Skocz do zawartości
Gmeru

Sieć w telewizorach czyli Konferencja aplikacje.tv: Philips

Rekomendowane odpowiedzi

NewsWczoraj w hotelu Marriott w Warszawie odbyła się bardzo ciekawa konferencja-forum na której pojawili się wszyscy najważniejsi z branży (Philips, Sony, Samsung, Panasonic, LG, przedstawiciele telewizji, kanałów telewizyjnych itp.) w celu prezentacji oraz dyskusji dotyczącej szeroko pojętej technologii sieciowej dostępnej w telewizorach ale nie tylko.
img2128aa.jpg



Pełna lista osób, które brały udział w dyskusji: Prelegenci konferencji aplikacje.tv



img2155sc.jpg



Konferencja przypominała bardzo dyskusje, które swego czasu toczyły się na temat technologii HD w Polsce. Czyli na samych jej początkach. Można powiedzieć, że w bardzo podobnym momencie znajduje się teraz rozwój sieci w takich urządzeniach jak telewizory czy odtwarzacze Blu-ray. Aplikacji i treści przybywa a coraz więcej Polaków podłącza się do sieci. A jest nas na tyle dużo, że praktycznie we wszystkich podawanych podsumowaniach zawsze znajdujemy się w ścisłej czołówce nie tylko w Europie ale i na świecie! Tak tak. Tak wiele osób podłącza i korzysta z telewizorów i ich aplikacji np. video. W pierwszej części spotkania można było też przy okazji zobaczyć co ciekawego szykują dla Nas producenci telewizorów w 2012 roku jeżeli chodzi o różne nowinki techniczne. Ponieważ większość rzeczy była dobrze opisana na slajdach, obędzie się bez większych komentarzy. Co ciekawsze rzeczy umieściłem w oddzielnych newsach. Zaczniemy od Philipsa (niżej także linki do pozostałych producentów). Poniżej jeszcze kilka ogólnych poglądowych zdjęć z miejsca zdarzenia ;-).








img2149g.jpg

img2124km.jpg

img2130w.jpg

img2131av.jpg

img2132rs.jpg


Sony Google TV



img2145t.jpg


Piotr Herod Philips



img2147jo.jpg

img2148ta.jpg


img2154s.jpg


EPG z DVB-T przez Ipada (Philips)



Philips Smart TV



Prezentację poprowadził


Piotr Herod

Net TV Project Coordinator, Philips Consumer Lifestyle Poland


W paru zdaniach: firma jest silna i współpraca z TPV wychodzi tylko na dobre. Nowe piloty (działa super, panel dotykowy, żyroskop), nowy wygląd Smart TV, nowe serwisy. Współpraca z Ipadem czy Androidem. Praktycznie wszystkie modele mają już Smart TV. Więcej poniżej:



img2160a.jpg

img2164t.jpg

img2167z.jpg

img2169r.jpg

img2171g.jpg

img2174dp.jpg

img2178hs.jpg

img2179l.jpg

img2183o.jpg

img2184rl.jpg

img2186wqr.jpg

img2187wb.jpg

img2188wv.jpg

img2189r.jpg

img2190fh.jpg

img2192g.jpg

img2193m.jpg

img2195qm.jpg

img2197gh.jpg

img2198zp.jpg

img2200n.jpg

img2202g.jpg

img2204x.jpg

img2206z.jpg

img2207vm.jpg

img2208h.jpg

img2212w.jpg

img2213t.jpg

img2214g.jpg

img2216yr.jpg

img2217xe.jpg

img2218iz.jpg

img2219z.jpg

img2220ph.jpg

img2221k.jpg

img2222ui.jpg

img2224e.jpg

img2225pe.jpg

img2228lj.jpg

img2229rp.jpg

img2230p.jpg

img2232m.jpg

img2234p.jpg

img2236k.jpg

img2241n.jpg

img2242g.jpg

img2245zj.jpg

img2247md.jpg


img2257d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam telewizor serii 9000. Wyjątkowy badziew!!! Właśnie procesuję się z EURO RTV AGD gdzie go kupiłem, o nierozpatrzoną reklamację z tytułu niezgodności z umową. To smart tv to porażka. Jakie 500 aplikacji pytam się? Jak zainstalujesz telewizor w Polsce to masz może z 12 z czego większość nie polskich. Ponadto nie działa przewodnik po programach (EPG), nie działa nagrywanie ani z klawisza, ani nie można zaprogramować. Odpowiedź eksperta z Philipsa w tej sprawie "takie zachowanie odbiornika jest prawidłowe, gdyż w Polsce te funkcje nie są jeszcze dostępne i dział programistów pracuje nad tym. Niedogodność ta zostanie usunięta w możliwie najkrótszym terminie". Pytam się w jakim? Dożyję tego momentu? Z powodu lipnej ekspertyzy EURO odrzuciło mi reklamację. Sprawa w sądzie. Od kiedy niedziałanie jest prawidłowe? Najpierw sprzedać niedziałający sprzęt a potem dopiero go dopracowywać? Nie za nasze pieniądze! Odradzam wszystkim zakup jakiegokolwiek telewizora Philips gdyż te funkcje nie działają prawdopodobnie we wszystkich modelach tej marki. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło EPG w Philipsach. Tam cała prawda jest obnażona. Żałuje tylko, że ja nie zrobiłem tego przed zakupem mojego TV. Teraz muszę się wkurzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...