Skocz do zawartości
enceladus

Najnowsza plazma dla mas Panasonic ST50, wszystkie rozmiary (testy w pierwszym poście)

Rekomendowane odpowiedzi

wielu we własnym kinie ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeczytałem w jakimś zagranicznym teście, że w nowej metodzie pomiarowej model 65calowy ma input lag prawie 50. Czy ktoś wie, czy to kwestia rozmiaru, czy tegoż testu? i czy ktoś mądry mi powie czy po ponad roku warto zmieniac P46S20 (z którego jestem generalnie zadowolony - poza kwestią powidoków) na ten model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ST50 jest o dwie generacje nowszy i o klasę wyższy od S20, poza tym ma opcję pełnej kalibracji. Różnice są duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem... Właściwie wszystko przemawia za tym,żeby go wziąć, najbardziej podobają mi się recenzje gier w 3D. Jak kupowałem poprzedni to jedyny 3D w zasięgu mojego portfela to był 42GT, ale rozmiar mi nie podszedł, poza tym wszyscy narzekali, że to 3D jeszcze nie jest zbyt rozwinięte. Myślałem, że kupuję sprzęt na lata, a tu psikus :) Wielka szkoda, że nie ma tańszego modelu bez internetu i tych pobocznych bajerów typu odtwarzanie z pen'a czy dysku, bo od tego i tak jest komp. W obecnej sytuacji tak właśnie to u mnie działa, komuter stoi schowany za telewizorkiem, do tego mam bezprzewodowy zestaw logitech i nie ma problemów czy mi to zczyta czy nie, czy napisy są takie czy siakie, że youtube w złej jakości, nie wspomnę że chyba łatwiej się pisze na klawiaturze niż na pilocie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh... klawiatura? A proszę - Viera Remote - Appka z Gogle Play (dawnego Android Marketu) za free. Ja tym obsługuję moje GT30 głównie a YT tylko z tego :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. no to muszę przyznać, że nie wiedziałem że coś takiego istnieje, rozumiem że kontrolujesz tv telefonem, czy tylko jak masz aktywne okienko do wpisywania tekstu ? Jak się nie chce dokładać kasy na kompa, to pewnie wystarczy taka opcja, ale PC ma jednak trochę szersze zastosowanie. Największy mankament, że cena zestawu robi się podwójna, ale wydaje mi się, że nadal warto, multimedialność telewizorów jeszcze nie osiągnęła możliwości komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Masz pełen pilot + jak jest okienko tekstu to na telefonie odpala sie klawiaturka i tam wpisujesz szybko tekst :)

Ja nie neguje HTPC - wręcz planuję jakieś APU od AMD z XBMCbuntu albo RaspberryPi z RaspBMC...

Edytowane przez obcypl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi się też wydaje, pewnego rodzaju półśrodkiem, bo i nie pograsz i dokumentu nie napiszesz (chyba ze się mylę). Dla mnie takie wynalazki to nic więcej jak wyciągnięcie większych pieniędzy niż jest to tak na prawdę warte. Komputer możesz spokojnie wykorzystać do tego samego co HTPC a dodatkowo dostajesz szereg innych możliwości. Jak jesteś graczem to równierz w dużej większości gry które ukazują się na PC i konsole są lepsze na PC, głównie pod względem graficznym. A co do pilota w telefonie, to muszę powiedzieć, że rewelacyjny pomysł. I pomyśleć gdzie (technologicznie) byliśmy jeszcze 50.. albo nawet 20 lat temu, coś niesamowitego.

A wracając do tematu przewodniego, czy ktoś z Was wie gdzie we Wrocławiu, lub Poznaniu można zobaczyć ST50? Najlepiej z możliwością obejrzenia 3D, oraz porównania do jakiś innych modeli, szczególnie tak często przywoływanego GT30. Byłem już w paru miejscach i albo nie mieli w ogóle, albo gdzieś wciśnięte w kąt 42cale i to nie podłączone nawet, albo VT50 ale musiałem się prosić żeby mi z łaską odpalili, a okulary w ogóle nie działały. Porażka. Już trochę mi szkoda czasu na jeżdżenie po mieście i dowiadywanie się gdzie ich jeszcze nie ma, więc będę b. wdzięczny za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu w Poznaniu pokazała się nowa seria. Dzisiaj miałem okazję widzieć obok siebie dwie 50-tki UT i ST obok siebie które wyświetlały 3D content (okulary były tylko jedne po drugiej stronie ściany przy LED-ach i jeśli obraz jest choć taki sam w trójwymiarze to WOW. Avatar w kinie wymięka) i muszę powiedzieć, że UT jakoś bardziej mnie przekonuje, jest jaśniejszy, a do tego patrząc na nie nieco z góry ST traci na jakości, mój S20 nie ma tego problemu, pewnie to przez ten filtr który w tym roku założyli do ST. Byłem praktycznie przekonany do ST, lecz po tym co zobaczyłem już nie jestem. Chciałem poczekać aż cena ST spadnie do 3,5k, ale UT już teraz kosztuje niecałe 3600. Generalnie wygląda na to, że jestem kupiony. za 2-3 mies. uzbieram kase to może i stanieje na tyle żeby starczyło na okularki.

P.S. do 3D - nawet moja dziewczyna była pod wrażeniem efektu na tych LED-ach Panasa, a kobiet raczej nowinki technologiczne nie jarają. Już nie mogę się doczekać, jak odpalę battlefielda w 3D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Garguś, nie pomieszałeś czasami czegoś? Przecież UT jest tańszy niż ST i kosztuje poniżej 3tys. Poza tym zarówno UT jak i ST to plazmy, a nie ledy więc nie wiem o jakich ledach Panasa piszesz w tym momencie ;)

a ST50 już kosztuje poniżej 3,5tys. Z informacji jakie dostałem od MM w Poznaniu to przy Szwajcarskiej kosztuje akurat 3499zł, a przy Bukowskiej 3399zł, chyba, że zmienili ceny.

Edytowane przez kuras90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. może faktycznie nieco chaotycznie opisałem sytuację: stoisko Panasonic'a było (jak zazwyczaj) podzielone ścianą po jednej stronie były LEDy po drugiej plazmy. okulary były tylko przy LEDach, więc tylko na nich mogliśmy sobie obejrzeć jak to wygląda. Co do cen to miałem na myśli modele 50-o calowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do posiadaczy ST50, czy u Was też ekran nie jest wyświetlany do krawędzi ramki tylko występuje taka obwódka ok 3mm? dodam, że jest on niezależnie od tego czy overscan jest włączony czy wyłączony

dsc00725zzm.jpg

Edytowane przez kuras90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norma, mam tak samo:

dsc2995v.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli nie mam się co martwić, że to jakaś usterka. Dzięki ;)

a tak przy okazji, wiecie może jak wejść w ustawienia żeby sprawdzić ile godzin już TV przepracował? Bo nie wiem ile jeszcze go wygrzewać na zmniejszonych ustawieniach

Edytowane przez kuras90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norma, mam tak samo:

To Twój kurak tak ma ?, czy tylko w panasach.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, mój testowy ST50 tak ma : ) Na kuraku widzę to samo ale już foto nie chcę mi się robić ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i kolejne pytanie ode mnie. Bo mam problem z kanałami TV naziemnej. Jak nie włączę overscanu 16:9 w ustawieniach to o ile na TVP 1 i 2 HD jest dobrze, to np. na TVP Info czy Polsacie obraz nie jest na całej powierzchni ekranu. Tak ma być? Dodam że aspekt mam ustawiony na 16:9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem, że w związku z tym lepiej overscan zostawić włączony, żeby nie zostawiać czarnych pasów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zostawisz overscan włączony to nie będzie czarnych pasów, ale po bokach poziomych obetnie ci obraz. Także lepiej wyłączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy da się wyłączyć dodatkowe klatki tzn. polepszacz ruchu w st50? jak się da to jak to wtedy wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maćku

a jak będę miał ten overscan włączony i będzie obraz, który ma czarne paski po bokach to nie wpłynie on na wypalanie?

@maciek876

tak, da się to wyłączyć. To co ja zauważyłem, to czasami dobrze jest ustawić na minimum, bo obraz nie robi się "teatralny", a można zredukować problem 50Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań odośnie serii st50 (szczególnie 55ST50)

- gdzieś doczytałem, że ktoś ma problem z zielonymi kropkami na czarnym tle ? - może to ktoś potwierdzić ?

- jak wygląda sprawa podłączenia laptopa pod ten TV za pomocą wyjścia D-Sub / HDMI - czy obraz jest ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań odośnie serii st50 (szczególnie 55ST50)

- gdzieś doczytałem, że ktoś ma problem z zielonymi kropkami na czarnym tle ? - może to ktoś potwierdzić ?

- jak wygląda sprawa podłączenia laptopa pod ten TV za pomocą wyjścia D-Sub / HDMI - czy obraz jest ok ?

1. Kropki, czy "mrowienie" na ciemnym tle są normalne w plazmach - tak tworzone są przejścia tonalne. Ich kolor zależy od ustawień (kalibracji) ekranu. Pisałem to samo na forum na którym zapewne dowiedziałeś się o fakcie.

2. Jest OK :)

@Maćku

a jak będę miał ten overscan włączony i będzie obraz, który ma czarne paski po bokach to nie wpłynie on na wypalanie

Nie powinny, chyba że będzie działać tak 24/7. Znam osobę, która wypaliła pasy w VT30 wyświetlając regularnie i długo tło pulpitu w proporcjach 4:3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...