Skocz do zawartości
Gmeru

Blu-ray 3D Sony BDP-S790 - zdjęcia, testy, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Co zyskam kupując ten model br Sony 790 a co stracę kupujac tańszy o 200 pln br Sony 590?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz sam na to pytanie:

s790is590.jpg

Osobiście widziałem S790 na targach inteligentnego domu w Wawie i powiem Ci że dawał radę :) wraz z projektorem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blu-ray 3D DMP-BDT320EG

może jednak ten Panas jest lepszy od Sony?

Interesuje mnie też opinia o tym Philipsie Blu-ray PHILIPS BDP5500 .

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zastanawiałbym się po tymco widziałem. Upscalowanie Blu-Ray'a do 4k przychodziło mu z łatwością. Jakość obrazu jaki daje na TV/projektor świetna. Bałem się, że zatrzyma się sporo poniżej rozdzielczości 4k (że będzie podobny efekt do symulowanego 3D - ni w d*** ni w oko).

Jednym słowem solidna maszyna. A co do Panaska nie miałem okazji pobawić się nim więc nie chcę się wypowiadać i pisać bajek dla dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z eM!, co do solidności 790. Widziałem jak skalował to 4k i zrobiło to spore wrażenie na mnie. Jest to na pewno solidny model i o jakość nie powinieneś się martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocne strony: Płynny rozdzielczy obraz bez generowania wyostrzeń;

Bardzo dobre skalowanie DVD;

Łatwa obsługa, dobry pewnie działający pilot;

Wyprowadzenie SACD na wyjściu cyfrowym, szkoda że downsamplowane do 44kHz;

Bardzo dobra prezentacja ścieżek dźwiekowych w filmach zarówno w HDMI jak i na wyjściu cyfrowym, szkoda że downsamplowane do 44kHz; Słabe strony: Brak odtwarzania formatu H264 z plików oraz wewnątrz "kontenera mkv";

Brak opcji full RGB (była dostępna w BD-360);

Brak opcji preferowanego wyjścia audio (jak w BD-360);

Sporadycznie zdarza się że na wyjściu cyfrowym zamiast LPCP pojawia się strumień bitów, niezbyt przyjemne w systemie stereo;

Problem z uzyskaniem zadowalającego poziomu czerni;

Problem ze skalami kontrastu poszczególnych barw podstawowych (np. pioneer LX55 wypada w tescie lepiej);

Brak możliwości uzyskania wyższych poziomów nasycenia kolorów (j.w. pioneer LX55 wypada w tescie lepiej);

Różnica w prezentacji koloru zależna od trybu HDMI, opcja 4:4:4 wypada lepiej niz RGB;

Brak możliwości upgrade z pamieci USB;

Sporadyczne zawieszanie sie urządzenia, zdarzyło się dwukrotnie;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocne strony: Płynny rozdzielczy obraz bez generowania wyostrzeń;

Bardzo dobre skalowanie DVD;

Łatwa obsługa, dobry pewnie działający pilot;

Wyprowadzenie SACD na wyjściu cyfrowym, szkoda że downsamplowane do 44kHz;

Bardzo dobra prezentacja ścieżek dźwiekowych w filmach zarówno w HDMI jak i na wyjściu cyfrowym, szkoda że downsamplowane do 44kHz; Słabe strony: Brak odtwarzania formatu H264 z plików oraz wewnątrz "kontenera mkv";

Brak opcji full RGB (była dostępna w BD-360);

Brak opcji preferowanego wyjścia audio (jak w BD-360);

Sporadycznie zdarza się że na wyjściu cyfrowym zamiast LPCP pojawia się strumień bitów, niezbyt przyjemne w systemie stereo;

Problem z uzyskaniem zadowalającego poziomu czerni;

Problem ze skalami kontrastu poszczególnych barw podstawowych (np. pioneer LX55 wypada w tescie lepiej);

Brak możliwości uzyskania wyższych poziomów nasycenia kolorów (j.w. pioneer LX55 wypada w tescie lepiej);

Różnica w prezentacji koloru zależna od trybu HDMI, opcja 4:4:4 wypada lepiej niz RGB;

Brak możliwości upgrade z pamieci USB;

Sporadyczne zawieszanie sie urządzenia, zdarzyło się dwukrotnie;

Jak sobie radzi z mkv z dysku przez usb np 2 tb.Jak chodzi 3 d side by side ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MKV z dysku bez problemów czyta również napisy srt wmuksowane w mkv /również polskie/ - nie czyta napisów z plików.Niestety napisy są raczej małe.

SBS bez problemów.

Jeśli mkv sprawiają problemy należy plik mkv przepuścić przez mkvmerge GUI v.3.40 /nie wyższą/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a taka informacja

czy po podpięciu do Yamahy rxv-2700 przez drugie hdmi zyskam dekodery HD z tego playerka

po prostu chce kupić coś co zrekompensuje mi ich brak w ampli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na ten rok wyjdzie nowszy model ,czy warto brać jeszcze ten ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe modele będą.. jak zawsze. Tylko co tam można zmienić ; ) Pewnie 4K upscal wejdzie do niższych. I tyle. Więc jak w dobrej cenie to brać śmiało 790.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru majac w domu PS3 jest sens kupowania tego playera ?? Chodzi mi czy obraz moze byc lepszy z bluray przy projku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No umówmy się ale PS3 jak już masz to mały widzę sens... jak ktoś chce być perfekcyjny to może np. chodzić o 3D. Cholera wie co tak naprawdę PS3 wypluwa z tym 3D..... no i TrueHD nie dekoduje w 3D. DTS HD dodali ale też... ciort wie czy na pewno go słyszymy. Mam tylko dlatego małe ale... bo FAT ma tyle lat... i takie stare HDMI... a robi naprawdę trudne do wytłumaczenia rzeczy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie lepszy.

kurcze a ja bym przysiągł że gdzieś czytałem opinię że właśnie tegoroczne playery BD wreszcie dają zauważalnie lepszy obraz niż dziadek ps3. w sumie nie wiem czemu miałoby tak być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od PS3 40GB FAT lepszy jest jedynie Oppo BDP-103 EU i 105 EU. A po za tym odtwarzaczem nikt i nic nie pokona PS3.

Edytowane przez fgf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czemu? HD to HD. HDMI to HDMI. 1080p to 1080p. To już tylko telewizor może tutaj wpłynąć na obraz. Np. skalibrowany i nie. Albo w innych trybach. Ale żeby jeszcze sam player... to już raczej mit ;) No ale mitowcy wierzą. Ja nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgraniu BD ale TYLKO 1:1 - różnicy nie ma ŻADNEJ

Obojetnie czy testujemy OPPO 10000 czy LG z marketu za 200zł

Różnice są w DEINTERLACERACH, skalerach, korektorach, analogowych torach, estetyce wykonania i jej jakości...

Moim zdaniem są lepsze konstrukcje od tego Soniacza - pod warunkiem że nie szukamy 4k

Np Panaś 320 lub jeszcze lepiej 500

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a można wiedzieć w czym panas 500 bedzie lepszy?

bo tak wg testów na avforums to co do obrazu jest praktycznie identycznie nawet z taniutkim sony s490.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z jakością audio po analogu?

Jakie tam siędzą kości DAC, rozbierałeś go Gmeru?

Teść ma taki odtwarzacz i zamierza dokupić jakiś aplituner stereo i kolumny ale zastanawiam się czy szukać czegoś z wejściem cyfrowym czy wbudowyny DAC w BDP-S790 daje rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy w/w odtwarzacz łyka wam pliki mkv o rozdzielczości 1920x1080. Użytkując go od końcówki 2012r sprawdzałem, że idą na nim wszelakie mkv z dysku zewnętrznego z wmuksowanymi napisami ale do max rozdzielczości 1920x1040. Bardzo mnie to dziwi. Czyżby SONY nalożyło jakieś ograniczenie?

Płyty blue-ray odtwarza bez problemu, firmware zaktualizowany do najnowszej wersji.

Sprawdzałem ponadto mając w testach amplituner STR-DA3700ES i on zachowywał się identycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a można wiedzieć w czym panas 500 bedzie lepszy?

bo tak wg testów na avforums to co do obrazu jest praktycznie identycznie nawet z taniutkim sony s490.

Jest lepszy choćby w NATYWNEJ obsłudze standardu 3D uzywanego w kamerach SONY z serii TD...

Panaś odtwarza je natywnie a SONY - o dziwo - dopiero po przeróbkach

Poza tym - poczytaj testy Panasonica robione przez osoby które znają się na rzeczy a nie szarych userów forum... Procesory wizyjne UniPhier (Panasonic) od lat uznawane są za najlepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rada za późna ale i tak kupiłem panasa tylko bdt-220 - bo wg mnie lepiej wygląda od bdt-300 - no a w środku to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...