Skocz do zawartości
enceladus

Najnowsza plazma dla mas Panasonic ST50, wszystkie rozmiary (testy w pierwszym poście)

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to model TX-P42ST50E. Kosztował go prawie 3 tysiaki w sklepie. Dlatego podjarany pobiegłem do niego żeby go zobaczyć jak mi powiedział że kupił ten model bo właśnie tez czytałem o nim sporo a nigdy nie widziałem na nim "na spokojnie" obrazu w HD i SD (prezentacji w marletak w full hd nie licze bo one zawsze dobrze wyglądają na wszystkim) . A tu taki zonk z tym obrazem. Do tej pory byłem przywyczajony że nawet jeśli obraz jest na tv fabrycznie "podkręcony" to można na spokojnie samemu sie troche w opcjach pobawić i ustawić to do jakiegoś normalnego poziomu. Oczywiście nie bedzie to jak po kalibracji ale "da sie " ogladać. A tu nawet nie można wlączyć żadnych poprawiaczy żeby "wygładzić" te kontury na postaciach. Choć na obrone tego tv powiem że chociaż "poprawiacz płynności" jest ok:) napewno lepszy niż w innych tv "niby 100hz" a wcale nie uplynniających obrazu (np samsung es5500 , philips 3107, sony ex650). I pytanie jeszcze...na tabliczce znamionowej jest napisane że pobiera 285wat albo 295 (nie pamietam juz dokladnie).. to mozliwe? Az tyle..kurde jak jakaś elektrownia...

To co napisane na tabliczce znamionowej to max zużycie możliwe do uzyskania to wartość nominalna- realne to średnie zużycie w/g producenta to ok 133 W czyli ok połowę tego co na tabliczce znamionowej.W plazmach musiałaby być to biała plansza by tv brał jak na tabliczce.Im mniej jasnych scen a więcej czerni zużycie lawinowo spada ale do led nawet nie próbuj porównywać.Plazma to klasa energetyczna C a led to A.Dla porównania ok 137 wat może pobrać mój Philips 9607 ale w 60 calach np. w trybie film lub isfnoc.Jak zredukujesz ustawienia to zejdziesz do 58 wat.Plazma musi zawsze pobierać wiecej prądu- to zupełnie inna technologia.Ale za to koneserzy obrazu z wielu for internetowych podkreślają najlepszy obraz plazmowy (ale tylko warunkach) zupełnego zaciemnienia i ich nie przekonasz jakością żadnego lcd led.Plazma Panasonica to dla wielu wręcz świętość.

http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/Produkty/Telewizory/Telewizory+plazmowe/TX-P42ST50E/specifications/8951631/index.html?trackInfo=true

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy kolega, albo ktoś w sklepie (jeśli TV był z wystawy) nie bawił się ustawieniami na różnych trybach? Może dobrze by było przywrócić ustawienia domyślne.

Ja oglądam na trybie prawdziwe kino (kontrast 36, jasność 0, kolor 30, ostrość 5),

intensywne kolory wyłączone,

tryb ECO wyłączony,

redukcja szumów wyłączona,

i w ustawieniach zaawansowanych:

Intelligent Frame Creation wyłączony,

wykrywanie formatu filmu wyłączone,

16:9 overscan wyłączony.

w zarządzaniu kolorami wszystko na 0

gamma 2,2

tak to wygląda u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuras90 dzieki , jutro zajrze do kolesia i sprawdze twoje ustawienia. A powiedz mi jeszcze, u Ciebie te kąty pionowe też są takie słabiutkie czy może to kolesiowi jakimś cudem (choć wątpie niestety) trafił się taki egzemplarz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam, że kąty pionowe są słabe przez filtr, który ma za zadanie odbijać światło, czyli coś za coś - kąty pionowe są słabe, ale za można tv oglądać z włączonym oświetleniem sufitowym bez negatywnego wpływu na obraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co napisane na tabliczce znamionowej to max zużycie możliwe do uzyskania to wartość nominalna- realne to średnie zużycie w/g producenta to ok 133 W czyli ok połowę tego co na tabliczce znamionowej.W plazmach musiałaby być to biała plansza by tv brał jak na tabliczce.Im mniej jasnych scen a więcej czerni zużycie lawinowo spada ale do led nawet nie próbuj porównywać.Plazma to klasa energetyczna C a led to A.Dla porównania ok 137 wat może pobrać mój Philips 9607 ale w 60 calach np. w trybie film lub isfnoc.Jak zredukujesz ustawienia to zejdziesz do 58 wat.Plazma musi zawsze pobierać wiecej prądu- to zupełnie inna technologia.Ale za to koneserzy obrazu z wielu for internetowych podkreślają najlepszy obraz plazmowy (ale tylko warunkach) zupełnego zaciemnienia i ich nie przekonasz jakością żadnego lcd led.Plazma Panasonica to dla wielu wręcz świętość.

http://www.panasonic...?trackInfo=true

W sumie dobrze że połowe pobiera tego co napisali na tabliczce znamionowej ale jednak jak przeglada się w necie pobór energii tej samej wielkości ledów to jednak mają średnio dwa razy mniejsze.I pewnie gdyby jeszcze usprawiedliwiał to świetny obraz to byłoby pól biedy bo on jest ważniejszy ale w tym przypadku ta plazma ciagnie tyle prądu co 51 calowe plazmy konkurencji wiec wesoło nie jest. I jeszcze te pionowe kąty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuras90 dzieki , jutro zajrze do kolesia i sprawdze twoje ustawienia. A powiedz mi jeszcze, u Ciebie te kąty pionowe też są takie słabiutkie czy może to kolesiowi jakimś cudem (choć wątpie niestety) trafił się taki egzemplarz?

na pewno nie są tak dobre jak poziome, ale tragedii też nie ma. Kluczową rolę może odgrywać wysokość, na jakiej telewizor stoi/wisi. U mnie dolna krawędź zaczyna się na wysokości ok. 80cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pewnie gdyby jeszcze usprawiedliwiał to świetny obraz to byłoby pól biedy bo on jest ważniejszy

Nie każdy lubi ser pleśniowy i nie każdemu musi się podobać neutralny obraz Plazmowy.

ale w tym przypadku ta plazma ciagnie tyle prądu co 51 calowe plazmy konkurencji wiec wesoło nie jest.

Panasonic P50ST50 http://www.hdtvtest....01207041899.htm

Default [Normal] mode (2D) 114 watts

Default [Normal] mode (3D) 174 watts

Calibrated [True Cinema] mode (2D) 162 watts

Calibrated [True Cinema] mode (3D) 223 watts

Samsung PS51E490 http://www.hdtvtest....age=Performance

Default [standard] mode (2D) 156 watts

Default [standard] mode (3D) 186 watts

Calibrated [Movie] mode (2D) 151 watts

Calibrated [Movie] mode (3D) 196 watts

Samsung PS 51E8000 http://www.hdtvtest....age=Calibration

Default [standard] mode (2D) 276 watts

Default [standard] mode (3D) 313 watts

Calibrated [Movie] mode (2D) 291 watts

Calibrated [Movie] mode (3D) 264 watts

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszać o plazmach miałem na myśli model ps51e450 na ktorym na tabliczce znamionowej jest napisane 133wat bo widzialem taki w sklepie i model LG 50pa5500 na ktorym bylo okolo 150 jesli dobrze pamietam. Ale jak widać tabliczki swoje a testy swoje na szczescie (panas) i na nieszczescie (samsung , lg). Ale tak swoja droga zawsze gdy slyszalem od ludzi że nie chca plazmy bo ciagna wiecej pradu uwazalem że sie mylą bo co jakiś czas trafia sie na "wesołe" poradniki ktore obalaja mity odnośnie plazm na róznych portalach (onet,wp itd) i czlowiek w to wierzyl, a tu sie okazuje że jednak plazmy ciagna dwa razy wiecej pradu od ledów tej samej wielkosci...zaczynam rozumiec mojego kolesia ktory pracuje w salonie rtv i jak mi mowil 95 procent osob nie chce plazmy bo twierdza że slyszeli że za duzo pradu ciagna i jak widać mozna sie naciać kupujać takiego samsunga na ktorym jest napisane 133w a naprawde wyjdzie ze 200w...a obok led tej wielkości pobierze 80w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung i Lg zawsze oszukiwali z zużyciem prądu.Ich lcd i plazmy zawsze brały więcej niż w danych technicznych zapisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 miesięcy użytkuję 55st50 wiec myślę mogę już co nieco na tenat tego tv napisać. Zacznę od tego co mnie przez jakiś czas drażniło i co powinien Panasonic dopracowac w nowych wersjach tego tv:

Brak płynnych przejść pomiędzy kolorami ( nie widać tego przez wg. mnie jakieś 95 % czsau spedzanego przed tym tv, oczywiscie zalezy to od ogladanego materiału).

Dziwny pasek pionowy po prawej stronie ekranu szeroki na jakieś 2-3cm widoczny na jasnym tle ( takie rozjaśnienie sąsiadujące z przyciemnioną prawą częścią ekranu- nie widziałem tego w modelu 42gt20 który miałem wcześniej). W trakcie oglądania można tego nie zauważyć przez większość czasu i co ciekawe z bardzo bliska tego nie widać dopiero po oddaleniu się od ekranu na normalną odległość.

Mikroprzycięcia zdarzające się czasem przy włączonym ifc lub 24 smooth film - i tak wolę oglądać tak niż mieć judder ( nie zauważam nadpłynności czy efektu teatru).

Działanie wbudowanej przeglądarki - nie wyobrażam sobie tego na dłuższą metę - całe szczęście aplikacji na telefon lub tablet jest trochę ( sam korzystam z Twonky Beam ( super sprawa) oraz viera remote). Trzeba troszeczkę uważać żeby nie wypalić stałych elementów obrazu- nie jest to jednak uciążliwe specjalnie ( zawsze włączam wyłącznik czasowy oraz jest funkcja że tv sam się wyłącza po jakimś czasie niezależnie od timera)

Odbicia w szybie- tv pazurki pokazuje raczej wieczorem i w nocy ( w planie jeszcze tej zimy zakup gumowanych rolet :)) chociaż w dzień też nie jest tragicznie.

Tv daje dużą przyjemność oglądania materiałów z dobrego źródła i bardzo szybko można zapomnieć o jego mankamentach ( których tv duzo droższe nie są pozbawione). Oglądam z niecałych 2 m i już zamieniłbym na odpowiednik 65 cali wiec jak ktoś ma watpliwosci niech wybierze wiekszy. Mysle ze do momentu wejscia w świat oled i 4k mozna nie wydajac fortuny wybrac ten tv do swojego salonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam prośbę. Może ktoś w wolnej chwili rzucić okiem na swój 50ST50 (stojący na podstawie) czy ekran jest odrobinę pochylony do tyłu? Zastanawiam się czy tak ma być czy mam skrzywione "złącze".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest najnowszy soft (ver. 1.266) poprawia Wifi i BBC HTML (cokolwiek to znaczy...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalował się najnowszy soft ver. 1.267 - poprawia funkcje sieciowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy otóż również posiadam Panasonic TX-P50ST50. Na początku było duże wow bo naprawdę dobry ekran ale z czasem zauważyłem kilka rzeczy które mnie zwyczajnie drażnią a najbardziej odtwarzanie materiałów mkv i inne w 1080p. Przy odtwarzaniu z pendrive lub dysk przenośny czy konsola wszystko chodzi płynnie natomiast kiedy na ekranie pojawiają się jakieś szczegóły typu nie wiem kratki okna budynki w oddali gdzie jest dużo szczegółów lini to obraz jest jakby niestabilny smuży...do tej pory tłumaczyłem sobie że to może przez odtwarzanie z pamięci przenośnej nie wyposażonej w żaden procesor, obróbkę grafiki itp.....czy jest na to jakiś sposób chciałbym oglądać piękne FHD niz poza tym.

Dodam że np na innym tv np sony obraz jest kryształem ten sam materiał i zero problemów.

Pytanie II: od zakupu trochę już minęło w temacie nie siedze za mocno więc może poradzicie co kupić...czy wciąż plazma wygrywa po tym jak ostatnio widziałem sony 4K naprawdę mocno się zdziwiłem. Co teraz jest nr jeden plazma czy led jeśli już to jaki producent model choć nie mówię że z panasem jakoś tak się związałem :)

Proszę o jakieś opinię i pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy, co jest twoim priorytetem, jeśli bezwzględna jakość obrazu to w dalszym ciągu nic nie równa się z plazmą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam swojego st60 chyba bym wymienił na philipsa 98xx lub ax900 - oczywiście bez dopłaty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-D Ja to zastanawiam się, bo przeprowadzam się w lutym, czy kupić ax900 czy 9808 czy jeszcze gdzieś polować na 65VT60

Edytowane przez qazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak cały czas myślę aczkolwiek od bardziej zorientowanych chciałem usłyszeć bardziej jednoznaczną odpowiedź ale fakt faktem nowy soniacz świeci pięknie ale i tak zostanę przy plazmowym.

A czy ktoś pomoże rozwiązać mi problem dotyczący materiałów w FHD na moim ST50 ? Bo do zmiany szczególnie mi się nie śpieszy zwłaszcza że timer na TV to zaledwie 160 godzin pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak cały czas myślę aczkolwiek od bardziej zorientowanych chciałem usłyszeć bardziej jednoznaczną odpowiedź ale fakt faktem nowy soniacz świeci pięknie ale i tak zostanę przy plazmowym.

A czy ktoś pomoże rozwiązać mi problem dotyczący materiałów w FHD na moim ST50 ? Bo do zmiany szczególnie mi się nie śpieszy zwłaszcza że timer na TV to zaledwie 160 godzin pracy :)

Wejdź w Menu -> Obraz, zlokalizuj funkcję Intelligent Frame Creation lub 24p Smooth Film (zależnie od materiału wejściowego przyjmuje ona jedną z tych nazw) i ustaw na minimum lub wyłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zasugerował ustawienie ma MID/MAX bo to poprawia ostrość obrazu w ruchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie upiększacze obrazu mam oczywiście wyłączone, ostatnio batmana oglądałem dobry bitrate ważył coś koło 43GB jest tam dużo scen z budynkami w tle czy siatka ogrodzeniowa i na tych scenach smużą elementy gdzie jest dużo detali.....:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to na pewno jest smużenie? plazmy panasa maja tendencję do posteryzacji i falsecontouringu (tzw. bug 50hz) - może to to?

pozmieniaj ustawienie IFC na MIN MID MAX i zobacz różnicę

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że aż sprawdzę a niebawem może umieszcze jakiś filmik i to będzie pewnie jakieś lepsze odwzorowanie ponadto czytałem o fałszywych konturach ale to nie to to co jest u mnie to takie szybkie mrowienie jakkby migotanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...