Jump to content
lookcorner

Filmy warte obejrzenia (macie jakieś propozycje?)

Recommended Posts

Wczoraj w telewizji, w TVP1 leciał dobry (wg mnie oczywiście) film - Jagodowa miłość. Niby zwykłe romansidło, ale do "miłości" była okrężna droga, bardzo okrężna. Poza tym do filmu dobrano naprawdę kawał dobrej muzyki.

z filmów Wong Kar Waia polecam Fallen Angels/Duo luo tian shi z 1995 roku, ... można znaleźć na ebayu BluRay wyczyszczona wersja, tylko oczywiśćie bez polskiej lokalizacji, natomiast jest na torrentach Duo Luo Tian Shi 1995 x264 DTS WAF ... rip tej wersji, i można dociągnąć polskie napisy. O filmie mogę powiedzieć tyle że jest to jeden z najlepszych obrazów jakie widziałem.

Hipnotyzujący, rewelacyjne zdjęcia, muzyka ... i ogólnie fajna historia i charakterystyczny komentarz bohaterów z offu ;) ... tylko nie polecam oglądać trailerów, z racji że bardzo spoilerują.

i jak by ktoś się zastanawiał na co do kina, to na Django w ciemno!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Artur ratuje gwiazdkę 3D, Immortals 3D, StreetDance 2 3D, Step Up 4 3D. Oglądaliście? Jak prezentuje się trójwymiar w tych produkcjach? I w końcu - warto dać za nie 50zł.?

Z góry dziękuję za opinie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja polecam "Bezpieczna przystań" http://seans24.pl/film/51741-bezpieczna-przystan-safe-haven/

Kiedy tajemnicza, młoda kobieta, Katie (Julianne Hough) pojawia się w nadmorskim miasteczku w Karolinie Północnej, budzi ciekawość tutejszych mieszkańców. Zamknięta w sobie bohaterka unika jakichkolwiek, bliższych znajomości. Pewnego dnia poznaje owdowiałego właściciela niewielkiego sklepu, Alexa (Josh Duhamel). Dziewczyna coraz bardziej angażuje się w życie Alexa i jego dzieci oraz zapuszcza korzenie w lokalnej społeczności.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to i ja dorzucę swoje trzy grosze:

na wstępie zaznaczę w całości zgadzam się z autorem tematu i go popieram nt jakości obecnej filmografii, i duży szacun za podanie ciekawych i dojrzałych propozycji.

Zaznaczę jeszcze, że coraz więcej osób lubiących (subiektywnie) "dobre kino" sięga do europejskich produkcji. Propozycje hollywoodzkie jak wiemy produkuje głównie filmy oparte o efekty specjalne, co mnie osobiście już znudziło. Wolę obejrzeć jakiś ciekawy , oryginalny pomysł na film, a nie np spider man 15.

Ja dodam swoje ulubione, poruszające jakiś ciekawy temat filmy:

Efekt motyla (2004)

21 gram (2003)

Requiem dla snu (2000)

Życie jest piękne (1997)

Nasza klasa (2007) polecam szczególnie dla pedagogów i rodziców "trudnych" dzieci

Czas apokalipsy (1979)

Z seriali polecam:

Forbrydelsen 1,2 i 3 kapitalny kryminalny serial.

Breaking Bad wciągnął mnie ten serial w całości, głównie rola Waltera i jego przemiana z pantofla w bossa

Edited by kanti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Black Mirror / Czarne lustro - mini serialik brytyjski, który mnie ostatnio położył na łopatki.

W dużym skrócie serial jest satyrą naszego życia coraz bardziej nasiąkniętego nowinkami technologicznymi, portalami społecznościowymi, programami rozrywkowymi, które bazują na najbardziej prymitywnych instynktach, itd. i ukazuje wizję przyszłości w nieco karykaturalny sposób, ale trzeba przyznać, że trafia dość celnie i daje do myślenia.

Polecam w szczególności pierwszy sezon (na razie powstały dwa), na który składają się trzy 45-60 minutowe odcinki. Każdy z nich opowiada zupełnie inną historię. Na plus jest trochę sci-fi (poza pierwszym odcinkiem).

Edited by misfit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potwierdzam "Trans" to świetny film ,może nie wywołuje efektu woow ale z całą pewnością miło będzie do niego powrócić za kilka lat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Pain & gain" , moim zdaniem super rozrywka na wieczór.

Obsada i reżyser to gwarantują :)

Oglądałem ten film wczoraj i potwierdzam, warto obejrzeć - bardzo specyficzne podejście do realizacji ,,American dream''

Warto też wiedzieć, że film bazuje na prawdziwych wydarzeniach, po projekcji polecam pogoglowac i poczytać o gangu z Sun Gym.

PS

The Rock nieźle się rozrósł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pain and Gain - polski tytuł "Sztanga i cash" - w USA już na sklepowych półkach, a do polskich kin trafia tak późno.

Szkoda, bo w tym filmie Wahlberg i The Rock zagrali naprawdę fajnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Film bardzo dobry. Ogląda się świetnie.

Osobiście pozostał mi niesmak.

Jak można zrobić film (oparty na faktach) w konwencji komedii ?

Tak z uśmiechem mordowano ludzi. :(

Ale to nie temat tej grupy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Looknijcie na The Call (2013) z Halle Berry.

Znakomity thriller.

911.

Pozdro

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Pain & gain" , moim zdaniem super rozrywka na wieczór.

Obsada i reżyser to gwarantują :)

Czasami nazwiska nie dają gwarancji. I tak stało się tym razem. Stracony czas.

Pozdro

Share this post


Link to post
Share on other sites
What Maisie Knew - film na czasie. Walka o prawa do opieki nad dzieckiem widziana z perspektywy kilkuletniej dziewczynki.

Skłamałbym gdybym napisał, że film jest genialny i pozbawiony wad, ale jednak uważam, że warto obejrzeć i sobie go zapamiętać. Jeszcze niedawno napisałbym, że jest to dobry film, ale trochę za bardzo przejaskrawiony, jednak po ostatnich wydarzeniach, którymi od kilku dni żyje prasa brukowa napiszę - samo życie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak ktoś ma kanał MGM HD to polecam film "Sucha Biała Pora". W filmie występują Donald Sutherland, Jurgen Prochnow, Susan Sarandon i w krótkiej, ale w dobrej roli Marlon Brando.

http://www.imdb.com/title/tt0097243/?ref_=sr_1

Muszę przyznać że zdziwiłem się, że taki film jest. Film może być dla niektórych nie rewelacyjny, ale wart jest obejrzenia, bo na pewno wywoła jakieś emocje. I podczas oglądania filmu ma się wrażenie że Polska ma podobną historię.

Share this post


Link to post
Share on other sites

widziałem tydzien temu Konesera w reż Tornatore, tego gościa od Maleny i Nieznajomej. Zdjęcia, muzyka, gra aktorska i intryga na najwyższym poziomie, w tym roku obok Transu chyba najlepszy film jaki widziałem. Włoski mistrz znowu pokazał klasę, boli brak dystrybucji w polsce bo chciałbym go nabyć w bluerayu, i na chwilę obecną można go pożyczyć w 1080p z torrentów (dokłądnie od tyg są już napisy) :P ... więc jak ktoś jest znudzony chłamem jakim faszerują nas amerykanie, to w ciemno postawić na kino europejskie, bo niebanalna historia owiana tajemnicą przypomina jak powinno wyglądać kino.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Metallica Through The Never"- jest połączeniem fabuły oraz koncertu. Wrażenie robi piorunujące! Warte polecenia nie tylko fanom zespołu ale i koneserom mocnych efektów. Olbrzymi ekran, 3D, ale przede wszystkim doskonały dźwięk dosłownie przenoszą pod scenę na której gra Metallica. Jak zwykle IMAX podnosi adrenalinę!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie ostatnio bardzo się spodobał: Olimp w ogniu(2013)

Pomimo kilku krytycznych opinii,dla mnie,to najwyższa półka :-)

Edited by Gmeru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...