Skocz do zawartości
enceladus

Najnowsza plazma dla mas Panasonic ST50, wszystkie rozmiary (testy w pierwszym poście)

Rekomendowane odpowiedzi

TESTY ZAGRANICZNE:

1. HDTVTEST: http://www.hdtvtest....01203191731.htm

panasonicst50.jpg

Wniosek

Pierwszy test z nowych serii na 2012 rok zakończony. TX-P42ST50, jest wybitnym telewizorem plazmowym, który wyznacza wysoką poprzeczkę dla GT50 i VT50, które dopiero mają nadejść. Jego głęboka czerń to nie tylko najlepszy wynik, jaki kiedykolwiek był mierzony w tym przedziale cenowym, to są jedne z najlepszych wyników jakie kiedykolwiek widziałem, kropka: Wydajność kontrastu pokazana przez ST50 jest najbliższy OLEDowi a kosztuje przecież niewiele. Nowy "2000Hz Focused Field Drive" przynosi widoczny spadek rozmytych artefaktów ditheringu podczas szybkich scen ruchu. Jak to było w zeszłym roku, "Infinite Black Pro" czyli powłoka ekranu nadaje obrazowi pięknego świadomego wyglądu oraz pilnuje by redukować odbicia w ekranie do minimum. Rozległa kontrola konfiguracji obrazu pozwala na wiele. Już bardzo dobre efekty daje tryb "True Cinema" który należy podkręcić, do niemal idealnego poziomu dokładności.

To rzadki przypadek telewizora, który chcielibyśmy polecić prawie każdemu. Miłośnicy kina z pewnością docenią bez drgań odtworzenie zawartości 24 fps z Blu-ray oraz naturalne i dokładne odwzorowanie kolorów i odcieni szarości. Gracze mogą cieszyć się bardzo niskim poziomem opóźnienia wejść HDMI i ultra-czystym odwzorowaniem ruchu, który tylko telewizor plazmowy może zapewnić. Co więcej, ruch jest wolny od artefaktów niż kiedykolwiek wcześniej. I każdy z pewnością doceni bardzo głęboki poziom czerni w ST50, którą w przeciwieństwie do LED LCD lub LCD, uzyskuje się naturalnie, bez utraty jasności.

Jedynie w dół-boki zauważyliśmy, że jakość obrazu 2D zawiera kilka bardzo łagodnych posterisation w trakcie ruchu, jak również bardzo subtelne nierównomierności ekranu (którą tylko obserwuje się z pewnymi wzorcami testowych plansz). Telewizora chyba tylko nie mogę polecić ludziom, którzy nie lubią obrazu w technologii plazmowej albo mają gigantyczne ilości światła w pokoju. Wtedy rzeczywiście lepiej może wypaść LCD, który dużo lepiej sobie z nim poradzi. Ciekawe czy Panasonic będzie liderem pod względem obrazu w 2012 nawet w konfrontacji z OLED? Wszystko na to wskazuje...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. http://www.avforums.com/reviews/Panasonic-VT50-TX-P50VT50B-P55VT50B-P65VT50B-50-Inch-Flagship-3D-Plasma-TV-Review_282/Review.html

O po PL: http://translate.google.pl/translate?sl=en&tl=pl&js=n&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.avforums.com%2Freviews%2FPanasonic-VT50-TX-P50VT50B-P55VT50B-P65VT50B-50-Inch-Flagship-3D-Plasma-TV-Review_282%2FReview.html

plazmadane.jpg

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Witajcie :) Piszcie proszę tu o wszystkim co dotyczy tego modelu plazmy.

Sam jestem bardzo zainteresowany tym właśnie modelem w wersji 42-calowej ze względu na przystępną cenę i całkiem spore możliwości które oferuje.

Na polskiej stronie Panasonic'a już można go obczaić, polecam lekturę !

http://www.panasonic...?trackInfo=true

PS. Osobiście jestem zawiedziony designem tego modelu :mellow: No ale w końcu to nie dla wyglądu kupuje się TV, prawda ? :)

Jako zapalony gracz ciekaw jestem jaki ma input lag w trybie GRA.

Ciekawi mnie także jaka będzie dokładna polska cena na premierze.

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na ceny 65ST50. Mam nadzieję, że będzie tańszy od 65VT30. Ciekawe też, jak będzie wyglądało porównanie obrazu na tych tv. Na "papierze" dane 65ST50 wyglądają lepiej niż 65VT30. Niestety 65VT50 chyba nie uda mi się "sięgnąć", ale wszystko wyjdzie po pojawieniu się telewizorów w sklepach i na testach.

Edytowane przez S_Mac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, raczej nie sądzę by ST50 był lepszy od VT30 :rolleyes: Zbyt duża różnica klas... Chociaż może w wybranych aspektach jak np. jaśniejszy obraz, to nawet całkiem prawdopodobne.

Edytowane przez enceladus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65ST50 ma niby większy kontrast i 2x większą gradację koloru niż 65VT30, przynajmniej tak wypada porównanie na stronie Panasonica, ale wiadomo, że to tylko dane a papier wszystko przyjmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może nie ma nic o serii G bo właśnie Panasonic ma nowy plan i chce wypromować ST!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nawet nie wypada tak blado przy VT30:) Mam na myśli poziom czerni. Swoją drogą zastaniawiam się, czy VT50 sięgnie KURO. Tak czy inaczej patrzę z jeszcze większą nadzieją w stronę 65ST50, bo dla mnie 65VT30 jest pod względem obrazu więcej niż w 100% satysfakcjonujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozamiatane, jeden z najtańszych reprezentantów plazm na 2012 złoił tyłek najdroższemu zeszłoroczniakowi.

Czyli nawet nie wypada tak blado przy VT30:) Mam na myśli poziom czerni. Swoją drogą zastaniawiam się, czy VT50 sięgnie KURO. Tak czy inaczej patrzę z jeszcze większą nadzieją w stronę 65ST50, bo dla mnie 65VT30 jest pod względem obrazu więcej niż w 100% satysfakcjonujący.

Chyba VT30 nie wypada blado przy nim :)

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na polskie testy, np. twoją opinię Macieju. No i ciekawe czy popracowali też nad wadami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się nie mogę doczekać aż dorwę któregoś Panasonica w swoje ręce, natomiast hdtvtest'owi można zaufać. Większość moich opinii i pomiarów pokrywa się z ichniejszymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy najnowsze Soniaki z matrycami PVA osiągną zbliżony poziom czerni... ale wątpię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto kupi OLEDa 10 razy droższego skoro wygląda na to, że plazmy będą miały zbliżoną jakość obrazu. Mam na myśli maniaków filmowych.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto kupi OLEDa 10 razy droższego skoro wygląda na to, że plazmy będą miały zbliżoną jakość obrazu. Mam na myśli maniaków filmowych.

No na pewno znajdą się jacyś maniacy na OLED'a ;) Ja bym jednak takiego TV jeszcze nie kupował bo pierwsze OLED'y to zaledwie dopiero experyment.

Naprawdę warto poczekać jeszcze z OLED'ami tak przynajmniej do połowy przyszłego roku. Wyobrażcie sobie OLED'a Philipsa z Ambilightem - dla mnie byłby to TV doskonały :)

Edytowane przez enceladus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując:

ST50 czerń lepsza niż VT30, na poziomie VT20

ST50 pozbawiony problemu 50 hz ale zalecają IFC na "min" przy 50 hz

ST50 bardzo dobre odworowanie ruchu

ST50 super kontrast

ST50 jaśniejszy niż VT30

ST50 ogólnie lepszy od plazmy D8000 z 2011 (info na forum hdtvtest od David'a)

ST50 jakaś żółtawa poświata na środku widoczna tylko na planszach testowych ale koniec z zieloną poświatą :)

GT50 i VT50 będą miały trudno, bo rozmiary i cena ST50 może uczynić go hitem sprzedaży jesli nie wyjdą jakieś mankamenty po drodze.

pozdr,

Edytowane przez Tony72
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozamiatane, jeden z najtańszych reprezentantów plazm na 2012 złoił tyłek najdroższemu zeszłoroczniakowi.

Chyba VT30 nie wypada blado przy nim :)

Zobaczymy jeszcze jak wypadną te telewizory "face to face", jak będzie z kalibracją itd. Tak czy inaczej na razie wieści są lepiej niż dobre. Mam nadzieję, że cena będzie sporo niższa niż VT30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto kupi OLEDa 10 razy droższego skoro wygląda na to, że plazmy będą miały zbliżoną jakość obrazu. Mam na myśli maniaków filmowych.

Maniacy filmowi to oglądają filmy na projektorach...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że cena będzie sporo niższa niż VT30.

Obawiam się, że ceny będą na poziomie GT30 z premiery czyli ok 5000-5500 za 50". Skoro teraz GT30 50" stoi 3500 to zapewne ST50 nie bedzie tańsze - może własnie dlatego nie ma G50 póki co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że ceny będą na poziomie GT30 z premiery czyli ok 5000-5500 za 50". Skoro teraz GT30 50" stoi 3500 to zapewne ST50 nie bedzie tańsze - może własnie dlatego nie ma G50 póki co...

Ja czekam na 65ST50, która nie ma odpowiednika w serii 30, więc przez to nawet nie wiem jak obstawiać cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maniacy filmowi to oglądają filmy na projektorach...

Czyli jak mam plazmę Panasonica 65" to już nie jestem maniakiem filmowym? :wacko: :wacko: :wacko:

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro teraz GT30 50" stoi 3500 to zapewne ST50 nie bedzie tańsze

No nie będzie......podobno pojawił się już w jakimś MM 50ST50 za 5999zł........

Pomijając fakt że ST50 ma ekstra parametry:

czerń/kontrast

0.009-5350:1

i jeśli faktycznie miałaby być taka cena,to przy takim wyposażeniu nie ma dla mnie żadnego uzasadnienia......

Edytowane przez qwerty-1973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

realnie zrobili to co Toyota z corrolla - podnieśli ceny rzekomo przesuwając produkt do wyższego standardu. Dawny tani ST to teraz poziom cen GT, GT pewnie ceny VT a VT ceny z kosmosu :)

Faktycznie zasadnym staje się pytanie ile sensu w zakupie tak drogiej plazmy przy obecnych cenach/parametrach projektorów.

Miałem cichą nadzieje, że ST będzie poniżej 3500 żeby go nie musieć w ewidencje środków trwałych wpisywać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...