Skocz do zawartości
Ibiza6j

Jakie ustawienia najlepsze obrazu do samsunga UE55D8000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak widać jestem tutaj nowy i potrzebuje waszej pomocy czy zna ktoś jakieś dobre ustawienia obrazu do wyżej wymienionego TV ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pierwsze czy te drugie masz ?

A tony kolorów masz jakie ? bo według mnie te ciepłe 2 to jakaś lipa wydaje mi się że standartowe najlepsze :)

Edytowane przez Ibiza6j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę w domu to dokładnie sprawdzę ale chyba mam na ciepłą. Ustawienia tv to jest dość indywidualna sprawa, sam długo nie potrafiłem tego tv poustawiać bo w standardowych ustawieniach dla mnie obraz był nieakceptowalny i do dziś się ustawieniami bawię :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pierwsze czy te drugie masz ?

A tony kolorów masz jakie ? bo według mnie te ciepłe 2 to jakaś lipa wydaje mi się że standartowe najlepsze :)

Jeżeli zmienisz ogólne ustawienie balansu bieli tzn. z ciepłe-2 na dowolne inne, to straci sens przepisywanie ustawień kalibracyjnych R,G,B Offset, R,G,B Gain, jak i 10 punktów strojenia, bo te parametry szczegółowe służą dokładnemu dopasowaniu zbieżności RGB, która zostanie całkowicie zburzona.

W konsekwencji kontrola barw drugorzędnych, która jest sprzężona z balansem bieli także stanie się nieaktualna, mowa dokładnie o parametrach: Colour Space Yellow, Cyan, Magenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej Koper czyli według Ciebie warto zostawić ciepłe 2 i bawić się R G B ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej Koper czyli według Ciebie warto zostawić ciepłe 2 i bawić się R G B ?

Niekoniecznie, ustawienie RGB na oko jest nierealne. Jeżeli korzystasz z czyichś ustawień kalibracyjnych to nie polecam niczego ruszać. Wszystkie ustawienia są w pewien sposób sprzężone.

Jeżeli nie chcesz inwestować w kalibrację to polecam Ci zacząć robić swoje ustawienia od podstaw, myślę, że szybciej uzyskasz obraz, który Ci się podoba, niż gdybyś miał zmieniać te wklejone.

W tym temacie pisałem jak można ustawić dobrze podstawowe parametry obrazu http://hdtvpolska.com/topic/27427-gdzie-znalezc-ustawienia-kalibracyjne-dla-toshiba-tl838/ W samsungu D8000 jest jeden myk - jak przesadzisz z regulacją R,G,B cutoff to spłycisz czerń i nie skompensujesz tego suwakiem "jasność"

Kiedyś, testowałem Samsunga D8000 na własnych ustawieniach kalibracyjnych z egzemplarza o podobnej dacie produkcji i wyglądało to tak http://blog.skalibrujtv.pl/wp-content/uploads/2011/09/Samsung55D8000ustawieniaz46.jpg Obraz cierpiał, głównie przez zaburzenia kolorów np. mocno niedosyconą czerwień. Po zrobieniu indywidualnej kalibracji udało się to doprowadzić do ładu http://blog.skalibrujtv.pl/wp-content/uploads/2011/09/Samsung55D8000POKalibracji.jpg Co nie znaczy że wszystko było OK, ponieważ przez mocną nierównomierność podświetlenia http://blog.skalibrujtv.pl/wp-content/uploads/2011/09/Samsung55D8000uszkodzenie-1024x672.jpg badanie innego obszaru telewizora nie napawało optymizmem http://blog.skalibrujtv.pl/wp-content/uploads/2011/09/Samsung55D8000zmiana.jpg wkraczała dominanta zielona w ciemnych scenacach

Szerzej opisałem w tym wpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej Koper ja nie potrzebuje aż tak profesionalnej kalibracji żeby wzywać jakaś firmę od tego lecz takiej która da się wykonać w warunkach domowych jakoś nie przemawiają do mnie te wszystkie wykresy,tabele,słupki..dla mnie liczy się efekt dla oka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm zastanawia mnie jedna rzecz dlaczego takie funkcje maja być off jak:

Motion Plus

Digital Noise Filter

Mpeg Noise Filter

Led Motion Plus

Edge Enhancement

Motion Lighting

Ktoś mi odpowie na to pytanie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm zastanawia mnie jedna rzecz dlaczego takie funkcje maja być off jak:

Motion Plus

Digital Noise Filter

Mpeg Noise Filter

Led Motion Plus

Edge Enhancement

Motion Lighting

Ktoś mi odpowie na to pytanie ? :)

Nikt nie powiedział, że mają być off. To akurat musisz dobrać wedle swojego gustu. Podczas kalibracji preferowane jest ich wyłączenie, aby uzyskać większy realizm obrazu. Jednak dla twojego oka obraz z poprawionymi konturami może wyglądać atrakcyjniej. Atrakcyjniejsze mogą też być płynne ruchy (tzw efekt teatru), za który odpowiadają ustawienia motion plus i led motion plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt jest to trochę ciężkie do zrobienia ta kalibracja gdyż jeśli ustawię kolory na Ciepłe 2 to wydaję mi się że to co ma być białe jest lekko żółtawe :/

Mam prośbę może mi ktoś wytłumaczyć za co odpowiada dana funkcja ?

Motion Plus

Digital Noise Filter

Mpeg Noise Filter

Led Motion Plus

Edge Enhancement - wyostrzenie krawędzi to się domyślam że chodzi o lepszą jakość obrazu

Motion Lighting

Edytowane przez Ibiza6j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motion Plus, Led Motion Plus - funkcje poprawiające płynność obrazu poprzez różne zabiegi np. generowanie klatek pośrednich

Digital Noise Filter, Mpeg Noise Filter - funkcje maskujące niedoskonałości powstałe przez stratną kompresję video

Edge Enhancement - pozorne podwyższanie rozdzielczości za pomocą wyostrzania krawędzi widocznych w obrazie

Motion Lighting - funkcja obniżająca pobór mocy poprzez zmniejszanie siły podświetlenia podczas scen w ruchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm stratną kompresję to chyba w telewizji cyfrowej nie przyda się prawda ? więc te Digital Noise Filter, Mpeg Noise Filter mogę dać chyba na off ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stratna kompresja występuje szczególnie w cyfrowym video ;) I do cyfrowych źródeł dedykowane są te ustawienia.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli lepiej je włączyć tak ? tylko który poziom jeszcze (niski,normalny,wysoki czy może auto) i jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia na jakimś forum czytałem że własnie te dwie funkcje powodują pogorszenie obrazu :blink: jak to rozumieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej je całkowicie wyłączyć, wszelkie usuwacze szumu w mniejszym lub większym stopniu usuwają detale obrazu... no chyba, że oglądasz ze źródła w parszywej jakości obrazu, wtedy ma to jakiś sens.

Edge Enhancement to też jest zło i najlepiej je wyłączyć, ew. odpalić plansze testowe sharpness z darmowego AVS HD i zwiększać ostrość do czasu aż zaczną się pojawiać aureolki wokół krawędzi linii.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm trochę słabo bo po angielsku i wszystkiego nie rozumiem ale dobra...

Ale z tego co tam wyczytałem to nie w wszystkich przypadkach ten wyostrzenie kontur jest złe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Samsungach zazwyczaj ostrość trzeba ustawić na zero. Motion lighting nie wiem, nie mam. Za to warto włączyć LED Motion Plus oglądając filmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...