Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zbieram liczbę chętnych na stworzenie prostej instrukcji jak zrobić fantastyczny katalog filmów na podstawie RSS jak poniżej - nie chce pisać tego dla dwóch osób, bo muszę poświęcić na to trochę czasu - jak mnie przekonacie zainteresowaniem tematu to jestem w stanie to ogarnąć.

300.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż głupio pisać ale :

Pierwszy !!!! :)

Co prawda ostatnio forum tu przygasło, ale chyba jeszcze nie wszyscy swoje mbox'y posprzedawali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro są trzy osoby to już mi chce się cokolwiek pisać - nie wiem czy Pasikonikowi udał się taki katalog filmów, ale dzięki Ci za inspiracje do poszukiwań. Ja trochę się znam na programowaniu i ogólnie co mi napewno pomogło odkryć na wstępie wszystkie tajniki tego co wam przekażę. Pierwsze od czego zaczniemy to pobranie dwóch najważniejszych programów i paczki szablonów do jednego znich:

http://www.4shared.c...l?cau2=403tNull

http://wdtvlive.net/thumbgen/ThumbGen%201.2.9.4.zip

http://www.mediafire...9zb2ruc4b4kluyy

Potrzebna też jest informacja czy macie na dysku jedną partycję czy kilka (dodam, że nie potrzebnie sam robiłem cztery), bo zaczne raczej omawiać co robić przy pojedyńczej partycji - im ich więcej tym trzeba ingerować w wyniki uzyskane w tych programach. Nie trzeba też ingerować przez FTP - Samba wystarczy i domyślne HMB. Jak ktoś nie wie jak uzyskać dostęp do dysku odtwarzacza przez sieć z komputera to jest ten moment zanim przejdę dalej by to zgłosić.

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omyłkowo dałem linka do nie tego programu - ma być Thumbgen a nie Thumbgen Desinger, ale juz poprawiłem link i jak ktoś pobrał Desingera to niech pobierze Thumbgen`a, a tamtego usunie. Zakładam, że każdy ma dostęp do dysku przez \\HMB\nawa_partycji. Trzeba teraz wszystkie filmy umieścić w katalogu - domyślnie najlepiej dać nazwy filmów i tak też powinny być opisane nazwy plików np.

\\HMB\Dysk C\Nieśmiertelny\Nieśmiertelny.avi

W następnym kroku trzeba wypakować archiwum z pliku ThumbGen 201.2.9.4.zip do miejsca gdzie będziemy go uruchamiać np.

C:\Program Files

Następnie uruchamiany w wypakowanym folderze plik ThumbGen.exe i czekam chwilę, aż się uruchomi program. W tym momencie wyłączamy go i przechodzimy do rozpakowania zestawu szablonów - Template_Mega_Pack_2.0.zip. Z rozpakowanego katalogu przenosimy zawartość do katalogu Templates tam gdzie wcześniej uruchamialiśmy plik ThumbGen.exe. Usuwamy plik txt z katalogu i widok powinie być taki jak na obrazku (bez trzech folderów: NeetSheet_...x2 oraz Ultimate...) :

templates.jpg

Jeżeli do tej pory wszystko jest jasne później opisze następne działania.

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz w takim razie to co zabierze najdłużej czasu - katalogowanie filmów z użyciem Thumbgen`a. Uruchamiamy program i zaznaczamy minimum serwisów jak na obrazu:

Thumbgen1.jpg

Następnie przechodzimy do opcji i zaznaczamy wszystko jak na umieszczonych poniżej obrazkach:

Thumbgen2.jpg

Thumbgen3.jpg

29-03 Właśnie odkryłem, że ma problem z wyszukaniem obrazków jak tu jest Poland - proszę z powrotem odznaczyć United States.

Thumbgen4.jpg

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy katalogowanie - wybieramy Process files/folders i po wybraniu folderu bądź pliku wciskamy manual by mieć możliwość wyboru poszczególnych elementów (możemy wybrać też inną konfigurację, ale ja zawsze wole sam decydować):

Thumbgen5.jpg

Pojawi się nam okno wyboru znalezionych materiałów o tytule wziętym z folderu filmu, który zaznaczyliśmy np.:

Thumbgen6.jpg

Zatwierdzamy wybór i czekamy cierpliwie na kolejne okno:

Thumbgen7.jpg

Ustawiamy sobie tutaj zaczynając od lewej wybór serwisu, z którego danych skorzystamy, następnie okładkę, które to są wymienione w tym serwisie. Kolejne są dane filmu od nazwy na opisie kończąc (trzeba zwracać uwagę z jakiego serwisu i pod jakim tytułem zostały wyszukane, bo nie raz się zagapiłem i wyszły angielskie). Na dole mamy za to ustawienie tapety podkładowej oraz kilka innych ustawień, które raczej mi się nie przydały do filmów a raczej do bajek (ustawienie programu do robienia zdjęć klatek filmu - w razie pytań wyjaśnię). W ostatnim elemencie w dolnym prawym rogu widać jak to wszystko wygląda - mamy tak naprawdę dużo szablonów (template) do wybrania i ten, który pokazałem u góry to tylko jeden z wielu ciekawych. Mamy tu też dwie zakładki main i spare sheet, które wyjaśnię przy drugim programie - ważne, że dla obydwu wybieramy odpowiedni dla siebie szablon. Jak wszystko nam pasuje klikamy Generate them, a jak coś zmieniamy to nie zapomnijcie zmianę zatwierdzić przez V. To zajmie tyle czasu ile macie filmów do skatalogowania więc zarządzam przerwę na pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to problem z Thumbgen'em 1.2.9.4 (czy też ze mną, że jakiś ustawień nie widzę) , ale praktycznie żadnego polskiego opisu z FilmWeba sciagnąć mi nie może. Nie jest to ża duży problem (ja sobie z angielskim radzę, a dzieci jeszcze nie piśmienne), ale ciekawi mnie czy też tak macie?

I jakby ktoś miał tak jak ja - wszystkie filmy w jednym katalogu : poniżej zawartość pliku zaloz_katalogi.bat, który hurtem pozakłada katalogi dla każdego z filmów + przekopiuje tam film z napisami

if x%1x EQU xx (

GOTO HELP

)

if not exist %1 (

@echo Nieprawidlowa sciezka: %1

GOTO EXIT

)

@echo Tworzenie indywidualnych katalogow dla kazdego z plikow z katalogu %1 większego od 10000000

if exist "find_file_size.result" (

del find_file_size.result

)

dir %1 /s/b > find_file_size.out

for /f "tokens=* delims= " %%a in (find_file_size.out) DO (

if %%~za gtr 10000000 (

mkdir %1\"%%~na"

move %1\"%%~na".* %1\"%%~na"

)

)

GOTO EXIT

:HELP

@echo Prawidłowe wywolanie to : zaloz_katalogi.bat "katalog_z_filmami_do_przejrzenia"

:EXIT

pause

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż dzięki za wsparcie i skrypt - nie sprawdzałem, bo już wszystko mam zrobione, ale zakładam po kodzie, że wszystko śmiga. Co do Thumbgena to rożnie to bywa - najlepiej podawać polskie nazwy filmów np. zamiast Highlander - Nieśmiertelny (choć nie zawsze znajduje). Poza tym nie zawsze dobrze działa skrypt FlmWeb.pl - u mnie wszystko śmiga na TheMovieDB.org, a tak na marginesie możesz wkleić opis polski i zaakceptować zmianę V - tak jak pozostałe elementy. Zapomniałem przy opisywaniu dodać, że osobiście nie używam wszystkich funkcji, ale to domówie na koniec jak będę omawiał drugi program.

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem nie używam wszystkich funkcji - z uwagi na to jeżeli ktoś chce skorzystać z takiego widoku:

dsc03765y.jpg

To niestety mogę dodatkowo mu opisać później jak go osiągnąć - natomiast ja uważam, że jest mało atrakcyjny do pozostałych trzech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam teraz drugą cześć - jeżeli wszystko poszło wam poprawnie do tej pory to nawet dużo czasu nie zajmie. Po pierwsze rozpakowujemy TViXiE2Playon!HD(Build.2010.9.7) - u góry zamieściłem źródło, ale widziałem, że coś się pomieszało na 4share dlatego można pobrać też tu:

http://www.nataniele...2010.9.7%29.rar

Archiwum zwiera już poprawioną wersję szablonów RSS, natomiast dla tych co pobrali wcześniejszą wersję tutaj można pobrać same szablony:

http://www.nataniele...rada.pl/RSS.rar

Umieszczamy je w katalogu programu TViXiE2Playon!HD(Build.2010.9.7) w folderze template zamiast folderu RSS, który się tam znajduje. To drobna poprawka wyłączająca umieszczanie przycisku do innego typu odtwarzacza.

Kolejna poprawka, którą odkryłem na końcu tego opisu - też zmieniamy katalog tylko wewnątrz RSS:

http://www.natanielek.neostrada.pl/03%20MovieSheetView.rar

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz uruchamiamy w naszym komputerze dostęp do dysku podłączonego w HMB w sposób pokazany dla przykładu na obrazku:

dysk.jpg

W następnym kroku uruchamiamy program TViXiE2Playon!HD(Build.2010.9.7).exe i widzimy następujące okno:

TViXiE2Playon%2521HD.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co podajemy to miejsce, gdzie będzie zapisany katalog z skryptami - w tym przypadku to F:\ - jest to katalog główny partycji i najlepiej tak umieszczać ten folder. Następnie podajemy ścieżkę do tego katalogu w odtwarzaczu i tu muszę przyznać sam spędziłem trochę czasu nad jej poprawnością. Można podać też takie:

/tmp/ramfs/volumes/C:/

oraz

/tmp/usbmounts/sda1/

Ale osobiście nie polecam - na pewno co do tego drugiego, bo efektem podawania tej ścieżki do uruchamiania jest działanie tylko przy włączaniu do prądu HMB. Moja ścieżka jest sprawdzona i jak na razie działa za każdym razem. Dla przykładu odnoszącego się do podłączonego dysku wyszło by:

/tmp/public/Filmiki(usb)/

Kolejne pole dotyczy katalogu głównego odtwarzacza /tmp/ - nie należy tego w żaden sposób modyfikować, aby wszystko działało poprawnie.

Z automatu zaznaczone jest wykrywanie katalogów DVD oraz Blueray z filmami. Jest też możliwość filtrowania zawartości, którą chcemy dodać, ale to nie jest nam potrzebne jak na dysku już są wszystkie filmy w katalogach z plikami od Thumbgen. Teraz wystarczy dodać filmy i ustawić je w kolejności jaką chcemy by występowały po sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodzimy teraz do punktu 2. Bulid Jukebox Menu. Teraz na początek mamy taki widok:

TViXiE2Playon%2521HD1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy w zakładce MenuView i teraz z prawej strony mamy następujące opcje:

1. Categories Type - mogą być cztery typy kategorii:

- pierwsza to ALL, czyli jak sama nazwa mówi znajdują się tu wszystkie filmy bez żadnego podziału i na niej przede wszystkim się skupie.

- druga to Year, czyli podział z uwagi na lata premiery filmu.

- trzecia Genres, czyli podział na kategorie filmu np. przygodowy.

- czwarta ostatnia to Rating, czyli podział wg oceny filmu.

Categories Name - nazwa kategorii, domyślna lub jaką wpiszemy np. zamiast Year - można zmienić na Rok.

Jukebox title - tytuł pojawiający się u góry przy przeglądaniu, też domyślny lub jaki wpiszemy np. zamiast Movies::All - Moje filmy.

Następna jest nazwa pliku z tłem - też można zdefiniować inną, byle była w folderze Jukebox po stworzeniu skryptów.

Następnie ustalana jest nazwa filmu z wykorzystaniem nazwy pliku lub oryginalnej nazwy filmu.

W kolejnym kroku pokazane są ścieżki do plików z szablonami i tu wyjaśnię czym się różni każdy wygląd:

PhotoView - wygląd indexu (kratki) filmów - do wyboru mamy 2x5, 2x6, 2x7, 2x8,3x8, 3x9, 4x10, 4x11, 5x12, 5x13, 5x14, 6x15, 6x16, 6x17. Liczby odzwierciedlają ilość wierszy i kolumn.

PhotoFocusView - przegląd okładek z zbliżeniem wybranej okładki - tylko trzy do wyboru 1x5, 1x7, 1x9. Liczby to wiersz i ile na ekranie będzie max wyświetlonych okładek.

MoviesheetView - najbardziej przeze mnie lubiany pokazuje cały szablon z Thumbgena i dodatkowa małe okładki na dole - typy: 1x5, 1x5_1, 1x5_2 oraz 1x9. Zakładam podobne oznaczenie jak powyżej, ale nie próbowałem innego typu niż 1x9.

MovieWallView jest pokazany powyżej - nie korzystam z niego więc jest u mnie zawsze odznaczony, ale mogę wyjaśnić jak go uzyskać jak kogoś to będzie interesować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla każdej kategorii są podane ścieżki do wybrania odpowiednich rodzajów widoków szablonów - dla ALL jest obrazek powyżej - dla pozostałych wygląda to następująco:

TViXiE2Playon%2521HD2.jpg

TViXiE2Playon%2521HD3.jpg

TViXiE2Playon%2521HD4.jpg

Jak pewnie od razu zauważyliście nie ma konkretnie ustalonego widoku do kategorii Year, Genres czy Rating - tam my wybieramy który z czterech widoków zastosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już ustawimy sobie wszystko to najlepiej jest te ustawienia zapisać - jeżeli się pomyliliśmy zawsze można zrobić reset. Teraz przechodzimy do zakładki Profile - jak to wygląda na obrazku:

TViXiE2Playon%2521HD5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to nazwa profilu - jest ich kilka i tak na prawdę to możemy stworzyć swój własny. Następnie są ustawienia plików niezbędnych do działania skryptów, a wygenerowanych w Thumbgen-ie.Po kolei nazwa pliku z danymi, nazwa informacyjnego obrazka, nazwa małej okładki, nazwa dużej okładki, nazwa obrazka do Moviesheet, nazwa obrazka do MovieWallView. Następnie gdzie będą umieszczone te obrazki - najprościej w katalogu z filmem. Extra opcje: generuj plik wynikowy, aktualizuj bazę, używaj dodatkowego pliku na informacje. Odnosząc się do tych ustawień co podawałem przy Thumbgen powinno to wyglądać następująco (bez MovieWallView):

Moje1.jpg

Moje2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pozostałych kategorii też ustawcie szablony widoków np. PhotoFocusView 1x9. Jeżeli wszystkie ustawienia są poprawne klikamy na Build Menu i czekamy aż utworzy wszystkie skrypty i inne dane nam potrzebne w katalogu Jukebox - zakomunikuje nam to czarnym drukiem Alls OK. Teraz jak to wszystko podczepić pod wyświetlanie na HMB - proste pozwiązanie brzmi następująco:

Edytujemy z folderu IMS_scripts pliczek o nazwie menu.rss (może to być zwykły notatnik). Jeżeli nic nie zmienialiście to powinien wglądać następująco:

<!--?xml version='1.0' ?-->
<rss version="2.0" xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/">
<mediadisplay name="threePartView" sideleftwidthpc="0" siderightwidthpc="100" imagerightside="image/bg_image.png" fontcolor="255:255:255" fontsize="20" unfocusfontcolor="110:110:110" sidecolortop="0:28:50" sidecolorbottom="0:28:50" itemimagexpc="29" itemimageypc="17" itemimageheightpc="12" itemimagewidthpc="7" itemxpc="37" itemypc="15" itemheightpc="15" itemwidthpc="30" itemperpage="5" backgroundcolor="0:0:0" itembackgroundcolor="0:0:0" sidecolorright="0:0:0" imagefocus="image/focusbar.bmp" imageparentfocus="image/normalbar.bmp" showheader="no" showdefaultinfo="no">
	<text offsetxpc="30" offsetypc="3" widthpc="50" heightpc="10" fontsize="27" backgroundcolor="-1:-1:-1" foregroundcolor="255:255:255">
  Serwisy internetowe
</text>
</mediadisplay>
<channel>
<title>Internet</title>
<link>./scripts/menu_hm.rss
	<media:thumbnail url="image/rss1.png" width="120" height="90">
<menu>main menu</menu>

<item>
<title>Internet TV</title>
<link>rss_file://./scripts/tv_stations.rss
<media:thumbnail url="./scripts/image/tv/eTV.jpg">
</media:thumbnail></item>
<item>
<title>Kategorie</title>
<link>rss_file://./scripts/catgories.rss
<media:thumbnail url="./scripts/image/category.jpg" width="128" height="128">
</media:thumbnail></item>
<item>
<title>Radio</title>
<link>rss_file://./scripts/radio_menu.rss
<media:thumbnail url="./scripts/image/iRadio/radio3.jpg">
</media:thumbnail></item>
<item>
<title>Pogoda i wiadomości</title>
<link>rss_file://./scripts/news.rss
<media:thumbnail url="./scripts/image/news/rss_news.jpg">
</media:thumbnail></item>
<item>
<title>Gry</title>
<link>rss_file://./scripts/game_menu.rss
<media:thumbnail url="./scripts/image/games.jpg">
</media:thumbnail></item>


</media:thumbnail></channel>
</rss>

Możemy zmienić coś z tych opcji - np. radio, które i tak oddzielnie można słuchać z pls, ale zmienię gry z uwagi że jest tylko jedna:

<?xml version='1.0' ?>
<rss version="2.0" xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/">
<mediaDisplay name=threePartView
sideLeftWidthPC=0
sideRightWidthPC=100
imageRightSide="image/bg_image.png"
FontColor=255:255:255
	fontSize=20
unFocusFontColor=110:110:110
sideColorTop=0:28:50
	sideColorBottom=0:28:50
itemImageXPC=29 itemImageYPC=17
itemImageHeightPC=12 itemImageWidthPC=7

itemXPC=37 itemYPC=15
itemHeightPC=15 itemWidthPC=30
itemPerPage=5

backgroundColor=0:0:0
itemBackgroundColor=0:0:0
sideColorRight=0:0:0
	imageFocus="image/focusbar.bmp"
imageParentFocus = "image/normalbar.bmp"

showHeader="no"
showDefaultInfo="no"
>
	<text  offsetXPC=30 offsetYPC=3 widthPC=50 heightPC=10 fontSize=27 backgroundColor=-1:-1:-1 foregroundColor=255:255:255>
  Serwisy internetowe
</text>
</mediaDisplay>
<channel>
<title>Internet</title>
<link>./scripts/menu_hm.rss</link>
	<media:thumbnail url="image/rss1.png" width="120" height="90" />
<menu>main menu</menu>

<item>
<title>Internet TV</title>
<link>rss_file://./scripts/tv_stations.rss</link>
<media:thumbnail url="./scripts/image/tv/eTV.jpg"/>
</item>
<item>
<title>Kategorie</title>
<link>rss_file://./scripts/catgories.rss</link>
<media:thumbnail url="./scripts/image/category.jpg" width="128" height="128" />
</item>
<item>
<title>Radio</title>
<link>rss_file://./scripts/radio_menu.rss</link>
<media:thumbnail url="./scripts/image/iRadio/radio3.jpg"/>
</item>
<item>
<title>Pogoda i wiadomości</title>
<link>rss_file://./scripts/news.rss</link>
<media:thumbnail url="./scripts/image/news/rss_news.jpg"/>
</item>
<item>
<title>Movie Jukebox</title>
<link>rss_file:///tmp/public/Filmiki(usb)/Jukebox/category.rss</link>
<media:thumbnail url="./scripts/image/games.jpg"/>
</item>


</channel>
</rss>

Oczywiście zamiast Filmiki(usb) trzeba podać waszą nazwę partycji dysku, no i też obrazek możemy zmienić. Ja osobiście mam to inaczej rozwiązane - gdyż nie mam w ogóle HMB menu, bo z niego nie korzystam. Tak na koniec dodam że nie muszą być ustawione wszystkie kategorie, tylko wtedy nie generuje się plik category.rss i trzeba samemu go zrobić, no i mamy na końcu wywalony błąd, ale mimo wszystko co potrzeba generuje. Nie radzę też nadpisywać plików - lepiej nieaktualne skrypty z folderem usunąć i później jeszcze raz wygenerować, co nie trwa przecież długo. Czekam na pytania i odpowiedzi czy wam wszystko wyszło ok.

WAŻNE ZMIANY W THUMBGEN - PROSZĘ ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA USTAWIENIA.

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero u siebie odkryłem, że jest problem z MovieSheetView - dokładnie z uruchomieniem filmów. Mianowicie pierwszy film jest uruchamiany normalnie, natomiast z okładki drugiego uruchamia się trzeci. Jeżeli, ktoś ma ten sam problem to proszę dać znać, bo nie wiem czy to nie wina moich modyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem forum z AC Ryan i znalazłem rozwiązania - poniżej link do poprawionej wersji, wystarczy zmienić katalog 03 MovieSheetView umieszczony w template/RSS/ na ten z pliku rar:

http://www.nataniele...ieSheetView.rar

Oczywiście najlepiej usunąć wersję Jukebox przed zmianami i wgrać od nowa. Jak ktoś chce się pobawić w zmianę kodu to trzeba na końcu pliku Other_All_3.rss zmienić tekst między zaznaczeniem <item_template></item_template>:

	<item_template>
			<onClick>
					<script>
							showIdle();
							Current_Movie_File=getStringArrayAt(Movie_File_Array , Current_Item_index);
							writeStringToFile(Jukebox_Temp+"Current_Movie_File ", Current_Movie_File);
							playItemURL(Current_Movie_File, 0, "");
					</script>
			</onClick>
	</item_template>

I to na tyle - jak coś nie będzie wam działać pytajcie.

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny tutek. Widać , że włożyłeś w niego kupę pracy i czasu. Napewno się przyda .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...