Skocz do zawartości
  • 0
Gęsior

Dziwny problem

Pytanie

PS3 mam podpiętą do ampa Onkyo 606 do gniazda HDMI4(DVD) a PC do gniazda HDMI1(GAME/TV). Z ampa wyjściem HDMI do TV SONY HX820.

W TV pod HDMI1 mam UPC a pod HDMI4 zarówno PS3 jak i PC.

I teraz tak:

włączam konsole, tv automatycznie też się włącza i zmienia na HDMI4, gdzie podpiętą mam konsolę. Włączam ampa, przełączam na selektor DVD bo tam mam przypisaną PS3 i ampa mieli, mieli....szuka sygnału by w końcu wyświetlić komunikat "no signal". Jedyną metodę jaką udało mi się złapać syganł to ze 20 razy wyłączyć/włączyć ampa i w końcu sygnał zaskakuje (wyświetla się 1080p/12 bit - tak na marginesie to taka powinna być wartość? Chodzi mi o bity?). Strasznie jest to wkurzające i nie wiem dlaczego tak się dzieje.

Próbowałem różnych kombinacji; myślałem, że może komp zakłóca więc go odpiąłem, ale to nie to.

Przełączałem się również w ampie po selektorach z DVD na GAME i z powrotem na DVD żeby zaskoczył sygnał i też nic. Jeśli zrobię taką kombinację to wtedy nie mogę wyłączyć ampa przyciskiem on/off na pilocie. Muszę wtedy najpierw wcisnąć "receiver" i dopiero dać on/off. Tu jest właśnie kolejny problem, że nagle nie mogę sterować pilotem ampa.

O co tu biega? Strasznie jest to frustrujące, że zanim obraz z konsoli pojawi się na ekranie to przez cholerne 5 minut muszę pstrykać on/off w ampie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie wiem czy klopoty z rc to cecha chrakterystyczna dla 606 ale dla 3008 na pewno. Moze sprobuj zresetowac do ustawien fabrycznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To jest o tyle dziwne, że identycznie połączenia miałem przy poprzednim telewizorze i wszystko było ok. Odkąd wjechał Soniak to zaczęły się takie klocki.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To tak a'props problemow ze sterowaniem rc.

w odniesieniu do glownej czesci Twojego problemu polecama wejscie w ustawienia ampa i wylaczenia wszystkiego co ma w nazwie hdmi control cec-hdmi a nawet hdmi audio. Nie pamietam co z tego mozna znalezc w menu 606.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No to w sony tez wylacz cec-hdmi albo bravia link czy jak sie to tam nazywa jesli wylaczenie w ampie niepomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

sprawdz tez kable hdmi. Ja mam onkyo 905 i dzieje sie podobnie, moze inaczej sa dni ze jest ok a sa ze wogole hdmi nie zyje :) Serio. Pomogla zmiana kabli na "lepsiejsie" i duzo zadziej sie to dzieje. Mi to zaczelo sie dziac jak onkyo ma okolo 2.5 roku. Wczesniej bylo ok, Nawet z onkyo do serwisu chcialem jechac ale pomogla zabawa z kablami.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

do wymiany 5 kondensatorów na płytce HDMI w 606-tce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)

sprawdz tez kable hdmi. Ja mam onkyo 905 i dzieje sie podobnie, moze inaczej sa dni ze jest ok a sa ze wogole hdmi nie zyje :) Serio. Pomogla zmiana kabli na "lepsiejsie" i duzo zadziej sie to dzieje. Mi to zaczelo sie dziac jak onkyo ma okolo 2.5 roku. Wczesniej bylo ok, Nawet z onkyo do serwisu chcialem jechac ale pomogla zabawa z kablami.

pozdr. dawmac

Mój też ma 2,5 roku. Fak! Sprawdze jeszcze z innymi kablami.

Obyś BoDex się mylił. Gware jeszcze mam, ale problem jest.

Update: zmiana kabli nic nie pomogła. Zawiozłem sprzęt do serwisu. Czas oczekiwania 1,5 tygodnia. Dam znaka co było przyczyną.

Edytowane przez Gęsior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sprzęt wrócił z serwisu.

W karcie gwarancyjnej wpisane: "naprawa obwodu zasilania w module HDMI"

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...