Skocz do zawartości
danekh

Który tuner umozliwia nagrywanie seriali (nie po czasie emisji)?

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście nie chodzi mi o czas emisji, bo to "umie" chyba 100% tunerów i telewizorów z MPG4. :)

Chodzi mi o zaznaczenie tytułu serialu o jego nagrywanie bez dalszych ingerencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem w innym poście, używam Kruger&Marantz KM00186. Ma on głowicę Twin, czyli umozliwia jednoczesne nagrywanie dwóch różnych programów, oraz oglądanie trzeciego. Nagrywanie można w nim programować w tem sposób, ze podczas ogladania EPG wciskasz na wybranej pozycji sekwencje klawiszy i masz zaprogramowane nagrywanie. Pyta jeszcze, czy nagrac raz, czy codziennie, czy w dni robocze etc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o zaznaczenie tytułu serialu o jego nagrywanie bez dalszych ingerencji.

To potrafi chyba każdy obecnie sprzedawany tuner. Korzystając z EPG zaznaczasz to co chcesz i tyle. Oczywiście jeżeli dużo tak nagrywasz lepiej mieć tuner z dwiema głowicami, żeby robił swoje podczas oglądania czegoś innego. Ale niestety nie jest do końca tak różowo. Na niektórych programach nie stosują się ściśle do czasu i o ile emisja rozpoczyna się po wskazanym czasie, to pół biedy (choć i tu czasem utnie wtedy kóńcówkę) to zaczęty za wcześnie, to ucięty początek. Często tak miewam np. nagrywając z TVN7.

Pyta jeszcze, czy nagrac raz, czy codziennie, czy w dni robocze etc....

Tu też tkwi niebezpieczeństwo. Z przykłady wspomnianego już TVN7 podam, że nadają np. serial codziennie o tej samej porze, ale za wyjątkiem środy kiedy to odcinek przesunięty jest w czasie o 10 minut. Trochę to wkurzające, ale niestety występuje.

Edytowane przez HiFiMike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuupss - to miałem złe pojęcie oparte tylko na cudzym dekoderze UPC.

Sądziłem, że jak zaznaczam tytuł serialu to dekoder/tuner kieruje sie nie tylko godziną emisji, ale yakże jakimś innym "czary-mary".

Cóż - brak zacięcia technicznego i wiara w oprogramowanie rodzi takie pomyłki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...