Skocz do zawartości
lookcorner

Filmy warte obejrzenia (macie jakieś propozycje?)

Rekomendowane odpowiedzi

W weekend zrobiłem sobie mały seansik i na pierwszy ogień poszedł zachwalany tutaj The Man From Nowhere, jako że wychowałem się na filmach akcji, doceniłem w pełni kunszt tej produkcji. Chyba ze świecą szukać tak wciągającej, a zarazem mądrze zrealizowanej naparzanki - no no warto było.

Niedługo zabieram się za mocne I SAW THE DEVIL i tym samym rozpoczynam projekcje kina azjatyckiego w najbliższym czasie B)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekipa ktora nakrecila ten film (I Saw The Devil), ma najwyrazniej chopla na punkcie zdjec. Nie mowie juz nawet o swietle ale co tam kamera wyprawia. Nawet osoba ktora normalnie nie zwraca uwagi na takie rzeczy, nie przegapi sceny walki w samochodzie. A moze i paru innych mniej trickowych, a bardziej "technicznie przemyslanych" ujec.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....Choc latwo zauwazyc, ze ekipa postawila na wizualna strone, ja nie dalem sie zaczarowac i mam troche mieszane uczucia. Muzyka za to pierwsza klasa.

Suma sumarum - dobrze spedzone 2 godziny....

A ja się dałem. Ale, de gustibus... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz Windmill ze ta nastolatka to jest corka Bono? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze kojarzę, to starsza. Ale dowiedziałem się po projekcji. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bry. :)

Myślę, że warto zobaczyć film "Szpieg" (2011) mimo nie do końca pochlebnych opinii. Całkiem niezły film szpiegowski (nie mylić z Bondem i spółką) bez efektownych scen pościgów i wybuchów za to trzymający w napięciu klimatem ciągłych wzajemnych podejrzeń bohaterów.

Z trochę starszych - Neds (2010). Ciekawe spojrzenie na Anglię z czasów punków/skinów i jak złe towarzystwo może zmienić obiecującego młodego człowieka.

Edytowane przez misiaczek
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzowskie zdjęcia znajdziesz w filmie "Drzewo życia" , zaś mistrzowski scenariusz jaki został zgotowany całemu światu poznasz

po obejrzeniu " Inside Job". To jest prawdziwy Matrix ... i to dzieje się tu i teraz. Oba tytuły nie należą do rozrywkowych, ale mogą

poważnie wzbogacić sposób postrzegania otaczającej Cię rzeczywistości. Albo znudzenie, albo oświecenie - to zależy od "konsumenta" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto zobaczyć film "Szpieg" (2011) mimo nie do końca pochlebnych opinii.

To moj ubiegloroczny faworyt. I tak jak "Intouchables" jest swietnym filmem, ktory spodoba sie absolutnie wszystkim pokoleniom, jest jak dla mnie filmem do obejrzenia 1-2 razy.

Do TTSS mozna wracac czesciej, albo przynajmniej do muzyki z tego filmu, Bez niej tego filmu chyba by "nie bylo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po obejrzeniu " Inside Job". To jest prawdziwy Matrix ... i to dzieje się tu i teraz. Oba tytuły nie należą do rozrywkowych, ale mogą

poważnie wzbogacić sposób postrzegania otaczającej Cię rzeczywistości. Albo znudzenie, albo oświecenie - to zależy od "konsumenta" :)

Tak tak oglądałem, chociaż trzeba przyznać że ostatnio pojawił się istny wysyp taki dokumentów, kiedyś było na TVP, a jeszcze nie tak dawno paru odcinkowy mini serial leciał na Planete , z tym że nie pamiętam tytułów :_bezradny: No nic trzeba pracować na czarno, tytoń kupować z pod lady, piwo/wino samemu pędzić.. etc i cała ta chora machina padnie :)

Z nieco innych dokumentów, ale również dających wiele do przemyśleń to Spisek Żarówkowy, "czyli planowane postarzanie produktów to celowe projektowanie produktów w taki sposób, by po krótkim czasie użytkowania nadawały się do wymiany na nowszy model":

http://www.youtube.com/watch?v=QPPW8KM7eEU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Do zeszłorocznych filmów, godnych polecenia dorzucam "Sunset Limited".

Uwaga film nie na każdy wieczór, w każdym razie nie na "wieczór towarzyski".

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No to i ja coś polecę:

Unthinkable http://www.imdb.com/title/tt0914863/

Pozycja zdecydowanie nierozrywkowa. Mocno wchodzi w psychikę i nie daje o sobie zapomnieć. Osoby wrażliwe powinny omijać.

Edytowane przez Pizzojad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam wcześniej wspominanych Nietykalnych (Intouchables), zgrabne połączenie dramatu z komedią, IMO jeden z najlepszych filmów ostatnich lat w swojej kategorii.

Fajnie też, że film świetnie sobie radzi w kinach, na koncie ma już blisko $350mln, a premiera w USA i UK dopiero przed nami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Underworld Awakening, polecam nie jako ambitna produkcje ale jako swietny benchmark testujacy kontrast i czern wyswietlacza oraz oczywiscie sprzet audio bo dzwiek tez stoi na najwyzszym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz. Skoro glownym kryterium ma byc czern, to ten film ma chyba wiecej ciemych ujec, niz wszystkie filmy wymienione w tym watku razem. Rewelacja to nie jest, ale w zestawieniu z Underworld Awakening wstydu nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w telewizji, w TVP1 leciał dobry (wg mnie oczywiście) film - Jagodowa miłość. Niby zwykłe romansidło, ale do "miłości" była okrężna droga, bardzo okrężna. Poza tym do filmu dobrano naprawdę kawał dobrej muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Jagodowa miłość to najgorszy film Wong Kar-Waia. Ja nie zdołałem go obejrzeć do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i najgorszy... U mnie na tapecie byl ze 3 razy, bo mam same baby w domu, i jakos przezylem.

Moze z uwagi na milosc do Nory Johnes ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja polecę:

- La cara oculta / The Hidden Face (2011)

- Mientras duermes / Sleep Tight (2011)

Nie tylko dla wielbicieli kina hiszpańskiego...

Przestrzegam jednak przed oglądaniem trailerów, szczególnie w przypadku tego pierwszego filmu - po jego obejrzeniu właściwie nie ma sensu sięganie po ten film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam UPROWADZONA z Liamem Neesonem

Takie współczesne Commando - tyle że moim zdaniem o wiele lepsze /mocniejsze, męskie/ niz wersja z Arnim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio obejrzane i warte polecenia:

"Moonrise Kingdom"

"People Like Us"

"Your Sister's Sister"

"The Words"

"Young Adult" - niby błahostka, ale Charlize trzyma formę.

Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...