Skocz do zawartości
Gmeru

Blu-ray 3D Sony BDP-S790 - zdjęcia, testy, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

"To super ,a jak z dużymi plikami 12-15 giga ?"

Odtwarzałem pliki powyżej 40GB - żadnych problemów zarówno mkv jak i m2ts.

Odtwarza napisy wmuxowane w pliki mkv bez mozliwości regulacji wielkości i położenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"To super ,a jak z dużymi plikami 12-15 giga ?"

Odtwarzałem pliki powyżej 40GB - żadnych problemów zarówno mkv jak i m2ts.

Odtwarza napisy wmuxowane w pliki mkv bez mozliwości regulacji wielkości i położenia

Jaki format dysku FAT czy NFTS ? .A co z napisam Format : UTF-8 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nfts jak sobie wyobrażasz 40 GB na Fat

Zewnętrznych napisów nie używam.Napisy zawsze wmuksowuje w film /tak jest po prostu wygodniej/.

Samo wmuksowanie napisów to kilka do kilkunastu minut w zależności od długości filmu.Stosuje napisy srt /najbardziej uniwersalne/ każdy player jaki znam odtwarza srt.

Txt konwetuje do srt- operacja trwa 1sekundę

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że mkvmerge to to samo co mkvtoolnix, czyli program, którego używam od dawna. Zrobiłem test wersją 5.8.0 i działa bez problemu.

Pytanie jest inne, czy jest sposób, aby wyświetlić napisy z zewnętrznego pliku w dowolnym formacie (srt lub txt najlepiej).

EDIT: Dodatkowe pytanie, posiadam plik demonstracyjny 3D SBS w formacie .mkv w rozdzielczości 3840x1080. S790 za nic nie chce tego ruszyć (pisze że plik uszkodzony lub nieobsługiwany). Jaką obróbkę/konwersję zastosować, żeby się to dało odtworzyć?

Edytowane przez mateusz007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mysłisz o S790 to moim zdaniem txt nie wyświetli

Zaproponowałem rozwiązanie jakie sam stosuję i to działa jak chcesz to skorzystasz

Uważam je za dobre - działa na wszyskich znanych mi playerach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wojtek194710--> Teoretycznie powinien wyświetlić .srt z zewnętrznego pliku, wmuksowanie nie jest większym problemem, jednak chciałbym wiedzieć, czemu tego nie robi (może trzeba poczekać do nowego firmware)? Masz jakieś pomysły co do pliku 3D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ,że nowy firmware tego nie załatwi.Co do pliku 3D podaj pełne dane z mediainfo wówczas może będę miał jakiś pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojtek194710--> Proszę:

Format : Matroska

Format_Version : Version 2

OverallBitRate/String : 25,2 Mb/s

Encoded_Application : mkvmerge v5.1.0 ('And so it goes') built on Nov 28 2011 23:58:28

Encoded_Library/String : libebml v1.2.3 + libmatroska v1.3.0

Wideo

ID/String : 1

Format : AVC

Format/Info : Advanced Video Codec

Format_Profile : High@L4.1

Format_Settings_CABAC/String : Tak

Format_Settings_RefFrames/String : 4 klatki

CodecID : V_MPEG4/ISO/AVC

BitRate/String : 23,8 Mb/s

Width/String : 3.840 pikseli

Height/String : 1.080 pikseli

DisplayAspectRatio/String : 3,556

FrameRate_Mode/String : Stały

FrameRate/String : 23,976 kl/s

ColorSpace : YUV

ChromaSubsampling : 4:2:0

BitDepth/String : 8 bitów

ScanType/String : Progresywny

Bits-(Pixel*Frame) : 0.239

StreamSize/String : 6,48 GB (92%)

Encoded_Library/String : x264 core 120 r2120 0c7dab9

Encoded_Library_Settings : cabac=1 / ref=2 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x113 / me=tesa / subme=10 / psy=1 / psy_rd=0.95:0.15 / mixed_ref=1 / me_range=32 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-3 / threads=6 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 / bframes=10 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=50 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=23800 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=69 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / vbv_maxrate=40000 / vbv_bufsize=30000 / nal_hrd=none / frame-packing=3 / ip_ratio=1.40 / aq=1:0.90

Language/String : Angielski

Default/String : Tak

Forced/String : Nie

Audio

ID/String : 2

Format : DTS

Format/Info : Digital Theater Systems

CodecID : A_DTS

BitRate_Mode/String : Stała

BitRate/String : 1.510 Kb/s

Channel(s)/String : 6 kanałów

ChannelPositions : Front: L C R, Side: L R, LFE

SamplingRate/String : 48,0 KHz

BitDepth/String : 24 bity

Language/String : Angielski

Default/String : Tak

Forced/String : Nie

Edytowane przez mateusz007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje propozycje:

- przepuść plik przez mkvmerge v3.4.0 nic nie zmienając w ustawieniach i spróbuj odtworzyć - jak pójdzie to koniec jak nie to:

- przepuść plik /ten po mkvmerge 340/ przez tsmuxera ustawiając plik wynikowy na m2ts/inne ustawienia tsmuxera nie ruszaj/ -jak pójdzie to koniec jak nie to:

-przepuść plik /ten po tsmuxerze/ponownie przez tsmuxera ustawiając fps n -a 24 plik koncowy ciągle m2ts - jak pójdzie to ok ; jak nie to podaj mi namiary na żródło pliku ściagnę i sam spróbuję

Te metody są proste ale często skuteczne

Inne sposoby są bardzo skomplkowane i trudne do tłumaczenia na odległosć - wole to robić niż tłumaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojtek194710--> Dzięki za podpowiedź, pobawię się po pracy wieczorkiem. Kilka z tych INNYCH I SKOMPLIKOWANYCH sposobów nie poradziła sobie (głównie dlatego, że oba obrazy są w jednym pliku a potrzebne by były dwa osobne pliki).

Edytowane przez mateusz007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis znalazlem ten Playerek w dobrej cenie z gratisowymi sluchawkami Sony MDR -RF810 RK.Tylko na opakowaniu napisane jest Sony BDP-S 790 B co to za literka B ? ,to jest ten sam playerek jakie ma roznice koncowka B ?? Nie wiem czy brac za 800 zl ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Literka nie ma żadnego znaczenia. To najzwyklejsza s790tka. Player bardzo dobry. Warto brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojtek194710--> Punkt pierwszy nic nie zmienił, przy drugim i trzecim player przestał pisać o nieobsługiwanym pliku a zaczął się wieszać. Udało mi się go trochę oszukać, przekonwertowałem tsmuxer-em plik do postaci płyty BD a potem wypaliłem na BD-RE i o dziwo player zaczął to odtwarzać. Miał co prawda problemy z przewijaniem, ale to prawdopodobnie kwestia poustawiania tsmuxera. Da się jakoś wmuksować napisy do pliku 3D w ten sposób, aby były wyświetlane na obu obrazach (dla lewego i prawego oka)?

Mam ten sprzęcik od paru dni i wrażenia mam bardzo pozytywne. Na 46HX850 obraz jest fantastyczny, dźwięk wysyłam bez jakiejkolwiek obróbki po drugim złączu HDMI do zewnętrznego amplitunera i gra idealnie. Swoją drogą, jak można dyskutować o tym, jak gra jakiś konkretny model odtwarzacza BD, jeśli wysyła się dźwięk w postaci cyfrowej do zewnętrznego amplitunera?

Nadal dręczy mnie jedna kwestia, jak odpalić napisy .srt z zewnętrznego pliku? Podobno jest to możliwe, ale mnie się nie udaje.

Edytowane przez mateusz007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego mniej więcej można było sie spodziewać liczyłem co prawda,że 3 zabiegu ruszy ale widzę,że Sony zastosowało podobny algorytm co w PS3.PS3 bez problemu odtwarza pliki m2ts ale nie czyta w nich DTS.Zrobienie z pliku m2ts płyty

BD rozwiązuje problem z płyty DTS jest odczytywany przez PS3.

Nie mam pretensji do Sony ,że wmontowuje różne ograniczenia natomiast mam duże zastrzeżenia,że ich dokładnie nie opisuje.

Problem z napisami z osobnego pliku jest dla mnie zupełnie nie istotny ważniejszą sprawą jest to ,że napisy są małe słabo widoczne i to powinno Sony poprawić

Playerek jest niezły ale ma jeszcze wiele wad,które Sony powinno poprawić kolejnymi firmware dotyczy to pracy w sieci i wykrywania serwerów.

Powodzenia w boju z napisami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cureman - gdzie znalazłeś taką ładną cenę ?

Playerek plus słuchawki gratis za 190euro.MediaExpert -de.Ciekawi mnie czy napewno rusza te mkv z usb z dysku 2 tb bo w sklepie nie ma jak sprawdzić ....koledzy piszą ze spokojnie ..czy ten b.r. Ma problemy z jakimiś plikami mkv ? .Po ile ten player jest w Polsce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena w Polsce ca 950 zł.

.

Czyli jak zawsze cena z kosmosu w Pl.....:(.

Edytowane przez cureman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...