Skocz do zawartości
rzs

Strumieniowanie audio/video z komputera w sieci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio wpadłem na ciekawy pomysł. Ponieważ mój mbox podłączony jest do zestawu audio to idealne urządzenia aby puszczać muzykę. Niestety operowanie na pilocie i telewizorze playlistami jest malo ciekawe. Ale można było by w lokalnej sieci na laptopie utworzyć prywatna stacje internetowego radia. Puszczasz kawalki z laptopa a mbox poprzez radio live odtwarza dokladnie to co sobie zarzyczysz.

Experymentowalem z kilkoma programami i musze przyznac ze zaden nie przypadl mi do gustu. Czy ktos ma jakies sugestie odnosnie dobrego programu do tworzenie wlasnego radia ?

Nastepnym aspektem jest strumieniowanie wideo. Tutaj musze przyznac ze nie wiem czy to sie uda. Nie wiem na jakiej zasadzie odtwarzacz laczy sie np z youtubem. Czy sciaga + buforuje plik czy jest to faktyczny streaming. Moze ktos jest w stanie sie wypowiedziec na ten temat?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że raczej ciężko w tym temacie.

Audio w miarę ciekawie udało mi się rozgryźć.

Foobar + wtyczka UPNP + wtyczka Remote Controll

Efekt jest taki ze muzyka jest strumieniowana przez UPNP na Mboxa z laptopa a samego laptopa moge kontrolowac z komorki. Czyli z każdego miejsca w domu mogę kontrolować muzykę a telewizor jesst wlaczony tylko na poczatku aby odpalic UPNP.

Wygodne. Jedyny mankament jest taki że zmiana ręczna utworu odbywa się po jakiś 2 sekundach od naciśnięcia przycisku.

Jak będe miał trochę czasu to pogrzebie w video. Choć tutaj będzie pewnie trudniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego temat jest ciekawy bardzo. Od dłuższego czasu zastanawiałem się i szukałem czy jest możliwe sterowanie muzą z poziomu lapka przez jakiś interface.

A ta propozycja jest całkiem ok substytutem. Mógłbyś trochę więcej opisać tą konfigurację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtam

Całość dość prosta:

http://www.foobar2000.org/

+ wtyczka UPNP

http://www.foobar2000.org/components/view/foo_upnp

Po jej zainstalowaniu w mediaboxie pokazuje się sieciowe urzadzenie UPNP, wybieramy strumień ( dostępne są jeszcze pliki z foobara )

Reszta już jest prosta, to co leci na foobarze leci tez w mediaboxie, takze lapa przyciszamy i juz jest sterowanie muza z lapa.

Zestaw mozna wzbogacic o wtyczke remote controll

http://www.hydrogenaudio.org/forums/index.php?showtopic=62218

I już można sterowac z przegladarki tym co sie dzieje ( przy smartfonie mozna tego uzywac do kontrolowania wlasnie z niego )

No i calosc dziala tak jak nalezy - no moze z jakims drobnym opocnieniem po wcisnieciu play.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porobiłem jak piszesz ale w moim media box pod upnp widać tylko foldery i żadnego strumienia.

Wygląda na to, że w R3150 nie bangla.

Chyba, że czegoś jeszcze nie zrobiłem?

W każdym razie w foobar mam zakładkę UPnP controller playback queue i odtwarzam w tym, ustawienia serwera upnp z portem są, lokalnie mogę pchać ale w HMB nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia Mboxa.

Co do strumieniowania w mboxie to UPNP->Foobar->Playback Stream Capture->Playback stream capture i smiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...