Skocz do zawartości
PeterMac

Przestrzeń barw - ustawienie poprawne w TV dla Nboxa

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, zastanawiam sie jakie bedzie poprawne ustawienie w TV (Sony Z4500) opcji Przestrzeń barw dla podłączonego nboxa, są tam dwa ustawienia Standardowa i Rozszerzona.

Przy ustawieniu Rozszerzona kolory są bardziej intensywniejsze, ale czy naturalniejsze raczej nie, dodam ze mam wszystkie inne ficzery typu Żywy kolor powyłączane.

Czy ustawienie tej przestrzeni barw na Standardowa nie obcina jakiegoś zakresu tych kolorów czy coś podobnego :)?

Manual nie wiele mówi :)

23622499.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycina spektrum barw - to na pewno, ale bez pomiarów nie odpowiem Ci, która przestrzeń barwna jest bliższa wzorca, funkcja "żywy kolor" w przypadku tego telewizora nie tylko winduje jasność kolorów, ale też poszerza spektrum barw z tego co pamiętam. Dlatego ustawień, które należałoby przetestować jest kilka.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz, po ustawieniu Żywy Kolor i przestrzeń barw na Rozszerzona troche zaczyna sie robić z tego choinka :) głównie czerwień jest zbyt intensywna co przy kanałach SD wkurza i wygląda żle, ale fakt bez pomiarów ciężko powiedzieć Ci cokolwiek.

Ustawiłem Żywy kolor na Off i przestrzeń barw na Standard jest przyjemniej bliższe naturalnym kolorom przynajmniej takie mam wrażenie :).

W sumie ten TV nie ma zbyt wielu możliwości ustawień w tradycyjnym Menu co dzisiejsze modele Sony, ale moze jest tego wiecej w menu serwisowym.

Jade na ustawieniu Trybu obrazu Standard, Barwa kolorów Neutralna, Kontrast 75, Jasność 50, Kolor 50, Ostrość 3, ulepszacze obrazu wszystkie na Off w tym Żywy kolor.

Jak na moje oko nie jest zle :) ale pewnie do wzorca obrazu jaki powinien być generowany zapewne brakuje.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trochę brakuje ;) Soniaki nie mają systemu zarządzania kolorem (CMS)... nawet w najnowszej serii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...