Skocz do zawartości
Gmeru

Blu-ray 3D Sony BDP-S790 - zdjęcia, testy, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

0d3csonybdps790gearpatr.jpg

Ponieważ pierwsze nowe Blu-ray'e z tego roku jakie się u mnie pojawiły to oczywiście te od Sony ; ) więc będę się dzielił na bieżąco informacjami z moich testów.

Na początek najwyższy model na ten rok, który ma się pojawić w sklepach jakoś koło czerwca czyli Bly-ray 3D BDP-S790.

Budowa:

Kolejny rok, kolejne zmiany. Już sam mam małe problemy z oceną kolejnych wariacji na temat designu ;-) ale akurat ten model podoba mi się chyba najbardziej z dotychczasowych konstrukcji. Ważne, że player zbudowany jest tak, że nie ma on żądnych wystających elementów obudowy a tam jak wiemy lubi zbierać się kurz. Klawisze sterowania zastąpiono wersją dotykową. Jedyne złącze, które rzuca się w oczy od frontu to USB schowane za osłoną. Z lewej strony taca na płyty. Górna część odtwarzacza wykonana jest w stylu fortepianowym a dół jest matowy. Do tego góra jest w odcieniu szczotkowanej szarości.

img3052ry.jpg

img3042hn.jpg

img3043s.jpg

img3045o.jpg

img3046x.jpg

img3048y.jpg

img3049ad.jpg

img3050d.jpg

img3051pc.jpg

img3087l.jpg

Złącza:

Właściwie jest wszystko co potrzeba.Odległości między wrażliwymi portami są dość spore więc nie powinno być problemu z podłączeniem grubszych kabli. Mniej więcej po środku wentylator ale trzeba mieć naprawdę dobry słuch by go usłyszeć. Jest bardzo cichy. W sumie największą rewolucją w tym modelu i dla całego Sony jest to, że w końcu umieszczono dwa złącza HDMI czyli to dobre rozwiązanie dla tych użytkowników, którzy mają starsze (a nawet bardzo wysokiej klasy) modele amplitunerów bez 3D czyli HDMI 1.4. W tym momencie jednym kablem obraz poleci bezpośrednio do telewizora a drugim do amplitunera. Dzięki temu oglądamy film w 3D ale również z dźwiękiem HD na starszym ampli. Wkurza trochę umieszczona na stałe wtyczka do prądu. Wolę zdecydowanie wersje z kablem "radiowym".

img3054ia.jpg

img3055dq.jpg

img3056ms.jpg

img3057h.jpg

img3061oo.jpg

Pilot:

Klasyk. Właściwie takie sam jak co roku. Więc jak ktoś używał jakiś pilotów Sony to poczuje się jak w domu. Zwraca uwagę też napis SEN dający do zrozumienia, że mamy do czynienia z modelem 2012 (SEN czyli nowa nazwa usługi sieciowej Sony).

img3062k.jpg

img3063s.jpg

img3064r.jpg

img3065fr.jpg

Odpalamy:

Póki co jeszcze za dużo się nie bawiłem więc parę pierwszych spostrzeżeń. Ogólnie mamy do czynienia właściwie z tym samym co zawsze. Trudno aby doszukać się jakiś wielkich zmian skoro to odtwarzacz Blu-ray. Znane menu, znane opcje.

Chyba jedyną acz znaczącą zmianą jest opcja 4K ale o tym jeszcze napiszę. CDN.....

img3091vh.jpg

img3094w.jpg

71488970.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaz gmeru co siedzi w srodku - posmiejemy sie troszku :)

pewnie płyta główna wielkosci paczki ćmików

ale i tak - dla mnie najwiekszym rozczarowaniem roku był pioneer bdp-lx55

znajomy juz sprzedał ten szmelc i kupił denona 1611

zupełnie inna bajka - choc elektronika ta sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem rozkręcić :DDDDDDDDDDDDDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łyka MKV :) ?

duzy + dla Sony za 2 wyjscia HDMI dla 3D

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łyka tylko z napisami póki co coś nie halo. Ale sprawdziłem chyba z 10 filmów i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łyka tylko z napisami póki co coś nie halo. Ale sprawdziłem chyba z 10 filmów i jest ok.

A co jest nie tak z tymi napisami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dysku mam tylko .srt i nie chcą się odpalić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. W sensie, że do testów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru moje pytania:

1. Czy czyta pliki txt (i polskie znaki) ?

2. Obsługa NTFS jest?

3. Czy czyta zewnętrzne napisy z plików MKV?

4. Czy jest jakaś konwersja 2D do 3D ? (czy da się odpalić guzikiem z pilota? a w ogóle TV Sony Ex720 ma taką opcje?)

5. Czy jakość (płynność) filmów jest ok (brak juddera, cięć itd) ?

6. Jakaś regulacja napisów góra dół, tło czarne itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. W sensie, że do testów?

no do testow. czy te 4 k chcesz z projektora zobaczyc? Ciekawym nawet upscala wiec pytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poluję na JVC :) I do tego chcę go zaciągnąć. Tylko co odpalę? Chyba tylko zdjęcia? To jest taki temat tabu, że O_o

Jak ktoś ma pytania jak wyżej to pytać - ja się dokładnie pobawię przed weekendem. Poza tym Maciek kalibrant powiedział, że on też swoim okiem (a raczej urządzeniami) przetestuje tego klocka (pod względem obrazu - chociaż ja mam swoje teorie na ten temat...) więc może jednak nie będzie nudo z cyklu: 10 raz to samo. ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekamy na testy szczegółowe i odpowiedzi na nasze pytania :) Oraz na TV HX750 i szczegółowy test (także pod względem juddera) :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukłony dla Sony za dwa porty HDMI B).

Również dołączam się do pytań kolegów o płynność odtwarzania materiałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa, że za tydzień dorwę się do JVC X70, wtedy będzie można zobaczyć co z tym 4K. A do 790 wrócimy. Dzisiaj dostałem soft na płycie bo ogólnie padł bo nie było softu jeszcze. A zrobiłem update przez net... i się wywaliło wszystko. No cóż, klocka jeszcze nie ma w sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru mnie interesuje jakosc upscalingu plyt dvd czy jeszcze cos wycisneli a takze czy jest poprawa jakosci materialow z sieci.jak napisal mobor moglbys go rozkrecic tak jak to bylo z bdp podajze s560,tez jestem ciekawy czy nowy prezes sony jak to namolnie przedstawia idziemy w jakosc.pytam o ten upscaling dvd bo zauwazylem ze jak odpalam plyty dvd na bdp s560 i na s380 to starszy s560 ma zauwazalnie lepszy upscalling dzieki

Edytowane przez zerga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa, że za tydzień dorwę się do JVC X70, wtedy będzie można zobaczyć co z tym 4K. A do 790 wrócimy. Dzisiaj dostałem soft na płycie bo ogólnie padł bo nie było softu jeszcze. A zrobiłem update przez net... i się wywaliło wszystko. No cóż, klocka jeszcze nie ma w sprzedaży.

Są gdzieś te obiecane dalsze testy tego soniaka 790 na projektorze JVC? Bo jakoś nie mogę znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma bo projektor JVC okazał się podróbą 4K : / więc nie ma co skalować. On jest Full HD na wejściu max. Tylko na takim sprzęcie da się to zrobić: http://hdtvpolska.co...je-obraz-do-4k/ albo np. na EISOwym projektorze Sony 4K.

Na Zlocie ostatnim miałem go ze sobą ale nic z tego nie wyszło : (

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak sprzęt radzi sobie z napisami, czy można ustawić wielkość czcionki i pozycję na ekranie (wyżej lub niżej)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...