Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wielkie - bajki skatalogowane.

Teraz jeszcze tylko muszę pobawić się ustawieniami, by osobny katalog dla swoich filmów zrobić (wiem jak to "swoich" zabrzmiało, ale wcale nie takie filmy miałem na myśli :-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na to, że wolę Polskie opisy (nie żadne plot, cast, itp.) oraz literki były za małe jako Main Sheet w Thumgen-ie używam Dribblers_NeatSheet_RedCurtain_STD przerobioną przeze mnie wersję - jak ktoś chciałby z niej skorzystać to tu może pobrać:

http://www.nataniele...Curtain_STD.rar

A tak wygląda:

Schowek01.jpg

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kruca fix! Chwilę tu nie byłem a tu takie niespodzianki [beeep].

I to znaczy się wszystko działa na HMB normalnie po włączeniu? Ale jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Wszystko super tylko nie mogę ustawić aby zastartowało mi to. Wszystko się wygenerowało. Mam Mbox TP-01. Jak klikam na Movie Jukebox wyświetla mi "unable to service request" co jeat źle??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mbox jest wrażliwy na wielkość liter w ścieżkach plików. Zobacz jak wyswietlane są katalogi przy połaczeniu FTP/telnetem, bo windows mi przekłamywało nazwę dysku (wyświetlało : "Nowy(SATA)" zamiast "Nowy(sata)"). No i lepiej się pozbyć ewentualnych spacji z nazw katalogów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega Bomen napisał - tak samo się tyczy polskich znaków typu ł, ó, ą, ę, itp. Najlepiej najprościej nazywać - co do opisów jaki to typ dysku USB i SATA to zawsze wpisuj z małej litery. Także możesz wklei co masz w menu.rss, byśmy mogli coś więcej powiedzieć jakby te nasze porady nie wystarczyły. Tak jak podjąłem się tego opisu sam miałem wile problemów na literówkach i najczęściej to jest przyczyną, chyba że skrypty RSS inaczej działają na TP-01 niż na L110, które posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Dobosza działa na L110, u mnie na R3150, więc na R600 chyba też ? Jeśli tylko potrafi Ci wyświetlić RSSy przygotowane przez HumanMedia, to te też pójdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam w menu.rss tak:

<?xml version='1.0' ?>

<rss version="2.0" xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/">

<mediaDisplay name=threePartView

sideLeftWidthPC=0

sideRightWidthPC=100

imageRightSide="image/bg_image.png"

FontColor=255:255:255

fontSize=20

unFocusFontColor=110:110:110

sideColorTop=0:28:50

sideColorBottom=0:28:50

itemImageXPC=29 itemImageYPC=17

itemImageHeightPC=12 itemImageWidthPC=7

itemXPC=37 itemYPC=15

itemHeightPC=15 itemWidthPC=30

itemPerPage=5

backgroundColor=0:0:0

itemBackgroundColor=0:0:0

sideColorRight=0:0:0

imageFocus="image/focusbar.bmp"

imageParentFocus = "image/normalbar.bmp"

showHeader="no"

showDefaultInfo="no"

>

<text offsetXPC=30 offsetYPC=3 widthPC=50 heightPC=10 fontSize=27 backgroundColor=-1:-1:-1 foregroundColor=255:255:255>

Serwisy internetowe

</text>

</mediaDisplay>

<channel>

<title>Internet</title>

<link>./scripts/menu_hm.rss</link>

<media:thumbnail url="image/rss1.png" width="120" height="90" />

<menu>main menu</menu>

<item>

<title>Internet TV</title>

<link>rss_file://./scripts/tv_stations.rss</link>

<media:thumbnail url="./scripts/image/tv/eTV.jpg"/>

</item>

<item>

<title>Kategorie</title>

<link>rss_file://./scripts/catgories.rss</link>

<media:thumbnail url="./scripts/image/category.jpg" width="128" height="128" />

</item>

<item>

<title>Radio</title>

<link>rss_file://./scripts/radio_menu.rss</link>

<media:thumbnail url="./scripts/image/iRadio/radio3.jpg"/>

</item>

<item>

<title>Pogoda i wiadomości</title>

<link>rss_file://./scripts/news.rss</link>

<media:thumbnail url="./scripts/image/news/rss_news.jpg"/>

</item>

<item>

<title>Jukebox</title>

<link>rss_file:///tmp/public/HDD1(sata)/Jukebox/category.rss</link>

<media:thumbnail url="./scripts/image/Movie_Jukebox_unfocus.jpg"/>

</item>

</channel>

</rss>

...i robi mi restart urządzenia. Walczę juz z tym kilka dni i nic.

A teraz znowu: "unable to service request" - chyba sie poddam.

Edytowane przez geniusz1245

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc najpierw skopiuj to co ja wkleiłem powyżej i wpisz zamiast Filmiki(usb) swoje HDD1(sata). Jak to nie podziała to spróbuj połączyć się do HMB przez ftp - nie wiem jak to jest w twoim modelu ustawione - u mnie domyślnie wpisuję user: hmb i password: hmbuser. Trzeba po prostu sprawdzić jak HMB widzi ten dysk. Jak to nie poskutkuje znaczy, że może u ciebie nie wczytuje poprawnie tego nagłówka pliku rss - w takim przypadku skasuj rss_file:// i zostaw samo: /tmp/public/HDD1(sata)/Jukebox/category.rss. Jak i to nie pomoże to spróbujemy inne ścieżki dostępu do pliku, ale najpierw sprawdź jak widzi HMB twoją partycję, bo to podstawa. Podaj też dokładnie w którym momencie wywala ci reset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie miałem resety jak się bawiłem ścieżkami dostępu do tych plików, i naprawiłem to cofając się do firmware z przed nowych serwisów IMS (729) i z powrotem wgrywając najnowszy (757). A myślałem wtedy, że całkiem HMB szlak trafił, więc się nie poddawaj jakoś zawsze się da wyjść z sytuacji. Więc nie wiem czy i takie rozwiązania nie trzeba by było zrobić w tym przypadku - może w jakiś przedziwny dla mnie sposób uszkodzone lub nadpisane zostały rzeczy potrzebne HMB i się resetuje, bo raczej przy ustawianiu ścieżek dostępu to powinie ci tylko wyskoczyć komunikat "unable to service request" i to jest prawidłowe jak HMB nie widzi pliku. Czasami jak się wydaje, że jest już wszystko ustawione ok trzeba też wyłączyć i włączyć odtwarzacz jeszcze raz by zaakceptował nowe ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem <link>rss_file:///tmp/public/HDD1(sata)/Jukebox/category.rss</link> i robi restart.

Po wpisaniu <link>/tmp/public/HDD1(sata)/Jukebox/category.rss</link> też restart.

Ale przynajmniej wiadomo, że ścieżka dobra. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wydaje mi sie że wczoraj już też podawałem taką ścieżkę i pisał "unable to service request". Potem kombinowałem i zmieniłem nazwę category.rss na JB_category.rss i wrzuciłem plik do IMS_scripts i podmieniłem ścieżkę na <link>rss_file://./scripts/JB_category.rss i wtedy zaczęły sie restarty. Może wtedy coś się porąbało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - na początek wyrzuć Jukebox i zmień plik menu.rss. na zawartość oryginalną i zobacz czy działa. Jak działa to zaloguj się poprzez ftp na HMB. Jak nie wiesz jak to zrobić to daj znać - chodzi o to byś sprawdził jak wygląda nazwa twojej partycji dysku wg HMB - u mnie to wygląda tak:

Schowek01.jpg

to jest ważne przy podawaniu POHD Jukebox Path w TViXiE2Playon!HD, a potem wybieraniu ścieżki dostępu z menu do pliku category.rss - tak więc u mnie jest wg tego /tmp/public/Dysk1(usb)/Jukebox/category.rss. W razie pytań pisz to ci pomogę ruszyć to dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zrobiłem. Serdeczne dzięki za pomoc.

Błąd był w ścieżce przy tworzeniu rss'a, dlatego MBox zaliczał reseta. Podałem nazwę dysku HDD1(A:) a miało byc tak jak w skrypcie "menu.rss" czyli HDD1(sata).

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc, bez Was bym tego nie zrobił.

A czy dla muzyki też jest coś takiego do zrobienia?

Mam tylko jeszcze jedno pytanko.

Jak będę dokładał filmy na dysk do MBox'a to za każdym razem będę musiał tworzyć to w TViXiE2Playon!HD od nowa??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale nie jest to generowane automatycznie więc za każdym razem musisz aktualizować pliki Jukebox. Z tym, że jak raz zrobisz powiązanie w menu.rss to tylko zmiany robisz przez TViXiE2Playon!HD. Jeszcze jedna rada, którą sam zaobserwowałem odnośnie pliku menu.rss - nie przeładowuje się on nieraz jak zwykłe pliki rss, czyli po wyjściu z niego i ponownym wejściu. U mnie nawet po resecie nie chciał zaktualizować ścieżki i dopiero usunąłem cały wiersz &--#60;item&--#62;&--#60;/item&--#62; z tą ścieżką i po kilku resetach jak znikło z menu wyświetlanie tego elementu jeszcze raz go wpisałem i jak do tej pory już działa w porządku. Odnośnie muzyki nie ma gotowca, a tym programem będzie to brzydko wyglądało. Raczej polecam coś takiego (przeczytaj More info):

Tylko, że w to się nie bawiłem i nie wiem czy zadziała.

Pozdrawiam i życzę miłego oglądania.

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kliknij w filmik i przełacz się na youtube'a - w opisie filmiku masz szczegóły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Muszę przyznać że udało mi się to odpalić za pierwszym razem. Podziękowania! :) Kawał dobrej roboty bo to jest bajera -śmiga aż miło. Mam natomiast kłopot z wyświetlaniem tekstów. Mianowicie jak odpalam filmiki mkv przez to cudo to nie działa poprawnie funkcja subtitle. Wmuksowane napisy się nie wyświetlają. Tak samo jest przy oryginalnie wbudowanych tekstach do filmu jak również i tych które tam sam wmuksowałem (formaty ass lub srt). Jeśli odpalam film z opcji przeglądania katalogów na HDD wtedy wszystko działa poprawnie. Firmware mam najnowszy a model Mboxa to R3250s. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem? Może macie jakies pomysły co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Cieszę się, że kolejnemu użytnikowi odtwarzaczy Huyndai udało sie odpalić Jukebox. Co do twojego problemu to spóbuj ustawić napisy w Thumgen - zakładka na dole z lewej External...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką poradę. Niestety dopiero dziś znalazłem trochę czasu żeby poeksperymentować. Zrobiłem kilka prób i wygląda na to że żadne napisy mi nie chodzą gdy odpalam filmy poprzez Jukebox. Próbowałem ustawić w external ale nic to nie dało. Właśnie przetestowałem zwykły DivX + napisy w formacie SRT. W pliku Movieinfo.nfo znalazłem coś takiego:

<language>Polish</language>

<languagecode>pl</languagecode>

<languages>Polish</languages>

<languagecodes>pl</languagecodes>

<externalsubtitles />

<externalsubtitleslist>

<Format>SRT</Format>

<Language>Polski</Language>

<EnglishLanguage>Polish</EnglishLanguage>

</externalsubtitleslist>

W przypadku napisów w osobnych plikach jak przyciskam na pilocie 'subtitle' to w lewym górnym rogu ekranu pokazuje się taka typowa ikonka która chyba oznacza że funkcji nie da się teraz odpalić. W przypadku napisów wbudowanych do MKV przycisk 'subtitle' uruchamia menu które wygląda zupełnie inaczej niż w przypadku filmów odpalanych bezpośrednio z HDD i napisy też nie działają. Dziwna sprawa bo jeśli ostatnio używana była funkcja 'do przodu' albo 'audio' to po naciśnięciu 'subtitle' na ekranie widzę 'do przodu:' albo 'audio:' (ostatnio użyta funkcja) i '1/1 polski' lub 'wyłącz'. Może to jakiś błąd w firmware albo coś skopałem w ustawieniach odtwarzacza, thumbgen lub tvixie??? Please Help -może jeszcze jakieś pomysły co z tym fantem zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wszystko ustawiłeś ok, ale niestety nie próbowałem ustawiać filmu z napisami i nie wiem czy to nie jest przypadkiem wina firmware, bo z tego co już wiem wiele normalnych funkcji z menu nie działa dla przeglądania IMS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem znaleźć coś w necie i trochę samamu potestować ale niestety -wygląda na to że nic z tego. Chyba faktycznie problem leży po stronie firmware.

Przy okazji poszukiwań natknąłem na jakimś angielskim forum na opis i rozwiązanie problemu z moviesheet "_Default ThumbGen Template_" który nie czyta zewnętrznych napisów. Pole "Subs:" jest puste. U mnie też tak było, więc zainteresowałem się w czym rzecz. Rozwiązanie jest banalne:

- otworzyć Template.xml w notatniku i zamienić %SUBTITLES% na %ALLSUBTITLES%

Teraz to pole ładnie się wypełnia. Żeby jeszcze Mbox chciał czytać te napisy to byłby już full wypas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na takiej samej zasadzie chciałbym by można było zobaczyć czas trwania filmu jak z menu a nie białe cyferki, które ledwo widać - niestety to też sprawa frimware i na razie nieda się z tym nic zrobić.

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...