Skocz do zawartości
iso

Aparat jako kamera

Rekomendowane odpowiedzi

Vimeo czy YT nie są żadnymi platformami do oceny materiału HD

Mozemy dyskutować tylko o plikach mts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos bitrate'u to rzeczony GH2 może nagrywać nawet z 88 lub 44 Mbit po wgraniu hacka, tylko że to na pewno koszmarnie zżera pamięć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to logiczne, że pamięć musi być duża i szybka, ale jakość jest naprawdę najwyższych lotów. Materiał nagrany po wgraniu alternatywnego oprogramowania robi naprawdę duże wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla nas często zwykłych użytkowników to po prostu strata miejsca na nośniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakość powala!!! Szkoda, że oglądałem to tylko na 50 calowej plazmie....a nie na większym ekranie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu nabyłem używanego Sony TX-7 (za 400zł).

Dziś moja żonka go przetestowała. Warunki skrajnie kiepskie.

Impreza w przedszkolu, słońce z okna, półmrok, dużo ruchu i refleksów światła + pierwsze użycie nowego sprzętu przez kobietę.

Efekt ... rewelacja! Oczywiście doznania subiektywne bo źródłem porównań jest leciwy i kiepski sprzęt (kamera Praktica 5.1 HD).

Tak czy inaczej za tą cenę nie wyobrażam sobie niczego lepszego.

Obraz czyściutki. Aparacik bardzo szybko dostosowuje się do oświetlenia (myślę że używa jakiegoś wspomagacza HDR).

Dzięki 50i i optycznemu stabilizatorowi obraz bardzo, bardzo płynny. Dodatkowo naprawdę niezłe mikrofony. Dźwięk czysty i wyraźny.

Zdecydowanie to był strzał w dziesiątkę :) Dzięki mobor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tą cenę nie ma jak na razie nic lepszego :)

Kobiecy sprzęcik o mało co go nie straciłem ;) Dobrze, że nie mam różowego.

Tylko Fantom to nie jest te temat, tamten był inny, z tego co pamiętam "....do 2500zł"

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Fantom to nie jest te temat, tamten był inny, z tego co pamiętam "....do 2500zł"

Tematów było kilka. Z tego co pamiętam to 3 lub nawet 4.

Tak czy inaczej w tym też się zmieściłem ... przecież jest to aparat pracujący jako kamera :)

Mimo wszystko byłem troszkę sceptyczny co do TX-7 ale teraz się przekonałem.

Za te pieniądze na pewno nie da się kupić nic lepszego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i taka była właśnie moja konkluzja. Nigdy nie twierdziłem że to jest mistrzostwo świata tylko że w tych pieniądzach nic lepszego się nie kupi

Matryca-procesor - są dokładnie te same zarówno w TX7 jak w i w wiekszosci kamer SONY. Jedyna różnica to obiektyw i bryła urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, nie róbcie wody z mógzu, jeśli ktoś myśli poważnie na temat video i ma jakieś pojęcie na temat sprzętu używanego przez amatorów filmowców, to z pewnością nie jest to nic pokroju 5N, mała obudowa i matryca to nie wszystko. Liczą się obiektywy, możliwość nagrywania dzwięku bez auto gain, wysoka jakość wypuszczanego materiału, etc. materiał się jeszcze poddaje obróbce, robi color grading, używa greenscreenów, kto wie na czym to polega nie będzie narzekał że 44Mbit / 176Mbit All I-frame w GH2 to jest za dużo dla normalnego człowieka. GH2 to jest minimum które daje bardzo satysfakcjujący obrazek gdy się umie wykorzystać jego możliwości, potem idzie Canon 550D, 60D, Canon7D, Canon 5DM2. Z najnowszych, to Canon 5DM3, Nikon D800. Na razie nic więcej nie ma i trzeba iść w kamery typu Panasonic AF100.

5N nie ma w ogóle w tym zestawieniu, oczywiście zaraz mi prześlecie 100 filmików nakręconych 5N z różnymi nagrodami, ale szkoda zachodu, bo mogę podesłać więcej kręconych iPhonem. Świat DSLR zaczyna się od GH2, Canon 550D/7D i basta ;-)

Edytowane przez helcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku - o filmowaniu wiem na prawdę sporo

Sztuką jest to żeby odpowiednio dobierac narzędzia do potrzeb. Dlatego śmieszą mnie idioci z metrowymi obiektywami na urlopie z rodziną

Poświecają wiecej czasu na kadrowanie i manual niż na pójście na lody z dzieciakiem

Najwyraźniej nie rozumiesz jaka jest idea urządzenia typu TX7

Jak mówią- najlepszy aparat/kamera to ten który się ma przy sobie...a nie w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego mobor, najwyraźniej nie zrozumiałeś o co chodzi autorowi wątku, bo raczej nie o robienie filmików z wakacji.

Ja na urlop z rodziną biorę kamerę HDV i nagrywam ile wlezie. Ale rozumiem kogoś kto zabiera bardziej wyrafinowany sprzęt, bo np chce poćwiczyć przed czymś poważniejszym i nie uważam go za idiotę tylko dlatego że ma większą lufę ode mnie ;-)

I nadal obstaję przy swoim: do filmowania czegoś więcej niż imprezy rodzinne lepszym rozwiązaniem jest GH2. Do imprez rodzinnych pewnie też, ale tu się nie wypowiadam, bo się nie znam. Hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie mam przy sobie fotki, jak fotoreporter obwieszony apartami z gigantycznymi obiektywani robi fotki iphone szmieszne zdjęcie, ale prawdziwe. Dla mnie moja kamera jest za duża do noszenia bo mi się nie chce nosic i wolę robić inne rzeczy.

Każdy kupuje i nosi co mu się podoba, ja kiedyś chciałem mieć lustrzankę, ale sorki za cieżka za duża i za dużo trzeba nosić dodatków, wolę coś małego i uniwersalnego.

Tyle, że ja nagrywam dla siebie nie dla celów zarobkowych bądź pokazowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor ma sporo racji.

Plecak szkla zawsze ciazy, w tropikach nawet bardzo. Najgorsze to pogodzic wlasna przyjemnosc fotografowania z komfortem psychicznym rodziny, ktorej niekoniecznie w smak, to ze tata chce miec ekstra ujecie.

Tez kiedys wozilem lustrzanke, kamere i kupe akcesoriow. Dzisiaj juz tego nie robie. Zreszta technika tak poszla do przodu, ze mozna uzyskac zadowalajaca jakosc zdjec i video, dzieki jednemu urzadzenia, mieszczacemu sie w kieszeni szortow.

To tyle odnosnie fotografowania/filmowania na rodzinnych wakacjach. Sprzet jeszcze sluzy do innych celow, wiec nie ma sie o co sprzeczac. Wystarczy uwaga o przyjetych zalozeniach, przeciez wszyscy rozumieja o co chodzi.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak wspomniał wcześniej Mobor dobra alternatywa to NEX5N, ja osobiście go nie znam, bawiłem się, ale na teraz się nie wypowiem. Choć śmieszy mnie mały aparat i dodawanie do niego gigantycznych obiektywów, mi to psuje cały wizerunek małego urządzenia. Szkoda, że tak mało jest porównania NEX5N z jakąś dobrą kamerą. Ja nie znalazłem dużo materiału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć śmieszy mnie mały aparat i dodawanie do niego gigantycznych obiektywów, mi to psuje cały wizerunek małego urządzenia.

No właśnie ... dlatego dziwi mnie to że na rynku jest nisza dla tego typu sprzętu (kompakty z wymiennym obiektywem).

Obiektywu się nie przeskoczy. Jak ktoś się chce bawić fotografią to porządny (czytaj: duży) obiektyw musi być.

Co za tym idzie idea małego aparatu ... zostaje rozjechana.

Więc (jak dla mne) pozostaje:

- dla osób lubiących się bawić fotografią: kupić normalną lustrzanke z porządnymi obiektywami

- dla osób ceniących sobie wygodę na wakacjach: mały kompakcik do kieszonki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom

Ale skoro juz wiesz, ze obiektyw jest najwazniejszy i go aprobujesz w polaczeniu do aparatu wielkosci mydelniczki, to teraz zwaz czy to nie jest jakies rozwiazanie.

1/ Lustrzanka z torba szkla i akcesoriow statyw lub przynajmniej monopod - powiedzmy 8 kg

2/ Aparat wielkosci mydelniczki + wymienny obiektyw + akcesoria, futeraly) w zaokragl 1 kg

3/ Aparat wielkosci mydelniczki a wadze mydelniczki z mydlem i takimz mydlanym obrazie

Ja osobiscie rozumiem, tych, ktorzy wybieraja opcje 2.

To zwykle Ci, ktorzy wyrosli na lustrzankach, ale nie chca, lub nie maga ich wszedzie zabrac lub tez tacy, co czuja podswiadoma niechec do aparatow typu bridge.

Umowmy sie, ze bedac srednio-zaawansowanym w fotografii znasz swoje szkla i starasz sie tak dobierac parametry ekspozycji tak, aby cykac w okreslonych zakresach przyslony ( zwlaszcza podczas korzystania z obiektywow zmiennoogniskowych sredniej jakosci), To sprawia, ze aby pozostac bezkompromisowym ( a piszesz, ze jestes), co do jakosci robionych zdjec, niestety trzeba korzystac z kilku obiektywow o roznej dlugosci ogniskowej, w zaleznosci od charakteru zdjecia i warunkow expozycji. Maja kilka obiektywow latwiej jest uzyskac jak najlepszy efekt, niestety komplikuje to caly proces od strony logistycznej. Jesli wiec jadac na wakacje musisz liczyc sie z ograniczeniami w postaci wagi i objetosci przewozonego czy noszonego ze soba bagazu oraz czasu, jaki poswiecisz na przygotowanie sie do zdjecia, oznacza to swiadome ograniczenia Twoich mozliwosci zrobinia najlepszego mozliwego zdjecia. Stad tez dalsza swiadoma rezygnacja z pewnych atutow jakie daje lustrzanka z "przyzwoitymi" szklami na rzecz mydelniczki z wymienna optyka, ktora byc moze trzyma sie i operuje gorzej jednak daje jakas pomimo innej klawiszologii daje pelna kontrole i akceptowalna jakosc.

Nie jestem wprawdzie (puki co) uzytkownikiem takiego rozwiazania (nr 2) ale tak je postrzegam.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1/ Lustrzanka z torba szkla i akcesoriow statyw lub przynajmniej monopod - powiedzmy 8 kg

2/ Aparat wielkosci mydelniczki + wymienny obiektyw + akcesoria, futeraly) w zaokragl 1 kg

3/ Aparat wielkosci mydelniczki a wadze mydelniczki z mydlem i takimz mydlanym obrazie

Lustrzanka nie waży 8 kg. Różnica w wadze między kompaktem o lustrzanką to około 0.5kg.

Statyw/akcesoria/itd musisz nosić niezależnie czy to lustrzanka czy kompakt. O ile chcesz się bawić w fotografa ....

Według mnie jeśli komuś zależy na fajnych zdjęciach to wybiera lustrzankę. Jeśli nie zależy to "mydelniczkę".

Kupowanie dobrego kompaktu aby dołożyć do niego fajne (czytaj duże/niewygodne/ciężkie) obiektywy/statywy to jest ... trochę bez sensu bo i tak trzeba to wszystko nosić. Co w sumie nie jest bardziej wygodne niż noszenie lustrzanki.

Tutaj kompromis jest żaden. Samo body aparatu czy waży 300g czy 600g niewiele zmienia.

Mylę się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mylisz się jak i binary, seba itd. - Jeżeli ma coś być wygodne, podręczne i zawsze pod ręką trzeba kupić jakiegoś dobrego smartfona :) Osobiście jeszcze takiego nie znalazłem ale niedługo na bank coś się trafi. Wtedy ograniczę się do tego urządzenia jeżeli chodzi o sprawy rodzinne a hobby i zarobek zostawię do GH2 :) W telefonach przyszłość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma coś być wygodne, podręczne i zawsze pod ręką trzeba kupić jakiegoś dobrego smartfona :) Osobiście jeszcze takiego nie znalazłem

No właśnie ... nie znalazłeś bo go nie ma.

Praw fizyki nie przeskoczysz. W telefonach montuje się bardzo mikroskopijne matryce i obiektywy.

Jeśli to się zmieni ... możesz mieć rację. Na razie nie masz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w przyszłość nie wybiegam, jak mam iść to raczej nie będziemy musieli nic nosić będziemy mieli chipa pod skórą a oczy nasze będą robić fotki - mniejsza o to.

Mam teraz Fuji f810 zwykły kompakt i robi jak dla mnie piękne fotki i to mi styka. osobiście nie robię zdjęcia by się nimi jarać i powiększać by zobaczyć kropkę na biedronce, ale znowu moi znajomi muszą ich sprawa. Dlatego fajnie, że są różne alternatywy. Ja robiąc zdjęcia mi się podobają i to jest ważne.

Ja postawiłem na jakość i wygodę, która musi mi się podobać.

Dlatego mam kamerę i aparat a szukam coś uniwersalnego i nie dużego, na pewno nie telefon nie ta jakość. W chwili obecnej chyba na rynku ciekawą propozycją jest wspomniany NEX, byłem bawiłem się, ale za mało, boję się trochę stabilizacji, z kamery swojej jestem zadowolony. Mam Sony XR520, Sony TX7, Fuji f810 + Galaxy, na teraz jest git, ale jak to w życiu chcę czegoś więcej a zarazem mniej :)

Zamiast XR520 i Fuji f810 chce mieć coś jednego.

Sony XR520 to jak dla mnie świetna kamera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lustrzanka nie waży 8 kg. Różnica w wadze między kompaktem o lustrzanką to około 0.5kg.

Nie przekrecaj prosze. Nie lustrzanka tylko torba z osprzetem. 3-4 obiektywy, lampa, baterie itd, dobry plecak ...

Statyw/akcesoria/itd musisz nosić niezależnie czy to lustrzanka czy kompakt. O ile chcesz się bawić w fotografa ....

No nie bardzo chce dlatego zawsze zabieralem ze soba monopod, ale nie mow mi , ze nie dostrzegasz roznicy pomiedzy statywem pod "malpke", ktory wazy 0.1 kg, a statywem majacym udzwignac puszke, teleobiektyw, ktory zwykle jeszcze ma obejme i hood.

Według mnie jeśli komuś zależy na fajnych zdjęciach to wybiera lustrzankę. Jeśli nie zależy to "mydelniczkę".

Kupowanie dobrego kompaktu aby dołożyć do niego fajne (czytaj duże/niewygodne/ciężkie) obiektywy/statywy to jest ... trochę bez sensu bo i tak trzeba to wszystko nosić. Co w sumie nie jest bardziej wygodne niż noszenie lustrzanki.

Tutaj kompromis jest żaden. Samo body aparatu czy waży 300g czy 600g niewiele zmienia.

Mylę się?

Najwyrazniej sie mylisz. Chocby w tej kwestii, ktora opisalem, tj wagi i liczebnosci dodatkowego szkla, ktore nalezy ze soba zabrac. Bez szerokatnego obiektywu na wakacjach ani rusz, Bez dlugiej ogniskowej z kilku wzgledow tez sie nie obejdzie; z uniwersalnego zoomu nie zrezygnujesz. To juz masz min 3 obiektywy, zakladam ze nie za to plastikowe zabawki wiec to juz sa kilogramy. Meczac sie z tym wszystkim nie zabierzesz lampy? Moze pod slonce zdjecie zrobisz z wbudowanym gowien.kiem, ale wypelnic swiatlem jakies wieksza kubature, (ani odchylic palnika) sie nie da. A moze jestes szczesliwym posiadaczem jakies lepszej lustrzanki bez wbudowanej lampy i co wtedy? Chyba ze masz kita i jestes szczesliwy z samego faktu posiadania "lustrzanki". Sa oczywiscie inne ewentualnosci ale celowo upraszczam to do takich skrajnych przypadkow.

To tyle odnosnie uzytkowania lustrzanki na wakacjach. BTW lustro to przezytek.

A co do kwestii samego wyboru aparatu, to pomimo tego, ze ani ja ani Ty nie poszedlbys ta droga sa tacy, ktorzy to robia. NIekoniecznie nieswiadomie.

@iso:

Nie wiem w czym sie myle. Uzywam na wakacjach SG2 do video, wspierajac sie jakims kompaktem Sony (exmor) zony, nie przywolam modelu z pamieci.

To wlasnie telefon mialem na mysli piszac o urzadzeniu robiacym przyzwoite video/photo a "mieszczacym sie w kieszeni szortow"

Sa jednak tacy ktorych takie rozwiazania nie zadawalaja i chca lepszej optyki, sensora czy stabilizacji.

A wogole to znowu sie offtop zrobil, bo mialo byc o aparacie jako kamerze.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binary tylko jedno pytanie .... po co ktoś kupuje np NEX-5 ?

Odpowiedzi są dwie:

- bo w 'internacie' wyczytał że są 'de best'. Będzie go używał z kitowym małym obiektywem, nawet nie myśląc by dokupić coś do niego.

- wie, że do NEX'a może przyczepić obiektywy i zrobić z niego fajny aparat. Tylko te obiektywy to są obiektywy z tych 'dużych' lustrzanek. Więc ważą i mierzą swoje.

W pierwszym przypadku ... można zapytać po co mu taki aparat? Nie lepiej kupić małą małkpe z której i tak będzie zadowolony.

W drugim przypadku ... będzie nosił ze sobą i tak parę dodatkowych kg obiektywów/lamp/itd. Czy dojdzie mu te 0.5kg body ... to już bez znaczenia.

O to mi chodzi. Trochę nie mogę zrozumieć pewnego kierunku pogoni za miniaturyzacją. Tym bardziej że ze cenę np. NEX'a 5 można już kupić przyzwoitą lustrzankę.

Tak naprawdę nie chce się spierać. Po prostu ... ciężko mi to ogarnąć moim małym rozumkiem :)

Tak ... sorry za offtop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom.

Moze Mobor bedzie laskawy wytlumaczyc Ci dlaczego wybral NEX-a ;)

Ponadto nie wydaje mi sie, zeby uzytkownik NEX-a chcialby kupowac "duzy" obiektyw ( co innego jesli juz go ma ze starszej siotry) czy adapter do niego.

Nie o jakich lustrzankach myslisz, ale byloby znacznie latwiej porownac, gdybys jakas wymienil z modelu.

Ja moge np zabawic sie w porownanie do Canona D5mk2.

podsumujmy:NEX - 287g bateria+karta (dane producenta) +60g (16mm) +524 g(18-200mm) + nakladka szerokokata + oslony przeciwsloneczne + dodatkowa bateria = ok.1 kilograma

To tyle co body Canona z 2bateriami i karta. A jak doliczysz do tego 3 eL-ki to dochodzi kolejne 2,5 kg. Oczywsicie torba czy plecak musi byc odpowiednia, aby zabezpieczyc taki sprzet, wiec nieporownywalnie ciezsza od tego w czym bedziesz nosil NEX-a. O lampie czy dodatkowych bateriach nawet juz nie wspominam,

Kwestia porownania ergonomii filmowania pozostawie Twojej wyobrazni

Jakosci nie poronuje, bo na tym etapie zostawiam Canona w domu i na wakacje biore NEX-a.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binary ... wciąż się nie rozumiemy.

Porównaj w taki sposób:

1) NEX5

2) jakaś lustrzanka Sony

3) obiektywy są wspólne (bo taka jest w końcu idea NEX'a tak?)

Różnica wagi między aparatami są na poziomie 0.5 kg .... + obiektywy i osprzęt takie same.

Ty dokładasz do wagi lustrzanki dodatkowe baterie, obiektywy, statywy, plecaki ... produkując dodatkowe kilogramy.

A idąc tym tokiem rozumowania to przecież do lustrzanki też sobie możesz dokupić lżejsze obiektywy, nikt ci tego nie zabrania :)

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...