Skocz do zawartości
lookcorner

Filmy warte obejrzenia (macie jakieś propozycje?)

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w telewizji, w TVP1 leciał dobry (wg mnie oczywiście) film - Jagodowa miłość. Niby zwykłe romansidło, ale do "miłości" była okrężna droga, bardzo okrężna. Poza tym do filmu dobrano naprawdę kawał dobrej muzyki.

z filmów Wong Kar Waia polecam Fallen Angels/Duo luo tian shi z 1995 roku, ... można znaleźć na ebayu BluRay wyczyszczona wersja, tylko oczywiśćie bez polskiej lokalizacji, natomiast jest na torrentach Duo Luo Tian Shi 1995 x264 DTS WAF ... rip tej wersji, i można dociągnąć polskie napisy. O filmie mogę powiedzieć tyle że jest to jeden z najlepszych obrazów jakie widziałem.

Hipnotyzujący, rewelacyjne zdjęcia, muzyka ... i ogólnie fajna historia i charakterystyczny komentarz bohaterów z offu ;) ... tylko nie polecam oglądać trailerów, z racji że bardzo spoilerują.

i jak by ktoś się zastanawiał na co do kina, to na Django w ciemno!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur ratuje gwiazdkę 3D, Immortals 3D, StreetDance 2 3D, Step Up 4 3D. Oglądaliście? Jak prezentuje się trójwymiar w tych produkcjach? I w końcu - warto dać za nie 50zł.?

Z góry dziękuję za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam film Triangle, z Melissa George, jak ktos lubi klimaty np Donnie Darko, petle czasowe itp to na pewno mu sie spodoba, thriller/horror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam "Bezpieczna przystań" http://seans24.pl/film/51741-bezpieczna-przystan-safe-haven/

Kiedy tajemnicza, młoda kobieta, Katie (Julianne Hough) pojawia się w nadmorskim miasteczku w Karolinie Północnej, budzi ciekawość tutejszych mieszkańców. Zamknięta w sobie bohaterka unika jakichkolwiek, bliższych znajomości. Pewnego dnia poznaje owdowiałego właściciela niewielkiego sklepu, Alexa (Josh Duhamel). Dziewczyna coraz bardziej angażuje się w życie Alexa i jego dzieci oraz zapuszcza korzenie w lokalnej społeczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja dorzucę swoje trzy grosze:

na wstępie zaznaczę w całości zgadzam się z autorem tematu i go popieram nt jakości obecnej filmografii, i duży szacun za podanie ciekawych i dojrzałych propozycji.

Zaznaczę jeszcze, że coraz więcej osób lubiących (subiektywnie) "dobre kino" sięga do europejskich produkcji. Propozycje hollywoodzkie jak wiemy produkuje głównie filmy oparte o efekty specjalne, co mnie osobiście już znudziło. Wolę obejrzeć jakiś ciekawy , oryginalny pomysł na film, a nie np spider man 15.

Ja dodam swoje ulubione, poruszające jakiś ciekawy temat filmy:

Efekt motyla (2004)

21 gram (2003)

Requiem dla snu (2000)

Życie jest piękne (1997)

Nasza klasa (2007) polecam szczególnie dla pedagogów i rodziców "trudnych" dzieci

Czas apokalipsy (1979)

Z seriali polecam:

Forbrydelsen 1,2 i 3 kapitalny kryminalny serial.

Breaking Bad wciągnął mnie ten serial w całości, głównie rola Waltera i jego przemiana z pantofla w bossa

Edytowane przez kanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black Mirror / Czarne lustro - mini serialik brytyjski, który mnie ostatnio położył na łopatki.

W dużym skrócie serial jest satyrą naszego życia coraz bardziej nasiąkniętego nowinkami technologicznymi, portalami społecznościowymi, programami rozrywkowymi, które bazują na najbardziej prymitywnych instynktach, itd. i ukazuje wizję przyszłości w nieco karykaturalny sposób, ale trzeba przyznać, że trafia dość celnie i daje do myślenia.

Polecam w szczególności pierwszy sezon (na razie powstały dwa), na który składają się trzy 45-60 minutowe odcinki. Każdy z nich opowiada zupełnie inną historię. Na plus jest trochę sci-fi (poza pierwszym odcinkiem).

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam "Trans" to świetny film ,może nie wywołuje efektu woow ale z całą pewnością miło będzie do niego powrócić za kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pain & gain" , moim zdaniem super rozrywka na wieczór.

Obsada i reżyser to gwarantują :)

Oglądałem ten film wczoraj i potwierdzam, warto obejrzeć - bardzo specyficzne podejście do realizacji ,,American dream''

Warto też wiedzieć, że film bazuje na prawdziwych wydarzeniach, po projekcji polecam pogoglowac i poczytać o gangu z Sun Gym.

PS

The Rock nieźle się rozrósł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pain and Gain - polski tytuł "Sztanga i cash" - w USA już na sklepowych półkach, a do polskich kin trafia tak późno.

Szkoda, bo w tym filmie Wahlberg i The Rock zagrali naprawdę fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film bardzo dobry. Ogląda się świetnie.

Osobiście pozostał mi niesmak.

Jak można zrobić film (oparty na faktach) w konwencji komedii ?

Tak z uśmiechem mordowano ludzi. :(

Ale to nie temat tej grupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Looknijcie na The Call (2013) z Halle Berry.

Znakomity thriller.

911.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pain & gain" , moim zdaniem super rozrywka na wieczór.

Obsada i reżyser to gwarantują :)

Czasami nazwiska nie dają gwarancji. I tak stało się tym razem. Stracony czas.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
What Maisie Knew - film na czasie. Walka o prawa do opieki nad dzieckiem widziana z perspektywy kilkuletniej dziewczynki.

Skłamałbym gdybym napisał, że film jest genialny i pozbawiony wad, ale jednak uważam, że warto obejrzeć i sobie go zapamiętać. Jeszcze niedawno napisałbym, że jest to dobry film, ale trochę za bardzo przejaskrawiony, jednak po ostatnich wydarzeniach, którymi od kilku dni żyje prasa brukowa napiszę - samo życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma kanał MGM HD to polecam film "Sucha Biała Pora". W filmie występują Donald Sutherland, Jurgen Prochnow, Susan Sarandon i w krótkiej, ale w dobrej roli Marlon Brando.

http://www.imdb.com/title/tt0097243/?ref_=sr_1

Muszę przyznać że zdziwiłem się, że taki film jest. Film może być dla niektórych nie rewelacyjny, ale wart jest obejrzenia, bo na pewno wywoła jakieś emocje. I podczas oglądania filmu ma się wrażenie że Polska ma podobną historię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się przy tym śpi :)

Dla mnie nudny, może dla tego, że balet mnie nie pociąga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem tydzien temu Konesera w reż Tornatore, tego gościa od Maleny i Nieznajomej. Zdjęcia, muzyka, gra aktorska i intryga na najwyższym poziomie, w tym roku obok Transu chyba najlepszy film jaki widziałem. Włoski mistrz znowu pokazał klasę, boli brak dystrybucji w polsce bo chciałbym go nabyć w bluerayu, i na chwilę obecną można go pożyczyć w 1080p z torrentów (dokłądnie od tyg są już napisy) :P ... więc jak ktoś jest znudzony chłamem jakim faszerują nas amerykanie, to w ciemno postawić na kino europejskie, bo niebanalna historia owiana tajemnicą przypomina jak powinno wyglądać kino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Metallica Through The Never"- jest połączeniem fabuły oraz koncertu. Wrażenie robi piorunujące! Warte polecenia nie tylko fanom zespołu ale i koneserom mocnych efektów. Olbrzymi ekran, 3D, ale przede wszystkim doskonały dźwięk dosłownie przenoszą pod scenę na której gra Metallica. Jak zwykle IMAX podnosi adrenalinę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio bardzo się spodobał: Olimp w ogniu(2013)

Pomimo kilku krytycznych opinii,dla mnie,to najwyższa półka :-)

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...