Skocz do zawartości
enceladus

Najnowsza plazma dla mas Panasonic ST50, wszystkie rozmiary (testy w pierwszym poście)

Rekomendowane odpowiedzi

falsecontouringu nie dotyka materiału 24p

Edytowane przez qazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dotyka tylko w dużo mniejszym stopniu. ja przynajmniej delikatny widzę. tylko na 60hz nie widzę - wtedy jest dla mnie referencja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż dziś usiądę 0,5 m od TV bo o ile przy materiale 50 Hz zgodzę się o tyle przy 24p jest to dla mnie zaskoczeniem co piszesz...

Edytowane przez qazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakaś telepatia ale właśnie na transformers 2 i batman początek wiele złego w obrazie uświadczyłem, co do IFC zmieniałem było na auto ale żadnej różnicy nie widzę ciągle sprawdzam jakieś demo 1080p i jak do tej pory w każdym coś nie tak czasem są czarne przebłyski między klatkami a najczęściej to migotanie taki niestabilny obraz te same pliki mam okazję sprawdzać na jakimś soniaczu brata (LED) tam obraz jest idealny. Dodam jeszcze że wcześniej było wszystko OK ale po zmianie softu na 1.257 zaczęły się schody.

http://lifesgoodblog.pl/najlepsze-filmy-do-sprawdzenia-nowego-telewizora właśnie na tej scenie z batmana u mnie te okna szyby na budynkach migotają coś jakby grafika procesor nie wyrabiał

Edytowane przez kaikrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakaś telepatia ale właśnie na transformers 2 i batman początek wiele złego w obrazie uświadczyłem, co do IFC zmieniałem było na auto ale żadnej różnicy nie widzę ciągle sprawdzam jakieś demo 1080p i jak do tej pory w każdym coś nie tak czasem są czarne przebłyski między klatkami a najczęściej to migotanie taki niestabilny obraz te same pliki mam okazję sprawdzać na jakimś soniaczu brata (LED) tam obraz jest idealny. Dodam jeszcze że wcześniej było wszystko OK ale po zmianie softu na 1.257 zaczęły się schody.

http://lifesgoodblog.pl/najlepsze-filmy-do-sprawdzenia-nowego-telewizora właśnie na tej scenie z batmana u mnie te okna szyby na budynkach migotają coś jakby grafika procesor nie wyrabiał

Generalnie to takie ujęcia zawsze migoczą, bo przecież są nakręcone w 24p. Nie ma szans by 24 klatki/sek odwzorowywały zawsze ruch płynnie. Najczęściej przy panoramowaniu jest taki efekt strobo jaki opisujesz. Oprogramowanie w telewizorze nie ma tu znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego na LED nie zauważam tego efektu a naprawdę trochę prób zrobiłem tego samego materiału i z tego samego źródła :(

Tak czy inaczej :

Dzięki Maćku trochę się uspokoiłem bo cały czas myślałem że coś nie tak z tv lub że coś źle robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory, że odgrzebuję stary wątek ale nie umiem znaleźć właściwej odpowiedzi.

Będę wymieniał swoją plazmę Panasonic St50 na nowszy telewizor  i chciałbym wiedzieć jaką ST50 ma najwyższą zmierzoną w testach jasność i nigdzie nie mogę takich danych znaleźć. No bo nie chcę kupić telewizora o niższej jasności.  Mój kandydat na zakup to tym razem LG OLED  C1 65 cali  ( o jasności ok 700 nitów w HDR) i mam nadzieję, że będzie miał lepszą jasność od plazmy.

 

Mam  dosyć dobrze nasłoneczniony salon i chce aby po wymianie telewizora było lepiej z oglądaniem TV w dzień :) niż obecnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy szukanie jaśniejszego oleda to dobry pomysł. Ja wziąłem oleda Sony który ma właśnie ciemniejsza matryce z wiadomych powodów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, czp napisał:

i mam nadzieję, że będzie miał lepszą jasność od plazmy.

Jak miała 150 to byłby cud.

44 minuty temu, mikoko napisał:

Nie wiem czy szukanie jaśniejszego oleda to dobry pomysł.

Od tego jest kalibracja, szukanie "ciemniejszego" tv to głupota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli spoko LG OLED C1 65 cali będzie jaśniejszy od mojej plazmy - to nie mam nad czym myśleć - będzie dobrze. 

No tam plazma też się miała wypalać, a przez tyle lat i nic się z nią nie stało - co prawda nie gram w żadne gry ale plazma spisała się świetnie.

Jest co prawda OLED LG serii G1, który jest jaśniejszy od C1 no ale to znowu przeskok cenowy. :)

 

Jestem umiarkowanym optymistą i myślę, że ten OLED C1 przynajmniej okres gwarancji wytrzyma z placem  "przy pilocie" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...