Skocz do zawartości
mobor

Kamera HDR-TD10 /pliki 3D/

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero wgryzam sie w tematykę 3D. Na razie zaczynam zupełnie inaczej niz wszyscy, Nie od wyswietlacza ale od źródełka

Dlaczego tak dziwnie ? Ano dlatego ze nie kupię telewizora z okularami. W oczekiwaniu na bezbrylowca pomyślałem zatem o pierwszym źrodle dla nowego TV - padło na kamerę TD10

Jest teraz w swietnej cenie - pewnie dlatego ze za rogiem czai sie juz jej ekonomiczny nastepca z masakrycznie ciemnymi matrycami i przyczepionym na stałe dynksem USB

Powyzsze skutecznie przyśpieszyły decyzję o zakupie

Rzecz w tym że jak na razie nie bardzo wiem co robic zplikami MVC (3D) z kamery. Nie mam pojecia czy PS3 oraz moja Dune Smart to przemieli czy też moge na razi eo tym zapomnieć... ?

No i pytanie nr dwa- jak wypalic z tego BluRay'a ? Może inaczej - nie jak ale czym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekonomiczny nastepca z masakrycznie ciemnymi matrycami

HDR-TD10E Exmor R™ 1/4 (4,5 mm) Ok. 4200 tys. pikseli

F 1,8 — 10,0

HDR-TD20VE Exmor R™ 1/3,91 (4,6 mm) Ok. 5430 tys. pikseli

F 1,8 — 3,4

O ile te dane z strony Sony są prawidłowe to różnice na matrycach są nie za duże, ale TD10 ma masakrycznie ciemny obiektyw.

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obektywy są TE SAME

TD20

Aperture : F1.8-10.0

http://store.sony.co...#specifications

wiec do tego nienajjasniejszego obiektywu nie mam zamiaru dokladac jeszcze masakrycznie przepakowanego pixelami przetwornika

Roznica 30% (pixel count) a matryce dali ledwie o 0.1 mm większą

Przerabiałem to już w aparacie TX-7 którego porównywałem z TX-100

W tych samych warunkach gdzie TX-7 (10 mln) pstryka na ISO-400 - w tym samym trbie i w tych samych warunkach TX-100 (16mln) wali na ISO-800

Od razu oczywiscie podskoczyły szumy luminacji (sprawdzałem w Photoshopie)

A wszystko przez kretyna który wpakował 16 mln pixeli w 7 mm matrycę...

I dlatego kupiłem TD10 bo za moment będą pakować w te kamery po 2x10 mln pixeli. Matryc oczywiscie nie powiększą bo w slad za tym musiałyby iść wieksze obiektywy=wiekszy rozmiar kamery. No i podskoczy radykalnie koszt produkcji = ceny koncowej

lepiej zatem zwiekszac ilosc pikseli zeby na pudełku wysmarować za moment 40 mpix PHOTOS (TD20 robi juz 20 mln foty, TD10 - "tylko" 7mln) A wszystko przez durnia który wymyślił że kamera ma robić zdjecia.

Co jest nabardziej chore to to że zadbali o przepakowane pixelami foty ale nie wpadli juz na to by dać mozliwosc pstrykania fotek w 3D....Osobiscie 1000x wolałbym 7mln pixeli ale za to tryb 3D Photo...

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie montuję tego. Grunt ze da sie to zgrac na karte pamieci/płyte i odtworzyc we wlasciwym blurayu - to jest dla mnie podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przed nagraniem na płytę bluray musisz ten materiał jakoś konwertować czy od razu możesz nagrywać bez transkodowania? Druga sprawa - w jaki sposób ta kamera nagrywa 3D? To jest "side by side" jak nadawane w tv czy coś lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuje na TD 10 juz ponad 2 lata i jestem zadowolony z jej jakości. Intryguje mnie problem montażu natywnego materiału 3D z tej kamery. Zastanawiam się dlaczego zgrany materiał

nie ma formatu side by side ale jedynie pojedynczego obrazu (lewego). Montuje na Sony Vegas 11 pro. Mam jednak wrażenie że to program generuje prawy obraz a nie

wykorzystuje natywnie nagranych obrazów przez kamerę.Pytanie zasadnicze po co kamera 3D jeśli żaden program nie jest w stanie obrobić materiału oryginalnego

od początku do końca i eksportować w jakości 1:1 do oryginału.Materiały odtwarzane na stereoskopowej Toshibie f750 3D wyglądają ok.Nie zmienia to faktu iż klient

z większymi ambicjami może czuć się oszukany. Czy wszyscy posiadacze kamer 3D zadawalają się jedynie biernym odtwarzaniem ''filmów'' jedynie bezpośrednio z kamery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę spedzac nieproporcjonalnie dużo czasu na użeraniu się z montażem dlatego edycję zgrubsza olałem. Ponadto jest tez problem techniczny z tym związany który rozwinę w dalszej części

. W MAC'u o 3D można zapomnieć, na PC też wsparcie w oprogramowaniu jest nienajlepsze.

Manual wszędzie trąbi o tym że kamera NIE NAGRYWA w formacie który można by bezpośrednio nagrać na płycie.BD

Wynikowo dostępne są pliki 1080 50p które składają się z 2 naprzemiennych obrazów 1080 50i (albo 25p, cholera wie) W każdym razie, ZAWSZE konieczna jest rekomprecha i tutaj Shangirila się kończy

Dlatego najlepiej trzymać material w postaci surowej... Bez problemu strukturę plików kamer SONY z serii TD czytają playery BD panasonica /karta pamięci/

Odtwarzanie odbywa się ciurkiem czyli ujęcie po ujęciu.

Odtwarzacz Dune TV 303D - niestety nie czyta struktury ani plików.

Do montażu warto jednak spróbować Ediusa lub ewentualnie Adobe premiere. Być może tam da się zrobić jakiś sensowny export do 3D (byle nie do żadnego badziewiastego SBS które obcina rozdzielczość o połowę)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam obsługa 3D jest w MAGIX Video deluxe 2013 Plus warto sprawdzić, mało znany u nas program a dużo potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświerzam temat

Z kamerami 3D od SONY jest problem tej natury że do zapisu 3D wykorzystują wyłącznie tryb 50i który jest niezjadliwy dla formatu BluRay. Jakakolwiek próba konwersji musi doprowadzić klatkaż do postaci 24p co w każdym przypadku oznacza mniejsza lub większą utratę płynnosci

I teraz ciekawostka SONY doskonale o tym wie. W profesjonalnej wersji tej kamery - oprócz bardziej rozbudowanego systemu dźwiękowego (w tym możliwości zapisu PCM) - umożliwiono również zapis w kinowym 24p

Cała konstrukcja kamery jest identyczna z TD10... Za to różnica w cenie ? Kolosalna...

Liczyłem na HDR-TD40 ale w tym roku SONY olało 3D po całosci

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...