie obraz będzie za ciemny. Sam mam taką przekątną obrazu ale przy maksymalnym zoomie i z odległości około 4-4,5 metra (jasność jest jeszcze w porządku).

Ten JVC powinien mieć natywnie lepszą czerń ale też mniejszą jasność w porównaniu do HW55.

Tu masz kalkulator dla tego modelu:

http://www.projectorcentral.com/JVC-DLA-X35B-projection-calculator-pro.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Np. projektor JVC X35 da Ci z odległości 620 cm obraz minimum 100 cali a maksimum 200 cali. Z tym, że z odległości 6,2 m jak dasz przekątną 133 cale to według mnie obraz będzie za ciemny. Sam mam taką przekątną obrazu ale przy maksymalnym zoomie i z odległości około 4-4,5 metra (jasność jest jeszcze w porządku).

Ten JVC powinien mieć natywnie lepszą czerń ale też mniejszą jasność w porównaniu do HW55.

Tu masz kalkulator dla tego modelu:

http://www.projectorcentral.com/JVC-DLA-X35B-projection-calculator-pro.htm

Na bazie moich dowiadczen z tej odleglosci X35 da rade ale na 100% bedzie za ciemno w 3D i te 133"to absolutny max. Przy gain 1.2.

Ale w takim pokoju aż sie prosi o ekran z gain 0.9 i wtedy na 133" może być za ciemno. Ekran wielkości rzedu 120" jest bezpieczniejszym wyborem.

Polecam X35, świecił u mnie na próbę. Baaardzo dobry projektor z rewelacyjnym natywnym kontrastem.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekstra! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nowym roku, gdy już go trochę wygrzeję, ustawię się w kolejce w sprawie kalibracji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobom, które mają mniejszą znajomość tematu, według mnie pomoże przejście się do salonu gdzie można odsłuchać sprzęt w różnych konfiguracjach. Łatwiej wtedy wybrać coś „pod siebie”;) Można tez zasięgnąć rady specjalistów. Rok temu poszedłem do MDBaudio i spędziłem tam kilka godzin sprawdzając różne konfiguracje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melduje ukończenie jaskini :) Salka funkcjonuje od 28 grudnia i na dzień dzisiejszy uważam ją za ukończoną w 95%. Pozostało tylko dopieszczenie części "barowej". Audio zagrało pięknie praktycznie od początku i jedynie musiałem popracować nad ustawieniem tylnych surroundów. Obraz- bajka. JVC okazał się słusznym wyborem i z jasnością nie ma najmniejszego problemu (ciekaw jestem jak to będzie po kalibracji).

Na obecną chwilę salkę napędzają:

  • JVC DLA-RS49
  • Ekran Adeo 140'' Reference white
  • Denon 3100W
  • Teufel System 5 THX Select 2 w konfiguracji 7.2 (z 2 dipolami)
  • Oppo 103d
  • Zappiti, Dune Smart D1
  • Dekoder nc+.

Całość zarządzana poprzez Logitech Hub z ipada mini.

Cała koncepcja siedziała w mojej głowie od bardzo dawna i jestem bardzo szczęśliwy że udało się ją w większości zrealizować. W projektowaniu i urządzaniu byłem zdany sam na siebie więc tym bardziej cieszy mnie efekt końcowy.



+ zejście do piwnicy
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salka wygląda bardzo ładnie i przytulnie, tylko nie wiem czy te jasne ściany boczna i tylna nie będą za bardzo pogarszać obrazu :-) Chodzi głównie o mieszane sceny i sceny jasne. Czerń na ekranie będzie wtedy bardziej szara niż przy wszystkich ścianach czarnych.

Tym bardziej to dziwi, gdyż jest to dedykowane pomieszczenie pod kino a nie np. pokój dzienny, chyba, że będzie to zmienianie ;)

Edytowane przez stanec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...