Skocz do zawartości
Etnic

Jak rozwiązać brak wbudowanego tunera DVB-C w telewizorze?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam telewizor plazmowy ale bez wbudowanego tunera DVB-C. Czy jest jakaś możliwość pominięcia zakupu standardowego zewnętrznego tunera od sieci kablowej by odbierać telewizję w tym standardzie? Mam na mysli np. jakiś tuner dopinany do gnizd z tyłu telewizora na wzór tych do komputerów przenośnych by do niego włżyc kartę z kablówki. Nie chcę po prostu mieć dwóch pilotów.

Będę wdzieczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Nie ma takiej możliwości. W dystrybucji są wyłącznie tunery zewnętrzne oraz moduły CAM, do których wkładasz kartę - to drugie oczywiście pod warunkiem posiadania tunera i gniazda CI w telewizorze. Niczego innego "nie dopniesz" do telewizora. Jeśli chodzi o piloty, zawsze możesz zainwestować w Logitech Harmony i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja się podepnę i dopytam - jeżeli mój tv (Panasonic TX-P50G30E) posiada "wbudowany" tuner DVB-T i DVB-C oraz posiada gniazdo CI to czy mogę odbierać tv cyfrową np. z kablówki bez podłączonego tzw. Set-Top-Box-a czy jak to się mówi potocznie zewnętrznego dekodera a przy pomocy jak to kolega wyżej napisał modułu CAM ? a jeżeli tak to u których operatorów tv cyfrowej można wybrać taki moduł CAM oczywiście zamiast dekodera, dodam jeszcze że posiadając w tej chwili tylko analogową kablówkę to mój dekoder DVB-C widzi jakieś 150 kanałów ale prawie wszystkie zakodowane, piszę prawie bo np National Geographic Channel HD czy AXN HD mam niezakodowane XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "operatorów tv cyfrowej" myślisz zapewne o Cyfrze+ i Cyfrowym Polsacie. Tu musiałbyś mieć jeszcze tuner DVB-S (np. Panasonic VT30). Natomiast u których operatorów kablówki można wybrać taki moduł to już musisz ustalić sam. W każdym regionie działają inne kablówki i jest ich naprawdę sporo więc takie informacje najlepiej zasięgać u tych, w których zasięgu mieszkamy. Natomiast generalnie, jeśli kablówka rozprowadza swoje karty z modułami CI to możesz spróbować. Gwarancji 100% działania nie ma, sam widziałem wiele telewizorów, które mimo posiadania tunera DVB-C i gniazda CI miały różne problemy z odbiorem kanałów kodowanych. Wszystko zalezy od telewizora, jego oprogramowania oraz rodzaju modułu i systemu kodowania stosowanego przez telewizję kablową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety moja kablówka nie umożliwia takiego rozwiązania i żeby mieć tv cyfrową to muszę brać ten cholerny dekoder, pani tłumaczyła to tym że na takie "cuda" o które pytam jest zbyt małe zainteresowanie, ja się nie dziwie że jest małe bo pewnie większość abonamentów nie jest pewnie świadoma takiego rozwiązania jedyne co mi zaproponowała to jak nie chcę dekodera to wystarczy mi analogówka i oni tam wpuszczają tv naziemną w cyfrowej jakości :lol: tak sobie myślę ile te firmy zarabiają na tych dekoderach a z drugiej strony dobrze że oprócz dekodera nie muszę brać telewizora od nich w dzierżawę :P a tak na koniec dodam że Cyfra+ ma w swojej ofercie taki moduł ale ja niestety nie mam w tv tunera DVB-S i tak źle i tak nie dobrze

Edytowane przez mastodom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyfra ma moduł ale nawet lepiej kupić własny (Aston Crypt). Tylko Polsat miał moduły "parowane" z kartą. Idąc tym tropem, jeśli kablówka do dekodera dodaje kartę to możesz brać taki komplet a odpowiedni moduł zakupić zamodzielnie. Wszystko zależy od systemu kodowania - w kablówkach często jest to Conax. Koszt modułu ok. 130 zł - wkładasz kartę i po sprawie. Chyba, że kablówka również "paruje" dekoder z kartą - ale szczerze mówiąc nie spotkałem się z takim rozwiązaniem więc jest spora szansa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Chyba, że kablówka również "paruje" dekoder z kartą - ale szczerze mówiąc nie spotkałem się z takim rozwiązaniem więc jest spora szansa.

Niestety parowanie w przypadku operatorów kablówek, jest raczej standardem niż rzadkością. Robi tak np. VECTRA, jeden z większych graczy na tym rynku. Wiem bo mam ich pakiet i dopytywałem o ten temat. Edytowane przez caeruleus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VECTRA czy UPC tak ale reszta nie więc rozwiązanie raczej rzadkość. Chyba, że bierzemy pod uwagę bezwzględną liczbę abonentów - wtedy oczywiście sprawa wygląda inaczej. Jeśli kolega ma inną kablówkę niż dwóch, trzech "liderów" może być raczej spokojny, że parowania nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod ten temat bo gdyż posiadam telewizor SONY KDL-32EX600 który obsługuję DVB-C a przynajmniej obsługiwał dopóki moja kablówka nie zaczęła kodować sygnału. Ogólnie kanały które mam dostępne w analogu i są też puszczone w cyfrówce są niekodowane ale z połową tych niekodowanych programów ten tv ma problem. Zauważyłem że jeżeli na jednej częstotliwości mam część kanałów kodowanych to te nie kodowane bardzo często nie działają (czarny obraz brak dźwięku) a co dziwniejsze wszystko jest ok na tv samsung, panasonic i karcie komputerowej technisat cablestar hd2. spotkał się już może ktoś z podobnym przypadkiem na TV SONY?? i czy podpisanie umowy na moduł CI coś mi tu pomoże??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie: czy masz najnowszą wersję oprogramowania w swoim TV? Na stronie Sony pod tym adresem znajdziesz dokładną instrukcję jak to zrobić oraz link do pliku: http://www.sony.pl/support/pl/product/KDL-40EX600/updates

Proszę daj znać czy po tej czynności twój problem został rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że mam najnowszą wersje z 2011 roku. Mimo wszystko jest to samo, co ciekawe po ręcznym wyszukaniu niektórych kanałów te z którymi był problem się pojawiają jednak po kilkukrotnym przełączeniu kanałów (CH+ CH-) te kanały się tracą i znowu czarny obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki operator jest dostawcą telewizji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim operatorem jest małą osiedlowa sieć kablowa w zgierzu "Centrum"

http://www.centrum.zgierz.pl

ogólnie kanały, które są dostępne w analogu mam nie kodowane cyfrowo i to działa na tv samsung, panasonic, na tunerach dvb-c a na tv sony niestety połowa z tego co powinna być nie działa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...